PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryk - czy te ceny są dobre????????????



długi
24-01-2006, 16:54
Wiem,że temat był już 1000 razy poruszany ale mimo wszystko proszę o odpowiedź
--------------------------------------------------------------------------------

Punkt el. 230V 15 zł
Punkt(RTV,domofon,telefon, alarm) 15 zł
Punkt el. bezpośredni 25 zł
Punkt el silowy 30 zł
montaz rozdzielni ( cena za moduł) 5 zł

Cena to oczywiście sama robocizna

Ala1
24-01-2006, 17:25
Z tego co kiedyś sprawdzałem to całkiem całkiem.
Gdzieś za punkt widzialem 35zł.

długi
24-01-2006, 17:26
Może z materiałem :lol:

kolia
24-01-2006, 18:13
ja dostałam ceny za kondygnacje - 500 zł

długi
25-01-2006, 08:27
Podnoszę

sebo8877
25-01-2006, 08:34
długi ceny masz dobre
Z tym ze wyjasnij sobie jeszcze pare kwestii - kto kładzie obwody Ty??? czy elektryk - ja obwody kładłem sobie sam co znacznie obniżyło koszty elektryka - ten tylko połączył mi rozdzielnie i puszki kontakty i gniazdka po mojej stronie.
Dodatkowa rzecz jak liczony jest np wyłacznik schodowy - jedni licza jako punkt inni jako 1,5 punktu.
% zł za moduł - chmm zalezy ile ich jest ???
Najlepiej wydaje mi sie dogadac sie z elektrykiem na robotę za budynek powiedzmy 1000 zł - bo z rozliczaniem tych punktów różnie to poźniej może byc

Pozdrawiam
Sebo8877

slawturo
25-01-2006, 09:07
U mnie z materiałem brał 40 zł za punkt ( przewody wkute w sianę). Punkt to był wyłącznik + oświetlenie. Jeden wyłącznik schodowy + oświetlenie to jeden tunkt a nastepny schodowy to już drugi puntk. Na swoje nieszczęście nie dogadałem się z elektrykiem i nie wiem czy te kwoty obejmują też montaż osprzętu ( gniazdka, wyłączniki), czy też będę płacił dodatkowo. Za doprowadzenie energi do budynku (przewodem ziemnym), montaż szafki rozdzielczej oraz usytuawanie licznika na płocie zapłaciłem 1 tyś. z materiałem.
Nie radzę umawiać się na robotę z materiałem, bo umnie elektryk oszczędzając przewód położył go tak, że przewody przecinają siany w dowolnych kierunkach i różnej wysokości. Następni wykonawcy żartują sobie , że elektryk zaoszczędził mi sporo kabla. Tylko, że on sobie zaoszczędził nie mi.
Cena 15 zł za punkt wydaje się rozsądna - taką płacił znajomy.
Za punkt telewizyjny, komputerowy, alarmu płaciłem po 30 zł z materiałem.

Bobek
25-01-2006, 09:39
Witam
Ja biore 20zł /pkt (gniazdo ,oprawa ,wyłącznik) nie ważne czy jest przewód doprowadzany do jednego urządzenia (pralka,zmywarka,piec c.o,kuchnia el 3-faz,gniazdo 3-faz w garażu itp) nie szczędze na obwodach (w końcu to nie ja płace za przewód) , a na koniec przychodzę w czynie społecznym założyć osprzęt

długi
26-01-2006, 10:00
Witam
Ja biore 20zł /pkt (gniazdo ,oprawa ,wyłącznik) nie ważne czy jest przewód doprowadzany do jednego urządzenia (pralka,zmywarka,piec c.o,kuchnia el 3-faz,gniazdo 3-faz w garażu itp) nie szczędze na obwodach (w końcu to nie ja płace za przewód) , a na koniec przychodzę w czynie społecznym założyć osprzęt

To znaczy ,że Bobek odpada :D :D :D

jinx
26-01-2006, 12:28
BArdzo tani ja bym sie gleboko zastaniwl jak bedzie jakosc tej pracy

lyngso
26-01-2006, 12:51
Dostalem cene 2000 za caly domek nie wazne ile i jakich punktow, gniazdek itp. Tam gdzie palcem pokaze tam bedzie :), a i zapomnialem dodac ze facet przygotowuje wszystko do odbioru i podlacza instalacje z przylacza, i jest obecny przy odbiorze.

katerhasser
26-01-2006, 13:05
2000 za całość - coś tanio...
w małym domku 100 punktów to lekko wyjdzie. byłoby zatem 20 zeta/pkt.
to ja mocno przepłacam- 40zeta/pkt z materialem, bez rachunku.

lyngso
26-01-2006, 13:20
Oczywiscie te 2k to bez materiału :), ale taka jest umowa i klient potrzebuje okolo 2 tygodnie na wszystko. Teraz robi u sąsiada na przeciwko i dobrze to wygląda

Bobek
26-01-2006, 14:16
Kładzenie przewodów to nie filozofia w Castoramie można wziąsć książeczke i tam jest wszystko napisane tylko troche swojego czasu i już gotowe . Prawda że proste

długi
26-01-2006, 19:28
Masz rację filozofia to nie jest ale waro raczej łyknąć trochę więcej wiedzy niż instruktaże z Castoramy. Niestety trzeba mieć jeszcze czas :( :(

Bobek
26-01-2006, 20:26
Właśnie i ten czas kosztuje. Proponuje wziąść gratke tam ogłasza się ktoś za 15zł kompleksowo/punkt nie wiem co to znaczy w jego rozumieniu ale jest tanio.

długi
26-01-2006, 21:27
Jakoś mam wrażenie , ( chociaż mogę się mylić ) że ogłaszający się w gratce i reklamujący się w innych mediach nie grzeszą fachowością/ dokładnością/uczciwością/....................( niepotrzebne skreślić) .
Ja staram się szukać ludzi z polecenia, takich których pracę mogę obejrzeć i wysłuchać o niej opini.
A to , że uważam 20/punkt za cenę ciut za wysoką :-?
takie już moje prawo

KrzysiekSw
27-01-2006, 06:06
Jakoś mam wrażenie , ( chociaż mogę się mylić ) że ogłaszający się w gratce i reklamujący się w innych mediach nie grzeszą fachowością/ dokładnością/uczciwością/....................( niepotrzebne skreślić) .
Ja staram się szukać ludzi z polecenia, takich których pracę mogę obejrzeć i wysłuchać o niej opini.
A to , że uważam 20/punkt za cenę ciut za wysoką :-?
takie już moje prawo

Nie dłubię już w tej branży od kilku ładnych lat (a dłubałem na ile miałem czasu w Technikum i na studiach) - praktyki pobierałem u prawdziwego fachowca starej daty. Jak później pracowałem u niego - płacił mi za wykonany punkt - nieraz zrywał moją robotę ze ściany, bo "kabelek krzywo", tam odstaje 3mm od ściany, a "tak być nie może".
Żeby zrobić robotę dobrze - czytaj - solidnie porozbijać instalację na obwody - trzeba zużyć dużo materiału - jeśli w cenie, ale i dużo więcej pracy poświęcić na robotę. Cena 15/pkt to naprawdę niewygórowana cena, praktycznie na granicy opłacalności - średnia dzienna, jak doliczysz łączenie puszek, sprawdzenie instalacji, zabezpieczenie puszek przed tynkami to max - 12 pkt dziennie. Ten pan musi jeszcze poopłacać ZUS-y itd.
Można zrobić "taniej" - można różnie liczyć punkt, albo odwalić fuszerę.
Ja się buduję i też chciałem zaoszczędzić - na tynkach :( - kończyła druga - droższa ekipa.
Nie znaczy to, że ten drogi jest dobry, ale za małe pieniądze bardzo rzadko kupisz dobrego mercedesa.
Oszczędność przy tynkach wyszła mi bardzo szybko bokiem, oszczędność przy instalacjach może wyjść po kilku latach.

To tyle.
Serdecznie pozdrawiam