PDA

Zobacz pełną wersję : Gdy mróz wysadza beton



Magdala
25-01-2006, 07:14
.

pyrka
25-01-2006, 08:21
A może lepiej skuć i zrobić grubą warstwę dobrego betonu solidnie zazbrojonego a pod nim grubą warstwę dobrze ubitego, przepuszczalnego żwiru z odwodnieniem.
A może lepiej nie betonować tylko wybrukować.

Magdala
25-01-2006, 08:33
Pyrka, wiesz jakie zbrojenie oni tam połozyli? Mój mąz jak to wczoraj zobaczył, że podniosło, to pierwsze sie za głowę chwycił,na mysl o zbrojeniu. Ale temat kostki to wydaje sie dobry kierunek...
Tylko skąd ta woda tam podchodzi?

Geno
25-01-2006, 09:09
Pyrka, wiesz jakie zbrojenie oni tam połozyli? Mój mąz jak to wczoraj zobaczył, że podniosło, to pierwsze sie za głowę chwycił,na mysl o zbrojeniu. Ale temat kostki to wydaje sie dobry kierunek...
Tylko skąd ta woda tam podchodzi?

Woda nie musi być dużo -wystarczy ta zawarta w np. gruncie spoistym jak glina i tworzą się wysadziny - najprościej zrobić podbudowę z gruntu nie spoistego - piasek, lepiej tłuczeń lub żwir.

długi
25-01-2006, 09:17
Geno ma rację . Nie jest wazne jaka będzie nawierzchnia, ważna jest podbudowa.

Magdala
25-01-2006, 10:36
Tylko jak skuć taki zazbrojony na amen beton? Mąż się nie ucieszy, teśc tym bardziej :( Ale skoro to jedyna rada - tj. podbudowa, to chyba warto raz,a dobrze, bez tej corocznej walki

Roman1591
25-01-2006, 21:03
Mam ten sam problem ale z brukiem. Przy układaniu fachowcy zostawili zbyt małą szczelinę między bramą garażową a poziomem bruku. No i teraz w czasie mrozów przy otwieraniu brama trochę trze o bruk. Na szczęście podjazd jest wykonany ze spadem w kierunku ulicy i bruk przeszkadza tylko w bezpośrednim (15 - 20 cm) sąsiedztwie bramy. Miałem już kiedyś w zimie ten problem ale po ustaniu mrozów wszystko siadło - myślę że teraz znów tak będzie (czego i Tobie życzę).
Teren gdzie mieszkam ma podłoże gliniaste, dawniej w okolicy było kilka cegielni

invx
26-01-2006, 08:42
jak koledzy pisali wyzej. Wazne co jest pod tym betonem jak wylane bezposrednio na gruncie, to choc by i byl sprezany to i tak wysadzi.

tak samo z kostka i innymi nawiezchniami.

skucie tego to taki duzy problem nie bedzie przy obecnym dostepnym sprzecie :wink:

boconek03
25-11-2020, 17:26
Będzie ok ale następnym razem daj dodatki na mrozy.

jajmar
26-11-2020, 01:00
Już drugi raz nie popełnił bym budowy. Wieczny stres.... Możesz wyargumentowac swoją jak dla mnie pozytywną opinię?

-2 przy takim elemencie jak schody nie powinno zniszczyć konstrukcji, możesz mieć lekko ścięta góra maks kilka milimetrów. Beton w czasie wiązania wydziela ciepło więc środek się ogrzewał.