PDA

Zobacz pełną wersję : dom bez piwnic czy izolowac fundamenty w pionie??????POMOCY!



eisenberger
25-01-2006, 08:36
witam wszystkich!!!! planuje na wiosne rozpoczac budowe (walke z papierami mam za soba) potrzebuje porady
buduje dom parterowy , dzialka jest dosyc mokra tz woda zaczyna sie na ok 1m jak zabezpieczyc fundamenty przed wilgocia czy izolowac pionowo ??? (dom bez piwnic, ok 30-40cm humus dalej ił)

bogas
25-01-2006, 18:24
Hmm, nie rozumiem nad czym tu się zastanawiać - izolacja pozioma i pionowa to podstawa, zwłaszcza, że dom ma stanąć na mokrej działce... Koszt znowu nie jest taki dramatyczny w stosunku do całości, a fundament, to fundament...

thalex
25-01-2006, 20:03
Izolować!
Radziłbym ocieplenie ściany fundamentowej.
Jeżeli takowej izolacji nie będzie to zimna ściana fundamentowa wychłodzi dolną część ściany parteru i np. w pokoju przy listwie przypodłogowej będzie się skraplać woda co może spowodować powstawanie grzybów.

Bigsister
25-01-2006, 20:06
Jeśli woda jest już na pierwszym metrze, czyli już na wysokości ławy fundamentów, to moim zdaniem oprócz izolacji pionowej konieczny będzie drenaż odprowadzający tę wodę. Koszt niewielki a zysk kolosalny.

Geno
25-01-2006, 21:02
Jeśli woda jest już na pierwszym metrze, czyli już na wysokości ławy fundamentów, to moim zdaniem oprócz izolacji pionowej konieczny będzie drenaż odprowadzający tę wodę. Koszt niewielki a zysk kolosalny.

Nie radziłbym wykonywanie drenażu w iłach po wybudowaniu budynku ale w trakcie budowy.

lonly
26-01-2006, 07:15
Witam
Jeżeli nie będzie piwnic to drenaż jest zbytecznym wydatkiem chyba, że wody gruntowe mają odczyn agresywny. Ocieplać trzeba najlepiej po zewnętrznej stronie ale na tym etapie trzeba przede wszystkim solidnie wykonać izolację poziomą. Ja mam podobną sytuację ociepliłem zewnątrz i wewnątrz plus podwójna izolacja pozioma z papy termozgrzewalnej.
Pozdrawiam

Geno
27-01-2006, 08:49
Witam
Jeżeli nie będzie piwnic to drenaż jest zbytecznym wydatkiem chyba, że wody gruntowe mają odczyn agresywny. Ocieplać trzeba najlepiej po zewnętrznej stronie ale na tym etapie trzeba przede wszystkim solidnie wykonać izolację poziomą. Ja mam podobną sytuację ociepliłem zewnątrz i wewnątrz plus podwójna izolacja pozioma z papy termozgrzewalnej.
Pozdrawiam

Drenaż na pewno bedzie potrzebny w czasie wykonywania wykopów - woda na 1.0 m to prawie na bank zalane wykopy a w takich warunkach nie wolno posadawiać.

lonly
27-01-2006, 12:30
Witam
Jeżeli nie będzie piwnic to drenaż jest zbytecznym wydatkiem chyba, że wody gruntowe mają odczyn agresywny. Ocieplać trzeba najlepiej po zewnętrznej stronie ale na tym etapie trzeba przede wszystkim solidnie wykonać izolację poziomą. Ja mam podobną sytuację ociepliłem zewnątrz i wewnątrz plus podwójna izolacja pozioma z papy termozgrzewalnej.
Pozdrawiam

Drenaż na pewno bedzie potrzebny w czasie wykonywania wykopów - woda na 1.0 m to prawie na bank zalane wykopy a w takich warunkach nie wolno posadawiać.
Chyba, że woda okresowo opada np. wiosną