PDA

Zobacz pełną wersję : montaż parapetów zewnętrznych - instrukcja



jacek_cn
25-01-2006, 11:48
Drodzy Forumowicze,
Proszę o wszelskie wskazówki dotyczące montażu parapetów zewnętrznych blaszanych (łącznie z doborem szerokośc). Odległość od ściany do krawędzi okna: 12.5 cm. Planowana grubość tynku: ok 2 cm

yaro
25-01-2006, 12:17
Witam

Parapet powinien wystawac poza sciane ok 4-5 cm aby woda nie zacikała na sciany

Ja zawsze montowałem na pianke, skraplasz troche mur i parapet wodą ,na to pianka i parapet dociszkasz lub cos ciezkeigo kładzoesz na niego, zeby go bianka nie podniosła i to wszystko

Parapet(tylna półka )powinien wchodzic pod okno, jast tam specjalna szparka :D

Pozdrawiam

jacek_cn
25-01-2006, 12:21
A "zagłębienie" w szpaletach?

yaro
25-01-2006, 13:03
Witam

To zalezy na jakim jestes etapie

Czy parapety z zakładanymi boczkami czy wygiete?

Najlepiej parapet zakładac przy ocieplaniu wtedy jak cos nie pasuje mozna poprawiac (dołożyc,wyciac wyrównac) i nic nie widac

Jak juz masz otynkowane i farbe to musisz robic na styk i uszczelnaic ale to rozwiazanie to lipa, woda zawsze znajdzie droge zeby podciekac

Tak jak mówiłem najlepiej przy ocieplaniu boczki lub wygiecie w ocieplenie i ładnie obrabiasz i git :lol:

Pozdrawiam

jacek_cn
25-01-2006, 13:09
Zamierzam założyc parapety przed tynkami zewn
Parapety z boczkami plastikowymi

yaro
25-01-2006, 13:35
A szpalety bedziesz obrabiał styropianem czy tylko tynk?

Bo jak styro to obrabiasz to nie ma problemu wpuszczasz paraoet praawie na równo póżniej klej i farba i jest równo

Przy tankach tradycyjnych to musisz sobie tak dociac parapet zeby było troche tynku na szpalecie zakładasz parapet z boczkami i dalej równasz szpalete do krawedzi górnej boczka

i juz gotowe

troche zabawy ale da sie zreobić

Ale pamietaj: lepiej kijek obcinkowac niż go póżniej pogrubasic

Pozdrawiam

invx
26-01-2006, 09:31
a nie ma nic gorszego niz montaz parapetow przed ociepleniem, czy przed tynkowaniem !
a dlaczego ?
a pisalem n razy :wink:
ale powtorze :)

- zamontowanie przed wykoanniem elewacji, uniemozliwia skutecznie wykonanie elewacji wokul parapetu, tynk bedzie polozony niechlujnie, inczej ztartry niz na claosci
- parapet bedzie obciapany, brudny, czasem i pogiety, jak na wybitnych tynkarzy trafi :wink:
- takie rozwiazanie uniemozliwia puzniejsza wymiane parapetu, no bo i jak ?? rozkuwac elewacje ??
- a co z polaczeniem tynk, parapet ?? :roll: jak to estetycznie zakonczyc ?
- a co z praca parapetu ? bedzie sie kompensowac wmurze ?
- a mostek cieplny ? minimalny bo minimalny :) ale jest !
- a potem konserwacja takiego parapetu ?

parepet zewnetrzny tyklko i wylacznie po wykonaniu elewacji.

yaro
26-01-2006, 09:44
Witam

Ale troche sie nie zgadzam:

obciapany-sciagam folie i juz czysty
jak zamierzasz uszczelnic połaczenie szpaleta parapet-na wcisk????? :o
a jaka jest praca takiego parapety???? - szczególnie aluminiowego ile na metrze 1mm????

a po co wymieniac parapet??? jak wymieniasz to tylko chyba z oknem ale wtedy to masz juz wieksza demolke

Pozdrawiam :-?

invx
26-01-2006, 11:54
a jaki problem widzisz w polaczeniu ??
a chociazby by silikon, akryl. Polozony na czytse podloze, przetrwa bardzo dlugo.

a wymieniajac okna po co rozkuwac zewnetrzne glify :> ?

:wink:

michalsiak
16-06-2009, 12:14
podciągam temat parapetów blaszanych bo interesuje mnie jedna rzecz

przy docieplaniu zaleca się żeby styropian zachodził na ramę okna żeby zlikwidowac moztki termiczne - to wszyscy wiedzą.
Ale jeżeli podjedziemy styro na dolną ościeżnicę to uniemożliwi nam to montaż parapetów blaszanych ponieważ w profilu pod spodem jest szczelina do zagłębienia krawędzi parapetu.

Olać ten minimalny mostek czy kombinować z uszczelnianiem styku blacha parapetu profil

michalsiak

Martinezio
16-06-2009, 14:17
Jak Cię ten mostek przeraża, to zamontuj okna w warstwie ocieplenia - wtedy nie będzie mostka, bo izolacją dojedziesz do samej ramy.

michalsiak
16-06-2009, 14:42
zamontuj okna w warstwie ocieplenia

już zamontowane :-)

michalsiak

Erol 1
28-08-2009, 09:45
A możecie jakieś zdjęcie wstawić parapetu blaszanego z zaślepkami plastikowymi?
Nie wiem czy mają być na równi ze szpalętą czy wpuszczone ok. 2 cm w styropian?

mery26
28-08-2009, 10:08
mała sugestia-jeżeli bryła budynku (dach) nie osłania parapetów przed deszczem to proponuję darować sobie blachę z uwagi na dźwięki.

PeZet
28-08-2009, 16:10
przy docieplaniu zaleca się żeby styropian zachodził na ramę okna żeby zlikwidowac moztki termiczne - to wszyscy wiedzą.
Ale jeżeli podjedziemy styro na dolną ościeżnicę to uniemożliwi nam to montaż parapetów blaszanych ponieważ w profilu pod spodem jest szczelina do zagłębienia krawędzi parapetu.

Olać ten minimalny mostek czy kombinować z uszczelnianiem styku blacha parapetu profil

michalsiak
Podciągam pytanie Michalsiaka.
Okna już zamontowane.
Może ktoś z forumowiczów podsunąć rozwiązanie? Estetyczne i likwidujące mostek termiczny.

Martinezio
31-08-2009, 08:37
Jeśli okna już zamontowane, to pozamiatane i musisz ten "mostek" zaakceptować... Chcąc wyeliminować wszystkie mostki trzeba montować okna w warstwie ocieplenia ;)
Mostek ten będzie IMO minimalny, bo przecież sama pianka też coś izoluje, a parapet nie będzie miał kontaktu z murem (a przynajmniej nie powinien).

martadela
31-08-2009, 10:04
Właśnie, jak to jest z tym "bębnieniem" kropel deszczu?
Ja parapetów jeszcze nie mam i skłaniam się ku metalowym/aluminiowym.
Spotykam się z częstymi opiniami dot hałaśliwości takich parapetów, mieszkałam w bloku z parapetami alu deszcz po nich zacinał i nic nie hałasowało?

Może to wina błędów montażowych ten hałas? Za mało pianki,puste przestrzenie itp.?

jareko
31-08-2009, 10:08
...Może to wina błędów montażowych ten hałas? Za mało pianki,puste przestrzenie itp.?i wszystko w temacie :) i jest już odpowiedz na zadane pytanie :)