PDA

Zobacz pełną wersję : rolety na drzwi balkonowe - jakie ?



darek63
25-01-2006, 10:58
Mój szwagier szuka rolet na drzwi balkonowe (duże drzwi = duże spalanie). Wymyślił inspirowany ostatnimi mrozami (było -27 oC, a dzisiaj mamy -18 oC), że na noc może zasłaniać duże drzwi i okna roletami. Wówczas zaoszczędzi na gazie i pokój nie będzie się tak wychładzał.
Tu mniej chodzi o funkcję antywłamaniową, ale o dość szczelną osłonę otworów okiennych na noc. Czy ktoś coś takiego popraktykował i czy warto to robić ? Czy jesteście w stanie doradzić jaki system, produkt byłby dobry i niezadrogi. Może jakieś kontakty i namiary na punkty sprzedająco-montujące w okolicach Białegostoku.

holusio
25-01-2006, 13:22
to bardzo dobry pomysl
ktos z forumowiczow robil test ma w calym domu rolety zewnetrzne aluminiowe z pianka poliuretanowa i jedna dobe mial zasloniete a druga odsloniete roznica wynosila 4 stopnie celsjusza

dodatkowo latem mamy klimatuzacje poniewaz tak jak zima rolety izoluja przenikanie zimna i ciepla w strone szyby :roll:
www.roletyhoryzont.pl

Inka1
25-01-2006, 13:29
Ja mam rolety zewnętrzne i potwierdzam: jest cieplej, gdy są zasłonięte, co więcej - zimą, przy mrozie, super myje się okna (zasłaniasz rolety, otwierasz okno), nic nie marznie :wink: - to moz ebyć istotne dla żony szwagra :D
Latem przysłaniam i mam chłodniej w domu.

darek63
25-01-2006, 13:54
Dzięki, że się odezwaliście i popieracie zamysł.
Ale czy możecie podpowiedzieć: które rolety są dobre, a które mniej. Jaka firma lub system jest dobry, a jaka nie. ......
Jak to się fachowo nazywa? Rolety zewnętrzne PCV ?
Szwagier liczy na mnie, że mu coś bardzo konkretnie podpowiem itd.

bogas
25-01-2006, 18:32
Ja bym wybrał alu (nie PCV), z wypełnieniem pianką. Producent nie jest aż tak istotny - liczy się cena/jakość. Ja swoje wybrałem wraz z oknami, a więc de facto nie miałem zbyt wielkiego wyboru (a tak na marginesie, to zdałem się na firmę). Jednak nie żałuję. Myślę, że warto zwrócić uwagę na elementy mechaniczne - króluje plastik niestety...


Jeszcze jedna sprawa, którą wykombinowałem - sądzę, że warto wziąć rolety z jasnym kolorem poszycia, bo wieczorem przy zamknięciu będzie wrażenie, że jest jaśniej ;-)

Rezi
25-01-2006, 21:14
na rynku jest kilka systemów różńiących się nieznacznie skrzynkami oraz mechanizmami ... ale w gruncie rzeczy wszytko to to samo.

ja osobiści zamontowałem u siebie heroal, ze względu na szrokosc okien tarasowych 3,4 mb zastosowałem pancerz 55 mm - faktycznie jest cieplej w domu przy zasłoniętych roletach.
Najważniejszy jest jednak monataz jego dokładność, zastosowane silniki ( moc rodzaj krańcówek) etc

gosciu01
25-01-2006, 21:38
jeśli rolety na duże okna to tylko z silnikiem,
gdyż przy kręceniu korbą szybko staną się tylko ozdobą domu.

Producenci rolet podają, że mogą dać nawet 15% oszczedności w ogrzewaniu.
Sądzę, że to przesada, ale kilka % z pewnością, gdy są regularnie zamykane na noc. Tutaj przyda sie sterownik na ścianie, który zadba o zamkniecie i otworzenie rolet o zaprogramowanych godzinach.

A rano to wiadomo kiedy trza do roboty wstać :wink:
Nie jest to uciążliwe, ale można usłyszeć automatyczne podnoszenie rolet.

Inka1
26-01-2006, 09:08
jeśli rolety na duże okna to tylko z silnikiem,
gdyż przy kręceniu korbą szybko staną się tylko ozdobą domu.

Producenci rolet podają, że mogą dać nawet 15% oszczedności w ogrzewaniu.
Sądzę, że to przesada, ale kilka % z pewnością, gdy są regularnie zamykane na noc. Tutaj przyda sie sterownik na ścianie, który zadba o zamkniecie i otworzenie rolet o zaprogramowanych godzinach.

A rano to wiadomo kiedy trza do roboty wstać :wink:
Nie jest to uciążliwe, ale można usłyszeć automatyczne podnoszenie rolet.


Ja mam automatyczne zamykanie. Swego czasu mąż ustawił na sterowniku głownym, że mają się zamykać o 18.00 - wiesz jak spieprzali z domu robotnicy, którzy tam akurat pracowali? :wink:
Sterowanie automatyczne ma jeden feler - jak akurat nie będzie prądu, to siedzisz jak w bunkrze :D

gosciu01
26-01-2006, 21:05
Ja mam automatyczne zamykanie. Swego czasu mąż ustawił na sterowniku głownym, że mają się zamykać o 18.00 - wiesz jak spieprzali z domu robotnicy, którzy tam akurat pracowali? :wink:
Sterowanie automatyczne ma jeden feler - jak akurat nie będzie prądu, to siedzisz jak w bunkrze :D

:lol: :lol: :lol:

u mnie jak pierwszy raz ekipa od rolet podłączyła silniki i ustawili zegar do testów, to na drugi dzień majster od budowy zadzwonił do mnie z pytaniem, czy byłem wieczorem w domu i zmknąłem rolety, bo on wychodził ostatni i zostawił otwarte :lol: :lol: :lol:

A prądu to raz zabrakło w trakcie jak siedziałem na kanapie i spuszczały się rolety :lol: :lol: :lol:
Na szczęście prądu nigdy nie brakuje dłużej jak trzy dni :lol: 8)

JACKIE P
26-01-2006, 22:27
potwierdzam, rolety zewnętrzne powodują znaczne zahamowanie wychładzania mieszkania /o mnie więcej 5 stopni/, mam dwa okna o wymiarach 180 X 210 i jedno o wym. 230x210. Na tym dużym mamy napęd elektro - fantastyczna sprawa ale droga. Swoją drogą rolety warto założyć ze względów ekonomicznych. Wydatek na początku spory, ale ma to pozytywne odbicie w rachunkach za gaz. :D :D :D

surfi
29-01-2006, 20:06
Najprostsza odpowiedź na Twoje pytanie: jaka - przede wszystkim solidnie zrobiona. A im wiekszy taras, tym jest to ważniejsze.
Poszukaj poleconego wykonawcy, koniecznie na rynku lokalnym z uwagi na łatwiejsze serwisowanie. Jak dobry - sam dobierze potrzebne materiały itp Jeśli mówisz o roletach natynkowych (do istniejących juz okien) - bo tak zrozumiałem, to nieprawdą jest że "króluje PCV".Obudowy wykonywane są z elementów stalowych i aluminiowych. A sam pancerz (element ruchomy) stanowczo polecaj aluminiowy, żadnych eksperymentalnych PCV, bo za "fale dunaju" które sie pojawią po silnym nasłonecznieniu, mogą Cie potem wypisać z rodziny :wink: Silnik - potrafi umilić życie,co jak widzisz potwierdzaja użytkownicy - mozna wykonać i założyć także później, ale z uwagi na "jeden bałagan" lepiej go zamówić od razu. Pozdrawiam