PDA

Zobacz pełną wersję : projekt JUPITER 2 pracownia DOBRE DOMY



kasiekpaz
15-09-2005, 22:57
Nie wierze ze nikt tego domu nie wybudował :roll: prosze o zdjecia :D

Bogdan100
30-09-2005, 23:22
Niestety zdjęć jeszcze nie ma ale wątek ładnie się rozwija.

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38863&highlight=jupiter

Ramirez
25-01-2006, 12:40
Czy ktoś buduje według projektu Jupiter II z dużymi zmianami, podpiwniczenie, podniesienie scianki kolankowej, zmiana mocowania dachu.

pablocdn
15-02-2006, 10:49
Witam serdecznie.
szykuje sie do projektu jupiter II.
moze Mi ktos powiedziec przyblizone koszty :o budowy do stanu sorowego zamknietego.
pozdrawiam i dziekuje. :lol:

otek
24-02-2006, 12:44
Witam wszystkich
mam pytanie i jednoczesnie prośbę - czy ktoś juz wybudował dom wg. projektu Jupiter II oraz czy dysp. ew. zdjęciami.?
Kolejne moje pytanie dot. oczywiście dachu-jako chyba najbardziej problemowego w budowie elementu-czy krążące opinie o niebotycznym koszcie budowy dachu są prawdziwe i co to właściwie znaczy (ile to jest?) bo wiele osób pisze o znacznym wydatku na dach a nikt nie podaje choćby przybliżonej kwoty. Może ktoś się odważy?
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w budowie. :)

Kornelia15
26-02-2006, 09:43
czy ktoś buduje dom Jupiter II z pracowni Domus?

snowy5
28-02-2006, 14:03
Tak. Za dwa miesiące kończę.

SNOWY

Grzesiekp
30-03-2006, 21:56
Cześć
szukam osób, które zbudowały lub ewentualnie rozpatrują projekt Jupiter lub Jupiter II, poniżej link
http://www.dobredomy.pl/?id_project=70&infopage=1&lustro=1
wdzięczny będę także za opinie na temat tego projektu,
pozdrawiam

plastyk7
19-04-2006, 18:20
Witam
Właśnie przymierzam się do tego domku.
Jesli można to prosze o rady dotyczące problemów przy budowie.
Prosze napisać ile kosztowało w rzeczywistości całość.
Bedę bardzo wdzięczny za fotki domu -to dla mnie bardzo ważne .
[email protected]
Pozdrawiam

plastyk7
19-04-2006, 18:23
Hej
Zobacz post:
Czy ktoś buduje wg.projektu jupiter z domusa
Tam masz odpowiedzi
pzdr

Iwka N.
20-04-2006, 18:40
Witam wszystkich
mam pytanie i jednoczesnie prośbę - czy ktoś juz wybudował dom wg. projektu Jupiter II oraz czy dysp. ew. zdjęciami.?
Kolejne moje pytanie dot. oczywiście dachu-jako chyba najbardziej problemowego w budowie elementu-czy krążące opinie o niebotycznym koszcie budowy dachu są prawdziwe i co to właściwie znaczy (ile to jest?) bo wiele osób pisze o znacznym wydatku na dach a nikt nie podaje choćby przybliżonej kwoty. Może ktoś się odważy?
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w budowie. :)
To może ja się odważę. Dach zgodnie z projektem tzn.przekroje więźby (objętość samego drewna prawie 15m3), słynne blachy trzymające wiszącą więźbę (tak nawiasem pisząc to dzwoniąc po hurtowniach stali grubość tej blachy była tylko na zamówienie), folia Tyvek Supro, dachówka ceramiczna miedziana Roben (kupiona w zeszłorocznej promocji), 6 okien PCV Roto i wykonawca dachu zamęczony na śmierć
wykłócaniem się o koszt jego robocizny (potem on nas wykończył robiąc dach 3 miesiące) w sumie 61.000 zł z 7% VAT.
Pozdrawiam
P.s.Ale jest po prostu piękny.

Gosc_gość
27-07-2006, 06:16
Właśnie dostałem kosztorys, wyceniany przez Euroinwest CDI Sp. z o.o. z Bydgoszczy, czyli wg. tamtejszych stawek
Dom w stanie surowym zamkniętym 218777,14 z 7% VAT
Sam dach wg, kosztorysu to wydatek 78tys PLN, ale z tego co widzę to za robociznę policzyli duże pieniądze,
za sam dach robocizna przeszło 19tys i stąd tyle kosztuje ten dach chyba.
Poza tym w tym kosztorysie z tego co mi się rzuciło na oczy to same najdroższe materiały.
Wg moich szacunków to spokojnie można z tych 218tys PLN urwać i z bardzo dobrymi materiałami zmieścić się
w 200 tys lub mniej zależnie od stosowanych materiałów.

Art-B
17-09-2006, 20:11
Witam wszystkich Jupiterowców II. Spodobał mi się ten projekt, chociaz jestem na razie na etapie poszukiwań projektu na szeroką działkę. Jeśli ktoś wybudował taki dom lub jest na etapie budowy w okolicach Stalowej Woli do 200 km to będe wdzięczny za kontakt.
Pozdrawiam.
Artur
:lol:

Art-B
17-09-2006, 20:21
Witam wszystkich Jupiterowców II. Spodobał mi się ten projekt, chociaz jestem na razie na etapie poszukiwań projektu na szeroką działkę. Jeśli ktoś wybudował taki dom lub jest na etapie budowy w okolicach Stalowej Woli do 200 km to będe wdzięczny za kontakt.
Pozdrawiam.
Artur

Mój e-mail: [email protected]

Levar
06-10-2006, 22:25
Przyłączam się do prośby o możliwość zobaczenia wybudowanego Jupitera. Najchętniej w okolicach Wrocławia. Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy... Stawiam winko ! :))))

masa31
21-10-2006, 22:20
Prosze o wszelkie informa na temat projektu Jupiter II. jesteśmy na ewtapie wyboru projektu i ten bardzo nam się podoba. Będziemy wdzięczni za kontakt z osobami które coś wiedzą na ten temat.

asia22
25-11-2006, 23:08
Witajcie.

W najbliższym czasie musze dokonać ostatecznego wyboru projektu.Po długich poszukiwaniach na czele peletonu wyszedł Jupiter, a zaraz po nim Taurus (też z tej pracowni).Czy ktoś z Wrocławia i okolic jest w trakcie budowy Jupitera (albo Taurusa) .Jeżeli to nie sprawiałoby kłopotu chętnie obejrzałabym jego realizację na żywo i wysłuchała dobrych rad odnośnie budowy.

Pozdrawiam asia22

rawes
27-06-2007, 10:09
Hej,

Możecie mi polecić w okolicach W-wy (do 100km) :) firmę, która wykona mi blachy do konstrukcji dachu do Jupitera ?

Robert

Zazul
04-10-2007, 21:46
Drodzy forumowicze
Wybraliśmy z żoną ten projekt, (narazie rodzina 2+1) Czy ktoś może budował dom według tego projektu i czy może przedstawić nam swoją opinię. Czy byscie coś w nim zmienili? Bedziemy wdzięczni za każdą podpowiedź

http://www.dobredomy.pl/?id_project=70 :D

Wojtek:)
14-10-2007, 11:47
Witam,

My budujemy, a właściwie kończymy papierologię i planujemy zacząć na wiosnę.
Wprowadziliśmy kilka praktycznych zmian:
-podnieśliśmy dach zmniejszając skosy na górze
-przedłużyliśmy garaż i kuchnię do obrysu budynku
-dodatkowe okno w kuchni - w/g projektu podobno jest niedoświetlona
-dwa dodatkowe okna nad garażem
-przesunęliśmy łaziekę na parterze, dzięki czemu mamy większą kuchnię i pokój, a mniejszy przedpokój
-spiżarnia koło garażu itp

Był to efekt posiedzenia z kartką papieru nad planem, dla nas praktyczniejszy, co nie musi pasować innym...

Moim zdaniem sami powinniście sobie posiedzieć i pomyśleć czego oczekujecie, rozplanować sobie tak, jak Wam pasuje.
Mogę podesłać na e-mail w ramach poglądowych :)

W razie czego służę pomocą.

Zazul
14-10-2007, 18:43
Witam,

My budujemy, a właściwie kończymy papierologię i planujemy zacząć na wiosnę.
Wprowadziliśmy kilka praktycznych zmian:
-podnieśliśmy dach zmniejszając skosy na górze
-przedłużyliśmy garaż i kuchnię do obrysu budynku
-dodatkowe okno w kuchni - w/g projektu podobno jest niedoświetlona
-dwa dodatkowe okna nad garażem
-przesunęliśmy łaziekę na parterze, dzięki czemu mamy większą kuchnię i pokój, a mniejszy przedpokój
-spiżarnia koło garażu itp

Był to efekt posiedzenia z kartką papieru nad planem, dla nas praktyczniejszy, co nie musi pasować innym...

Moim zdaniem sami powinniście sobie posiedzieć i pomyśleć czego oczekujecie, rozplanować sobie tak, jak Wam pasuje.
Mogę podesłać na e-mail w ramach poglądowych :)

W razie czego służę pomocą.


Witam,
my też posiedzielismy nad projektem i mamy podobne spostrzeżenia,
-chcemy zlikwidować okna w garażu od ogrodu i zrobić dwa mniejsze na ścianie bocznej
-także podnosimy sciankę kolankową aby zwiększyć przestrzeń na górze\
-dodatkowe okno w kuchni bardzo się przyda bo jest za ciemna
-likwidujemy jeden balkon na górze (pokój dziecięcy)
bardzo mnie ciekawi jak rozwiązaliście problem z małą toaletą na parterze (my chcieliśmy ją powiększyć kosztem gabinetu) ale Wy zrobiliście to zupełnie inaczej więc jakbyście mogli nam wysłać plan na maila bylibyśmy wdzięczni: [email protected]
Zmienialiście coś może w jadalni? My zastanawiamy się czy nie postawić częściowej ścianki miedzy jadalnią a salonem (do filaru)

miki669
30-01-2008, 18:34
Witam

Również z żoną mamy zamiar budować ten domek. Zmiany mamy podobne jak wy. Czy ktoś może robił jaki wstępny kosztorys lub może juz ma jakieś ceny budowy tego domku ?

Budujemy pod Warszawą w okolicy Nadarzyna


Pozdrawiam

asia22
08-02-2008, 17:04
Witam.

Ja rozpoczęłam budowę Jupitera ll w zeszłym roku. Jestem na etapie 0, tzn wylany fundament. Projekt ze zmianami już od dawna gotowy,ale chętnie poczytam o Waszych przeróbkach. Może jeszcze coś ciekawego podpatrzę. Jeszcze nie jest za późno na drobne poprawki. W moim Jupiterze sporo przeróbek:
-zlikwidowany kominek zew. a komin wew. przeniesiony do salonu przy schodach
-odwrócony bieg schodów, zaczynają się przy dzwiach do pom. gospodarcego(u mnie łazienka)
-zlikwidowany słup w jadalni
- pomieszczenia spiżarni i WC zlikwidowałam , w ten sposób powiększyłam gabinet i kuchnię
- dodałam okno w kuchni
- garderobę na dole podzieliłam tak żeby powstała wnęka na szafę w gabinecie i drugą w wiatrołapie
-Zlikwidowałam pojedyńcze drzwi na taras, miała tam być witryna, ale po wizycie w gotowym już Jupiterze i sugestiach właścicieli zrezygnowaliśmy z niej. Będzie tam tak zwana ściana telewizyjna. Właściciele Jupitera, u których byliśmy mieli w tym miejscu kominek i narzekali że nie mają gdzie ustawić telewizora i że to jest idealne miejsce. Po zastanowieniu i symulacji umeblowania salonu przyznaliśmy im racje
- pomieszczenie gospodarcze będzie łazienką, zostanie przedzielone. W pierwszej części będzie WC i umywalka a w drugim pomieszczeniu planujemy kabinę prysznicową oraz pralkę. Ta częśc ma spełniać funkcję pralnio- suszarni.
-drzwi do garażu przenieśliśmy do wiatrołapu
-garaż jest szerszy od planowanego, dzięki temu wydzielone tam będzie pomieszczenie gospodarcze
-wiatrołap znacznie mniejszy, odcięty na wysokości szafy wnękowej,planuję tam drzwi rozsuwane
- komin przeniesiony na stronę garażu

Na górze podnieśliśmy ścianke kolankową i zlikwidowaliśmy balkony. To chyba wszystko. Nie wiem czy dosyć jasno opisałam zmiany?
Może Macie jakieś sugestie , inne propozycje zmian.

Pozdawiam Asia

golap
15-02-2008, 19:43
My kupiliśmy ten projekt 2 tygodnie temu, planujemy również likwidację jednego balkonu, z wiatrołapu wydzielimy większą łazienkę, zeby prysznic się zmieścił, a w tej co jest w projekcie zrobimy pralnie z suszarnią. W pokoju nad garażem na poddaszu zlikwidujemy 2 okna połaciowe, a zamiast tego damy okno z łukiem w ścianie szczytowej. Z boku mamy w planie dobudować wiatę garażową, aby auta za każdym razem nie trzeba chować do garażu - poza tym, nie podaoba nam się ta pusta ściana boczna od garażu.

asia22
15-02-2008, 23:56
Witam.

Też zlikwidowałam dwa okna połaciowe na poddaszu i na prostej ścianie dodałam jedno duże okno. Zastanawiam sie czy nie wrócić jednak do wersji pierwotnej. Widziałam gdzieś taki pokój na poddaszu w którymś z Jupiterów. Ta ściana spełniała funkcje ściany telewizyjnej. Nam sie marzy że w przyszłości ten pokój będzie pokojem rekreacyjnym z kinem domowym i właśnie ta ściana nadawałby się do instalacji wszelkiego sprzętu. Mam jeszcze trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.
Łazienkę planujecie pewnie w garderobie . Samo WC i umywalka to OK. Gorzej jeżeli dodać prysznic. Z miejscem podobno jest bardzo kiepsko. Taka jest opinia naszej architekt. Aby łazienka była do przyjęcia trzeba by zabrać trochę powierzchni z gabinetu. Przedyskutujcie ten temat z architektem adoptującym Wasz projekt.
Jeżeli chodzi o okna to zlikwidowałam wszelkie łuki. Jak rozmawiałam z okniarzami w zeszłym roku powiedzieli mi że takie okna są nawet o 30% droższe od zwykłych, prostych. Po konsultacjach z nimi zlikwidowałam wszystkie łuki. Stwierdziłam że wolę przeznaczyć zaoszczędzone w ten sposób pieniądze na dodatkowe wyposażenie okien.

golap
19-02-2008, 20:04
Ja łazienkę z prysznicem wydzielę z wiatrołapu, w łazience która jest w projekcie zrobię pralnie

krzepa
21-12-2008, 13:19
Witam

W przyszłym roku planuję budowę domu dla 5-cio osobowej rodziny. W oko wpadł mi projekt Jupiter II wydaje mi się być bardzo przestronny i praktyczny. Mam prośbę do użytkowników którzy wybudowali lub budują w/w projekt o kontakt. Koszty budowy przedstawione przez wykonawcę są znaczące i zastanawiam się czy nei wybrac czegoś mniejszego. Dlatego chciałbym zobaczyć Jupitera aby utwierdzić się co do zasadności projektu. Z góry dziekuje za pomoc.

jacekp71
21-12-2008, 22:36
a co to znaczy "znaczace" ?

krzepa
22-12-2008, 07:57
Dużo większe w stosunku co do innych projektów różniących się konstrukcją (przedewszystkim dachu) przy porównywalnej powierzchni użytkowej. W Jupiterze podoba mi się przestrzeń w zasadzie na wszystko jest dużo miejsca (patrząc na projekt) chciałbym zobaczyć zbudowany już dom tego typu w celu oceny czy tego miejsca nie jest przypadkiem za dużo. Koszty przedstawione na realizację Jupitera przewyższają mój budżet więc teraz się zastanawiam czy zmienić budżet czy projekt :)

jacekp71
23-12-2008, 09:10
rozumiem ;-)
no wiec wg mnie nie beda,

oczywiscie taniej byloby postawic cos w tzw. stylu stodoly, tj. dom na planie prostokata lub dwoch łamanych, z dachem pulpitowym .... tyle ze architektonicznie raczej odbiegaloby od twoich oczekiwan jak sadze ;-)

najwieksze wydatki przyniesie wykonczeniowka, wiec kilkuprocentowym wzrostem kosztow na etapie stanu surowego zamknietego bym sie nie przejmowal, a szukal ciec na wykonczeniowce,

krzepa
23-12-2008, 21:35
No trudno koszty trzeba będzie jakoś przeboleć ale chciałbym go zobaczyć nie ma na tym forum nikogo kto by budował z tego projektu. Będe pierwszy :D

jacekp71
23-12-2008, 21:49
a skad jestes ?

krzepa
24-12-2008, 07:26
Małopolska (konkretnie Tarnów) ale dla mnie to bez znaczenia. Decyzja jest na tyle poważna że jak będzie trzeba to nawet do piekła :D

Rozaneta
06-01-2009, 10:54
Obecnie kończymy budowę domu. Wprowadziliśmy sporo zmian do projektu: zrezygnowaliśmy z okien łukowych balkonowych, jedynie zostawiliśmy to od frontu (ładnie się komponuje z łukiem wejściowym), okno w salonie mamy jedno duże 2m na 3m, kotłownię przenieśliśmy do garażu i tym samym mamy większy salon, łazienkę powiększyliśmy kosztem gabinetu, tak, że zmieści się w niej kabina prysznicowa, zrezygnowałam z garderób, dzięki temu mam większe pokoje, na strychu mamy jedno okno dachowe i jedno na ścianie garażowej, do garażu dostawiona jest wiata. Dom ma ścianę trójwarstwową
(max 25, styropian 10, cegła pełna). Ładnie prezentują się łuki wykonane z cegły i cała elewacja. Dach pokryty jest gontem.

Rozaneta
12-01-2009, 12:48
Obecnie kończymy budowę domu. Wprowadziliśmy sporo zmian do projektu: zrezygnowaliśmy z okien łukowych balkonowych, jedynie zostawiliśmy to od frontu (ładnie się komponuje z łukiem wejściowym), okno w salonie mamy jedno duże 2m na 3m, kotłownię przenieśliśmy do garażu i tym samym mamy większy salon, łazienkę powiększyliśmy kosztem gabinetu, tak, że zmieści się w niej kabina prysznicowa, zrezygnowałam z garderób, dzięki temu mam większe pokoje, na strychu mamy jedno okno dachowe i jedno na ścianie garażowej, do garażu dostawiona jest wiata. Dom ma ścianę trójwarstwową
(max 25, styropian 10, cegła pełna). Ładnie prezentują się łuki wykonane z cegły i cała elewacja. Dach pokryty jest gontem.

grigorios
16-01-2009, 14:29
Rozenet, a czym mógłbym poprosić o kilka fotek Waszego domku na maila: [email protected]? Byłbym bardzo wdzięczny:)

Bardzo ciekawią mnie zmiany, które wprowadziliście, a zwłaszcza powiększenie salonu i przeniesienie kotłowni do garażu. Jak to rozwiązaliście? Powiększyliście garaż z tyłu, dobudowują tam pomieszczenie gospodarcze?

grigorios
16-01-2009, 14:35
Szukam kogoś kto wybudował lub buduje dom według tego projektu gdzieś na Podlasiu:) Są takowe osoby?

Jupiter2
18-01-2009, 12:47
Obecnie kończymy budowę domu. Wprowadziliśmy sporo zmian do projektu: zrezygnowaliśmy z okien łukowych balkonowych, jedynie zostawiliśmy to od frontu (ładnie się komponuje z łukiem wejściowym), okno w salonie mamy jedno duże 2m na 3m, kotłownię przenieśliśmy do garażu i tym samym mamy większy salon, łazienkę powiększyliśmy kosztem gabinetu, tak, że zmieści się w niej kabina prysznicowa, zrezygnowałam z garderób, dzięki temu mam większe pokoje, na strychu mamy jedno okno dachowe i jedno na ścianie garażowej, do garażu dostawiona jest wiata. Dom ma ścianę trójwarstwową
(max 25, styropian 10, cegła pełna). Ładnie prezentują się łuki wykonane z cegły i cała elewacja. Dach pokryty jest gontem.


WItam,

Właśnie kupiliśmy projekt Jupitera II. Interesuje mnie ile kosztowały Was zmiany w projekcie i jaki był koszt rzeczywisty budowy. Czy byłaby możliwość wysłania zdjęć Waszego domu.


Pozdrawiam.
Anka

Rozaneta
19-01-2009, 08:56
Adaptacja projektu kosztowała około 2500 zł. Całkowity koszt budowy to około 270 tys. zł. Budowę rozpoczęliśmy w 2005 r.

Pozdrawiamy

grigorios
27-01-2009, 10:29
Ponawiam pytanie, o osoby budujące Jupitera gdzieś na Podlasiu?

Jako ciekawostkę dodam, iż pewna białostocka firma wyceniła mi stan developerski tego domu na 510000 zł netto. W cenie są materiały i robocizna. W tym położenie instalacji.

Rozaneta
29-01-2009, 11:28
Gabaryty domu nie zostały w ogóle zmienione. Z garażu dwustanowiskowego zrobiliśmy garaż jednostanowiskowy. Kotłownia ma szerokość 2 m, wejście do kotłowni znajduje się na prawo zaraz przy drzwiach wejściowych. Na wprost drzwi wejściowych jest wnęka, w której będzie się znajdowała szafa.
Jeżeli uda mi się wysłać zdjęcia to będzie wszystko jasne.

Pozdrawiam

celuloz
03-02-2009, 17:41
wątek o jupiterze jest tu: http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-buduje-wg-projektu-jupiter-z-domusa-lub-podobny,t38863.htm?highlight=jupiter


kolega z tarnowa może podac maila to sie umówimy, ja buduje w łańcucie.

celuloz
03-02-2009, 17:43
zapraszam tu: http://forum.muratordom.pl/czy-ktos-buduje-wg-projektu-jupiter-z-domusa-lub-podobny,t38863.htm?highlight=jupiter

Beataopolskie
04-02-2009, 06:51
Obecnie kończymy budowę domu. Wprowadziliśmy sporo zmian do projektu: zrezygnowaliśmy z okien łukowych balkonowych, jedynie zostawiliśmy to od frontu (ładnie się komponuje z łukiem wejściowym), okno w salonie mamy jedno duże 2m na 3m, kotłownię przenieśliśmy do garażu i tym samym mamy większy salon, łazienkę powiększyliśmy kosztem gabinetu, tak, że zmieści się w niej kabina prysznicowa, zrezygnowałam z garderób, dzięki temu mam większe pokoje, na strychu mamy jedno okno dachowe i jedno na ścianie garażowej, do garażu dostawiona jest wiata. Dom ma ścianę trójwarstwową
(max 25, styropian 10, cegła pełna). Ładnie prezentują się łuki wykonane z cegły i cała elewacja. Dach pokryty jest gontem.


WItam,

Właśnie kupiliśmy projekt Jupitera II. Interesuje mnie ile kosztowały Was zmiany w projekcie i jaki był koszt rzeczywisty budowy. Czy byłaby możliwość wysłania zdjęć Waszego domu.


Pozdrawiam.
A.Popielarz


Witam!!!!
Mi też sie podoba Jupiter II. Czy istnieje taka możliwość aby ktoś z Was wysłał mi parę fotek Jupitera ma maila????

aśka_wlkp
04-03-2009, 12:10
Witam,
Chciałabym dołączyć się do próśb o wysłanie zdjęć z Jupitera II, jesteśmy prawie zdecydowani na ten projekt, ale pewne kwestie dotyczące np.: schodów czy pomieszczeń na pietrze są trudne do "wyczucia". Może osoby, które są na etapie wykańczania lub już mieszkania mogłyby mi pomóc wysyłając zdjęcia na poniższy adres e-mail lub ogólnie dostępną galerię.
Z góry dziękuję
Asia
[email protected]

Beataopolskie
17-03-2009, 18:40
Halo halo czy ktoś z Was może wybudował Jupitera II w woj. opolsim????? Jesli tak to czy istniałaby możliwść pooglądania domku w rzeczywistości?????

xmxax
25-03-2009, 19:58
Hej,
Ja już mieszkam w Jupiterze. Podaj maila to wyślę Ci trochę fotek.

Beataopolskie
26-03-2009, 06:54
Witam Wszystkich serdecznie :lol:

Poszukuję kogoś kto wybudował Jupitera II na opolszczyźnie........chętnie zobaczyłabym dom w rzeczywistości.

Bardzo proszę o kontakt :wink: :D :wink: :P

KamilaS
09-05-2009, 13:28
Witam

Jestem zdecydowana na wybudowanie Jupitera jednak chciałabym jeszcze obejrzeć go na żywo. Jeśli ktoś z okolic Radomia lub Warszawy jest w trakcie budowy lub już wybudował proszę o kontakt.

Ewentualnie jeśli ktoś ma zdjęcia to proszę wysłanie na maila:
michalw333(małpa)gmail.com

xmxax
11-05-2009, 19:36
Wybudowałem jupitera, mieszkam w Warszawie. Zapraszam do obejrzenia. pozdrawiam. Marcin

rawes
20-05-2009, 11:58
Jestem zdecydowana na wybudowanie Jupitera jednak chciałabym jeszcze obejrzeć go na żywo. Jeśli ktoś z okolic Radomia lub Warszawy jest w trakcie budowy lub już wybudował proszę o kontakt.

Ewentualnie jeśli ktoś ma zdjęcia to proszę wysłanie na maila:
michalw333(małpa)gmail.com

Ja mam wybudowanego Jupitera. Nie polecam ze względu na koszty. Chyba że ktoś chce zaoszczędzić i potem patrzeć na prostokątne okna w lukarnach, które wcale nie pasują. Wstawić podpory pod dach zamiast oryginalnych elementów stalowych i potem je omijać w pokojach itd.
Pomijając koszty wyszedł bardzo ładnie.[/img]

kodzi
24-05-2009, 17:19
WItam
Jestem właśnie w trakcie budowy Jupitera II lustro. Właśnie zalełem strop i robię piętro. Zastanawiam się nad zmianą okien łukowych w lukarnach na okna proste (według wyceny którą dostałem trzy okna łukowe kosztują więcej niż wszystkie pozostałe). Czy ktoś może przesłać zdjęcia Jupitera z oknami prostomi zamiast łukowymi?
Druga rzecz nad którą się jeszce zastanawiam to podniesienie ścianki kolankowej. W planie dach wychodzi równo z płytą balkonu. Jeśłi podnosiliście ściankę kolankową to czy po prostu po zmianie dach wychodzi wyżej niż balkony, czy też przedłużaliście krokwie i przedłużaliście dach do poziomu balkonu? Jak to wygląda po takich zmianach? W sumie można zwiększyć wysokość na górze po przez zmianę konstrukcji stropu. Ja zamiast stropu gęstożebrowego o wysokości 25 cm zrobiłem płytę żelbetową o grubości 10 cm i tym sposobem mogłem podnieść ściankę o jeden pustak w zasadzie bez zmiany wysokości dachu. Zastanawiam się jednak czy nie podnieść o jeszcze jeden pustak. Jak to wygląda u Was. Bardzo chętnie obejrzę zdjęcia. Jak wygląda dach w miejscu połaczenia z balkonami?
Czy nikt z sznownych budujących nie zmieniał biegu schodów? Podobno schody, które są w projekcie są bardzo strome i niewygodne. Ja za namową kierownika i znajomych zmieniłem schody na zabiegowe. Mają wychodzić w miejscu garderoby na dole, załmywać się pod oknem i wychodzic na górze, prostopadle do tych orginalnych z projektu. Pod schdami od wejsćia pla Co nuję zrobić schowek na buty itp., a po wyższym biegiem ubikację. Co Wy na to?
Pozdrawiam. Czekam na wszelkie zdjęcia z Jupiterami ak13(małpa)o2.pl

rawes
25-05-2009, 11:04
Jupiter II z podniesioną ścianką o 3 pustaki: http://img21.imageshack.us/img21/3725/dsc00047gcw.jpg. Ta ściana straciła najbardziej na wyglądzie. Ściany z balkonami straciły najmniej - dach wychodzi wyżej niż balkony i nie wygląda to źle.
Krokwie nie były przedłużane - i tak trudno jest znaleźć drewno z takimi przekrojami o takiej długości.
Nie zmieniałem schodów i nie są strome.

\rk

aśka_wlkp
03-06-2009, 15:44
Witam,
Również będziemy budować Jupitera II. Wprowadziliśmy kilka zmian, np. likwidacja kominka zewnętrznego i przeniesienie wewnętrznego na ścianę ze schodami w salonie. Mam tylko wątpliwości, ponieważ komin od kominka na piętrze znajdzie się w łazience dość ogranicza w niej miejsce. Jak rozwiązaliście ten problem, czy w łazience mieści się kabina prysznicowa i wanna?
Pozdrawiam Asia

Nani
05-06-2009, 21:20
witam

przymierzamy się do budowy jupitera II

jeśli ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego domku może mi wysłać parę fotek gotowego domku, w środku i na zewnątrz, będę bardzo wdzięczna

kontakt: [email protected]

pozdrawiam

Jupiter2
07-06-2009, 18:51
Witam.
Może mi ktoś odpowie, czy można wykonać elewacje z cegły elewacyjnej bez konieczności zmian w projekcie jupitera?

Również chętnie bym zobaczyła zdjęcia gotowego jupitera.
kontakt:
[email protected]


Pozdrawiam.

kodzi
13-06-2009, 21:32
Jupiter II z podniesioną ścianką o 3 pustaki: http://img21.imageshack.us/img21/3725/dsc00047gcw.jpg. Ta ściana straciła najbardziej na wyglądzie. Ściany z balkonami straciły najmniej - dach wychodzi wyżej niż balkony i nie wygląda to źle.
Krokwie nie były przedłużane - i tak trudno jest znaleźć drewno z takimi przekrojami o takiej długości.
Nie zmieniałem schodów i nie są strome.

\rk
Widzę, ze zrobiłeś podbitkę prostopadłą do ściany. Też się zastanawiam nad tym rozwiązaniem, ale zastanawiam się jak to będzie wyglądać przy garażu. Tam dach przecież wychodzi trochę poza mur. Mógłbyś pokazać zdjęcie ze ścianą boczną garażu. Chodzi mi o wykończenie połaczenia ściany z podbitką.
Rozumiem że dach robiłeś według projektu samonośny, bez żadnych słupów czy inych zmian? Ile wyniosły Cię okucia. Ja jestem na etapie zalewania wieńca i będę zabirał się za więźbę?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

rawes
14-06-2009, 11:24
Jupiter II z podniesioną ścianką o 3 pustaki:
Widzę, ze zrobiłeś podbitkę prostopadłą do ściany. Też się zastanawiam nad tym rozwiązaniem, ale zastanawiam się jak to będzie wyglądać przy garażu. Tam dach przecież wychodzi trochę poza mur. Mógłbyś pokazać zdjęcie ze ścianą boczną garażu. Chodzi mi o wykończenie połaczenia ściany z podbitką.

Nie mam takiego zdjęcia. Pozioma podbitka kończy się równo ze ścianą - takie rozwiązanie jest wizualnie OK.



Rozumiem że dach robiłeś według projektu samonośny, bez żadnych słupów czy inych zmian? Ile wyniosły Cię okucia. Ja jestem na etapie zalewania wieńca i będę zabirał się za więźbę?

Dach jest samonośny. Elementy stalowe ważyły ~750kg i kosztowały ~4000PLN po odchudzeniu o 2mm blach. Koszt wykonania z blach jak w projekcie był dużo większy, bo nie ma maszyn na których można ciąć blachy o takiej grubości i wymagałoby to cięcia palnikiem. Do tego jeszcze kotwy i klej Hilti za ~700PLN.

rk

1_jaro
19-06-2009, 14:31
Witam wszystkich!
Jestesmy juz po zakupie projektu Jupiter I, jestesmy w trakcie adaptacji. Mamy zamiar wprowadzic takie oto zmiany:
- likwidujemy kotlownie, dzieki tamu uzyskamy wiekszy salon
-likwidujemy drzwi balkonowe z salonu na taras i wstawimy duze rozsuwane drzwi w salonie w miejscu gdzie jest zwykle okno
-likwidujemy kominek zewnetrzny
-powiekszamy lazienke na dole kosztem gabinetu
-przenosimu spizarnie w miejsce ktore zostanie po kotlowni od strony wejcia
-podnosimy scienke kolankowa o max 2 pustaki
-ze strychu robimy dodatkowy pokuj
Zastanawiamy sie nad powiekszeniem okna w jadlani i w kuchni, ale to jescze nie ozstalo ustalone.
Mialbym ograomna prosbe o zdjecia z gotowego juz Jupitera chodzi mi glownie o wnetrze moze wpadloby mi do glowy jeszcze jakies ciekawe rozwiaznie niektorych problemow i pozwoliloby na wykorzystanie przestrzenie w 100%. Niestety nikt w poblizu Elku nie buduje Jupitera wiec nie mam gdzie obejrzec go sobie. :D
Jesli macie jescze jakies ciekawe pomysly na zmiany w Naszmy ulubionym Jupiterze to sie podzielcie, razem napewno uda nam sie wiecej zdzialac. Ja osobiscie jesli bede umial rowniez sluze pomoca. Pozdrawiam wszystkich fanow Jupitera :D

1_jaro
19-06-2009, 14:34
Zapomnialem podac maila na ktory wyslylac zdjecia oto i on [email protected]
Z gory dziekuje i podrawiam jescze raz. :lol:

Petrol_ole
23-06-2009, 17:20
Halo halo czy ktoś z Was może wybudował Jupitera II w woj. opolsim????? Jesli tak to czy istniałaby możliwść pooglądania domku w rzeczywistości?????


nie wiem jak w Opolskim i z jakich okolic piszesz ale akurat od strony południowo wschodniej Wrocławia są dwa Jupitery ;)

pozdrawiam

rawes
30-06-2009, 23:46
Mamy zamiar wprowadzic takie oto zmiany:
- likwidujemy kotlownie, dzieki tamu uzyskamy wiekszy salon
Kotlownia to takze pralnia i suszarnia, pom. gospodarcze, wiec warto miec do tego celu dedykowane pomieszczenie. Np. poprzez wydzielenie czesci garażu.

-likwidujemy kominek zewnetrzny Dobry pomysl. Ten kominek jest nierealizowalny.

-powiekszamy lazienke na dole kosztem gabinetu
Lazienka z wyjsciem na jadalnie i salon jest ogolnie slabym pomyslem.

-przenosimu spizarnie w miejsce ktore zostanie po kotlowni od strony wejcia
Moim zdaniem spizarnia ma sens kolo kuchni. Jezeli ma byc dalej to tak samo dobrze to moze byc regał w garażu.

-podnosimy scienke kolankowa o max 2 pustaki
Bedzie ok.

-ze strychu robimy dodatkowy pokuj

A wejscie skad do tego pokoju ? Trzeba do tego uwzglednic konstrukcje dachu.

Zastanawiamy sie nad powiekszeniem okna w jadlani i w kuchni, ale to jescze nie ozstalo ustalone.
Poszerzenie spowoduje wyjscie z obrysem okna niesymetrycznie poza balkon, bo z jednej strony okno to styka sie ze slupem konsktrukcyjnym.

AGUSIA77
09-07-2009, 22:53
witam

przymierzamy się do budowy jupitera II

jeśli ktoś ze szczęśliwych posiadaczy tego domku może mi wysłać parę fotek gotowego domku, w środku i na zewnątrz, oraz opis zmian jakich można dokonać, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
[email protected]

krzepa
31-08-2009, 11:45
Witam

Również urzekł mnie projekt Jupitera II i obecnie jestem już na etapie budowy (stan 0) - zrealizowany. Zmiany, które wraz z żoną zakładamy na dzień dzisiejszy to:
- usunięcie kominka zewnętrznego,
- usunięcie witryny prowadzącej z salonu na ogród obok kominka wewnętrznego,
- usunięcie dwóch okien dachowych nad garażem od strony frontu (u nas to strona północy, więc i tak słaby pożytek),
- przenieśliśmy łazienkę na parterze w miejsce pomieszczenia gospodarczego (ścianka działowa na wysokości drzwi z domu do garażu),
- miejsce po ubikacji według projektu zostawiliśmy jako część otwartą - na razie,
- poszerzyliśmy drzwi wyjściowe z salonu na ogród,
- z pomieszczenia nad garażem planujemy zrobić pokój gościnny,
- ścianka kolankowa o jednej pustak do góry (garderoby zgodnie z projektem służą do ukrycia skosów z tego powodu są trudne w adaptacji i pewnie w praktyce też),
- zastanawiamy się nad drzwiami do łazienki na piętrze z sypialni jednocześnie chcemy zostawić też drzwi z korytarza,

Cóż chyba to wszystko, co mi na myśl przychodzi. A i jeszcze jedno warto dodać jesteśmy totalnymi laikami w sferze budowlanej mamy generalnego wykonawcę, który za nas ma martwić się wszystkim problemami. Jak wyjdzie to się okaże postaram się raz na jakiś czas wrzucić i co tam dalej. Planowany czas zakończenia prac zima 2010.
Pozdrawiam wszystkich odważnych prowadzących swoje budowy. Jakby coś jestem dostępny pod mailem [email protected].

P.S.
Podziękowania i pozdrowienia dla Pavelc z okolic Tarnowa, który udostępnił swojego już skończonego pięknego Jupitera I dzięki czemu decyzja o wyborze projektu była dziecinnie prosta.

krzepa
31-08-2009, 11:47
Witam

Również urzekł mnie projekt Jupitera II i obecnie jestem już na etapie budowy (stan 0) - zrealizowany. Zmiany, które wraz z żoną zakładamy na dzień dzisiejszy to:
- usunięcie kominka zewnętrznego,
- usunięcie witryny prowadzącej z salonu na ogród obok kominka wewnętrznego,
- usunięcie dwóch okien dachowych nad garażem od strony frontu (u nas to strona północy, więc i tak słaby pożytek),
- przenieśliśmy łazienkę na parterze w miejsce pomieszczenia gospodarczego (ścianka działowa na wysokości drzwi z domu do garażu),
- miejsce po ubikacji według projektu zostawiliśmy jako część otwartą - na razie,
- poszerzyliśmy drzwi wyjściowe z salonu na ogród,
- z pomieszczenia nad garażem planujemy zrobić pokój gościnny,
- ścianka kolankowa o jednej pustak do góry (garderoby zgodnie z projektem służą do ukrycia skosów z tego powodu są trudne w adaptacji i pewnie w praktyce też),
- zastanawiamy się nad drzwiami do łazienki na piętrze z sypialni jednocześnie chcemy zostawić też drzwi z korytarza,

Cóż chyba to wszystko, co mi na myśl przychodzi. A i jeszcze jedno warto dodać jesteśmy totalnymi laikami w sferze budowlanej mamy generalnego wykonawcę, który za nas ma martwić się wszystkim problemami. Jak wyjdzie to się okaże postaram się raz na jakiś czas wrzucić i co tam dalej. Planowany czas zakończenia prac zima 2010.
Pozdrawiam wszystkich odważnych prowadzących swoje budowy. Jakby coś jestem dostępny pod mailem [email protected].

P.S.
Podziękowania i pozdrowienia dla Pavelc z okolic Tarnowa, który udostępnił swojego już skończonego pięknego Jupitera I dzięki czemu decyzja o wyborze projektu była dziecinnie prosta.

marsro
28-09-2009, 13:03
Witam
Miesiąc temu rozpoczelismy budowe jupitera wprowadzilismy klika zmian podzielilismy garaz robiac z niego jednostanowiskowy, a w drugiej czesci kotlownia i pralnia jako dwa pomieszczenia. Zlikwidowalismy witryne kolo kominka powiekszylismy wyjscie tarasowe i okno kuchenne do szerokosci 1,5m powiekszylismy takze lazienko o miejsce na prysznic kosztem gabinetu, i w koncu okno ze starej kotlowni otrzymalo wymiar tego z salonu. Bardzo prosze o sugestie a takze zdjecia z realizacj teraz jestesmy na etapie zalewania fundametow. caly czas zastanawiam sie nad podniesienim scianki kolankowej.
Będe bardzo wdzięczny za zdjeci z realizacji [email protected]
Z poważaniem

Marcin

rawes
29-09-2009, 22:47
Witam

Caly czas zastanawiam sie nad podniesienim scianki kolankowej.


Gdy powstaną ściany na dole to można spróbować zbudować z czegoś (np. kilka desek) niby dach. Widać będzie z nałożonymi ściankami działowymi jaka wielkość mają pomieszczenia na poddaszu.
Skraca to czas zastanawiania się nad podniesieniem ścianki kolankowej.

rawes

Paulina20
17-12-2009, 16:35
Witam, zamierzam kupić projekt Jupiter II i na wiosnę zacząć budowę. Zastanawiam się jednak czy będzie możliwe zaadoptowanie strychu jako czwartego pokoju na poddaszu, czy skosy na poddaszu nie ograniczają znacznie powierzchni pokoi. Chciałabym zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia na poddaszu w już wybudowanym domu oraz wyniki Państwa zmian w projekcie. Będę wdzięczna za wszystkie zdjęcia przesłane na adres e-mail [email protected].
Paulina

rawes
23-12-2009, 00:10
Witam, zamierzam kupić projekt Jupiter II i na wiosnę zacząć budowę. Zastanawiam się jednak czy będzie możliwe zaadoptowanie strychu jako czwartego pokoju na poddaszu
Paulina

Nie da się. Skosy są duże. Powierzchnia gdzie stoi się wyprostowanym ma ~2mx2m, przy całości strychu ~4m x 4m.
.

krzysztof84
05-01-2010, 17:43
witam ja tez sie chcialbym prosic o zdjecia i podpowiedzi na temat jupitera poniewaz tez zamierzam sie budowc a mam pare szczegolow ktore chcialbym zmienic prosze o podpowiedzi i zdjecia moj e mail [email protected]

lgreg74
12-01-2010, 18:17
My również jesteśmy prawie zdecydowani na budowanie Jupitera II. Ciężko znaleźć w necie zdjęcia realizacji, więc będę bardzo wdzięczny za przesłanie zdjęć na maila [email protected]
Czy ktoś buduje Jupitera na Śląsku? Chętnie byśmy zobaczyli na żywo :)
Pozdrowienia dla budujących!

lgreg74
12-01-2010, 18:31
Hej,
Ja już mieszkam w Jupiterze. Podaj maila to wyślę Ci trochę fotek.
Byłbym bardzo wdzięczny za podesłanie fotek Twojego Jupitera. Właśnie przymierzamy się do tego projektu. Mój email [email protected]

kodzi
08-02-2010, 18:33
Witam, zamierzam kupić projekt Jupiter II i na wiosnę zacząć budowę. Zastanawiam się jednak czy będzie możliwe zaadoptowanie strychu jako czwartego pokoju na poddaszu
Paulina

Nie da się. Skosy są duże. Powierzchnia gdzie stoi się wyprostowanym ma ~2mx2m, przy całości strychu ~4m x 4m.
.

Po podniesieniu ścianki kolankowej o dwa pustaki zrobił się u mnie pokój 6x6 (36m2 - drugi salon) Przed ociepleniem mogłem wyprostowany stanąć w samym rogu pokoju. Po ociepleniu 25 cm wełny w pełni wyprostowany mogę stanąć jakieś 30-40 cm od ściany

Aro2745
28-02-2010, 11:44
Witamy wszystkich Jupiterowców !!!
Jesteśmy zdecydowani na wybudowanie Jupitera jednak chcielibyśmy jeszcze obejrzeć go na żywo. Jeśli ktoś z małopolski jest w trakcie budowy lub już wybudował proszę o kontakt.

Ewentualnie jeśli ktoś ma zdjęcia to proszę wysłanie na maila:
[email protected]

lgreg74
02-03-2010, 10:17
Halo halo czy ktoś z Was może wybudował Jupitera II w woj. opolsim????? Jesli tak to czy istniałaby możliwść pooglądania domku w rzeczywistości?????


nie wiem jak w Opolskim i z jakich okolic piszesz ale akurat od strony południowo wschodniej Wrocławia są dwa Jupitery ;)

pozdrawiam
A możesz podać coś bardziej konkretnie? Miejscowość, ulica, namiary GPS ...

kape70
13-03-2010, 23:49
Witam Wszystkich !
Ja również dołączam do osób które wybrały JupiteraII, wersja lustrzane odbicie.
W połowie maja 2010 r., mam zacząć budowę.
Większość zmian juz ustalonych z architektem ale nigdy zawiele uwag, rad mądrych ludzi i ...praktykantów czyli szczęśliwych posiadaczy domku.

Zmiany w projekcie można podzielić na 3 grupy, z uwagi na architekturę (wygląd), koszty i względy praktyczne użytkowe.
ARCHITEKTURA
- dom jest bardzo szeroki, aby nadac mu lekkości zetnę narozik dachu nad garażem (niestety to większe koszty i zabieram trochę powierzchni użytkowej)
KOSZTY
- rezygnuję z balkonów (mostki termiczne) aby jednak zachowac wygląd pozostaną okna do podłogi i wypukła balustrada (porte fenetre)
- okna połaciowe zmieniam na wymiary z 78x160 cm do 78x140 (ten wymiar to typowe okno i jest dużo tańsze)
WZGLĘDY UŻYTKOWE, INDYWIDUALNE UPODOBANIA
- cały dom będzie podpiwniczony, wynika to z warunków gruntowych
- schody do piwnicy będa z rogu garażu
- kotłownia idzie do piwnicy
- salon będzie powiększony o kotłownie
- obawiałem się że wejście z wiatrołapu do cześci dziennej będzie wąskim hallem, przesunąłem ścianę nośną i podciąg o 30 cm w stronę salonu. Pokój dzienny jest i tak duży po usunięciu kotłowni.
- rezygnuje z komina przy tarasie
- kominek będzie tam gdzie w projekcie kotłownia
- wc + prysznic w miejscu garderoby
- likwidacja spiżarni, dzięki czemu większa kuchnia
- zamurowana witryny przy tarasie (aby salon był bardziej ustawny)
- okno pomiędzy kuchnia a jadalnia zamieniam na dodatkowe drzwi tarasowe 150 cm
- drzwi balokonowe 150 cm, otwierane tradycyjnie
- wszędzie rolety, również nad oknem z łukiem
- żadnych elementów drewnianych na zewnątrz, więc nie będzie podbitki dachu ani ładnych widocznych krokwi, tylko płyta osb i tynk

Nie wiem jeszcze o ile podnieść ściankę kolankową 1 czy 2 pustaki. Przy 2 boje się, że bryła straci proporcje. Zdjęcia mile widziane mój e-mail [email protected]
Chętnie tez zobaczę domek na żywo np. w Poznaniu, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Legnicy czyli na Zachodzie lub Pd. Zachodzie

pozdrawiam
Piotrek

larencase
27-09-2010, 18:52
Jeśli można prosić o fotografie jupitera będe wdzięczny, również zależy mi na kosztorysie budowy. Planuje z narzeczoną rozpocząć budowę własnie tego domu, można powiedzieć że zakochałem się w nim. Jednak jest problem z ojcem który w pewnej części pomożę w budowie. Muszę mieć jakieś dowody żeby się przekonał i kosztorys z zdjęciami jest niedzowny. Pozdrawiam :)

larencase
27-09-2010, 18:52
Tak się rozmarzyłem że zapomniałem podać adres poczty: [email protected]

krzepa
28-09-2010, 20:34
Wychodząc na przeciw wszystkim zainteresowanym załączam zdjęcia z realizacji budowy Jupitera II. Miłego oglądania :)

http://krzeepa.fotosik.pl/albumy/809978.html

ogonosia1
20-10-2010, 09:01
Witam! Ja także jestem zakochana w tym projekcie. I mam już zakupionego jupitera2. Jestem na etape załatwiania pozwoleń na budowę, ale mam strasznego stresa co do kosztów budowy. Boję się że chyba trochę przecholowałam. Jeżeli ktoś może przesłać mi zdjęcia z realizacji projektu oraz podać koszty jakie poniósł na budowę domu to proszę o email. A jeżeli jest jakiś szczęśliwiec z woj. Dolnośląskiego, który już ma jupitera i chciał by pokazać swój domek i doradzić coś praktycznego to była bym wdzięczna. Mój emai: [email protected] Pozdrawiam!

dukasiak
04-11-2010, 19:36
http://www.apin.waw.pl/rok-2008/lucynow-prace-budowlane.html

ogonosia1
29-11-2010, 05:37
Witam! Dzięki za zdjęcia i proszę o jeszcze. Wnętrze jest zrobione ślicznie. Marzę o takim wykończeniu. Pozdrawiam!:yes: