PDA

Zobacz pełną wersję : Ocenicie projekt kuchni? Bardzo ładnie proszę...



wbrat
25-01-2006, 13:14
Witam wszystkich w kolejny ciepły dzień :wink: :D :wink:

Mam prośbę o komentarze na temat naszego projektu kuchni. Od razu zaznaczam, że rysunki robiłem sam, co tłumaczy ich pewne niedociągnięcia. Póki co mamy na oku mebelki firmy Black Red White, więc starałem się, żeby szafki wyglądem choć trochę przypominały oryginalne tej firmy.

A oto rysunki:

1. Rzut kuchni - ściana z oknem ma 340cm (okno 150 cm). Ściana "pionowa z lewej" patrząc na rzut ma 316cm.

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/kuchnia-rzut.jpg

2. No i projekt kuchni w dwóch wersjach - ładniejszej i czytelniejszej ;).

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/kuchnia-brw1.jpg

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/kuchnia-brw2.jpg

Planowane szafki to zaczynając od prawego dolnego rogu (patrząc na rzut):
lodówka (60tka, ew. 70tka jeśli tynk będzie grubości 0 cm)
szafka 60cm
zmywarka 60cm
szafka pod zlew 60cm (zlew jedno lub 1,5-komorowy z ociekaczem nachodzącym na szafkę narożną).
szafka narożna 90cm.

Dalej na drugiej ścianie za szafką narożną:
szafka pod blat kuchenny elektryczny (szafka 90cm, blat 60cm.)
szafka 30cm (wąska, ale większa nie da rady - ma być cargo)
szafka 45cm wysoka (sięga 136cm)
szafka 60cm wysoka a w niej piekarnik (sięga 136 cm).

Oprócz tego szafki wiszące:
90cm (dwie szafki jedna pod drugą)
okap kuchenny 90cm,
szafka "tradycyjna" wysoka, 30cm
szafka 45cm
szafka 60cm.

Co wy na to? Mam nadzieje, że nie wymyśliliśmy tego źle, bo trudno będzie chyba coś poprzestawiać...
Ale wszelkie komentarze mile widziane!! :) :) :)

ps. BRW wyceniło szafki (drewno) z blatem (nie wiem jaki - za 150zł/mb), uchwytami, zawiasami, systemem cichego zasuwu itp. (oczywiście bez sprzętu, ale z montażem) na 10.300 zł. Dużo to czy mało??

Mohag
25-01-2006, 13:48
Widze ze dochodzimy do konca hihi to mamy projektowania kuchni na tapetach ostatnio :wink: Albo poprostu jest zima i nic na budowach sie nie dzieje....

wbrat dla mnie bez wiekszych zastrzezen, jak sie komus podoba to jest calkiem przyjemny widok. Ale jedno ale oczywiscie mam :wink: czy ten wciety w szafke narozna zlewozmywak ma jakies znaczenie w Twojej kuchni ??? Ale przez to nie ma wogole blatu do pracy miedzy kuchnia a zlewozmywakiem, a wlasnie tam potrzeba najwiecej miejsca.

wbrat
25-01-2006, 13:59
Stan surowy stoi, za oknem zima, to człowiek tak siedzi i kombinuje ;).
Jeśli chodzi o zlew, to z doświadczenia z domu gdzie teraz mieszkam wiem, że ten róg nie jest zbyt wygodny do pracy, więc pomyśleliśmy, że na suszenie garnków będzie idealny ;). Ale to może dla tego, że tam szafka narożna jest w kształcie litery L. Tutaj będzie "ścięta" więc może wtedy inaczej się pracuje...

Choć faktycznie może przemyślimy jeszcze zamianę: zlew na środek okna a zmywarkę zamiast obecnej szafki pod zlew... tak czy siak dzieki! :)

PROSZĘ O WIĘCEJ!!! :D :D :D

25-01-2006, 14:12
A skąd wziąłeś plan mojej kuchni? :lol:
Identyczny jest.

Zlew pod okno zostawiając miejsce na rzeczy wyjmowane z lodówki-60 cm wystarczy.
Coś mi nie pasuje ta dolna narożna szafka.U mnie jest z łamanym drzwiami i tak nie wystaje.
Słupek ok,pod warunkiem,że sa odpowiednie odległości od płyty.U Ciebie chyba są,u mie było za blisko więc nie robiłam słupka.
Jakiś dysonans jest z tymi szafkami okołookapowymi.Może ujednolicić i bez tej pionowej?Nie wiem.

Czy te linie na blacie,to są cięcia,czy tylko zaznaczenia szafek?

Poza tym fajnie. :D

monka
25-01-2006, 14:19
wbrat u mojej mamy jest podobny układ, tyle że zlew jest bardziej przesunięty w lewo i ociekacz też jest po lewej stronie. Ten blat w rogu rzeczywiście nie jest zbyt wygodny do pracy i ogólnie jest za mało miejsca roboczego. Może warto jakąś szafkę pociągnąć w górę w słupek żeby zyskać trochę blatu.

Mohag
25-01-2006, 14:22
wbrat miedzy kuchenka a zlewozmywakiem musi byc "przewaznie" najmniej 100-120 cm. Nie wygodnie bedzie tylko jak szafka bedzie scieta jak teraz, jezeli naroznik bedzie normalny w kacie prostym, to nie bedzie problemu.

http://img84.imageshack.us/img84/7517/grundri7uw.png
http://img83.imageshack.us/img83/8948/perspektive39ua.png
http://img83.imageshack.us/img83/927/perspektive22eo.png

nie zwracaj uwagi na strone z kuchenka, bo w programie nie mam ani szafek 90, ani osobnej plyty kuchennj, ani wysokich waskich szafek.
To tak tylko dla orientacji hihi wazniejsza jest sciana z oknem

Lodowka 60
Zmywarka + szafka ze zlewozmywakiem 110
szafki 2x40
naroznik 90

naroznik jest dobry bo mozna tam zaparzacz do kawy, frytkownice czy cus postawic i nie bedzie przeszkadzac.

wbrat
25-01-2006, 14:32
A skąd wziąłeś plan mojej kuchni?

Hmm... włamałem się do Twojego komputera rzecz jasna ;).

No więc po kolei:

Zlew pod okno zostawiając miejsce na rzeczy wyjmowane z lodówki-60 cm wystarczy.

Rozumiem, że to kolejny głos w sprawie przesunięcia zlewu... to jest 2:0. Czy w takim razie parapet robić wspólny z blatem (tak planowaliśmy) czy raczej trochę podnieść okno i parapet dać wyżej? (skoro ma być tam zlew, to chyba tak będzie praktyczniej, nie?)


Coś mi nie pasuje ta dolna narożna szafka.U mnie jest z łamanym drzwiami i tak nie wystaje.

Narożna szafka tak dziwnie wystaje, bo w programie którego użyłem ma inny wymiar - w rzeczywistości nie powinna tak wystawać ;). A co do narożnej "L-ki", to jest taka u rodziców i strasznie mnie wnerwiają te drzwiczki składane jak skrzydło w autobusie - po prostu u nich nie działa to najlepiej, a po otwarciu prawie zawsze walimy jednym skrzydłem w szafkę obok - już się nieźle od tego zniszczyła :-?. Może tam akurat jest kiepski patent, ale jakoś boje się zaryzykować...


Słupek ok,pod warunkiem,że sa odpowiednie odległości od płyty.U Ciebie chyba są,u mie było za blisko więc nie robiłam słupka.

Od słupka do płyty jest dokładnie 45 cm - 30cm to szafka 30tka + 15 cm jeszcze z szafki 90tki, która jest pod płytą. Wystarczy tyle?? :o


Jakiś dysonans jest z tymi szafkami okołookapowymi.Może ujednolicić i bez tej pionowej?Nie wiem.

Tak, to najbardziej "newralgiczny" punkt - ta pionowa jest tam, bo poziomych 30tek BRW nie robi (może to i dobrze - jakby to wyglądało). A jak dla mnie musi okap być zamknięty z dwóch stron - bez zamknięcia wyglądałoby jeszcze gorzej. Bardzo podobne rozwiązanie jest w salonie BRW i tam wygląda to dość dobrze.


Czy te linie na blacie,to są cięcia,czy tylko zaznaczenia szafek

Te linie na blacie to efekt mojego niedbalstwa przy projektowaniu - oczywiście nie będzie on tak pocięty :).


No i oczywiscie dziekuje za uwagi i nadal proszę o więcej!! :)

ewak39
25-01-2006, 14:38
Ja bym sie zastanawiala, czy nad ten sciety rog na sciane nie dac innej szafki, troche inaczej to rozwiazac, bo do tej, ktora jest bedzie Wam sie piekielnie trudno dostac.

Moze analogiczna do tego scietego rogu szafka wiszaca, cos w tym stylu:

http://www.schrock.com/org/cab_feat/di_wc.gif

Inezka
25-01-2006, 14:56
Ja bym tylko zrezygnowala z tej wyzszej szafki po prawej stronie blatu, albo zastapila ja taka nizsza jak pozostale, bo niepotrzebnie zaslania przestrzen za wysokimi szafkami.
Jak na brw to nie jest za niska cena...

anna99
25-01-2006, 15:01
Ja bym:
- zostawiła zlew i zmywarkę - taki wiekszy blat jest konieczny, blisko lodówki przyda się do robienia np. szybkich posiłków. Zmywarka nie może dochodzić do rogu, bo się trudno lub wcale nie otwiera (przeszkadzają uchwyty szafek skerowanych pod kątem 90 st.), najlepiej mieć dostęp do zmywarki z dwóch stron.
- szafkę narożną "wcięła" na równo: jest niepraktyczna (mało wykorzystany tył), słaby dostęp do szafek górnych. U mnie szafka "L" ma dwoje drzwiczek otwieranych od środka i mimo, że trzeba zamykać je w odpowiedniej kolejności nie sprawia to żadnego kłopotu, nawet dzieciom.
- zlikwidowałbym dwie górne szuflady słupka na rzecz dłuższego blatu przy kuchence i łatwego odstawiania potraw z piekarnika.

Jesli chodzi o wycenę, to jest to średnia półka. Stolarz na zamówienie (pod warunkiem, że dobry) zrobi taniej, są firmy o niebo droższe.
Ponieważ mówisz, że to drewniane fronty - to cena normalna jak na brw.

25-01-2006, 15:07
[quote]A skąd wziąłeś plan mojej kuchni?

Hmm... włamałem się do Twojego komputera rzecz jasna ;).
Tak właśnie podejrzewałam. :lol:


No więc po kolei:

Zlew pod okno zostawiając miejsce na rzeczy wyjmowane z lodówki-60 cm wystarczy.

Rozumiem, że to kolejny głos w sprawie przesunięcia zlewu... to jest 2:0. Czy w takim razie parapet robić wspólny z blatem (tak planowaliśmy) czy raczej trochę podnieść okno i parapet dać wyżej? (skoro ma być tam zlew, to chyba tak będzie praktyczniej, nie?)

Ja mam parapet i mam wrażenie,że tak jest lepiej,czyściej,schludniej.Ale to też zależy od rodzaju płytek,bo blatem chyba się nie wykłada pod oknem?


Coś mi nie pasuje ta dolna narożna szafka.U mnie jest z łamanym drzwiami i tak nie wystaje.

Narożna szafka tak dziwnie wystaje, bo w programie którego użyłem ma inny wymiar - w rzeczywistości nie powinna tak wystawać ;). A co do narożnej "L-ki", to jest taka u rodziców i strasznie mnie wnerwiają te drzwiczki składane jak skrzydło w autobusie - po prostu u nich nie działa to najlepiej, a po otwarciu prawie zawsze walimy jednym skrzydłem w szafkę obok - już się nieźle od tego zniszczyła :-?. Może tam akurat jest kiepski patent, ale jakoś boje się zaryzykować...

No to prawda,że trzeba uważać przy takiej łamanej.




Słupek ok,pod warunkiem,że sa odpowiednie odległości od płyty.U Ciebie chyba są,u mie było za blisko więc nie robiłam słupka.

Od słupka do płyty jest dokładnie 45 cm - 30cm to szafka 30tka + 15 cm jeszcze z szafki 90tki, która jest pod płytą. Wystarczy tyle?? :o
Chyba wystarczy. :D


Jakiś dysonans jest z tymi szafkami okołookapowymi.Może ujednolicić i bez tej pionowej?Nie wiem.


Tak, to najbardziej "newralgiczny" punkt - ta pionowa jest tam, bo poziomych 30tek BRW nie robi (może to i dobrze - jakby to wyglądało). A jak dla mnie musi okap być zamknięty z dwóch stron - bez zamknięcia wyglądałoby jeszcze gorzej. Bardzo podobne rozwiązanie jest w salonie BRW i tam wygląda to dość dobrze.

Ja mam nie zamknięty okap,bo górne szafki w liczbie sztuk 2,wiszą na ścianie okiennej.
I bardzo dobrze to wygląda.
Ale im więcej szafek tym lepiej.

Mój błąd przy układaniu płytekpolegał na tym,że ułożyłam je zbyt nisko,tylko jeden rząd i teraz mam ochlapane ściany. :(

monka
25-01-2006, 16:44
[quote="wbrat"][quote]
Rozumiem, że to kolejny głos w sprawie przesunięcia zlewu... to jest 2:0. Czy w takim razie parapet robić wspólny z blatem (tak planowaliśmy) czy raczej trochę podnieść okno i parapet dać wyżej? (skoro ma być tam zlew, to chyba tak będzie praktyczniej, nie?)

Ja mam parapet i mam wrażenie,że tak jest lepiej,czyściej,schludniej.Ale to też zależy od rodzaju płytek,bo blatem chyba się nie wykłada pod oknem?

Ja mam teraz blat zamiast parapetu i zaraz nad nim okno. Koszmar, nigdy więcej :-? Może ja za bardzo chlapię przy myciu naczyń ale u mnie to się po prostu nie sprawdza, okno jest ciągle pochlapane. Dlatego w domu będzie normalny parapet i okno trochę powyżej blatu

Inezka
25-01-2006, 17:13
Jesli chodzi o wycenę, to jest to średnia półka. Stolarz na zamówienie (pod warunkiem, że dobry) zrobi taniej, są firmy o niebo droższe.
Ponieważ mówisz, że to drewniane fronty - to cena normalna jak na brw.Brw nie robi drewnianych frontow, lecz fornirowane. Sprawdzilam...

i&w
25-01-2006, 21:08
A moze narożny zlewozmywak? Brałas to pod uwagę.Jak jest zmywarka to jednokomorowy z ociekaczem wystarcza.Widziałam takie,całkiem.całkiem.A w szafce narożnej półki obrotowe.

wbrat
26-01-2006, 10:30
Ja bym sie zastanawiala, czy nad ten sciety rog na sciane nie dac innej szafki, troche inaczej to rozwiazac, bo do tej, ktora jest bedzie Wam sie piekielnie trudno dostac.

Faktycznie myślimy nad tym, ale taką narożną szafkę trzebaby jakoś ładnie zakończyć od strony okna a tam nie za bardzo jest na to miejsce...


najlepiej mieć dostęp do zmywarki z dwóch stron.

Ale jakby dać tą zmywarkę przy lodówce, to byłby dostęp z dwóch stron... chyba jednak skuszę się na przesunięcie zlewu pod okno...


Mój błąd przy układaniu płytekpolegał na tym,że ułożyłam je zbyt nisko,tylko jeden rząd i teraz mam ochlapane ściany.

Właśnie... płytki - nad tym jeszcze nie myślałem - zupełnie nie wiem jak je dać w okolicy okna - do jakiej wysokości, żeby było ładnie...


Ja mam teraz blat zamiast parapetu i zaraz nad nim okno. Koszmar, nigdy więcej Może ja za bardzo chlapię przy myciu naczyń ale u mnie to się po prostu nie sprawdza, okno jest ciągle pochlapane. Dlatego w domu będzie normalny parapet i okno trochę powyżej blatu

Tego właśnie się boje. Zaczynam skłaniać się do podniesienia okna. Czy parapet ok. 10 cm nad blatem będzie wystarczający? Wyżej raczej okna nie podniosę, bo z zewnątrz by to źle wyglądało.


Brw nie robi drewnianych frontow, lecz fornirowane. Sprawdzilam...

Hmm... cytat ze strony www.brw.com.pl: drewniane fronty, nowoczesne wzornictwo, wysokiej klasy akcesoria meblowe to cechy charakteryzujące meble kuchenne z grupy "CAPITAL"

Próbują mnie oszukać? W salonie wyglądają na drewno. Są też rzecz jasna nie drewniane - podczas wyceny powiedziano mi, że niedrewniane będą mniej więcej o połowę tańsze. Kłamią czy jak?? :-?

Dodam jeszcze, że w tej cenie jest system BLUMOTION firmy Blum (ciche i płynne zamykanie szuflad), szuflady z pełnym wysuwem - przy szafkach z grupy capital nie można z niego zrezygnować bo jest w standardzie.


A moze narożny zlewozmywak? Brałas to pod uwagę.Jak jest zmywarka to jednokomorowy z ociekaczem wystarcza.Widziałam takie,całkiem.całkiem.A w szafce narożnej półki obrotowe.

Przede wszystkim jestem facetem :wink:. Ja wiem, że o kuchnie na forum zazwyczaj pytają panie, ale co tam :lol:.
Co do zlewu, to jednak chyba wolę tradycyjny niż narożny, szczególnie że na forum przeczytałem sporo negatywnych opinii na ich temat.
W szafce narożnej planujemy półki obrotowe, ale może za 5-10 lat 8).

JESZCZE RAZ DZIĘKUJE WSZYSTKIM ZA POMOC!!! :). Jak tylko stworzę nowy projekt (nie wiem kiedy będę miał czas) to go tutaj zamieszczę :).

wbrat
27-01-2006, 22:02
Witam ponownie. Oto poprawiony projekt:

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/kuchnia-brw_n1.jpg

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/kuchnia-brw_n2.jpg

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/kuchnia-brw_n3.jpg

Wlasnie zauwazylem, ze zrobilem na rysunku inaczej niz planowalem - chodzi mi o to, ze zmywarka bedzie jednak nie przy lodowce a przy szafce naroznej - dzieki temu bedzie blizej do szafek, gdzie bedzie trzeba chowac rzeczy ze zmywarki.

Zmiany to:
- przesuniecie zlewu;
- reorganizacja sciany bez okna: na dole naroznik typu "L", dalej szafka 30cm (cargo), szafka 90cm (z blatem elektrycznym), niska 45cm i wysoka 60cm (z piecykiem);
- szafki wiszace tez inaczej: od sciany dwa rzędy szafek 120cm, potem okap 90cm, dwa rzędy szafek 45cm i na końcu jedna szafka 60cm (nad wysoką szafką dolną).

Co Wy na to?? 8)

anna99
28-01-2006, 08:13
Projekt bardzo mi sie podoba ( :lol: ), bo bardzo przypomina mój własny. Choć u mnie jest jeszcze trzecia ściana w lewo od lodówki. Prawie półtora roku użytkowania przekonało mnie, że taki rozkład sprawdza się znakomicie. Na wszystko jest wystarczająco miejsca. Ja zdecydowałam się na okno na poziomie blatu i bardzo sobie to chwalę. Jest cofnięte w stosunku do ściany prawie 20 cm (po wykończeniu) i blat w tym miejscu jest szerszy. Mimo dość małego i płytkiego zlewozmywaka nie zauważyłam, żeby okno było jakoś specjalnie brudne czy "nieprzyzwoicie" zachlapane. Ta dodatkowa powierzchnia przydaje mi się na kwiatki, stoi płyn do naczyń, mydło w płynie, można coś odstawić podczas zmywania. Nie zmieniłabym tego.

Paty
28-01-2006, 14:04
meble masz identyczne jak moje , z tej samej firmy i ten sam wzór

tak jak w pierwszym projekcie mam szafkę narożną ale tą scietą i bardzo dobrze się na niej "pracuje" zresztą takie szafki mam w dwóch rogach w jednej z nich jest okrągły zlew, w pierwszym projekcie jedyne co bym zrobiła to zamieniła miejscami piekarnik z szafką obok czyli piekarnik bliżej kuchenki a szafka za nim , jakosten piewrwzsy bardziej mi się podoba

zastanów się nad tak dużym zlewem , przy zmywarce nie jest on aż tak potrzebny, brudne naczynia i tak pakujesz od razu do zmywarki a zawsze to wiecej miejsca na blacie

jak bedzięsz chciał to przesle ci mailem zdjecia mojej kuchni to sobie popatrzysz

wbrat
30-01-2006, 08:21
Ja zdecydowałam się na okno na poziomie blatu i bardzo sobie to chwalę. Jest cofnięte w stosunku do ściany prawie 20 cm (po wykończeniu) i blat w tym miejscu jest szerszy. Mimo dość małego i płytkiego zlewozmywaka nie zauważyłam, żeby okno było jakoś specjalnie brudne czy "nieprzyzwoicie" zachlapane.

A czy zlew masz dokładnie na przeciwko okna?



Ta dodatkowa powierzchnia przydaje mi się na kwiatki, stoi płyn do naczyń, mydło w płynie, można coś odstawić podczas zmywania. Nie zmieniłabym tego.

Tak właśnie myślałem, ale z drugiej strony, podniesiony nieco parapet nie przeszkadza chyba w tym, żeby stały tam kwiatki, mydło itp...


meble masz identyczne jak moje , z tej samej firmy i ten sam wzór

:D :D :D
Koniecznie napisz jak się sprawują! BRW nie ma dobrej opinii, więc cały czas mam mieszane uczucia. Szczególnie, że ta cena nie jest jakaś bardzo niska. Dostałaś jakiś rabat na szafki? Mi zaproponowali 30% upustu od ceny katologowej... (ale muszę się zdecydować do końca lutego :-? ).


zastanów się nad tak dużym zlewem , przy zmywarce nie jest on aż tak potrzebny, brudne naczynia i tak pakujesz od razu do zmywarki a zawsze to wiecej miejsca na blacie

Zlew planuje 1-komorowy z ociekaczem lub 1,5-komorowy z ociekaczem. Brudne naczynia pakuje do zmywarki, o ile nie ma w niej naczyń świeżo umytych ;).


jak bedzięsz chciał to przesle ci mailem zdjecia mojej kuchni to sobie popatrzysz

Jeśli to nie problem, to bardzo będę wdzięczny za zdjęcia. Może coś mnie natchnie dzięki nim... 8)

anna99
30-01-2006, 18:33
http://foto.onet.pl/upload/36/84/_498226_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/8/74/_498227_n.jpg

Tak wygląda prawa i środkowa część mojej kuchni. Zlew widać, tak na połówce okna. Często zlew jest szeroki i zajmuje całą szerokość blatu i wówczas kiepsko coś zmieścić "za zlewem". Poza tym wydaje mi się, że nie można całkiem zrezygnować z większego zlewu "bo mam zmywarkę". U mnie są cztery dorosłe osoby, z czego dwie to 18 i 21-letnia. Wychodzi mi, że zmywarka chodzi codziennie lub co półtora dnia, ale duże garnki i patelnie myję w zlewie. A mam zmywarkę 60 cm. Poza tym wiekszy zlew przydaje się - mycie misek, wazonów, tac. To wszystko jest łatwe, jeśli możemy swobodnie operować pod baterią. Wysuwana bateria też nie wszystko załatwi. Dlatego u nas jest jw. i sobie chwalę.

Mam duże zaufanie do BRW bo niektóre ich meble mam osiem lat, przeżyły dwie potężne przeprowadzki i nadal trzymaja sie świetnie. Może mam szczęście?

Żelka
30-01-2006, 19:47
Z zlewem tak w srodku pod oknem, mi sie podoba... :P Ladnie bedzie.

wbrat
31-01-2006, 08:02
Witam,

Nastąpiła kolejna zmiana w projekcie: żona chce mieć w szafce narożnej urządzenie zwane "magic corner" (w brw cudo to kosztuje 1200zł :o).

Tak to wygląda (http://www.dacter.pl/drut_narozne.htm)

A tak działa (http://www.dacter.pl/drut/corner4.jpg)

Tak więc szafka narożna będzie inna - o szerokości 105cm i nie będzie "wystawała" na drugą ścianę. Teraz musimy się zastanowić gdzie zabrać te 15 cm a gdzie dodać ok. 30 cm (poprzednia szafka narożna miała wymiary 90x90cm).

ps. jaka jest głębokość dolnych szafek kuchennych? Skoro narożna miała 90 cm, to ile zyskam wstawiając szafkę narożną o standardowej głębokości i długości 105 cm? (trochę zamąciłem ale może ktoś zrozumie :wink: ).

Kris_1999
01-02-2006, 08:07
Pytanko o ten Magic Corner. Taka jest jego cena w firmie w której robisz kuchnie? Czy sam kupisz taniej i wkrecisz w szafke? Bo własnie mam takie dylematy, np. wnetrze do szafki podblatowej, cargo, (3 półki, szerokość 30 cm) w "mojej" firmie kosztuje jakieś 700 stów. Zastanawiam się czy nie kupić tego samemu i wkręcic do środka. Gdzie ten DacTer sprzedaje te produkty?

Kris_1999
02-02-2006, 08:19
Chyba odpowiem sobie sam :))) Taki Magic Corner firmy REJS kosztuje 770 zl brutto. Montazysta Ci zamontuje za kilka dych albo zrobisz sobie to sam :))) www.rejs.com.pl

wbrat
18-02-2006, 07:18
Chyba odpowiem sobie sam )) Taki Magic Corner firmy REJS kosztuje 770 zl brutto. Montazysta Ci zamontuje za kilka dych albo zrobisz sobie to sam )) www.rejs.com.pl

Sorki, ze nie odpowiadalem, ale jakis czas mnie nie bylo (szkolenie, urlop itp.). Tez sie waham, czy nie kupic tego oddzielnie. Boje sie tylko, czy dostane odpowiedni wymiar i czy uda mi sie to dobrze zmontowac (widzialem na wystawie mebli kuchnennych zle zamontowane - nie chcialo sie wysuwac, bo rog szafki przeszkadzal). Jak zlece to wykonawcy kuchni, to bedzie drozej, ale wtedy to ma dzialac i juz, bez dyskusji :wink:.

ps. strona ktorą podajesz przekierowuje mnie na strone tygodnika wprost. Czy tylko u mnie tak dziwnie jest?

mlk
18-02-2006, 08:15
ps. strona ktorą podajesz przekierowuje mnie na strone tygodnika wprost. Czy tylko u mnie tak dziwnie jest?[/quote]

u mnie też

ciekaw jestem gdzie (lub jakim programem) robiłeś ten projekt - mógłbyś podać?

NatkaB
18-02-2006, 08:55
10.300 zł. Dużo to czy mało??
dość wysoka cena jak na BRW..

wbrat
23-02-2006, 13:21
dość wysoka cena jak na BRW..

No własnie. Dziś jadę na wycenę w inne miejsce. Byłem już w jednym punkcie poza BRW, ale tam jak się dowiedzieli, że mam ofertę za 10tyś, to się tak zdziwili, że w końcu nawet nie przesłali swojej. Powiedzieli, że za tyle nie mają szans zrobić mi tylu szafek (a podobno to niedrogi punkt był :evil:).

Podkreślam, że w tej cenie są szafki drewniane (nie fornir), szuflady z systemem cichego zamykania (to on tak podraża - sporo szuflad mam w projekcie), jedna szafka typu cargo i oczywiście dodatki (uchwyty, zawiasy, listwy itp.), blat... i to chyba wszystko.... a, no i robocizna.

Może to nie jest tak, że cena BRW jest wysoka, tylko to ja za dużo wymagam (drewno, duża liczba szuflad, ciche zamykanie itp)? Co o tym sądzicie? :-?

fasola25
23-02-2006, 19:12
jesli jeszcze mozna sie wtracic to ja dodalabym szafeczke miedzy piekarnikiem a szafka nad nim wiszaca, bo jakos ta dziura mi sie nie podoba
pozdrawiam