PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C12 WILCZE ŁYKO



Rafał Kamrowski
05-10-2003, 09:23
mam pytanie , Jestem na etapie wyboru projektu , czy ktoś z państwa budował już WILCZE ŁYKO ....., czy wiecie coś o minusach tego projektu .
Dziekuję za każdy komentarz .

Ewunia
05-10-2003, 14:11
? ! (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14832)

Ewunia
05-10-2003, 20:37
To jest upatrzone Wilcze łyko (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=95) Rafała :D Bardzo mi się podoba. Na działkę z wjazdem od północy lub wschodu OK. Zwarta bryła, funkcjonalne rozplanowanie wewnątrz. Z zewnątrz też ładny. Jedynie bardzo małe pomieszczenie gospodarcze jest na minus. No, ale można wydłużyć garaż i tam coś przechowywać. Juz dawno odkryłam ten projekt, tylko zupełnie nie pasuje mi do "stron świata".
A widziałeś Demeter (http://www.apa-domy.com.pl/demeter/projekt3.htm)? Albo Morfeusza (http://www.apa-domy.com.pl/morfeusz/projekt3.htm)? Tez ciekawe, chociaż troszkę większe.
A co myslisz o BM-103 (http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=59&usid=1)?

Monika L.
17-03-2004, 20:37
Witam...Jestem zainteresowana projektem Muratora - Wilcze łyko. Czy ktoś pokusił się już o ten projekt ? Może ktoś mógłby mi coś na ten temat powiedzieć. I co ze stropem - wolałabym mieć betonowy - jak to się ma do kosztów? ile kosztuje ten domek pod klucz ? Czekam na cenne informacje.Pozdrawiam.

Ewunia
17-03-2004, 21:42
Wpisz w przeglądarkę (http://murator.com.pl/forum/search.php) nazwę tego projektu, bo co jakiś czas sie przewija :D

Ewunia
18-03-2004, 17:07
Nie wiem dlaczego dzisiaj rozpoczynasz kolejny wątek z tym samym pytaniem, zamiast poszukać, co juz wczesniej o tym napisano.

SX_
28-07-2004, 16:20
Nie mam na razie nic.
Czy ktoś budował taki dom, czy jest ładny, funkcjonalny itd.?
Co wykonam za 100 tys., czy wprowadzę się do wykończonego jedynie parteru (reszta w przyszłości)?
Ewentualnie przybliżona wycena (średnie ceny z tendencją do niższych :-() za poszczególne etapy: fundament, ściany, dach, itp.

Jestem na razie totalnym laikiem i nie bardzo się jeszcze orientuję w cenach i w ogóle w budowie domu.

Acha, rejon to 60 km od W-wy w kierunku na północ

Jagna
28-07-2004, 18:28
Domek jest tutaj (http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=95)
Czy ładny, to sam siebie musisz zapytać. Każdy ma inny gust. Mi się podoba. A czy funkcjonalny? Na pierwszy rzut oka uwaga: kuchnia zamknięta a na dodatek daleko od jadalni! Żeby zanieść np. talerz zupy to trzeba wejść przez jedne drzwi do przedpokou, a potem przez kolejne do części pokoju dziennego, minąć schody i dopiero do stołu...Bez sensu według mnie... :-? Góra ok. mało korytarzy a dużo przestrzeni użytkowej. Chociaż założę się, że Kroyena zaraz się doczepi do wanny pod skosem :wink: :D
A tak w ogóle to spróbuj skorzystać z opcji "szukaj" i wpisz "C12", albo "wilcze łyko" coś już o tym domku było.
A gdzie dokładniej się będziesz budował?

SX_
28-07-2004, 22:06
Nawet w tej chwili nie mam działki ale już myślę o projekcie. Ten przypadł mi do gustu. Okolice Pułtuska.

jajmar
28-07-2004, 23:13
Na parterze to chyba ciezko z tego prysznica korzystac bedzie , no chyba ze masz 150cm wzrostu....... pod schodami....bez sensu.
Moze drobny detal ale kierunek otwierania drzwi to chyba niezle zakrecony architekt wrysowal, drzwi na parterze do pomieszczen 5 i 6, trzeb je obchdzic cale.
Na poddaszu po co niby te 4.4 m2 holu? Przeciez te drzwi do pokoi mozna zrobic o prawie metr w prawo na czym zyskaja pokoje, a hol to i tak tylko holl.
Schody zabiegowe , nie sa najwygodniejsze w uzytkowaniu :(

SX_
30-07-2004, 22:02
Ale czy za 100 tyś. wprowadzę się do wykończonego jedynie parteru czy nie?

K.alina
08-08-2005, 11:14
Przeglądamy projekty i szukamy kogoś kto może się skusił na ten projekt.

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_95_8.jpeg
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_95_9.jpeg
Dom wolnostojący z możliwością bliźniaczenia, z poddaszem użytkowym, z garażem, z kominkiem
Zmień widok
Pokaż rzuty
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_95_3.jpeg
1. przedsionek 2,5 m²
2. hol 3,9 m²
3. kuchnia 9,7 m²
4. pokój dzienny 32,0 m²
5. łazienka 3,5 m²
6. pomieszczenie gosp. 2,9 m²
Razem: 54,5 m²
7. garaż 19,5 m²
8. taras 3,5 m²


http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_95_16.jpeg

9. schody 3,9 m²
10. sypialnia 11,6 m²
11. hol 4,4 m²
12. łazienka 6,4 m²
13. sypialnia 8,2 m²
14. sypialnia 8,4 m²
15. sypialnia 6,8 m²
Razem: 49,7 m²
16. balkon 3,5 m²

Powierzchnia domu (h>1,90) m 104,20 m²
Powierzchnia netto 148,90 m²
Powierzchnia zabudowy 91,70 m²
Kubatura 549,60 m³
Minimalne wymiary działki 19,3 x 18,4 m

Kąt nachylenia dachu 48°
Wysokość domu w kalenicy 8,16 m
Wysokość parteru 2,53 m
Wysokość poddasza/piętra 0,60 - 2,53 m
Garaż/wiata (liczba stanowisk) 1
Kominek tak
Liczba pokoi 5
Minimalne wymiary działki bez tarasu 19,3 x 17,2 m

Bard13
08-08-2005, 13:20
Nieskąplikowany i prosty w budowie, oprócz schodów zabiegowych, ale to nie problem.

Wady:
-ciemna łazisnka i kotłownia na dole,
- ni w pięć ni w przypiął ściana z przewodem kominowym idąca przez łązienkę na piętrze, co wg mnie całokowicie ją rozkracza, jeśli chodzi i sensowne ułożenie urządzeń (bierz poprawkę, że będziesz miał skośny sufit)
- brak wejścia z garażu do domu, niektórym się takie wejście nie podoba ze względu na spaliny wchodzące do domu (przesada), ale móc wejść do garażu po narzędzie albo inny szpargał bez brodzenia po śniegu, albo wypakować samochód w deszcz suchą nogą, to spora zaleta

Ale generalnie może być.
Mi się nie podoba wizualnie, ale to rzecz gustu, poza tym widziałem mniej funkcjonalne domy.
Jak się na niego decydujesz, to zrezygnuj z drzwi do pokoju dziennego z pomieszczenia 2, bo i tak nie będziesz go używać

Aniamania
10-08-2005, 22:34
Podobało mi się wilcze łyko ale wybrałam Marysię z domu na horyzoncie.W wilczym łyku nie ma drugiego pokoju na dole a w Marysi zrobilam z garazu pokoj.Ale ogolnie fajny domek i dlugo myslalam ze wlasnie bede ten projekt realizowac.Troche malo miejsca na półki z ksiazkami

wilk1
12-08-2005, 23:58
Witaj
Buduję Wilcze łyko (w przyszłym tygodniu kładę dachówkę). Jednak dość gruntownie przerobiłem projekt:
1.Częściowo podpiwniczyłem dom, przenosząc też tam piec gazowy.
2.Pozamieniałem miejscami łazienkę na parterze z pomieszczeniem gospodarczym.
3.W miejscu tego drugiego zrobiłem zejście do piwnicy i przejście do garażu.
4.zamiast cudacznego daszku zrobiłem mały ganeczek, co zwiększyło mi hol (ganek zamiast wiatrołapu w holu)
5.Poszerzyłem dom o jeden metr (nie po pól metra na stronę, a metr dla kuchni i salonu.
6.Schody nie są w salonie a w holu
7.Strop zmieniłem na monolit
8.ścianki kolankowe podniosłem na cztery pustaki (ruchy te zwiększyły mi znacznie pomieszczenia na poddaszu
9.I jeszcze jedna rzecz- gdybym wcześniej zauważył – poszerzyłbym garaż o jeden pustak – jest troszkę ciasny.
Jak na razie wychodzi przytulny, dość funkcjonalny i mam nadzieję nie drogi domek
Powodzenia
Wilk

waltan
04-10-2005, 20:40
Witam!


My właśnie kupiliśmy projekt i zaczeliśmy załatwiać formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę (działkę już mamy). Chętnie przyłączę się do grona osób budujących "wilcze łyko" w celu wymiany doświadczeń. Chciałbym również nawiązać kontakt z osobami, które już ten dom wybudowały.

pi_ngwinek
14-10-2005, 14:47
Właśnie w tej chwili wylewają mi ławy fundamentowe tego domku.

oska
15-01-2006, 13:37
Ja przymierzam sie do budowy baaaardzo podobnego domku "Dom na wzgórzu 4" z Archonu. Ciekawia mnie koszty? Mam nadziję że 220 000 pod klucz to wystarczy, jak myślicie?

wilk1
15-01-2006, 18:18
Wszystko zależy od standardu wykończenia, Waszego wkładu pracy i jeszcze kilku innych „indywidualnych” czynników. Ponoć na Podkarpaciu budowlanka jest trochę tańsza. Z tego co zdążyłem się zorientować, to chcecie dodatkowo podpiwniczyć, a to też trochę przedroży koszty. Nie szalejcie na początku, a niespodzianki i wykończenie łatwiej zniesiecie.
Swoje „Wilcze Łyko” w połowie podpiwniczyłem i dokonałem kilku zewnętrznych i wewnętrznych przeróbek (oczywiście uzyskując stosowne zezwolenia) i nie wiem czy jest to jeszcze to samo „Wilcze Łyko”.
Życzę powodzenia i optymizmu.
http://foto.onet.pl/upload/5/25/_569535_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/1/0/_569536_n.jpg

oska
16-01-2006, 18:41
Zmieniliśmy plany, nie podpiwniczamy domu tylko zrezygnowaliśmy z garażu na rzecz kotłowni i pomieszczenia gospodarczego, ponadto podnosimy ściankę kolankową o 1 pustak zarówno na poddaszu jak i w pokoju nad garażem. Dokonaliśmy jeszcze kilak zmian np. zamiast daszku nad wejściem zrobiliśmy mały balkonik, 1 z pokoi przeznaczamy na garderobę, powiększamy łazienkę. Na dzień dzisiejszy mamy kupione pustaki siporex na cały dom - kupowane w grudniu 5,616zł, cegły, cement, drewno na więźbę 3,500zł, oraz okna i drzwi plastiki w okleinie dwustronnej złoty dąb - 6200zł. Nie wiem jak się ceny mają w pozostałych regionach kraju - w podkarpackim maja się jak powyżej. Ekipa która stawia dom od fundamentów łącznie z dachem bierze 15,000zł - to chyba nie dużo ( a ekipa dobra i sparwdzona), architektowi zapłaciłam jak do tej pory najwięcej w porównaniu do wykonanej pracy: projekt zagospodarowania terenu 600, adaptacja projektu domu ze zmianami 1500, adaptacja wew. inst.elektrycznej 150, adaptacja wew. inst. wodno-kanal i CO 300, projekt przyłącza elektrycznego głównego 300, projekt przyłacza kanalizacji 250, projekt przyłącza wody 250, uzgodnienia i opinie do projektu 150 - co daje kwotę 3500 zł - a efektów ani widu ani słychu :o :o

oska
16-01-2006, 18:48
drogi Wilku widzę że ty jesteś już w połowie drogi. Ile do tej pory kosztowała cie budowa, z jakich materiałów, jakich zmian dokonałeś, ile czasu juz zmagasz się z problemami budowy? jak się mają niewielkiej wielkości pokoje na poddaszu i parter 50m2? Nie jest to tzw kurnik - bo trochę się tego obawiam. Chcieliśmy wybudować malutki domek , ale czy ten nie jest za malutki?

wilk1
16-01-2006, 21:06
Witaj Oska
Optymistycznie nazwałaś mój etap połową drogi – raczej 1/3. Pierwsze prace rozpocząłem w kwietniu. Po pewnych modernizacjach, (o których wyżej) domek nie jest taki mały, a myślę, że w sam raz. Po poszerzeniu o około 1m, wymiar wewnętrznego obrysu murów to 8x8 m. Do 4 pustaków podniosłem ściankę kolankową + murłata, te zabiegi również zwiększyły powierzchnię pokoi powyżej 1,9 m na piętrze i nad garażem. Podniesienie ścianki kolankowej, a szczególnie poszerzenie obrysu (przy dużym kącie dachu) spowodowało znaczne podniesienie dachu (efekt nieprzewidziany i niezamierzony przeze mnie). W ten sposób powstał zupełnie przyzwoity stryszek, którego połowę przeznaczę na cele gospodarcze. Drugą połowę natomiast zaanektował mój syn, - wymyślił dwupoziomowe lokum dla siebie (ma chłopak pomysły). Po tych zabiegach, powierzchnia domu (h>1,90) z 104,20 m wzrosła do około 130 m + stryszek (1/2) + garaż + około 30 – 35 m piwnicy. Dla mnie OK. Acha w którymś z poprzednich postów pisałem, że gdybym jeszcze raz zaczynał poszerzyłbym o 1-2 pustaków garaż jest troszkę za wąski. Piwnica bloczki betonowe, dalej gazo-beton, stropy monolity, nad pierwszym piętrem będzie oczywiście drewno. Deskowanie i papa pod dachówką Brass Celtycka. Dwa kominy, w środku wkłady ceramiczne schiedla – nie ocieplałem (chyba popełniłem błąd – za dużo oszczędności). Fundamenty i piwnica ocieplone styropianem 10 cm, a wyżej 15 cm. I tak po zabiciu otworów deskami nieznacznie przekroczyłem 100 (bez działki). To tak w wielkim skrócie.
Pozdrawiam

waltan
16-01-2006, 23:06
Witam!

Ja również mam zamiar rozpocząć budowę Wilczego Łyka w tym roku i chętnie dołączę do grupy budujących. Na razie jestem na etapie wprowadzania zmian w projekcie. A jest ich trochę:
- dom podpiwniczyłem,
- podniosłem ściankę kolankową do 1,4m,
- wiatrołap "wyniosłem" na zewnątrz,
- przeniosłem schody do holu,
- strop zmieniłem na terrivę,
- zrezygnowałem z okien połaciowych,
- kominy będą prawdopodobnie murowane.
Jest jeszcze parę drobnych zmian (niewielkie przesunięcia ścian). Myślę jeszcze nad ewentualną zmianą stropu terriva na strop ceramiczny, ale nie zrobiłem jeszcze analizy porównawczej. Projektant męczy się obecnie ze schodami (chce zrobić w jednym ciągu schody na poddasze i do piwnicy - w sumie czemu nie?).
Ogrzewać będziemy kotłem na opał stały i kominkiem. Oprócz tego mamy wodę ze studni i planujemy założyć przydomową oczyszczalnię ścieków.
Chętnie włączę się do dyskusji na temat budowy.

oska
17-01-2006, 09:52
spore zmiany!!! to juz nie bedzie "wilcze łyko". A jak z kosztami? Masz moze kosztorys?,jakie materiały? ile na stan surowy?

oska
17-01-2006, 09:57
Wilku! Chciałabym byc na tym etapie co ty, a my ruszamy dopiero w marcu. Ja jednak zostane przy tych 100m2, bo te twoje 130m2 + reszta to trochę dla mnie za dużo. Czym bedziesz ogrzewał? Dzieki za odpowiedź

grzywa53
17-01-2006, 12:02
Witam !!

Po analizie wszystkich dostepnych projektów - C12 od początku był naszym faworytem. W chwili obecnej jestem na etapie kompletowania całej dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Ruszę z budową prawdopodobnie w miesiącu maju-czerwcu. Chętnie dołącze się do grupy "juz budujących" WILCZE ŁYKO.


Pozdrawiam

Grzywa 53

waltan
17-01-2006, 19:40
oska Wysłany : Wto, 17 Styczeń 2006 10:52 Temat postu :

--------------------------------------------------------------------------------

spore zmiany!!! to juz nie bedzie "wilcze łyko". A jak z kosztami? Masz moze kosztorys?,jakie materiały? ile na stan surowy?

Witam oska!

No cóż, sam układ głównych pomieszczeń pozostanie bez zmian (jak wspomniałem, wystąpią niewielkie przesuniecia ścian na parterze). Schody z salonu będą tam, gdzie pierwotnie miała być toaleta. Toaleta została zamieniona z pomieszczeniem gospodarczym, z którego zrezygnowaliśmy skoro będą piwnice. Ganeczek będzie podobny do tego jaki ma wilk1. Jeśli chodzi o kominy, to murowane są tańsze (wg moich wyliczeń), chociaż zajmą trochę więcej miejsca. Zrezygnowaliśmy z okien połaciowych, ale powiększyliśmy otwory okienne w pomieszczeniach, w których się one znajdował. Pomiędzy parterem a poddaszem będziemy mieli strop terriva, bo chociaż ceramiczny ma lepsze parametry to jest jednak droższy.
Jeśli chodzi o materiały do budowy domu to wybierzemy pomiędzy keramzytobetonem (mam fabrykę pod nosem) lub bk. Chociaż jak dzisiaj zadzwoniłem do hurtowni pustaków ceramicznych, to pani zastrzeliła mnie na samym początku 35% upustem. Chyba się nad tym zastanowię.
Kosztorys będzie na dniach, jak projektant naniesie wszystkie zmiany.


Pozdrawiam

wilk1
17-01-2006, 22:38
Witajcie
Waltan, jeżeli jesteś na etapie projektów, przemyśl minimalne poszerzenie garażu. Jest naprawdę wąski.
Oska. Będę ogrzewał gazem, natomiast kominek będzie uzupełnieniem (nie mam zbyt dużo czasu) i relaksem. Mam nadzieję, że nie paląc w nim codziennie, za kilka lat płomień w kominku nadal będzie działał relaksacyjnie.
Zamieszczam rzut parteru po przeróbkach Wilczego Łyka
Pozdrawiam

http://foto.onet.pl/upload/47/80/_570375_n.jpg

waltan
18-01-2006, 20:35
Witam wszystkich!

Wilk1 ja zrobiłem prawie identyczny manewr ze schodami. Z tym, że zabiorą mi one kawałek łazienki na poddaszu (tam gdzie stał sedes). Czy u Ciebie nie wystąpił taki problem? Chociaż Ty poszerzyłeś dom o 1m, co mogło wyeliminować ten problem. Przeniesienie schodów do holu spowodowało u mnie, że w salonie zwiększyła się przestrzeń (jakieś 0,6x2m).
Zrobiłeś również coś, na co ja miałem ochotę - otwartą kuchnię. Niestety opór ze strony mojej żony (wspominała coś o zapachach kuchni w salonie) spowodował, że plan upadł.
Nad tym garażem chyba faktycznie trzeba się zastanowić.

Pozdrawiam

wilk1
19-01-2006, 21:16
W projekcie „Muratora”, na parterze, w miejscu, gdzie jest brodzik, są u mnie schody i wejście do garażu. Pozostałą część łazienki połączyłem z pomieszczeniem gospodarczym i w ten sposób powstała nieco większa łazienka. Oczywiście pomieszczenie gospodarcze mam w piwnicy. Schodów nie przesuwałem, a raczej zmniejszyłem salon, - powiększając hol. I chyba dobrze zrobiłem. Patrząc z perspektywy czasu i dla mnie też już realnej przestrzeni, bez tych posunięć trudno było by, poruszać się w tym holu, a do tego jeszcze jakieś szafki ubraniowe. Chyba Pan projektant tej przestrzeni dobrze nie przeanalizował. Przesunięcie schodów spowoduje też pomniejszenie łazienki na piętrze, w której występują skosy i powstanie nieciekawa klitka.
Ten jeden metr, o którym mówię, dodałem w drugim wymiarze, (ale to zabrzmiało), poszerzyłem kuchnię, a tym samym salon.
Zapachy kuchenne to sprawa wentylacji. Panie dość dużo czasu przebywają w kuchni i częściowe jej otworzenie na salon raczej sprzyja rodzinnym kontaktom. Na szczęście ta ścianka nie jest nośna i można ją stawiać i burzyć do woli.
Dostawić zawsze mogę.
Ale to wszystko „pikuś” :(
Dzisiaj sąsiad powiadomił mnie, że zamiast dwóch Veluksów mam dziury :evil: . Złodzieje byli tak „kulturalni”, że dachówki posztaplowali i położyli obok. Policja stwierdziła, że to „fachowa” robota. I na kogo tu kląć? Na złodziei, czy też na tych, którzy w ramach oszczędności kupują trefny towar, na swoje budowy, za 1/3 ceny.
A może tak konkurs na hasło:
„Buduję tanio, ale bez złodziei”, „Mieszkać nie w Złodziejowie” itd.
Jeżeli uraziłem amatorów tanich okazji to nie przepraszam.
Pozdrawiam uczciwych inwestorów.

oska
25-01-2006, 11:24
czytam i czytam i mam dość!!!! co sądzicie o pompie wodnej, która ogrzewałaby mój domek?? sama nie wiem- wszędzie piszą że to najtańszy sposób ogrzewania, ale czy warto, dla tak małego metrażu??

AGNIESZKA90
25-01-2006, 15:24
Cześć,

Czy ktoś zbudował ten dom? Ja zamierzam i z chęcią zasięgnęłabym informacji o kosztach stanu surowego zamkniętego oraz opinii o projekcie.

Pozdr,
Agnieszka

waltan
25-01-2006, 22:17
Witam!

Chodzi Ci oska pewnie o pompę cieplną. Ja uważam, że jest to fajna rzecz, ale dla mnie na razie za droga. Tak więc jeśli masz trochę gotówki na zbyciu i dużą działkę to może warto spróbować. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że można się postarać o częściowy zwrot inwestycji z UE. Może Twoja gmina coś takiego refunduje? Warto spytać.
Znajomy znajomego wybudował sobie coś takiego i ogrzewa swoją firmę (zakład produkcyjny). Chwali sobie bardzo, chociaż zdania samych pracowników pracujących u niego są podzielone (chodzi o poziom temperatury w pomieszczeniach). Miałem tam kiedyś podejść i zobaczyć jak to działa i wygląda, ale póki co, z braku czasu oraz wysokiej ceny, chyba nie szybko tam pójdę.
Jak widać na forum, Ci co mają pompę cieplną to przeważnie sobie chwalą. Ja jestem zdania, że jeśli w coś poważnie zainwestować, to lepiej najpierw to zobaczyć i sprawdzić jak działa, a nie opierać się tylko na opiniach innych. Najlepiej to sobie dobrze przemyśleć, bo wiem po sobie, że zbyt długie czytanie opinii na forum może w najbardziej przekonanym do czegoś inwestorze wzbudzić wątpliwości. Ale nie śmiem zaprzeczać, że forum to skarbnica wiedzy.

Pozdrawiam

wilk1
26-01-2006, 21:33
Witaj Agnieszko
Zerknij tutaj forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=52572[url]

Pozdrawiam
Wilk 1

wilk1
26-01-2006, 21:39
Witaj Agnieszko
Zerknij tutaj
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=52572

Pozdrawiam
Wilk 1

lucky1506
30-01-2006, 12:35
Witam Wszystkich!
Jestem kolejnym forowiczem, który buduje „wilcze łyko”. :D
Na dzień dzisiejszy doszedłem do stanu zerowego i poszukuję materiałów, a że jest zima mam nadzieje na jakieś większe upusty.
Oczywiście i u mnie nie obyło się bez zmian w projekcie, a najistotniejsza z nich to dołożenie piwnicy pod całym budynkiem z wyjątkiem garażu. To rozwiązanie było możliwe ze względu na niekorzystne usytuowanie terenu względem drogi, dom i tak musiał być wysoko posadowiony więc zasypanie fundamentów byłoby bezsensowne. Najgorsze że ze względu na prowadzenie budowy na Śląsku w ławach fundamentowych musieliśmy zastosować bardzo dużo żelastwa. :cry:
Mam nadzieję na wymianę doświadczeń podczas trwania całej budowy.

Pozdro Lucky1506

stecyk
17-03-2006, 10:09
Witam!!!!
Jestem zainteresowany budową domu - projekt Wilcze łyko -
Obejrzałem już szczegółowy projekt i na 99% decyduję się właśnie na ten, chciałbym jednak wprowadzić w nim parę zmian, ale nie jestem pewien czy tak to końca jest sens. Dlatego mam Pytanie:
Czy jest możliwość obejrzenia tego domu od wewnątrz u kogoś, kto już go zbudował?? Interesuje mnie Warszawa i jej okolice.

lucky1506
26-03-2006, 16:30
Jak do tej pory poniższe linki to chyba jedyne sensowne wątki na forum dotyczące "Wilczego łyka"
Sam jestem tym zainteresowany bo za parę dni moje ściany będa rosły, a wtedy z kolejnych zmian będą nici.


http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=63943&highlight=wilcze+%B3yko

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=52572&highlight=wilcze+%B3yko

Powodzenia w budowie

chudy80
22-06-2006, 20:01
witam wilczaków ;-)
tez jestem zainteresowany tym projektem
narazie załatwiam kredyt i działkę
(kredyt mam juz zapewniony tylko musze zebrać papierki)
jednakże prosze bubujących ten fajny domek o kontakt (GG:5046380;mail: [email protected] ) gdyż potrzebuje wszelkich informacji na jego temat
bede bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
pozdrawiam wszystkich
i nich się mury pną do góry ;-)

wokarkadi
23-06-2006, 08:30
Witam
Mi też sie podoba wilcze łyko ale chyba zdecyduje sie na smukłego c04
to wylcze łyko tylko bez garazu
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=87&IdKolekcji=33&action=showRzuty

wokarkadi
23-06-2006, 08:32
Witam
Mi też sie podoba wilcze łyko ale chyba zdecyduje sie na smukłego c04
to wylcze łyko tylko bez garazu
http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=87&IdKolekcji=33&action=showRzuty


Myslałam o zmianie materiału i zastanawiam sie nad podwyższeniem poddasza ,w sumie to chyba nie jest głupie rozwiazanie :D pozdrawiam

Artb
28-06-2006, 21:35
Widze że jest kilka osób budujących ten dom, w związku z tym pytanie w jakich miejscach kraju budujecie. Ja np. w Płocku

pi_ngwinek
30-06-2006, 10:38
ja w Koninie

wokarkadi
30-06-2006, 10:43
no własnie z jakich??

waltan
14-09-2006, 23:10
Witam!

Ja buduję na Dolnym Śląsku. Właśnie kończą mi dachówkę kłaść. Jak skończą to mogę parę zdjęć zamieścić.

Artb
08-12-2006, 19:57
Witam budojących i mieszkających w C12.
Mam pytanie: Jak rozwiązaliście pokoje na górze, czy tak jak w projekcie czy macie wprowadzone zmiany? Jeśli tak jak w projekcie to jakie wrażenie, nie za mało miejsca?

pi_ngwinek
15-12-2006, 08:57
My podnieslismy scianki kolankowe

sebastian1218
29-02-2012, 10:53
Witam czy ktoś z forumowiczów wybrał projekt Wilcze łyko:confused:

koka1
29-02-2012, 23:00
Poszukaj:
http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?17-Projekty-dom%C3%B3w-i-architektura-zobacz-jak-inni-budowali-wed%C5%82ug-Twojego-projektu
Możesz skorzystać z wyszukiwarki, wpisując interesującą Cię frazę.
:)