PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z aranżacją kuchni - pomocy.....



BORG
25-01-2006, 20:06
Mamy domek w stanie surowym jeszcze i szukam pomocy przy aranżacji kuchni.
tak wygląda projekt kuchni:

http://www.star.net.pl/~borg/projekt001_zmiana%20rozmiaru.jpg

Bawiłem się trochę w PRO100 i oto jego efekt:

http://www.star.net.pl/~borg/kuchnia001.jpg

oraz

http://www.star.net.pl/~borg/kuchnia002.jpg

Nie zwracajcie uwagi na kolory ani na to, że brak tyłów mebli :) Nie wiem jak to zmienić w PRO100 :)
Chodzi mi o sam układ mebli oraz urządzeń w kuchni.

Mam takie założenia:
Szafki wiszące duże - do samego sufitu.
Nad szafkami wiszącymi będzie obniżony regips z oświetleniem halogenowym - na zdjęciu nieudolna imitacja płytą drewnianą :)
Kuchnia od strony północnej


Jesteśmy zainteresowani wszelkimi sugestiami oraz opiniami....

Z góry dziękujemy za pomoc :))[/url]

Mohag
25-01-2006, 21:01
Dzisiaj, po dniu kuchennym :lol: nic chyba wiecej nie wymysle :roll: zeby podpowiedziec co nieco :wink: Ale jakbys podal rozmiary kuchenne (nie moge doczytac na projekcie) tz dlugosc scian, szerokosc okna, drzwi ... to moze jutro sie przypatrze dobrze :lol:

BORG
25-01-2006, 21:21
Dzisiaj, po dniu kuchennym :lol: nic chyba wiecej nie wymysle :roll: zeby podpowiedziec co nieco :wink: Ale jakbys podal rozmiary kuchenne (nie moge doczytac na projekcie) tz dlugosc scian, szerokosc okna, drzwi ... to moze jutro sie przypatrze dobrze :lol:


ściana z oknem: 270 cm

okno 120/120 (nie centralnie) od prawej strony 95 cm, od lewej strony 55 cm, okno na wys 85 cm
(wymiary wewnętrzne od ściany do brzegu okna)

ściana prawa (patrząc w okno) długość całkowita: 465 cm (nie chcemy mieć na całej długości bo jest wyjście na taras z kuchni, drzwi balkonowe: 85/205

ściana lewa 283 cm do wypustu

wypust na 60 cm, gruby na 12 cm

wysokość pomieszczenia 253 cm

Mohag
25-01-2006, 23:57
Tak sie patrze na Twoja kuchnie i calkiem mi sie podoba 8) Oczywiscie kuchenka lepiej by pasowala po przeciwnej stronie, bo wyszedl by wiekszy blat do pracy, ale jak umiesciles ja w tym miejscu to masz swoje powody :wink: Jezeli nie planujesz zmywarki to jest okejos, bo maly dwu-komorowy zlewozmywak miesci sie w szafce 90 cm tz w przestrzeni miedzy dwoma naroznikami. Bedzie problem jak zechcesz zmywarke, bo wteczas najmniej liczy sie 110 i w to miejsce sie nie zmiesci.
I jeszcze jedno na lewej scianie gdzie miedzy oknem a sciana jest 55 cm, nie zmiesci sie wiszaca szafka w naroznik. Wiszace narozniki maja 65x65... ale to nie jest problem mozna powiesic na prosto do konca.
Na tej scianie gdzie kuchenka dala bym lodowke 60 - szafke 40 - kuchenke -60 - szafke 30 - naroznik 90. Pewnie ze lepiej bylo by szafki dac odwrotnie tz 40 kolo naroznika, bo miejsca do robienia wiecej, ale wydaje mi sie ze 30 cm do lodowki jest troche za malo.... a jeszcze jak lodowka bedzie w zabudowie, to po paru latach bok szafki bedzie do wywalenia... chyba ze sie zrobi jakies zabezpieczenie.

.... beda mi sie dzisiaj snily tylko kuchnie w nocy :roll: :lol:

BORG
26-01-2006, 06:22
Tak sie patrze na Twoja kuchnie i calkiem mi sie podoba 8) Oczywiscie kuchenka lepiej by pasowala po przeciwnej stronie, bo wyszedl by wiekszy blat do pracy, ale jak umiesciles ja w tym miejscu to masz swoje powody :wink: Jezeli nie planujesz zmywarki to jest okejos, bo maly dwu-komorowy zlewozmywak miesci sie w szafce 90 cm tz w przestrzeni miedzy dwoma naroznikami. Bedzie problem jak zechcesz zmywarke, bo wteczas najmniej liczy sie 110 i w to miejsce sie nie zmiesci.
I jeszcze jedno na lewej scianie gdzie miedzy oknem a sciana jest 55 cm, nie zmiesci sie wiszaca szafka w naroznik. Wiszace narozniki maja 65x65... ale to nie jest problem mozna powiesic na prosto do konca.
Na tej scianie gdzie kuchenka dala bym lodowke 60 - szafke 40 - kuchenke -60 - szafke 30 - naroznik 90. Pewnie ze lepiej bylo by szafki dac odwrotnie tz 40 kolo naroznika, bo miejsca do robienia wiecej, ale wydaje mi sie ze 30 cm do lodowki jest troche za malo.... a jeszcze jak lodowka bedzie w zabudowie, to po paru latach bok szafki bedzie do wywalenia... chyba ze sie zrobi jakies zabezpieczenie.

.... beda mi sie dzisiaj snily tylko kuchnie w nocy :roll: :lol:

Gwoli wyjaśnienia:
Zlewozmywak będzie 1,5 komory + zmywarka 60 pod ociekaczem

Mamy tez inną wizję, tylko nie jesteśmy pewni, czy jest praktyczna:
Lodówka srebrna wolnostojąca w tym miejscu co jest
w prawy róg koło okna natomiast piekarnik w słupku a nad nim mikrofala, piekarnik na wysokości blatu
CO o tym sądzicie??

Mohag
26-01-2006, 08:54
To jak tak, to pod oknam przy naroznikach za cholipcie sie nie zmiesci, bo tam jest tylko 90 cm miejsca, a 1.5 komorowy ze zmywarka ma 120 cm. Bedziesz musial zrobic dwa ciagi i na jednej stronie dac kuchenke, a na drugiej zlewozmywak. Jezeli chcesz dac piekarnik w slupku w rogu, to albo od sciany bedziesz musial dac 30 cm szafke slupek, albo odsunac slupek z piekarnikiem 5 cm od sciany... zeby byla lepsza wentylacja.

BORG
26-01-2006, 20:22
To jak tak, to pod oknam przy naroznikach za cholipcie sie nie zmiesci, bo tam jest tylko 90 cm miejsca, a 1.5 komorowy ze zmywarka ma 120 cm. Bedziesz musial zrobic dwa ciagi i na jednej stronie dac kuchenke, a na drugiej zlewozmywak. Jezeli chcesz dac piekarnik w slupku w rogu, to albo od sciany bedziesz musial dac 30 cm szafke slupek, albo odsunac slupek z piekarnikiem 5 cm od sciany... zeby byla lepsza wentylacja.
Firma co będzie nam robiła meble kuchenne twierdzi, że się zmieści 1,5 komorowy + zmywarka pod ociekacz - przy mnie mierzyli i rzeczywiście wychodzi...

Mohag
27-01-2006, 00:16
aaa jak myslisz o takim zlewozmywaczku 1.5 komorowym, co jedna komore ma 30 cm srednicy a polowke 10 cm... to fakt zmiesci sie jak nic.

koziol
05-02-2006, 19:15
a co zrobiles z grzejnikiem pod oknem? jest on tam? jak nie to czy nie beda parowac szyby w oknie?

BORG
05-02-2006, 23:28
a co zrobiles z grzejnikiem pod oknem? jest on tam? jak nie to czy nie beda parowac szyby w oknie?

nie będzie grzejnika pod oknem - ogrzewanie podłogowe w całej kuchni

zawsze jeszcze zostaje mikrowentylacja w oknach :D