PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy brama garażowa i drzwi wejściowe?



Bonzai
26-01-2006, 07:55
No właśnie kiedy montować bramę garażową i drzwi wejściowe przed tynkami czy po. Myśle tutaj np o mozliwości zniszczenia drzwi przez tynkarzy jak będą wjeżdżać z cementem. A co do bramy.....? Jak to wyglądało u was?

SławekD
26-01-2006, 08:01
Moim zdaniem zdecydowanie po tynkach... tak my zrobiliśmy. Drzwi wejsciowe podczas dalszych prac wykończeniowych i tak się jescze pobrudzą. My całe owinęliśmy ciękim kartonem i folią. Niestety progu nie idzie dobrze i skutecznie zabezpieczyć i jest juz troche porysany :cry:

Wirecki
21-01-2009, 12:09
Odświeżam temat - może pojawiły się nowe pomysły?

Kiedy wstawiać brame garazową (segmentowa, mocowana od środka)?

1. Z oknami (czyli przed wylewkami i tynkowaniem) czyli powstaje prześwit pod bramą i montowana jest do nieotynkowanego wnętrzna. A może wytynkować kawałek?

2. Po wylewkach i tynkach – tylko problem, że "chwilowo" będą już okna a budynek niezamknięty (może drzwi tymczasowe z garażu do domu?

sailor_ro
21-01-2009, 12:14
Ja zrobiłem tak,przed wstawieniem okien,osadziłem prowizoryczne drzwi wejsciowe,a otówr na brame garażowa,zabiłem deskami,oczywiscie odpowiednie wzmocnienie z kantówek,obicie deskami.
i tak to wszystko było sobie,az do momentu,gdy zrobiłem tynki i wylewki.
Wtedy osadziłem drzwi,ale w moim przypadku to i tak nie sa drzwi docelowe(tylko takie z marketu za kilkaset złotych) i wstawiłem bramę garażowa.

kamionkal
21-01-2009, 12:16
z mojego doświadczenia - mieliśmy drzwii i bramę garażową montowaną razem z oknami. Drugi raz zrobiłbym to jednak później. Podczas tynkowania i prac wykończeniowych trochę się niestety jednak zapaćkały/porysowały (mimo zabezpieczania folią)... na dwóch sąsiednich budowach zauważyłem fajny patent - tymczasowe, zbite z solidnych desek drzwi z zamontowaną kłódką. plus do tego podłączony monitoring - w miarę pewne bezpieczeńśtwo i brak obawy o stan drzwi wejściowych...

edde
21-01-2009, 12:22
ja wstawiłem w surówkę, żeby zamknąć budynek przed zimą, otynkowałem tylko na szybkiego tą ścianę na której jest zamontowana brama segmentowa (od wewnątrz rzecz jasna), ustaliłem drewnianym progiem z dwóch skręconych łat poziom docelowej posadzki, na tak przygotowany otwór fachmani zamontowali i zaprogramowali bramę

można też, jeżeli masz zbędne deski na budowie, zbić tymczasowe wrota montowane na tradycyjne zawiasy z zewnątrz, wtedy masz zamknięty budynek i możliwość zrobienia wylewek i tynków a bramę jak zawsze najlepiej montować na gotowy otwór (tylko nie zawsze się da :( )

ZW
21-01-2009, 12:25
po tynkach bo pochlapią. u mnie pochlapali

pozdr

edde
21-01-2009, 12:36
zapomniałem dodać, że wykończać będę sam, tak że mogę deklarować że nie pochlapię :) a jak pochlapie to pretensje tylko do siebie... ;)

Wirecki
21-01-2009, 12:42
dzięki za (p)odpowiedzi... potęga forum... niesamowite...

q-bis
21-01-2009, 13:10
Drzwi wejściowe-tymczasowe, zbite przez cieśli z zawiasami z zewnątrz.
Brama po tynkach-tak życzą sobie montażyści od bramy.
Okna drewniane, po tynkach-tak ja sobie życzę :P
Budowa dozorowana.

ma
21-01-2009, 14:08
wiele zalezy od rodzaju tynkow. zasadniczo im pozniej montujesz, tym lepiej dla drzwi, ale jesli kladziesz tynki akrylowe, to nie masz mozliwosci ich łatać pprzy drzwiach. Najlepiej wszystko tak zgrac, zeby tynkarze okreslili, kiedy koncza i wskazanego dnia rano montujesz drzwi, tynkarze ladnie obrabiaja, jak tylko piana wyschnie, a na wieczor masz wszystko gotowe. Mnie sie tak udalo.

Bier nat
21-01-2009, 16:53
Jeśli masz taką możliwość to bramę montuj po tynkach (prowadnice są mocowane do ścian, więc jak będziesz montował przed tynkami, to w tych miejscach nie będzie tynku.)

sonia2003
21-01-2009, 18:29
po tynkach,

edde
21-01-2009, 20:37
Jeśli masz taką możliwość to bramę montuj po tynkach (prowadnice są mocowane do ścian, więc jak będziesz montował przed tynkami, to w tych miejscach nie będzie tynku.)

będzie, wystarczy otynkować pod montaż tylko tę ścianę lub jej część do której będzie montowana brama

dedek76
01-05-2009, 17:35
A jak z wylewkami czy brame i drzwi montować przed czy po wylewkach?

edde
01-05-2009, 20:22
ja mam zamontowaną w grudniu przed 9zresztą wylewek nie ma do dziś jeszcze), montażyści wymagali jedynie konkretnego określenia wysokości podłogi na gotowo, to wziąłem dwie łaty, skręciłem ze sobą, wyszedł próg wysokości bodajże 7cm, przymocowałem w świetle bramy i tak mam ustawioną na tym ramę bramy, potem wywalę ten próg i zaleje posadzkę

bedziu
01-05-2009, 20:55
A jak z wylewkami czy brame i drzwi montować przed czy po wylewkach?

U mnie będzie najpierw brama, później posadzka

bedziu
01-05-2009, 20:57
Jeśli masz taką możliwość to bramę montuj po tynkach (prowadnice są mocowane do ścian, więc jak będziesz montował przed tynkami, to w tych miejscach nie będzie tynku.)

będzie, wystarczy otynkować pod montaż tylko tę ścianę lub jej część do której będzie montowana brama

Wg mnie chyba lepiejotynkować cały garaż. Ja będę też tynkował sufit i nie wyobrażam sobie jak by to robili przy wiszącym pod sufitem silniku.

edde
01-05-2009, 22:02
trzy śrubki M8, wtyczka z gniazdka i mechanizmu nie ma na suficie, żadna filozofia :wink:
bo przeważnie problem w tym że z różnych powodów nie ma możliwości otynkowania garażu przez montażem bramy, drzwi czy okien...

darekw127
01-05-2009, 23:22
Wszystkie otwory do końca tynków i wylewek miałem zabite dechami i foliami. Drzwi wejściowe - własnoręcznie zbite z desek. Po wylewkach wstawiliśmy okna (drewniane) i wykończyliśmy garaż (z gresem i malowaniem włącznie). Bramę garażową montowaliśmy w gotowym już garażu.

Drzwi prowizorka zostały. Jak widzę majstrów, którzy się przez nie przewalają z przeróżnymi sprzętami, to myślę, że pobędą jak najdłużej. :-)

Syf, jaki panuje podczas tynkowania, jest trudny do opisania. Ciężko jest wszystko tak dokładnie zakleić, żeby gdzieś coś się nie dostało...

Nefer
01-05-2009, 23:29
Ja nie ryzykowałam wycięcia np. elektryki ze ścian :) Dlatego najpierw były okna,brama docelowa i drzwi w wersji budowalnej a potem instalacje i tynki.

darekw127
01-05-2009, 23:36
A ja wyszedłem z założenia, że jak ktoś będzie bardzo chciał, to wstawione okna też go nie powstrzymają. A na pijaka czy zbieracza złomu wystarczą dechy.

Samopoczucie poprawiał mi założony alarm. ;-)

Nefer
01-05-2009, 23:45
Ja mam dom w takiej okolicy, że nie ryzykowałam. Alarm wjechał razem z oknami/bramą i drzwiami. Tego samego dnia.

raffran
02-05-2009, 08:53
A u nas drzwi i bramy,no jak i okna zamontowali na samym koncu.
Na szczescie taka mamy okolice i sasiadow wokol,ze moglismy sobie pozwolic na instalacje i na tynki przy otwartym budynku.