PDA

Zobacz pełną wersję : Czym sie docieplić ??



lyngso
26-01-2006, 13:30
Czym sie docieplić styropian czy wełna ?
Chodzi mi o dach i elewację zewnetrzną.

Pozdrawiam

rafałek
26-01-2006, 13:35
Tym co wyjdzie taniej i będziesz to tego mieć lepsze przekonanie.

lyngso
26-01-2006, 13:41
No tak ale ostanio gdzies zaslyszalem, ze welna jest bardziej odporan na wszelkiego rodzaju pozary i jest bardziej dzwiekochlonna. Po prostu nie chcialbym wracac do tematu elewacja po np 3 latach....

rafałek
26-01-2006, 13:52
No tak ale ostanio gdzies zaslyszalem, ze welna jest bardziej odporan na wszelkiego rodzaju pozary i jest bardziej dzwiekochlonna. Po prostu nie chcialbym wracac do tematu elewacja po np 3 latach....

System 2W? Daj min 15 cm i powinno być ok (nie wiem ile powinno być wełny). Jeśli mieszkasz przy autostradzie to bardziej się martw o dzwiękoszczelne okna.
Co do pożaru... z zewnątrz jest małoprawdopodobne, żeby elewacja się zapaliła... Jeśli wierzysz w oddychanie ścian to pozostaje Ci tylko wełna lub ścian 1W bez ocieplenia.
Więcej poczytaj - dużo tego już było. Nabierz jakiegoś przekonania i tylko precyzyjnymi pytaniami doszlifuj szczegóły.

lyngso
26-01-2006, 14:01
System 1W z betonu komórkowego 24cm.
Wszyscy do okoła docieplaja sie styropianem. Myslalem, że jakies 12cm styropianu powinno wystarczyc i potem uslyszałem o wełnie......
Masz rację nie pomyślałem, palić się to raczej od wewnątrz....
Do styropianu nabralem podejrzen po tym jak koledze wylazl grzyb na ścianach wewnątrz, a sąsiad z naprzeciwka ma zaroszone okna od wewnatrz mimo że jeszcze nawet ogniska w domu nie rozpalil (teraz mu to pewno zamarzło....)
Co prawda mam jeszcze parę miesięcy na docieplenie ale nauczony doświadczeniem trzeba te sprawy wykonawczo-materiałowe załatwiać prędzej......
Ale do dachu to wełna ??

Pozdrawiam

Majka
26-01-2006, 14:26
System 1W z betonu komórkowego 24cm.
Wszyscy do okoła docieplaja sie styropianem. Myslalem, że jakies 12cm styropianu powinno wystarczyc i potem uslyszałem o wełnie......
Masz rację nie pomyślałem, palić się to raczej od wewnątrz....
Do styropianu nabralem podejrzen po tym jak koledze wylazl grzyb na ścianach wewnątrz, a sąsiad z naprzeciwka ma zaroszone okna od wewnatrz mimo że jeszcze nawet ogniska w domu nie rozpalil (teraz mu to pewno zamarzło....)Co prawda mam jeszcze parę miesięcy na docieplenie ale nauczony doświadczeniem trzeba te sprawy wykonawczo-materiałowe załatwiać prędzej......
Ale do dachu to wełna ??

Pozdrawiam

jak nie zrobisz odpowiedniej wentylacji to i wełna cię nie uratuje :wink:

lyngso
26-01-2006, 14:57
Mysle ze bedzie dobra, z kazdej lazienki, kuchni, garazu, ciagow komunikacyjnych mam otwory wentylacyjne :wink:

Pozdrawiam

Majka
26-01-2006, 15:04
Mysle ze bedzie dobra, z kazdej lazienki, kuchni, garazu, ciagow komunikacyjnych mam otwory wentylacyjne :wink:

Pozdrawiam

a nawiewne też? 8)

rafałek
27-01-2006, 06:09
Dokłądnie tak jak pisze Majka - roszenie i wilgoć to wynik złej wentylacji a nie materiału an ocieplenie. Ja osobiście mam wełnę, ale wynika to z moich subiektywnych odczuć, do tego mam ścianę 3W więc ta wełna nie jest tak droga jak do 2W.
Najlepiej by było gdybyć zaczął od zbierania ofert i porównania cen. To da Ci lepszy wgląd na rynek i może pomoże podjąć dezycje. Do do roszenia okien. W zasadzie przy obecnych mrozach w pewnych pomieszczeniach i tak będzie to okresowo występować.

Cypek
27-01-2006, 06:13
Oj tak, u mnie w łazience po kąpieli lub wywieszeniu prania tak czy siak teraz okno zamarza. Dopiero po 12-16 godzinach odpuszcza.

lyngso
27-01-2006, 06:56
Porownywalem pare ofert. Docieplenie wlena jest zdziebelko droszze ale jeszcze w zasiegu naszych mozliwosci finansowych. Zastanawiamsie tylko jak to sie ma pozniej w praktyce czy to jest tak samo jak docieplenie styropianem ale welna ma jeszcze doatkowe kozysci. Chodzilo mi tez o jakies opinie forumowiczow na tentemat bo w sumie 3 czy 4k wiecej w skali calego domu to koszt nie za duze ale jesli dzieki temu mozna miec jakies doatkowe korzysci to mysle ze jest to warte rozwazenia.

Pozdrawiam

Wwiola
27-01-2006, 07:46
Chodzilo mi tez o jakies opinie forumowiczow na tentemat bo w sumie 3 czy 4k wiecej w skali calego domu to koszt nie za duze ale jesli dzieki temu mozna miec jakies doatkowe korzysci to mysle ze jest to warte rozwazenia.


1. Lepsza izolacja akustyczna (jeżeli nie mieszkasz przy ruchliwej drodze, lotnisku, linii kolejowej, etc. - bez znaczenia)
2. Gryzonie w wełnie sie nie zadomowią (w styropianie problem eliminuje listwa startowa)
3. Oddychanie ścian ??? :o :o :o
4. lepsze samopoczucie, bo wełna jest "lepszym" materiałem ??? :o :o :o :o

rafałek
27-01-2006, 09:53
1. Lepsza izolacja akustyczna (jeżeli nie mieszkasz przy ruchliwej drodze, lotnisku, linii kolejowej, etc. - bez znaczenia)
2. Gryzonie w wełnie sie nie zadomowią (w styropianie problem eliminuje listwa startowa)
3. Oddychanie ścian ??? :o :o :o
4. lepsze samopoczucie, bo wełna jest "lepszym" materiałem ??? :o :o :o :o

Czemu się dziwisz tym ostatnim? Jeśli ktoś w to wierzy to wybór materiału pod to mu nie zaszkodzi a wręcz pomoże. Jeśli wybierzesz styropian i będziesz wierzyć, że powstanie super termos, to możesz w przypadku nadwrażliwości chodzić zimą po domu i z przerażeniem obserwować gdzie się wykrapla woda... Ludzie na tym forum już nie takie "problemy" mieli...

Wwiola
27-01-2006, 18:18
Raczej dziwię się tym co wydają kilka tys. za lepsze samopoczucie. A zresztą może nie powinnam się dziwić ....

lyngso
28-01-2006, 13:09
Dzięki bardzo za wszelkie sugestie, moze faktycznie nie ma sie co przejmowac i uderzyć w styropian.....
Zreszta jak to mówią "pierwszy dom dla wroga" :wink:

Pozdrawiam

bingo-ada
28-01-2006, 13:18
A jeszcze żeby włożyć kij w mrowisko :D :wink: co myślicie o rozreklamowanym "dalmatyńczyku"? Czy wart jest większych pieniędzy i rzeczywiście taki super? Jakie korzyści w stosunku do zwykłego styropianu?

radomik
28-01-2006, 13:21
To zależy z czego budujesz. Generalnie ściany powinno ocieplać się wełną, żeby nie robić termosu. Jeżeli budujesz z Porothermu, to bezsensem jest ocieplać go styropianem. Traci swoje właściwości oddychania ścian. (zadzwoń do przedstawiciela to ci potwierdzi). poza tym wysoka cena nijak się wtedy ma do ocieplenia styropianem.
Wełna jest wiadomo droższa, nie mówiąc o klejach i tynkach mineralnych przepuszczających powietrze.
A więc do tańszego materiału np suporex może być styropian, choć to też nie w 100%.

bingo-ada
28-01-2006, 13:31
I znowu wraca temat oddychania ścian. To jak to jest z tym oddychaniem? Jak ściany z maxa ocieplę styropianem, a w domu mam wentylację mechaniczną, to ma to jakieś znaczenie (dla "oddychania")? Z drugiej strony jeśli mam dookoła domu ciszę i las to warto inwestować w wełnę? Mnie najbardziej zależy na ciepłym i zdrowym domu.

m.dworek
28-01-2006, 14:38
To zależy z czego budujesz. Generalnie ściany powinno ocieplać się wełną, żeby nie robić termosu. Jeżeli budujesz z Porothermu, to bezsensem jest ocieplać go styropianem. Traci swoje właściwości oddychania ścian. (zadzwoń do przedstawiciela to ci potwierdzi). poza tym wysoka cena nijak się wtedy ma do ocieplenia styropianem.
Wełna jest wiadomo droższa, nie mówiąc o klejach i tynkach mineralnych przepuszczających powietrze.
A więc do tańszego materiału np suporex może być styropian, choć to też nie w 100%.

twoje teksty swiadcza o tym jak wiele wiesz o budowaniu... ;)
stary nie rob se obciachu- tu na forum to juz male dzieci wiedza, ze sciany nei oddychaja ;)

pattaya
28-01-2006, 21:03
Leoś!
Ty się nie śmiej!
Mnie się wczoraj trzy ściany udusiły.
Jedna leży pod respiratorem.
Lukarnę jakoś uratowaliśmy.

bingo-ada
28-01-2006, 21:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

radomik
29-01-2006, 09:07
twoje teksty swiadcza o tym jak wiele wiesz o budowaniu... ;)
stary nie rob se obciachu- tu na forum to juz male dzieci wiedza, ze sciany nei oddychaja


Co ty wiesz o budowaniu, jak ty ciągle fundamenty izolujesz :-) :-) :-)

radomik
29-01-2006, 09:09
I znowu wraca temat oddychania ścian. To jak to jest z tym oddychaniem? Jak ściany z maxa ocieplę styropianem, a w domu mam wentylację mechaniczną, to ma to jakieś znaczenie (dla "oddychania")? Z drugiej strony jeśli mam dookoła domu ciszę i las to warto inwestować w wełnę? Mnie najbardziej zależy na ciepłym i zdrowym domu.
Jak masz wentylację mechaniczną to "wal" styropian.

rafałek
29-01-2006, 10:23
Jak masz wentylację mechaniczną to "wal" styropian.

A czemu styropian? Możesz uzasadnić czym będzie lepszy? 8)

radomik
29-01-2006, 10:30
Lepszy od wełny nie będzie, ale będzie o wiele tańszy i sprawdzi się przy wentylacji mechanicznej.

rafałek
29-01-2006, 10:33
Lepszy od wełny nie będzie, ale będzie o wiele tańszy i sprawdzi się przy wentylacji mechanicznej.

No widzisz... z tą ceną to nie zawsze tak bywa jak piszesz. Ja mam wełnę, bo akurat w tym czasie była tańsza... tu należy kierować się albo przekonaniem i nie patrzeć na cenę, albo ceną i szukać okazji.

BK
29-01-2006, 14:18
To zależy z czego budujesz. Generalnie ściany powinno ocieplać się wełną, żeby nie robić termosu. Jeżeli budujesz z Porothermu, to bezsensem jest ocieplać go styropianem. Traci swoje właściwości oddychania ścian. (zadzwoń do przedstawiciela to ci potwierdzi). poza tym wysoka cena nijak się wtedy ma do ocieplenia styropianem.
Wełna jest wiadomo droższa, nie mówiąc o klejach i tynkach mineralnych przepuszczających powietrze.
A więc do tańszego materiału np suporex może być styropian, choć to też nie w 100%.

Nie no proszę. Litości.

mam tanią ścianę z silikatów i tani styropian na ścianie. Mieszkam parę miesięcy.
Powiedz albo niech szanowny przedstawiciel protherma powie, czym ściana w moim domu różn się od ściany w kazdym innym domu? Przecież i tak wszystko przykrył tynk ... A mam jakies 10 tysięcy w kieszeni. No chyba że ktoś ma tyle kasy żeby lekką ręką wydać na lepsze samopoczucie. Czyje? Ściany rzecz jasna.

Informuję że pod warstwą 15 cm styropianie nie widzę oznak duszenia sie ścian, nie spływa mi woda po ścianach, nie skrapla się woda w oknach (super szczelnych, bez wywiewników żadnych, plastikowych rzecz jasna ...), nie rosną grzyby w kącie ani dom nie gnije.

Pieniądze zaoszczędzone na tanim materiale na ściany i na ociepleniu styropianem a nie wełną wydałam na wentylację mechaniczną z rekuperatorem.

Można wydac kupę kasy na wełnę a udusić ściany na śmierć źle działającą wentylacją.

No i jak otynkuję na zewnątrz to wydam mniej - bo na tańszy tynk.
Poza tym styropian jest chyba łatwiej położyć niz wełnę. Jeśli się chce ocieplać domsamodzielnie albo nie ma zaufania do jakości wykonania.

tadzel
29-01-2006, 15:56
Mieszkam w bloku z płyty betonowej a teraz postawiłem dom z porothermu 44 bez ocieplen. Nie wiem czy sciany oddychaja ale roznica jest wyczuwalna pomimo że i tu i tam jest standartowe CO.

radomik
29-01-2006, 16:43
To zależy z czego budujesz. Generalnie ściany powinno ocieplać się wełną, żeby nie robić termosu. Jeżeli budujesz z Porothermu, to bezsensem jest ocieplać go styropianem. Traci swoje właściwości oddychania ścian. (zadzwoń do przedstawiciela to ci potwierdzi). poza tym wysoka cena nijak się wtedy ma do ocieplenia styropianem.
Wełna jest wiadomo droższa, nie mówiąc o klejach i tynkach mineralnych przepuszczających powietrze.
A więc do tańszego materiału np suporex może być styropian, choć to też nie w 100%.

Nie no proszę. Litości.

mam tanią ścianę z silikatów i tani styropian na ścianie. Mieszkam parę miesięcy.
Powiedz albo niech szanowny przedstawiciel protherma powie, czym ściana w moim domu różn się od ściany w kazdym innym domu? Przecież i tak wszystko przykrył tynk ... A mam jakies 10 tysięcy w kieszeni. No chyba że ktoś ma tyle kasy żeby lekką ręką wydać na lepsze samopoczucie. Czyje? Ściany rzecz jasna.

Informuję że pod warstwą 15 cm styropianie nie widzę oznak duszenia sie ścian, nie spływa mi woda po ścianach, nie skrapla się woda w oknach (super szczelnych, bez wywiewników żadnych, plastikowych rzecz jasna ...), nie rosną grzyby w kącie ani dom nie gnije.

Pieniądze zaoszczędzone na tanim materiale na ściany i na ociepleniu styropianem a nie wełną wydałam na wentylację mechaniczną z rekuperatorem.

Można wydac kupę kasy na wełnę a udusić ściany na śmierć źle działającą wentylacją.

No i jak otynkuję na zewnątrz to wydam mniej - bo na tańszy tynk.
Poza tym styropian jest chyba łatwiej położyć niz wełnę. Jeśli się chce ocieplać domsamodzielnie albo nie ma zaufania do jakości wykonania.

Chyba się nie rozumiemy, albo próbujecie mnie sprowokować do czegoś. :-)
załuję, ze użyłem słowa "oddychanie ścian", bo od tego się zaczęło.
Zapomnijcie o tym.
Piszesz że masz wentylację mechaniczną. [[[[i bardzo dobrze]]]]
Piszesz że masz tanie ściany [[[i bardzo dobrze]]]]
I piszesz do tego że masz ocieplone ściany styropianem [[[i bardzo dobrze]]]]]

Właśnie, ja chciałem powiedzieć, że nie warto wydawać więcej pieniędzy na drogie materiały budowlane (chodzi mi o ściany zew), jeżeli są one ocieplane styropianem (tak jest w przypadku porothermu).
Jeżeli ściany "są w styropianie" i użyto wentylacji mechanicznej, baaaa z odzyskiem ciepła no to już lepiej być nie może.

Jeżeli użyto porothermu i ocieplono wełną mineralną to też już lepiej być nie może.
Koniec.
Amen.
:-)
zrozumieli bacę?

araman
29-01-2006, 17:30
A jaka jest róznica w cenie wełny a styropianu . Podejrzewam że koszt robocizny będzie podobny chyba że się myle to wyprowadzcie mnie z błędu

modulor
29-01-2006, 22:16
a już myślałem że chodzi o porady psychologa lub życiowe
a tu znów wełna lub styropian ...

kocyk ...
przede wszystkim

i nie czym? tylko kim :o

lyngso
30-01-2006, 07:02
Uff.... faktycznie to temat rzeka. Wełna i styropian tez potrafi podzielic ludzi :wink:
Z wypowiedzi na forum widze ze nie ma co sie ladowac w welne tylko docieplac sie styropianem.
W zwiazku z tym mam dodatkowe pytanie, jaka grubosc ?
Moj wykonawca stwiercil ze na 24cm suporexu wystarczy 12cm styropianu, a moze grubiej...?
Bede wdzieczny za sugestie.

Pozdrawiam

Wwiola
30-01-2006, 07:33
Jeżeli użyto porothermu i ocieplono wełną mineralną to też już lepiej być nie może.


A w czym ta ściana jest lepsza (poza tym, ze jest - strzelam- 2 razy droższa) od mojej z gazobetonu i styropianu ???

Co do odpowiedzi na pytanie ile tego styropianu to powiem tak :
Aby spełniec wymagania normy a więc, by współczynnik przenikania ciepła był mniejszy niż 0.3 faktycznie wystarczy 12cm. każdy dodatkowy cm to realne zyski na kosztach ogrzewania, ale dodatkowe koszty inwestycji. W którym miejscu (przy jakiej grubości) zyski przewyższają koszty zależy do bardzo wielu czynników (czym bedziesz grzac, jak duzy dom budujesz, jakie będziesz miał okna, wentylacje itp.). Dletego na pytanie ile tego styropianu jednoznacznej odpowiedzi nei ma. Ja na swój dom daje 15cm, bo uważam, ze to jest uzasadnione ekonomicznie. Być moze uzasadnione byłoby i 20cm, ale tu wchodzą w grę dodatkowe problemy wykonawcze (dłuższe kołki = trudno dostępne na moim rynku).

pattaya
30-01-2006, 10:07
radomik
Kończ Waść ,wstydu oszczędź.
Przestań serwować markertingową papkę z ulotek.
Gwarantuję Ci,że w domu z PTH ocieplonym wełną ze skopaną wentylacją będziesz miał pleśń,wilgoć,grzybki itp.
Gwarantuję również,że w domu z silikatów ,ocieplonym styropianem z jakąkolwiek sprawnie działającą wentylacją tego nie będzie.

30-01-2006, 10:31
A ja mam pth i daję 14 cm styropianu ;)
Gdybym opierała się głównie na zdaniu przedstawicieli od materiałów budowlanych, to zaręczam, że oni by szybciej wybudowali domy niż ja ;)
Według mnie moje ściany nie oddychają :(. Kilka razy słuchałam i NIC ;). Nie wiem, czy wina leży po stronie murarzy, czy zabiła je wiadomość o ocieplaniu styropianem :(. To chyba nieodwracalne - nic już na to nie poradzę :(

modulor
30-01-2006, 11:39
A ja mam pth i daję 14 cm styropianu ;)
Gdybym opierała się głównie na zdaniu przedstawicieli od materiałów budowlanych, to zaręczam, że oni by szybciej wybudowali domy niż ja ;)
Według mnie moje ściany nie oddychają :(. Kilka razy słuchałam i NIC ;). Nie wiem, czy wina leży po stronie murarzy, czy zabiła je wiadomość o ocieplaniu styropianem :(. To chyba nieodwracalne - nic już na to nie poradzę :(

ratuj metodą usta-ściana !!

pattaya
30-01-2006, 11:44
Patrząc na obrazek babybudowniczej-chciałbym być ścianą. :lol:

lyngso
30-01-2006, 13:49
WWiola
Patrząc na Twój ladny domek to material którego uzywasz jest dokladnie taki jak moj :) Nasz domek ma tylko inna technologie laczenia scian zamiast standardowej spoiny wapienno-cementowej mamy klejowa max 3-5mm, byc moze stad sugestia wykonawcy ze 12cm wystarczy. Zgadzam sie ze im wiecej tym lepiej (oczywiscie w granicy rozsadku) natomiast jako ogrzewanie planujemy kominek z rusztem wodnym+kociol gazowy+panele sloneczne ogrzewanie kombinowane grzejnikowo-podłogowe. Fakt ze okien duzo i niektore nawet wielkie a domek 154m2.

Pozdrawiam

radomik
30-01-2006, 19:28
radomik
Kończ Waść ,wstydu oszczędź.

odp:
wstyd - przykre, upokarzające uczucie spowodowane świadomością niewłaściwego, hańbiącego postępowania, połączone z lękiem przed opinią.

twój cytat, z jakże wnikliwych wypowiedzi, a raczej pytań, bo 3/4 twoich postów nic nie wnosi ciekawego, ośmieszanie i kpienie z innych.

Nie przejmuj się ,nie wszyscy tutaj zjedli wszystkie rozumy
ty chyba tak.

nie odpowiadaj, oszczędź sobie i mi.

Mimo wszystko pozdrawiam i życzę sukcesów na budowie, no i oczywiście suchych ścian.

pattaya
30-01-2006, 20:00
Ojojoj.
Nie dość,że wypisujesz bzdury,to jeszcze tego nie rozumiesz.

gol
30-01-2006, 20:53
Na targach Budma 2006 byli wystawcy którzy oferowali do ocieplenia dachu folie aluminiowe. Folie te majš zastapic podobno wełne grubosci 20 cm. Czy kto œ zastosował u siebie takie rozwiazanie

rafałek
31-01-2006, 07:05
twój cytat, z jakże wnikliwych wypowiedzi, a raczej pytań, bo 3/4 twoich postów nic nie wnosi ciekawego, ośmieszanie i kpienie z innych.

Tak odpowiedziałeś w tym watku, ale czy Twoje coś wnoszą ?

Najpierw napisałeś:


To zależy z czego budujesz. Generalnie ściany powinno ocieplać się wełną, żeby nie robić termosu. Jeżeli budujesz z Porothermu, to bezsensem jest ocieplać go styropianem. Traci swoje właściwości oddychania ścian. (zadzwoń do przedstawiciela to ci potwierdzi). poza tym wysoka cena nijak się wtedy ma do ocieplenia styropianem.
Wełna jest wiadomo droższa, nie mówiąc o klejach i tynkach mineralnych przepuszczających powietrze.
A więc do tańszego materiału np suporex może być styropian, choć to też nie w 100%.

1. termos to legenda. Ilość wilgoci jaka opuszcza dom przez ściany jest nieistotna przy ilości jak powinna być odprowadzona przez wentylację.
2. Kolejne zdanie jakby zaczerpnięte z ulotki PH
3. Co do ceny - tu robisz totalne uproszczenie i powielasz mity o drogiej wełnie. Cena jest ruchoma i zależy od wielu czynników. W zależności od przyjętej technologii możesz zastosować wełny które są tanie i cena takiej ściany nie odbiega istotnie od ocieplenia styropianem (przy zastosowaniu tej samej technologii)


To zdanie wniosło bardzo dużo do dyskusji...

Co ty wiesz o budowaniu, jak ty ciągle fundamenty izolujesz


Potem napisałeś coś co jest przeciwieństwem do wcześniejszego zachwalania wełny...

Jak masz wentylację mechaniczną to "wal" styropian.

Tylko czy ta ściana się nei udusi... sam tak podkreślałeś oddychanie ścian?

Potem napisałeś:



Lepszy od wełny nie będzie, ale będzie o wiele tańszy i sprawdzi się przy wentylacji mechanicznej.

Powielasz mit o drogiej wełnie - czyżbyś nie pamiętał okresów gdzie wełna równałą się ceną ze styropianem? Są to ruchy okresowe i zależą nie tylko od zachowań rynku budowlanego więc jak się poszuka to i tańszą wełnę znajdziesz w pewnych okresach...


Właśnie, ja chciałem powiedzieć, że nie warto wydawać więcej pieniędzy na drogie materiały budowlane (chodzi mi o ściany zew), jeżeli są one ocieplane styropianem (tak jest w przypadku porothermu).
Jeżeli ściany "są w styropianie" i użyto wentylacji mechanicznej, baaaa z odzyskiem ciepła no to już lepiej być nie może.

Jeżeli użyto porothermu i ocieplono wełną mineralną to też już lepiej być nie może.
Koniec.
Amen.

zrozumieli bacę?

A ściana z suporeksu moe oddycha? A suoreks jest zawsze tańszy?
Gdzie tu widzisz jakiegoś bacę...

pattaya
31-01-2006, 09:56
Daj spokój rafałek.
To nie pierwszy i nie ostatni przemądrzały i nadęty koleś,który przeczytał trochę reklamówek i wydaje mu się,że wie o czym pisze.
I tak nikt nie weźmie jego "wywodów" za dobrą monetę.

długi
31-01-2006, 10:07
AMEN

angelb
28-04-2009, 16:01
wątek z przed 3 lat więc warto odswieżyć :) czym teraz ocieplacie?

ja mam sciany z porothermu 25 i własnie tak się zastanawiam-styropian czy wełna :)

WaldiM
28-04-2009, 23:35
Ściany styropianem, dach wełną nie dlatego że wełna oddycha tylko dlatego, że na dachu skrzypi, jak więźba pracuje.