PDA

Zobacz pełną wersję : Ile czasu zaplanować na stan surowy otwarty?



bullish
26-01-2006, 14:42
Ile czasu zajmuje przeciętnie postawienie domu w stanie surowym otwartym, zakładając średniooperatywną ekipę :-) i brak większych poslizgów?

Kiedy najpóźniej zacząć budowę (miesiąc) aby potem niedogodnoci pogodowe nie zaskoczyły i wstrzymały poważnie postępy na budowie?

BTW, po jakim czasie (optymalnie) od wylania ław fundamentowych można spokojnie stawiać sciany fundamentowe?

rafal9
26-01-2006, 14:55
Jak chcesz spokojnie i bez pośpiechu to zacznij kwiecień/maj tak, aby do jesieni postawić stan surowy.
Potem przerwa zimowa, a w następnym roku od wiosny wykończenie i na jesieni/zimie przeprowadzka.

Jeżeli chcesz się spieszyć, to zgrana ekipa (bądź ekipy) postawi stan surowy z pokryciem dachu w 3 miesiące. W tym przypadku zaczynając marzec/kwiecień można na zimę się wprowadzić.

KAS01
26-01-2006, 18:08
Dom taki jak mój (zdjęcia w stopce) sprawna ekipa górali stawia w miesiąc.
Dla pozostałych ekip to max do 3 miesięcy (wliczając w to przerwy technologiczne). U mnie budowali 4 miesiące, ale mogli spokojnie zmieścić się w 10 tyg (z przerwami technologicznymi; praca po 8-9h dziennie przez 5 dni w tygodniu). To 1,5 miesięczne wydłużenie spowodowane było tym, że pracowały trzy ekipy i trudno było zgrać, aby jedna wchodziła od razu po drugiej. W przypadku jednej do wszystkiego, nie byłoby tego typu problemów.
pozdrawiam
Konrad

Jerzysio
26-01-2006, 19:21
Po pierwsze :
- chcesz miarodajne odpowiedzi ?
Podaj więcej szczegółów :
jak z ciężkim transportem i mediami ( na czas budowy ),
jaka technologia,
jakiej wielkości dom ( podpiwniczony, ilość kondygnacji, jak skomplikowany dach, tec. )
czyli

więcej danych :roll:

Pozdro
J

po drugie
- policzyłeś się z kasą :roll: :wink: 8)

bullish
26-01-2006, 19:56
Po pierwsze :
- chcesz miarodajne odpowiedzi ?
Podaj więcej szczegółów :
jak z ciężkim transportem i mediami ( na czas budowy ),
jaka technologia,
jakiej wielkości dom ( podpiwniczony, ilość kondygnacji, jak skomplikowany dach, tec. )
czyli

więcej danych :roll:

Pozdro
J

po drugie
- policzyłeś się z kasą :roll: :wink: 8)

-bez podpiwniczenia, 160m2
- sciana 2W silka
-strop betonowy
-dach kopertowy (3 lukarny), deskowany + dachówka
- media beda wlasne (woda z pompy) + prąd budowlany
- kasa bedzie :-) z kredytu

ciezki transport??

thalex
26-01-2006, 20:00
Nie przesadzaj z pośpiechem, po kazdym betonowaniu (strop, wience, itp)odczekaj ok. 3 tygodnie.

Jerzysio
26-01-2006, 20:16
Potrzebujesz 12 - 15 tygodni ( o ile ekipa nie nawali, no i oczywiści dużo zależy od pogody:wink: )
- dla spokojności 8)
- do pokrycia dachu to poszukałbym osobnej ekipy
Pozdro

...i 3 miem kciuki za budowę

:D J

...a transport ?
Chodzi o dojazd, coby robotnicy cegiełek na pleckach 200 m nie nosili :wink: :lol:
No i grucha z pompą mogła podjechać z żyrafą 8)

izat
27-01-2006, 00:05
zaplanuj sobie jeden sezon budowlany na stan surowy otwarty z pełnym dachem i będziesz spokojny o niegoniące Cię terminy

Cypek
27-01-2006, 06:04
Budowa w 1 rok to zapiernicz na łeb na szyję, popełnia się w pośpiechu wiele błędów i za wiele rzeczy płaci drożej, aby tylko mieć wykonawcę i robota szła. Nie ma czasu na negocjacje i czekanie na towar tylko trzeba brać gdzie jest aby przestojów nie było. Tak jak ktoś wcześniej napisał - jeden sezon surowy (otwarty lub zamknięty) drugi wykończeniówka.
Oczywiście są tu na forum ludzie, którzy chyba w 6 miesięcy zbudowali i mieszkają. Mi wyszło rok i powiem Ci jedno, był to rok szalony i przeprowadzka do niewykończonego domu bez ogrodzenia, kuchni, szaf i garażem pełnym materiałów do wbudowania. Nie polecam.

abromba
27-01-2006, 07:09
Humus sciągaliśmy ok. 20 kwietnia (bo dopiero wtedy koparka była w stanie wjechać), w połowie czerwca mielismy stan surowy otwarty - ale jeszcze bez dachówki, za to odeskowany i opapowany. Ekipa była jedna i sprawca. Między ławami i ścianami fundamentowymi czekalismy chyba 5 dni, po wylaniu stropu - przez 2 tygodnie mieli absolutny zakaz wchodzenia. Wiem, że dużo osób te terminy skraca. Jesli zaczniesz wczesniej (nie masz gliny no i wiosna będzie szybsza i sucha, nie tak jak 2 lata temu :( to do końca maja możesz mieć stan surowy otwarty.

U mnie była dwuwarstwówka z maxa - tak więc szło szybko. Jesli masz trójwarstwówkę lub np. silkę, to pewnie trochę dłużej wyjdzie.

U nas chałupa stała pusta przez wakacje. We wrześniu panowie położyli tynki, które dzięki świetnej pogodzie doskonale przeschły, koniec września/październik to okna, ocieplenie i tynki zewnętrzne i dach. Wykończeniówka - bez szalonego pośpiechu - do marca. 1 maja się wprowadziliśmy.

pawelurb
27-01-2006, 09:07
u mnie ściany 2 warstwowe , dach koperta , zaczełem 15 kwietnia , w październiku było zadaszone, tylko że miałem jakieś 2 miesiące przerwy bo czekałem na ekipę , potem poszło sprawnie, ogólnie dni w których coś sie na budowie działo , tych faktycznie roboczch i przepracowanych było 45 dni , reszta to róznego rodzaju sprawy organizacyjne, przerwy technologiczne , pogodowe itp. na jesien okna, w zimie elektryka i instalacja wod-kan. a na wiosnę dalej.

izat
27-01-2006, 09:27
Nie radzę szybko budować, moim zdaniem dom wybudowany w jeden sezon to pomyłka!
Mam już na to dowody.
Pośpiech jest wskazany ale chyba tylko w łapaniu pcheł :D
Uważam, że pewne ciągi technologiczne muszą być zachowane i potrzebują konkretnego czasu, jeśli się tego nie uszanuje, to prędzej czy później to się zemści.
I to nie jest puste gadanie, tak po prostu jest!!

KozAnka
21-05-2006, 16:20
Nie radzę szybko budować, moim zdaniem dom wybudowany w jeden sezon to pomyłka!
Mam już na to dowody.
A mozesz podac te dowody?
Za jakis miesiac bede miala stan surowy otwarty i caly czas zastanawiam sie, czy zaczekac z wykanczaniem do przyszlego roku, czy np w sierpniu zaczac robic instalacje i tynki wewn?

izat
21-05-2006, 18:07
np pękanie ścian na elewacji

21-05-2006, 19:06
ale instalacje wewn. chyba jednak można robić? Dom nie bedzie ,,pracował"na tyle, żeby to zaszkodziło ?

pawelurb
21-05-2006, 20:35
ale instalacje wewn. chyba jednak można robić? Dom nie bedzie ,,pracował"na tyle, żeby to zaszkodziło ?

pewnie że można , w niczym nie przeszkadzają roboty instalacyjne

bobo30
21-05-2006, 20:49
stan surowy otwarty jak u Ciebie to około 2,5 miesiąca, możesz zacząć nawet pod koniec września (my tak zrobilismy), skończysz na początku grudnia
oczywiście jeśli możesz wcześniej to zaczynaj na wiosnę lub latem
my po wylaniu ław odczekalismy chyba 4 lub 5 dni