PDA

Zobacz pełną wersję : Tania podłogówka - Kan czy Kisan?



olekstar
26-01-2006, 17:51
Witam!

Chciałbym ze względu na koszty i ze względów patriotycznych :D zrobić podłogówkę wybirając ofertę polskiej firmy.

Chodzi mi o zakup rozdzielczy, wymienników i innych akcesorów do podłogówki i połączenia ich w system z kotłem na paliwa stałe.

Znam dwie polskie firmy KAN i Kisan czy ich oferta jest godna uwagi?

Dominik!
26-01-2006, 18:43
Choć sam mam rury miedziane, to swojego czasu interesowałem się rurkami pex/al.pex firmy kisan i słyszałem raczej dobre opinie.

Grzesiek13
26-01-2006, 18:51
Takie one polskie, że jedna(kisan) robi na licencji angielskiej, a druga chyba na belgijskiej :lol: :lol: :lol:

olekstar
26-01-2006, 19:19
Ale przynajmniej Polacy w nich pracują 8)

Wróćmy może do tematu, czy produkty tych firm są godne uwagi?

Sczególnie chodzi mi o firmę Kan, bo jestem umówiony z przedstawicielem na za tydzień i chciałbym wiedzieć czy wogóle warto w to wchodzić czy lepiej go od razu przepędzić żeby mnie czasem na coś nie namówił :lol:

Ale jak zaznaczyłem w pierwszym poście to ja nie tylko potrzebuję rury, chodzi mi również o inne rzeczy z oferty takie jak rozdzielacze czy też zawory mieszające, trójdrogowe i co tam jeszcze potrzeba do tej podłogówki.

skrol
26-01-2006, 20:35
KEN ma bardzo drogie końcówki.... radzę to dokładnie przeliczyć.

Grzesiek13
27-01-2006, 06:38
Obie firmy na podobnym poziomie. Kan coś cienko przędzie jeśli przedstawiciel po budowach się włóczy :roll:

olekstar
27-01-2006, 09:04
Więc jakiej firmy radzicie kupić elementy, czy żadnej z tych dwóch?

Jeżeli żadnej z nich to wtedy jakiej?

Ja poprostu chcę aby wszystko działało bezawaryjnie, ale zarazem nie chcę przepłacić :wink:

Mały
27-01-2006, 09:54
Nasi też pracują w Rehau...

Grzesiek13
27-01-2006, 16:00
Nasi też pracują w Rehau, tyle że na czarno :lol: :lol: :lol:

niezły
27-01-2006, 16:37
Jeśli chcesz zrobić podłogówkę a może i grzejniki to ilość złączek będzie niewielka, gorzej jeśli chciałbyś robić wodę ciepłą i zimną na złączki zaprasowywane to w każdym systemie koszt będzie znaczny
Choć Kan jest mi bliższy to kierując się jakością rury radzę z tych dwóch firm wybrać Kisan
Widziałem jak tą rurę robią i zwiedziłem ich laboratorium wybierz Kisan

olekstar
27-01-2006, 16:45
Ale, co z resztą ustrojstwa do podłogówek na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze) + grzejniki na domek 200 m2.

Ja bardzo proszę fachowców o informajce jak mają się np. rozdzielacze itp.

Termostaty do grzejników kupiłem firmy Danfoss a grzejniki firmy Diamond, bo podobno są porównywalne jakościowo do Burgmanów. Być może dałem się nabić w butelkę. Ale co do reszty instalacji chciałbym dokonać świadomego wyboru.

niezły
27-01-2006, 17:29
Duży dom dużo podłogówki kilka grzejników i do tego kotłownia na opał stały i co może chcesz sam to zrobić ?
Nie każdy hydraulik potrafi prawidłowo wykonać taka kotłownię
Moja rada poszukaj myślącego instalatora

KonAn
27-01-2006, 17:52
Gdzie jak gdzie, ale na podłogówce nie mam zamiaru oszczędzać. Chwilowe zyski, nijak się mają do ewentualnej naprawy i kucia posadzki.

Grzesiek13
27-01-2006, 17:56
Dobrze Ci Niezły odpisał :D

olekstar
28-01-2006, 09:15
Panowie chyba żartujecie, sam za to nigdy nawet nie próbowałbym się zabrać. Ale większość za Was fachowców już dawno do Warszawki się przeniosła w takim razie my ludzie z prowincji musimy sobie radzić z instalatorami o nieco mniejszych umiejetnosciach :cry: Bo cóż innego nam pozostało.

Ale ja tez chce miec dobrze zrobione. Dlatego pytam.

Mam znajomego instalatora który wiem, że niejedną podłogówkę zrobił i działa, pozatym ma dość dobrą opinię w okolicy, niemniej jednak jak wspomniałem mu o takich "fizmatentach" jak rozdzielacz i wymiennik to On tylko :o

Poprostu wszyscy instalatorzy w mojej okolicy robią kotły na paliwa stałem w instlacji zamkniętej. Bo uważają że automatyka pieca sobie ze wszystkim poradzi. Ja jednak tak nie chcę!

Dlatego sam drążę ten temat, chociaż jestem informatykiem i to nieco zabieganym, bo wiem że mój instator nie ma nawet dostępu do netu.

Jak się dowiem to powiem mu jak ma to zrobić i już.

Grzesiek13
28-01-2006, 09:42
Dobrze kombinujesz, na głupotę trzeba też poradzić.

olekstar
28-01-2006, 10:10
Chyba jednak źle się wyraziłem, właściwie chodzi mi o to jakich producentów artykuły powinienem zakupić. A nie jak to powinno zostać wykonane, ponieważ zdołałem to wywnioskowałem analizując to forum dyskusyjne. Za co wszystkim forumowiczom bardzo dziękuję.

Ja wierzę w swojego instalatora. Wiem, że On nie jest mi w stanie doradzić co do wyboru firmy i dlatego założyłem ten wątek. Myślę, że jak połączymy zdobytą tutaj przeze mnie wiedzę i jego doświadczenie to będzie dobrze.

Poza tym Panowie fachowcy dzięląc się odrobiną swojej wiedzy możeci być pewni, że zleceń Wam nie zabraknie, ponieważ tylko tym potwierdzacie swoją klasę. Sprawdzone w branży informatycznej.

A propos podłączenia wymiennika bardzo pomgło mi zdjęcie VPSa
http://foto.icp.pl/albums/userpics/10194/IMG_00722.jpg znalezione w innym wątku.

-----------------------------------------------------------------------------------
Rewelacyjne programy do fakturowania i księgowości - szczegóły: http://www.stargraph.pl

Grzesiek13
28-01-2006, 10:13
Jakakolwiek z tych firm.

olekstar
28-01-2006, 10:37
Może ewentualnie jakaś inna firma? Czy lepiej nie eksperymentować?

Poprostu nie chcę się zrójnować finansowo. Ale też nie stać mnie na zakup byle czego.

Pozatym co wyjdzie korzystniej czy kupno zestawu do podłogówki czy przy mojej powierzchni ( opisałem w tym wątku, we wcześniejszym poście jaką powierchnię chcę ogrzać ). Czy lepiej kupić zawór trójdrogowy, mieszacz wszystko osobno?

Przecież też się budujecie i dokonale zdjaecie sobie sporawę, że na ogrzewaniu podłogowym inwestycjs się nie kończy. Że potrzebne jest jeszcze kupę kasy na wykończenia. Ale jak mnie ktoś przekona że warto kupić choćby Danfossa to go kupię i nie będę z tego robił większych ceregieli.

Mały
28-01-2006, 10:44
Z dużych firm osprzętowych masz rozdzielacze - purmo,kan, zawory Heimeier,esbe, danfoss , pompy wiadomo wilo lub grundfoss , a podłogówka ?byle nie chińszczyzna - popytaj po prostu ile dają gwarancji.
A porównywać duże ,markowe firmy to tak jakbyś chciał mesia do bejcy porównać...

olekstar
28-01-2006, 19:22
Dzięki Mały za odpowiedź, ale czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy na:
- domek 200 m2
- podłogówki: na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze)
- reszta to grzejniki.

Czy lepiej i taniej będzie jak kupię gotowy zestaw do podłogówki, czy też lepiej sprawdzi się indywidualnie dobrana konfiguracja składająca się z pompki + rozdzielacza itd.

Wspomniałeś również coś o Purmo jakie oni mają ceny? Czy to droga firma?

Mały
28-01-2006, 20:01
Dzięki Mały za odpowiedź, ale czy mógłbyś mi jeszcze powiedzieć czy na:
- domek 200 m2
- podłogówki: na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze)
- reszta to grzejniki.

Czy lepiej i taniej będzie jak kupię gotowy zestaw do podłogówki, czy też lepiej sprawdzi się indywidualnie dobrana konfiguracja składająca się z pompki + rozdzielacza itd.

Wspomniałeś również coś o Purmo jakie oni mają ceny? Czy to droga firma?
Zależy gdzie kupisz - co do purmo to pasują siłowniki (jeśli takie chcesz zakładać od Heimeiera ) na Kana założysz tańsze Herza,zawór mieszający albo w kotłowni ESBE albo przy rozdzielaczu/ach Herz+Herz z kapilarą.
I tyle - jesli chodzi o koszt rozdzielaczy kpl jako takich to różnice nie są aż tak duże(w końcu to tylko kawał "rury"mosiężnej z zaworami).
Propozycja? W zależności od cen - rura Kan czy Kisan , rozdzielacze Kan lub Purmo (Rehau ma Purmo) , mi3eszacze ESBE lub Herz z głowicą z kapilarą.
Wszystko zależy od pomysłowości instalatora.

olekstar
28-01-2006, 23:19
Dzięki Mały, o to mi właśnie chodziło :D
Czy mógłby mi ktoś przygotować na to wszystko ofertę cenową?

Projekt domku:

Piętro: http://www.olekstar.webpark.pl/rzut_pietra.pdf
Parter: http://www.olekstar.webpark.pl/rzut_parteru.pdf

Została mi sama podłogówka i jej spięcie z instalacją grzejnikową w kotłowni. Mam już kanalizację, grzejniki, rurki miedziane do grzejników i instalację zimnej i ciepłej wody.

Wszystko podłączone do kotła na paliwa stałe: Ling Combi 28 kW

Mały
29-01-2006, 12:09
Cen w głowie nie mam -jutro będę w pracy i zrobie wstępna wycene.
Pozdrawiam

Mały
30-01-2006, 06:47
Ale, co z resztą ustrojstwa do podłogówek na 120 m2 (100 m na parterze i 20 na piętrze) + grzejniki na domek 200 m2.

Ja bardzo proszę fachowców o informajce jak mają się np. rozdzielacze itp.

Termostaty do grzejników kupiłem firmy Danfoss a grzejniki firmy Diamond, bo podobno są porównywalne jakościowo do Burgmanów. Być może dałem się nabić w butelkę. Ale co do reszty instalacji chciałbym dokonać świadomego wyboru.
Sorki za szczerość -dopiero teraz zauważyłem ,czasem zastanawiam sie po co to forum ? Najpierw milion pytań a potem zakup najtańszego badziewia...

olekstar
30-01-2006, 08:54
O nie bardzo przepraszam, przecież zdaję sobię sprawę że podłogówka to nie grzejnik - łatwo to się jej wymienić nie da! Mały, czy miałeś zamiar mnie obrazić?

Ja poprostu nie chcę przepłacić ale nie zamierzam też kupić badziewia.

Żeby kupić badziewie, to wystarczy abym udał się do pierwszego lepszego skepu z art. hydraulicznymi - okolica biedna więc na pułkach tylko najtańsza tandeta. Podobnie zresztą jest w marketach.

Rurek miedzianych też w markecie nie kupowałem!!! Kotła zresztą też, bo do najtańszych nie należy. Mam nadzieję że nie okaże się badziewiem.

Mały
30-01-2006, 09:29
Absolutnie nie chciałem nikogo obrażac ,ale jestes któryms z rzędu forumowiczem czytającym posty n/t róznytch materiałów a potem kupującym...te najtańsze.
Pozdrawiam

olekstar
30-01-2006, 09:51
Przecież napisałem, że kiedy kupowłem poprzednie rzeczy to nie dopytywałem na forum.

Dopiero teraz chcę podjąć decyzję świadomie. Bo zdaję sobie sprwawę z jej wagi. Szczególnie że to podłogówka.

Poza tym kolejny raz wychodzi na to że to ja muszę być lepiej teoretycznie przygotowany od swojego majstra. Tak było i z ekipą murarską. Szkoda gadać.

Myślę że dzięki forum udało mi się uniknąć wielu błędów: w tym podłączenia mojego kotła w instalacji zamkniętej. Miałbym małą bombkę w domu. I to bez Ben Ladena :-)

Mały
30-01-2006, 10:33
]Przecież napisałem, że kiedy kupowłem poprzednie rzeczy to nie dopytywałem na forum. [/b]
Dopiero teraz chcę podjąć decyzję świadomie. Bo zdaję sobie sprwawę z jej wagi. Szczególnie że to podłogówka.

Poza tym kolejny raz wychodzi na to że to ja muszę być lepiej teoretycznie przygotowany od swojego majstra. Tak było i z ekipą murarską. Szkoda gadać.

Myślę że dzięki forum udało mi się uniknąć wielu błędów: w tym podłączenia mojego kotła w instalacji zamkniętej. Miałbym małą bombkę w domu. I to bez Ben Ladena :-)
Przepraszam gdzies przeoczyłem mea culpa. :oops: .
Tam zaraz Ben Ladena - popatrz na to co sie w Polsce dzieje - sami sie w końcu powybijamy (pijacy za kółkiem/hale itp.)

irtad
31-01-2006, 17:22
A ile potrzeba metrów rury na 180m2 podłogówki?

gosciu01
31-01-2006, 17:55
A ile potrzeba metrów rury na 180m2 podłogówki?

ORIENTACYJNIE możesz przyjąć 5 mb/m2.
+ tranzyty - też parę metrów wychodzi ...

Mały
31-01-2006, 18:48
do 7,5mb/m2 - przy duzych oknach tarasowych zagęszczając połozenie.

olekstar
01-02-2006, 13:05
Czyli jeżeli planuję 120m2 podłogówki to muszę kupić około 900 mb rury?

Powninienem się inaczej wyrazić że na zamiszczonym rysunku jest 120m2 powierzchni przeznaczonej pod ogrzewanie podłogowe. Ale czy to odpowiada 120 m2 powierzchni pokrytej rurkami?

Czy pod meblami też warto robić podłogówkę, czy nie ma sensu?
Czyli czy robić na całej powierzchni pokoju i kuchni, czy tylko tam gdzie napewno nie będzie mebli?

Z tymże jak to w życiu bywa co zakłada się dzisiaj jako pewnikiem za 10 lat może się zmienić koncepcja :-)