PDA

Zobacz pełną wersję : kto płaci za przyłącze wody??



krzychust
26-01-2006, 19:34
W zeszłym roku wykonałem przyłącze wody i kanalizacji. W całości na mój koszt, łącznie ze studzienkami rewizyjnymi na ulicy.
Napisałem do gminy o częściową refundacje i dostałem oczywiście odmowę. Powołali się na Dz. U. nr 72 poz. 747 z dnia 7.06.2001r.
Z tego co wiem jest już nowelizacja tej ustawy z dnia 22.04.2005r., ale nie mogę się tam nic konkretnego doszukać odnośnie kosztów.
Czy znajdzie się wśród Szanownych Forumowiczów ktoś kto zna dokładnie to zagadnianie, bo uważam , że to nie fer, żebym za wszystko płacić, a gmina będzie czyste pieniądze kasować za wodę.

siwy z gosławic
26-01-2006, 19:43
monopol

Leszek67
27-01-2006, 08:08
a czy nie powinieneś pisać o refundacje do " gminnych wodociągów " bo to oni są właścicielami sieci wodociągowej ?.
Ja w gminie Białe Błota musiałem wpłacić do kasy wodociągów kasiorkę na "rozwój sieci wodociągowej" ale za to przyłącze do domu wodociągi wykonały mi gratis.
Później dowiedziałem się że wodociągi nie mogą oficjalnie pobierć opłat na rozwój sieci i te pieniążki które wpłaciłem policzyli mi później za wykonanie przyłącza. Dla mnie system OK bo szybko wybudowali sieć, jeszcze szybciej przyłącze.


Leszek