PDA

Zobacz pełną wersję : nierownomiernie cieple grzejniki - czy to normalne?



kai
26-01-2006, 20:02
witam,
mam w mieszkaniu grzejniki plytowe, panelowe Radsona - sa odkrecone na maxa na termostacie (i na wewnetrznym regulatorze tez) i gorace to sa one wlasciwie tylko u gory, im dalej w dol tym chlodniejsze, na samym dole sa wlasciwie ledwo cieple. nie sa zapowietrzone, sprawdzalem. instalacja w bloku jest typu 80/60. mam zamiar je wymienic na wieksze (sa typu 11, chce zalozyc 22) bo w mieszkaniu jest zdecydowanie za chlodno, ale moze problem nie lezy jednak w wielkosci grzejnikow tylko nieprawidlowej pracy czegos w instalacji? problem dotyczy wszystkich grzejnikow w mieszkaniu

Janussz
26-01-2006, 23:59
Nośnikiem energii(ciepełka) jest tutaj woda. Jeżeli płynie powoli, to w grzejniku zdąży się dostatecznie wychłodzić i daje efekt jak opisujesz.
Przyczyn może być wiele. To jest w bloku, to możecie mieć pozakładane kryzy na grzejnikach. Często jest tak, że sąsiad(sąsiedzi) zapobiegliwy wyjął kryzy i on ma ciepło Ty cierpisz. Może być skryzowany cały pion źle. Wszyscy wtedy mają niedogrzane mieszkania. Może być też wada samej instalacji. Za małe przekroje rur. I ostatnia rzecz jaka w tej chwili przychodzi mi do głowy, to zła regulacja węzła cieplnego, jeżeli takowy jest w tym bloku.
Wniosek: należy przez Twoje grzejniki w jednostce czasu przepuścić więcej wody.

Cypek
27-01-2006, 06:08
U mnie grzejniki są zauważalnie chłodniejsze na dole niż na górze od strony zasilania/głowicy. Na drugim końcu grzejnika nie jest to już tak diametralna różnica.

kai
27-01-2006, 07:02
probowalem wyciagnac jakies informacje od administracji, ale bezskutecznie. wykrecaja sie jak moga. w bloku jest automatyka (dobiera poziom grzania do temp. na zewnatrz) i jak sadze, sa tez kryzy (wewnetrzna regulacja oprocz termostatu, mozna ustawic od 1 do 6, u mnie jest ponoc na max). moze byc cos nie tak z pionem, bo u mnie wszyscy sie mniej lub bardziej skarza na chlod, klatke dalej jest ok. czy zmiana grzejnikow cos tu w ogole da?

bladyy78
27-01-2006, 10:07
Moze masz poprostu nieszczelne okna i masz zimno w mieszkaniu.

bladyy78
27-01-2006, 16:58
Pegaziatko mylisz sie wiekszy grzejnik da wiecej ciepla! Logiczne ze wieksza powierznia grzejaca odda wiecej ciepla niz mniejsza powierzchnia.