PDA

Zobacz pełną wersję : Wolf - lodowka/centrala grzewcza CGS???



przemekk74
26-01-2006, 22:37
Witam
Ktos ma doswiadczenia z tym kotlem?.. kondensat 20 lub 24 kw z zasobnikiem warstwowym 90l... czy w praktyce da sie napelnic wanne i umyc te przyslowiowe zeby czy te 90l to raczej za malo a te super szybkie nagrzewanie wody uz. to kit? Psuje sie? Co z serwisem (czas rekakcji, jakies przymusowe platne przeglady itp)
Moze ktos kupowal to ustrojstwo ostatnio i podzieli sie doswiadczeniami (jakis upuscik z ceny katalogowej itp)
Przemek

Grzes z Krakowa
26-01-2006, 22:42
Ja mam cos podobnego ale z Vaillanta.
Co do szybkosci nagrzewania wody to jest to naprawde rewelka
Wanny jeszcze nie mam wiec nie wiem jak to wyglada w tym przypadku ale np jak braknie mi wody cieplej pod prysznicem to wlanczam na sterowniku guzik 1 krtotne ladowanie zasobnika i w ciagu 2-3 minut mam juz pierwsza goraca wode do mycia
Ja jestem z tego pieca bardzo zadowolony praktycznei pod wieloma wzgledami

przemekk74
26-01-2006, 23:05
ale np jak braknie mi wody cieplej pod prysznicem to wlanczam na sterowniku guzik 1 krtotne ladowanie
co ten guzik magicznego czyni? uruchamia piec na maxa i moc kieruje na zasobnik czy co?
Przemek

Grzes z Krakowa
27-01-2006, 08:12
nic nie czyni magicznego :lol: poprostu moge recznie wlaczyc grzanie wody CWU w czasie kiedy nie jest ona wlaczana przez zegar.
Moze opisze to tak
Mam ustawione grzanie cwu w godz 6-8 i 13-14 i 18-21
Zazwyczaj zbiornik 100 l wystarcza ale czasami jest sytuacja taka ze zona sprzata dom , myje naczynia i jeszcze cos tam wiec wody w koncu braknie . Ja wracam z podworza brudny wchodze i chce wziasc prysznic a tu klapa bo wody brak w tedy wlaczam guzik i mam ciepla wode w 2 minuty.
Wiec nie jest to nic magicznego ale za to bardzo usprawniajacego zycie. Jak by tego nie bylo to pewnie musialbym podrzymywac ciepla wode w zbiorniku o wiele dluzej a co za tym idzie wiecej zuzywalbym gazu.

Ale mysle ze inne firmy tez taka funkcje posiadaja.
Ja mam sterownik vrc 410.