PDA

Zobacz pełną wersję : Trzęsienie ziemi



Janussz
27-01-2006, 00:36
Będąc wczoraj u stomatologa, zauważyłem kilka dość wyraźnych pęknięć ścian w gabinecie. Dentystka mówi, że nie ma pojecia skąd to się wzięło.
Przed chwilą czytam w necie:

Znów zatrzęsła się ziemia na Suwalszczyźnie

[ 2006-01-26 ]
Znów zatrzęsła się ziemia na Suwalszczyźnie. Prawie 3 stopnie w skali Richtera miał wstrząs sejsmiczny zanotowany we wtorek nad ranem. Według dr Pawła Wiejacza z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, wstrząs miał charakter lokalny. Pytany jak mogło dojść do takiego ruchu ziemi, dr Wiejacz odpowiedział, że na przykład w wyniku jakiegoś wybuchu na Białorusi, o którym nic nie wiemy. Mniej prawdopodobną przyczyną wstrząsu mógł być mróz.
Wstrząs został zanotowany we wtorek o 1:47 w stacji sejsmologicznej w Suwałkach. Raczej nie mógł być odczuwalny dla ludzi. Potwierdzają to mieszkańcy Suwałk.
Epicentrum wstrząsu mogło pochodzić z pogranicza polsko-białoruskiego lub samej Białorusi. To pierwszy zaobserwowany tak duży wstrząs w naszym regionie od 2004 roku; wtedy w północnej Polsce doszło do trzęsienia ziemi o sile 5 stopni w skali Richtera.

Czyżby to miałaby być wskazówka dla architektów? Nigdy przecież czegoś podobnego nie przeżywalismy.

Grzesiek13
27-01-2006, 06:19
Łukaszenko coś kombinuje albo się tak tam z zimna trzęsą.

Mały
27-01-2006, 08:14
A może "Matka Ziemia"obejrzała film "Pojutrze..."? 8)

Janussz
27-01-2006, 09:50
Raczej chyba Grzesiek uchwycił sedno sprawy :lol: .

Majka
27-01-2006, 11:41
takie wtrząsy przypominają mi pewne święto majowe. Też udawali, że nic się nie stało :roll: Tylko popyt na płyn Lugola drastycznie wzrósł 8)

ppp.j
27-01-2006, 11:50
To przecież „podziemie” się przegrupowuje przed wyborami.

Luc Skywalker
27-01-2006, 12:06
Kiedys zauwazylem , ze w szklance wody robi sie taka charakterystyczna fala . Trzesienie ziemi - pomyslalem . Okazalo sie , ze to w lokalu pietro nizej , dwie chlodziarki spowodowaly drgania calego domu . Amplituda drgan ich kompresorow nalozyla sie na siebie i niczym na moscie w Avinion , zatrzeslo . Dom w technologii szkieletu drewnianego .

Zbigniew Rudnicki
27-01-2006, 12:07
Bodajże w latach 70-tych odczułem, mieszkając na 10 piętrze (W-wa) lekkie kołysanie budynku, potwierdzone zakołysaniem żyrandola. Prasa następnego dnia podała o przyczynach sejsmicznych tego zjawiska.