PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przykrą wonią z szafki kolektorowej.



dziki_
27-01-2006, 09:36
Wprowadziłem się pod koniec października do nowego domu (zamieszkuję od 2,5 mieś). Przy pracującym c.o. z szafki kolektorowej na parterze wydobywa się przykra woń "stęchlizny / pleśni". Woń z szafki na piętrze jest dużo mniejsza i wyraźnie pochodzi od rozgrzanych materiałów (otuliny rur).
Rurki c.o. na parterze sa prowadzone w podłodze, wykonane z miedzi (rury z kłęba, odcinki bez łączenia w podłodze, w izolacji z pianki), leżą na : podkładzie betonowym, folia izolacyjna 1mm, 5 cm styropian, w warstwie następnej 5 cm warstwy styropianu, całość przykryta folią budowlaną i zalane wylewką z miksokreta grub. 6 cm. Wylewki wykonane ponad rok przed zamieszkaniem. Fachowiec który robił instalację twierdzi, że nie ma możliwości przecieku z instalacji w podłodze, ponieważ nie stosował połączeń rur w podłodze i całość została sprawdzona spężonym powietrzem. Jednocześnie w układzie następuje spadek cisnienia rzędu 0,2 bara na miesiąc i muszę odpowietrzać najwyżej położony grzejnik w łazience mimo automatycznych odpowietzrników na kolektorach i przy piecu c.o.
Jednocześnie zaczęły się problemy zdrowotne mojego dziecka (alergia wziewna, początki astmy) , co poniekąd wiążę również z tą przykrą wonią.
Mam w związku z tym pytanie czym może być spowodowane ewentualne zawilgocenie w podłodze i jak temu zaradzić.