PDA

Zobacz pełną wersję : Co Lepsze?



kulistkiewicz
27-01-2006, 09:42
Jak uważacie jak jest lepiej kłaść przewody na tynku , czy wkuwać się w scianę, i kłaść w tzw peszlu? Jak Wy macie u siebie?

rafałek
27-01-2006, 10:24
Jak uważacie jak jest lepiej kłaść przewody na tynku , czy wkuwać się w scianę, i kłaść w tzw peszlu? Jak Wy macie u siebie?

Ja położyłem pod tynkiem. Na tynku bym się nie odważył...

kulistkiewicz
27-01-2006, 10:52
żle się wyraziłem :oops: , chodziło mi o przewód kładziony pod tynkiem ale nie w rurce osłonowej popularny DYD - chyba tak to sie nazywa.

ppp.j
27-01-2006, 11:04
Zależy od indywidualnych upodobań. Jak masz ambitne plany wymiany instalacji powiedzmy za 16 lat :wink: i w dodatku ściany są z BK to lepiej w peszlu a jak masz twardy materiał w ścianach i po 16 latach będziesz musiał wymienić kawałek przewodu to grozi Ci zrobienie wiertarką rowka i położenie kawałka przewodu a potem zatynkowanie rowka. Współczesne farby dobrze kryją. Na ogół nie planuje się wymiany instalacji elektrycznej już w cyklu budowy, ale trochę przez analogię podczas ślubu nie planuje się zmiany żony (męża) a w życiu różnie bywa.

Dominik!
27-01-2006, 11:07
Ja jestem za instalacją w peszlu. Choć co prawda mówią, że to drożej, wiem z jaką niechęcią podchodzi się do jakichkolwiek robót w trakcie mieszkania. A tu - gdy potrzebna będzie wymiana przewodu czy zainstalowanie dodatkowego - powinno się to odbyć prawie bez bólu.

ppp.j
27-01-2006, 11:40
A i jeszcze jedno. Przy pracach wykończeniowych takich jak instalacje elektryczne, podłogówka, i wszystko, co łączy się z jakimiś przewodami nieodzownym narzędziem jest cyfrowy aparat fotograficzny. Już po dwóch miesiącach nie pamięta się jak biegną przewody. Czyli fotografować i fotografować wszystko. Ja dwie puszki odnalazłem dzięki fotografii, bo mi tynkarze kompletnie zatynkowali. Przyjemniaczki. :wink:

rafałek
27-01-2006, 11:42
Bardziej przydatna jest jednak kamera. Łatwiej całość zebrać do kupy i można dodać opis głosowy.

A że przyjemniaczki... to fakt :lol: