PDA

Zobacz pełną wersję : Dom z keramzytu



didek
27-01-2006, 17:05
Witam, mam pytanie czy ktos budował dom z keramzytu, co to za technologia i czy jest wmiare tania, porosze o przyblizony kosdzt wybudownaia domku ok 100 m
:D

Filo
27-01-2006, 18:43
didek
WITAJ, nim zapytasz, poszukaj odpowiedzi

moniss
27-03-2006, 17:51
Witam, mam pytanie czy ktos budował dom z keramzytu, co to za technologia i czy jest wmiare tania, porosze o przyblizony kosdzt wybudownaia domku ok 100 m
:D

Jeśli chodzi o pustaki z keramzytu, to bylo kilka wątków na ten temat.
Ja z kolei mogę podzielić się szacunkowymi kosztami wybudowania domu z keramzytu w systemie Praefa.
Na 260-280 tys.zł netto firma wyceniła (na razie wycena bardzo ogólna) ten projekcik:
http://studioatrium.pl/projekt-domu-GL-42,54,61,opis.html
180 m2 powierzchni netto, 134,6 m2 powierzchni użytkowej.

Jest to cena budowy domu w stanie deweloperskim (z oknami, ociepleniem, tynkiem i instalacjami ale bez białego montażu).
Do zrobienia pozostaje: biały montaż, schody na poddasze, ułożenie podłóg, pomalowanie ścian, wstawienie drzwi wew.
Załatwiają też wszelkie formalności z adaptacją projektu i wytyczeniem budynku włącznie(badania geotechniczne i geologiczne wliczone w cenę).

W cenie jest fundament grzewczy Legallet (ogrzewanie parteru), dachówka, ściany działowe, ocieplenie styropianem 12cm.
Od wejścia ekipy na działkę aż do ukończenia stanu deweloperskiego mija ok. 3 m-cy.
Jesienią oglądałam domek budowany w systemie Praefa, zrobił na mnie duże wrażenie (zwłaszcza gładkie, cienkie ściany o dobrym współczynniku przenikania ciepła), ale dopiero niedawno znalazłam chwilkę czasu aby iść do firmy po wycenę mojego domku.
Czy będę budowała...czas i fundusze pokażą - tutaj system gospodarczy odpada, gotówkę trzeba mieć od razu.

Sunao
27-03-2006, 19:13
Witam, mam pytanie czy ktos budował dom z keramzytu, co to za technologia i czy jest wmiare tania, porosze o przyblizony kosdzt wybudownaia domku ok 100 m
:D

Jeśli chodzi o pustaki z keramzytu, to bylo kilka wątków na ten temat.
Ja z kolei mogę podzielić się szacunkowymi kosztami wybudowania domu z keramzytu w systemie Praefa.
Na 260-280 tys.zł netto firma wyceniła (na razie wycena bardzo ogólna) ten projekcik:
http://studioatrium.pl/projekt-domu-GL-42,54,61,opis.html
180 m2 powierzchni netto, 134,6 m2 powierzchni użytkowej.

Jest to cena budowy domu w stanie deweloperskim (z oknami, ociepleniem, tynkiem i instalacjami ale bez białego montażu).
Do zrobienia pozostaje: biały montaż, schody na poddasze, ułożenie podłóg, pomalowanie ścian, wstawienie drzwi wew.
Załatwiają też wszelkie formalności z adaptacją projektu i wytyczeniem budynku włącznie(badania geotechniczne i geologiczne wliczone w cenę).

W cenie jest fundament grzewczy Legallet (ogrzewanie parteru), dachówka, ściany działowe, ocieplenie styropianem 12cm.
Od wejścia ekipy na działkę aż do ukończenia stanu deweloperskiego mija ok. 3 m-cy.
Jesienią oglądałam domek budowany w systemie Praefa, zrobił na mnie duże wrażenie (zwłaszcza gładkie, cienkie ściany o dobrym współczynniku przenikania ciepła), ale dopiero niedawno znalazłam chwilkę czasu aby iść do firmy po wycenę mojego domku.
Czy będę budowała...czas i fundusze pokażą - tutaj system gospodarczy odpada, gotówkę trzeba mieć od razu.


Moniss: ściana z keramzytobetonu ma kiepską izolacyjnośc termiczną. Dzięki temu od wewnątrz ściany akumulują ciepło ale muszą być dobrze ocieplone od zewnątrz (wełna, styropian). Ściany muszą być posadowione na płycie fundamentowej (taki jest wymóg Praefy). W przpadku ciepłego fundamentu jakim jest Legalett, daje to dodatkowe ogrzewanie ścian od fundamentu(są one posadowoine na płycie na zwykłej zaprawie cementowej).
Nie przyglądałem się projektowi i nie widziałem twojej wyceny, ale sprawdź, co zaoferowali w niej jako strop i więźbę - tutaj jest w wykonaniu firm budujących z Praefy pełna partyzantka.
Zapewne nie masz też wliczonych kosztów położenia gładzi na ściany (możesz pominąć ten etap jeżeli planujesz tapetować cały dom).

Co ze stolarką okienną i drzwiami zewnętrznymi, szambem,przyłączami, tarasem, podjazdem, ogrodzeniem? W przypadku ogrzewania innego niż prądem dochodzą jeszcze koszty pieca i niewielkiej instalacji do wymienników Legalettu (ewentualnie kominka, który można z Legalettem zintegrować)

To wszystko stanowi niebagatelny koszt i nie można go pominąć.

Pozdrawiam,

Sunao

moniss
29-03-2006, 09:03
Moniss: ściana z keramzytobetonu ma kiepską izolacyjnośc termiczną. Dzięki temu od wewnątrz ściany akumulują ciepło ale muszą być dobrze ocieplone od zewnątrz (wełna, styropian). Ściany muszą być posadowione na płycie fundamentowej (taki jest wymóg Praefy). W przpadku ciepłego fundamentu jakim jest Legalett, daje to dodatkowe ogrzewanie ścian od fundamentu(są one posadowoine na płycie na zwykłej zaprawie cementowej).
Nie przyglądałem się projektowi i nie widziałem twojej wyceny, ale sprawdź, co zaoferowali w niej jako strop i więźbę - tutaj jest w wykonaniu firm budujących z Praefy pełna partyzantka.
Zapewne nie masz też wliczonych kosztów położenia gładzi na ściany (możesz pominąć ten etap jeżeli planujesz tapetować cały dom).

Co ze stolarką okienną i drzwiami zewnętrznymi, szambem,przyłączami, tarasem, podjazdem, ogrodzeniem? W przypadku ogrzewania innego niż prądem dochodzą jeszcze koszty pieca i niewielkiej instalacji do wymienników Legalettu (ewentualnie kominka, który można z Legalettem zintegrować)

To wszystko stanowi niebagatelny koszt i nie można go pominąć.

Pozdrawiam,

Sunao


SUNAO, zawsze zastanawiało mnie, dlaczego niektórzy do kosztów domu, jako budynku wliczają przyłącza, działkę, ogrodzenie, a nawet urządzenie ogrodu. Moim zdaniem koszt budowy domu to KOSZT BUDOWY DOMU jako budynku, bez przyłączy, ogrodzenia itp. - to już indywidualna sprawa każdego inwestora.

Z tego co czytałam - także na forum muratora, ściana z keramzytobetonu ma całkiem niezłe parametry.

Moja wycena obejmuje stan deweloperski, czyli:
STOLARKA: tak jak wcześniej pisałam stolarka okienna oraz dzwi zew. i brama garażowa wliczone są w cenę.
Cena natomiast nie obejmuje drzwi wewnętrznych oraz schodów.
Co do stropów, to jest wybór: drewniany lub filigran (droższy o 11 000zł)
Więźba prefabrykowana (drewniana oczywiście)

Z tego co wiem z rozmowy, gipsowanie ścian nie jest pod malowanie wymagane - wystarczy zagruntować.

Ściany działowe poddasza: płyta gipsowo-kartonowa na stalowych ramach z warstwą wełny pomiędzy płytami.

Tarasy we własnym zakresie, tak jak kominek ;)

W planach mam zamiar ogrzewać prądem, niezależnie od tego, czy będzie to dom z prefabrykatów czy nie :)

Jak wrócę do domu i wyczytam jakieś ciekawostki w wycenie, to jeszcze dopiszę.

PS.
Sama wcześniej robiłam szacunkową wycenę domu budowanego systemem gospodarczym w technologii tradycyjnej z bajerami typu odkurzacz centralny itp. + przyłącza i POŚ - wyszło mi ok.260 000zł brutto do wprowadzenia się (parter i łazienka).
Różnica w kosztach jest znaczna, ale duża jest różnica w nakładach pracy własnej (w tym bieganie po urzędach i w poszkiwaniu ekip i materiałów budowlanych) oraz różnica w czasie budowy domu.
Druga sprawa: czy przypadkiem nie zaniżyłam mojej wyceny, ale mam nadzieję, ze nie :)

Xena z Xsary
29-03-2006, 09:20
SUNAO, zawsze zastanawiało mnie, dlaczego niektórzy do kosztów domu, jako budynku wliczają przyłącza, działkę, ogrodzenie, a nawet urządzenie ogrodu. Moim zdaniem koszt budowy domu to KOSZT BUDOWY DOMU jako budynku, bez przyłączy, ogrodzenia itp. - to już indywidualna sprawa każdego inwestora.
po co ci piękne łazienki jak nie bedziesz miała doprowadzonej wody?
Musisz liczyc przyłącza. To nie jest wiesz jak "opcja' typu pakiet skórzany przy zakupie nowego samochodu.To jest jak kupować samochód bez zamontowanych kół.
Rozumiem urządzony ogród - ok - to juz przesada. Ale brama, podjazd....hmmmm nie każdy ma działkę z asfaltem pod drzwi. A poczytaj jakie sa problemy jak nie ma porządnej drogi, podjazdu chocby utwardzonego itd.
Moim zdaniem nie skalkulowanie tego typu rzeczy szybko odbije sie współczynnikiem Kowalskiego i nagle bedziemy zaskoczeni jak nie przymierzając drogowcy...
dodam jeszcze, ze kupując mieszkanie tez kupujesz grunt pod nim (chocby częściowy udział)

Sunao
29-03-2006, 14:19
Z tego co czytałam - także na forum muratora, ściana z keramzytobetonu ma całkiem niezłe parametry.

Moja wycena obejmuje stan deweloperski, czyli:
STOLARKA: tak jak wcześniej pisałam stolarka okienna oraz dzwi zew. i brama garażowa wliczone są w cenę.
Cena natomiast nie obejmuje drzwi wewnętrznych oraz schodów.
Co do stropów, to jest wybór: drewniany lub filigran (droższy o 11 000zł)
Więźba prefabrykowana (drewniana oczywiście)

Z tego co wiem z rozmowy, gipsowanie ścian nie jest pod malowanie wymagane - wystarczy zagruntować.

Ściany działowe poddasza: płyta gipsowo-kartonowa na stalowych ramach z warstwą wełny pomiędzy płytami.

Tarasy we własnym zakresie, tak jak kominek ;)

W planach mam zamiar ogrzewać prądem, niezależnie od tego, czy będzie to dom z prefabrykatów czy nie :)

Jak wrócę do domu i wyczytam jakieś ciekawostki w wycenie, to jeszcze dopiszę.

PS.
Sama wcześniej robiłam szacunkową wycenę domu budowanego systemem gospodarczym w technologii tradycyjnej z bajerami typu odkurzacz centralny itp. + przyłącza i POŚ - wyszło mi ok.260 000zł brutto do wprowadzenia się (parter i łazienka).
Różnica w kosztach jest znaczna, ale duża jest różnica w nakładach pracy własnej (w tym bieganie po urzędach i w poszkiwaniu ekip i materiałów budowlanych) oraz różnica w czasie budowy domu.
Druga sprawa: czy przypadkiem nie zaniżyłam mojej wyceny, ale mam nadzieję, ze nie :)

Moniss ja właśnie taki dom jak piszesz wybudowałem i stąd moje spostrzeżenia.
Co do twoich uwag:

ściana z keramzytobetonu: wsp. przew. ciepła dla LB10 0,62 W/K*m
Styropian typowo 0,040 W/K*m
10cm styropianu = 155cm ściany (ten sam opór cieplny)

Malowanie: Nie da się pomalować ściany praefy bez gładzi. Jak zobaczysz swoje ściany to zrozumiesz dlaczego. Chyba że nie będą Ci przeszkadzały otworki po pęcherzykach powietrza i inne ubytki.

Przyłącza:: Nie da się mieszkać w budynku bez dojazdu, prądu , wody i kanalizacji. Uwzględniasz te koszty w mieszkaniu i nie masz wątpliwości - dlaczego w przypadku domu chcesz liczyć inaczej?

Pozdrawiam i życzę udanych kalkulacji,

Sunao[/b]

moniss
30-03-2006, 09:52
Przyłącza:: Nie da się mieszkać w budynku bez dojazdu, prądu , wody i kanalizacji. Uwzględniasz te koszty w mieszkaniu i nie masz wątpliwości - dlaczego w przypadku domu chcesz liczyć inaczej?

Chyba nadal się nie rozumiemy co do wliczania przyłączy w porównaniu kosztów budowy domu :(
Przyłącza to konieczność niezależnie w jakiej technologii się buduje :) Dlatego też, gdy biorę pod uwagę koszt budowy domu w technologii X oraz w technologii Y, systemem A czy B, to przyłącza pomijam, gdyż tak w jednm jak i w drugim przypadku ich koszt będzie taki sam, czyż nie?? :)
To samo dotyczy ogrodzenia, czy podjazdu (w przypadku X i Y koszt będzie taki sam) :)

Co do mieszkania: Xena z Xsary wprowadza pewne zamieszanie - nie robiłam wyliczeń dla mieszkania i nigdy mieszkania mieć nie chcę, moje wyliczenia dotyczyły domu :)

Niestety nie pamiętam już szczegółowo moich wyliczeń budowy metodą gospodarczą, więc podałam ogólny koszt całości inwestycji (z ogrodzeniem, przyłączami itp.) i przyrównałam to do stanu deweloperskiego z wyceny (to oczywiście bez przyłączy, ogrodzenia, centralnego odkurzacza itp.bajerów) ;)
Koszt podobny, z tym że jedna inwestycja jest pod klucz i od razu można się wprowadzać, druga - trzeba jeszcze dołożyć dużo pieniędzy ;) Myślę, że różnica i tak jest widoczna.
No i teraz można rozpatrywac, czy mamy pieniądze na szybką ale drogą inwestycję, czy może mamy czas aby budować metodą gospodarczą.
Ja jeszcze jestem niezdecydowana co wybrać - muszę podliczyć czas i pieniądze, chociaż z jednym jak i drugim będzie cienko :evil:

SUNAO i jak się mieszka w takim domu z prefabrykatów?? :)
Słyszałam/czytałam wiele sprzecznych opinii na ten temat np. że ściany pękają, firmy zawalają terminy i zmieniają ceny.
Czy masz fundament grzewczy? Pytałam o to w Abakonie i usłyszałam, że można spokojnie budować na zwykłym fundamencie, to nie musi być Legalett.

W mojej wycenie wyczytałam, że współczynnik przenikania ciepła U dla ściany o gr. 15 cm + 12 cm styropianu wynosi 0,253 [W/m^2*K], współczynnik lambda tak jak piszesz 0,62[W/m^2*K]

Oglądałam dom budowany z prefabrykatów keramzytowych - ściany "gładkie jak pupa niemowlaka", więc nie powinno być kłopotów z malowaniem. Jak mnie też zapewniali w firmie, gipsowanie wymagane jest tylko w miejscach gdzie mogły powstać jakieś niewielkie uszkodzenia podczas montażu ścian, oraz w miejscach gdzie były podpory montażowe.
A u Ciebie jak było?? wszystkie ściany musiałeś gipsować??

Sunao
30-03-2006, 10:24
moniss:

Co do przyłączy zgoda - cena nie zależy od technologii budowy domu.

W domu jeszcze nie mieszkam - właśnie trwają prace wykończeniowe.

Mam legalett - nie wiem co Ci powiedzieli w Abakonie. Nie musisz budować na Legalett ale musi to być fundament płytowy a nie klasyczne ławy i ściana fundamentowa.

Co do gładkości ścian to niestety nie jest prawdą to co piszesz. Nie chciałbym mieć takich ścian jak Praefa bez gładzi.

Pozdrawiam,

Sunao,

PS. Nie używałem gładzi gipsowej, tylko cementowej Optiroc VH.
PS.2. Nie mogę polecić Ci żadnej firmy, która porządnie zrobi dom w tych technologiach. Polecam natomiast ekipy firmowe Praefy i Legalettu - pracują szybko i solidnie - nie musisz stać i pilnować robotników.

pik33
30-03-2006, 11:41
Legalett mam i nawet nieźle działa.

Praefę miałem mieć, ale okazała się za droga.

Ściany z owej Praefy nie nadają się do malowania bez wygładzenia "czymś" w stylu cekolu.

Czas ustawienia na budowie jest krótki, ale praefa nie wyrabia z produkcją - może być oczekiwanie na ich dostawę.

Potem.. filigran musi wiązać jak każdy inny strop.

Więźba prefabrykowana to wywalenie pieniędzy w błoto. Czas wykonania na budowie dwa dni, ale za to... czas oczekiwania na nią... za ten czas robotnicy dawno zrobiliby mi więźbę "zwykłą" i zostałoby mi 10000 w kieszeni.

Na dziś... uważam że najtaniej i wcale nie wolniej można zrobić dom w normalny, tradycyjny sposób.

Z "nietradycyjnych" rzeczy zostawiłbym płytę fundamentową. Nie musi być Legalett. Można przecież zatopić w płycie przewody grzewcze.

moniss
30-03-2006, 14:43
Serdecznie Witam,
dziękuje za zainteresowanie Pani naszą ofertą, otóż pyta Pani jaki jest
skład ścian z których budujemy, więc tak, 75% składu ściany stanowi sam keramzyt, 15% to piasek, a pozostałe 10% stanowi cement. Jeśli chodzi o współczynnik przenikania ciepła U dla ściany o gr. 15 cm + 12 cm
styropianu wynosi on 0,253 [W/m^2*K], natomiast sam współczynnik lambda dla ściany Praefa gr. 15 cm wynosi 0,62[W/m^2*K]. Jeśli chodzi o ściany, to można je od razu malować farbą, gipsowanie wymagane jest tylko w miejscach gdzie mogły powstać jakieś niewielkie uszkodzenia podczas montażu ścian, oraz w miejscach gdzie były podpory montażowe.
Jeżeli natomiast chodzi o fundament to jak najbardziej ściany w systemie
Praefa można stawiać na tradycyjnym fundamencie, i nie ma żadnych
specjalnych zaleceń.

Pozdrawiam
Abakon


To jest odpowiedź na mojego maila z pytaniami do firmy Abakon, która stawia domy z prefabrykatów ;)

y_not
30-03-2006, 15:12
ściana z keramzytobetonu: wsp. przew. ciepła dla LB10 0,62 W/K*m
Styropian typowo 0,040 W/K*m
10cm styropianu = 155cm ściany (ten sam opór cieplny)
[/b]

Sunao - mam ogromna prosbe - jak cos piszesz na publicznym forum to badz laskaw sprawdzic swoie informacje i nie pisac bzdur!

Sciana z Praefy ***+ ocieplenie 12 cm welny badz styropianu daja przenikalnosc cieplna 0.24 - 0.25 i nie jest to ani moj wymysl ani producenta scian a dane zbadane i (min przez ITB) i sparwdzone
jesli sobie zyczysz sluze badaniami na ten temat - podaj mail

*** grubosc siany 15 cm (z 10 nie robi sie scian nosnych!)


pik - sorry ale czasem trafiam na twoje posty - jak pies ogrodnika - mi nie wyszlo wiec niech inni tez nie maja w tym systemie domu :-?
Nie jest to idealny system (idealnych nie ma ) i nie jest napewno tani ale jest szybki i dokladny
I czasami niektorzy chca miec dobrej jakosci dom nawet jesli wiaze sie to z pewnymi kosztami
Moj dom to niecale 1800 zl z metra netto w stanie bez bialego montarzu
dla jednych to duzo dla innych akurat
Moj dom powstal w ciagu 5 miesiecy (byl duzy ) - nie wymagal schniecia tynkow ani kucia bruzd pod instalacje - jesli z GB mozna postawic w takim tempie ponad 250 m2 to odszczekam
To porownujac z samochodami drogi Piku - sa tacy ktorzy chca miec fiata i fajnie i tacy co mercedesa , a ty przyrownujesz tylko do siebie i mowisz ze jest "be" bo Ciebie nie bylo stac
pozdrawiam

pik33
31-03-2006, 10:27
Niech mają, co mi tam. Ja tylko piszę o tym, co działo się z moją budową. Praefa może jest dobra, ale droga i nikt mnie nie przekona, że jest tania. Nawet po dodaniu kosztu tynków wewnętrznych.

Jak ktoś chce i ma pieniądze, niech buduje.

Chodzi o to żeby poobalać te mity - dom nie drożej, a szybciej. To nieprawda. Ściany parteru z BK stawiali tydzień. Tynkowali trzy dni. Na prefabrykowaną więźbę czekałem dwa tygodnie dłużej, bo podobno dostali nie takie drewno i wszystko im się obsunęło, a mnie zawalił harmonogram.

Do systemu Legalett - Praefa - więźba prefabrykowana trzeba w porównaniu z budową tradycyjną dorzucić kilkadziesiąt tysięcy. Jak inwestor je ma i chce - niech płaci, nie moja sprawa. Ja nie miałem tych pieniędzy. A nie miałem, bo miało być taniej, a podrożało w trakcie końcowej wyceny. Na to też trzeba się przygotować.

Decyzja o zmianie technologii zapadła na placu budowy, gdy już leżał Legalett, a chłopcy z Praefy podali ostateczną cenę (nie do przejścia) i termin dostawy (za dwa miesiące). Żadna to przyjemność - taka zmiana.

Zacząłem w połowie lipca, zamieszkałem w grudniu tego samego roku. Dom nie był wtedy co prawda do końca wykończony wewnątrz, ale to nie przez technologię. Pieniędzy zabrakło. Gdyby nie to - i nie "obsuwy" (ta więźba dachowa... potem potoczyła się lawina) - od lipca do grudnia można zbudować pod klucz w normalnej "tradycji".

Sunao
31-03-2006, 20:37
ściana z keramzytobetonu: wsp. przew. ciepła dla LB10 0,62 W/K*m
Styropian typowo 0,040 W/K*m
10cm styropianu = 155cm ściany (ten sam opór cieplny)
[/b]

Sunao - mam ogromna prosbe - jak cos piszesz na publicznym forum to badz laskaw sprawdzic swoie informacje i nie pisac bzdur!

Sciana z Praefy ***+ ocieplenie 12 cm welny badz styropianu daja przenikalnosc cieplna 0.24 - 0.25 i nie jest to ani moj wymysl ani producenta scian a dane zbadane i (min przez ITB) i sparwdzone
jesli sobie zyczysz sluze badaniami na ten temat - podaj mail

*** grubosc siany 15 cm (z 10 nie robi sie scian nosnych!)



y_not: nie wiesz o czym piszesz. Poczytaj, doucz się a potem zarzucaj innym pisanie bzdur. Również mam do Ciebie olbrzymią prośbę - nie lansuj braku kultury na forum.

Pozdrawiam,

Sunao

Sunao
31-03-2006, 20:42
Serdecznie Witam,
dziękuje za zainteresowanie Pani naszą ofertą, otóż pyta Pani jaki jest
skład ścian z których budujemy, więc tak, 75% składu ściany stanowi sam keramzyt, 15% to piasek, a pozostałe 10% stanowi cement. Jeśli chodzi o współczynnik przenikania ciepła U dla ściany o gr. 15 cm + 12 cm
styropianu wynosi on 0,253 [W/m^2*K], natomiast sam współczynnik lambda dla ściany Praefa gr. 15 cm wynosi 0,62[W/m^2*K]. Jeśli chodzi o ściany, to można je od razu malować farbą, gipsowanie wymagane jest tylko w miejscach gdzie mogły powstać jakieś niewielkie uszkodzenia podczas montażu ścian, oraz w miejscach gdzie były podpory montażowe.
Jeżeli natomiast chodzi o fundament to jak najbardziej ściany w systemie
Praefa można stawiać na tradycyjnym fundamencie, i nie ma żadnych
specjalnych zaleceń.

Pozdrawiam
Abakon


To jest odpowiedź na mojego maila z pytaniami do firmy Abakon, która stawia domy z prefabrykatów ;)


moniss: jeżeli chcesz zobaczyć na własne oczy moje ściany z Praefy, to jest jeszcze szansa - w garażu nie ma położonej gładzi. Pewnie, że można teściany pomalować bez gładzi, ale co to będzie za ściana? Ja bym takiej w pokoju nie zaakceptował. Zapytaj co Abakon rozumie przez malowanie - typowy chwyt to zaliczenie do malowania położenie na ściany gładzi właśnie.

Pozdrawiam,

Sunao

y_not
01-04-2006, 11:14
Nie lansuje braku kultury typowy przytyk gdy zabraklo argumentow
- napisac o braku kultury i apel o douczeniu sie
Tylko ze moj"brak kultury" nikomunie zaszkodzi
Twoj brak wiedzy owszem
JA twierdze ze przy ociepleniu 12 cm welny lub styropianu sciany nosnej Praefa U= 0,24 -0,25 Ty ze 0,60
JA jestem w stanie swoje slowa udowodnic czy Ty tez? :lol:

Sunao
01-04-2006, 20:55
Nie lansuje braku kultury typowy przytyk gdy zabraklo argumentow
- napisac o braku kultury i apel o douczeniu sie
Tylko ze moj"brak kultury" nikomunie zaszkodzi
Twoj brak wiedzy owszem
JA twierdze ze przy ociepleniu 12 cm welny lub styropianu sciany nosnej Praefa U= 0,24 -0,25 Ty ze 0,60
JA jestem w stanie swoje slowa udowodnic czy Ty tez? :lol:

Jestem w stanie udowodnić pod warunkiem, że zechcesz przeczytać to co wcześniej napisałem zamiast wyskakiwać jak "Filip z konopii".

Napisałem że lambda ściany z keramzytobetonu wynosi 0,62. Co ma do materiału jakim jest mieszanina keramzytu cementu i piasku styropian? Ja mam ściany Praefy ocieplone 20 cm styropianu. Jej lambda całkowita też wynosi 0,25? Żeby było jasne to keramzytobeton ma kiepską izolacyjność - zwykły pustak ma lepszą. Trollujesz i tyle.

Piszesz, że ściana nośna ma grubość 15cm a nie 10cm - czy ja gdzieś napisałem, że ma 10? Jakbyś zajrzał na stronę Praefy to może udałoby Ci się wyczytać, że LB10 i LB15 to ściany o różnej gęstości (a więc i wsp. przen. cieplnej) a nie grubości oferowane przez Praefę. Znowu nie czytasz, nie wiesz - a innym wmawiasz, że jesteś guru.

Co mi jeszcze chcesz udowadniać? Zanim napiszesz następnego posta zastanów się, czy dalej warto się ośmieszać i brnąć w swoje wyobrażenia a własnej wiedzy.

Pozdrawiam,

Sunao

Sunao
03-04-2006, 20:04
"No i skończyło się rumakowanie..."
[Jerzy Stuhr vel Osioł]


Pozdrawiam,

Sunao

Sunao
03-04-2006, 20:10
Moniss, jak tam oferta Abakonu? Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz, którą musisz uwzględnić: ściany Praefa są wykonywane na specjalnych stołach (poziomo)na gładzutkim metalowym stole umieszczana jest form i wypełniacze ewentualnych bruzd montażowych oraz instalacja elektryczna. Potem na to wylewany jest beton (z odpowiednimi przyśpeszaczami procesu wiązania) stół wibruje aby beton wypełnił dokładnie formę a po pewnym czasie wierzchnia warstwa jest zacierana. Potem stół ogrzewa ścianę aby przyśpieszyć wiązanie i następnego dnia prefabrykat wędruje na magazyn :)
Od strony stołu ściana jest gładziutka ale niestety z pęcherzykami powietrza. Od góry po zatarciu ściana jest dosyć szorstka. Przy ścianach działowych w jednym pomieszczeniu będziesz miała tą "lepszą" stronę a w drugim tą "gorszą".

Pozdrawiam,

Sunao

moniss
03-04-2006, 21:18
hmmm.....w sumie to "głaskałam" tylko ścianę w salonie, z drugiej strony jej nie dotykałam.
Chyba będę musiała obejrzeć jeszcze jeden domek i "wymacać" go porządnie ;)

y_not
03-04-2006, 21:32
"No i skończyło się rumakowanie..."
[Jerzy Stuhr vel Osioł]


To do mnie? :lol:
sorry mam inne zajecia niz siedzenie non stop przy komputerze
ale z tym oslem trafiles w dziesiatke - gratulacje :lol: , domysl sie co mam na mysli :lol:
pisalem o nosnej bo do glowy mi nie przyszlo zeby analizowac przenikalnosc ciepla sciany dzialowej :lol: :lol: :lol:
tak samo golej sciany bez ocieplenia wiedzac ze w technologi Prae fa sciana jest dwu (lub trzy) warstwowa
moj blad bo sadzilem ze mowimy o faktycznych parametrach jaki ma dom postawiony w tym syetemie (a ma U=0,24) a nie o jakis abstrakcyjnych wyliczeniach w laboratorium
bije sie w piersi :lol:

Jeszcze - skoro tak krzewisz kulture na forum to nie nazywaj trolami kazdego kto osmieli sie poddac w watpliwosc to co piszesz i miec inne zdanie
Bo osmieszasz tylko sam siebie

Powtarzam :sciana nosna (zewnetrzna :wink: :lol: ) ma U=0,25 - 0,24 przy ociepleniu 12 cm welny lub styropianu
i to jesty wazna informacje dla ew budujacych
jak ktos mi udowodni ze jest inaczej to odszczekam ;)

ps. szanowny "ekspercie od systemu P." jedyny guru na tym forum :lol: sorry jak sie nie bede odzywal przez pare dni czasem mamm inne zajecia i nie sledze na biezaco
(ps, pozdrow tego osiolka :wink:)
pozdrawiam


ps. pik jesli bylo tak jak piszesz - czyli zmiana ceny i opoznienie - to zwracam honor sam bym sie wkurzyl i ich poslal w diably, u mnie bylo w teminie pozdrawiam!

Sunao
03-04-2006, 21:53
Coraz bardziej podoba mi się ta "merytoryczna dyskusja".
Tak wiele Cię kosztuje przeczytanie moich i własnych postów jeszcze raz i wyciągnięcie wniosków?

Trollowanie jest zachowaniem pewnych ludzi, którzy zamiast rzeczowej dyskusji wszczynają kłótnie. W myśl tej definicji jesteś Trollem czy to Ci się podoba, czy nie. To nie ja zarzuciłem Ci bezpodstawnie pisanie bzdur, tylko Ty mnie. Jak jeszcze raz będziesz mnie karmił tym współczynnikiem U dla ściany i styropianu (nie masz tam nic innego pod ręką?) to pozostanie mi tylko napisać otwartym tekstem : "NIE KARMIĆ TROLLA!"
Wspomniałeś coś o merytorycznym odnoszeniu się do postów i braku argumentów... No to czekam, bo to że dla Ciebie Lambda i U to wszystko jedno już wiem od dawna, to że nie czytasz ze zrozumieniem, też już wiem.
Tylko gdzie te obiecane dowody?
Jak napiszesz, w którym miejscu napisałem bzdury, to chętnie cię publicznie przeproszę. Na razie dalej idziesz w zaparte.

Pozdrawiam,

Sunao

PS. Przepraszam za zaśmiecanie wątku autora.

selimm
03-04-2006, 23:00
Ale se czadu dajecie :wink:

pah
03-04-2006, 23:28
praefa i legalet?? co już innych firm od keramzytu nie ma? zbudowałem z keramixu Optiroca
zalety: wtedy było cholernie tanio sami byscie się zdziwili, pełne bloczki, nic się nie kruszy, odpady idą w podłogi - izolacja, ściana 24 cm, (i tak nas czeka styropian - jak większość), wkręcam śruby do montażu różnych lekkich rzeczy bez problemu
wady: montaz ciężkich elementów utrudniony (np. grzejniki), tylko długie i potężne kotwy - prawie na wylot
ale se czadu dają - praefa i legalet

Sunao
04-04-2006, 11:09
Ale se czadu dajecie :wink:


Nieee! No skąd! Tak sobie wymieniamy merytoryczne uwagi :)

Pozdrawiam,

Sunao

Sunao
05-04-2006, 07:15
elo
Czy w tym wątku piszecie o pustaku z keramzybetonu czy może piszecie tez o pustaku w którym wszystkie dziury wypełniono styropianem ?? Interesuje mnie ten z styropianem podobno ma bardzo niską przenikalność cieplną lepszą od proterma i innych ścian 1 W. Czy ktoś z was budował z tego czy ktoś z was ma w tym jakieś doświadczenia ??

Póki co to większośc jest ościanach z keramzytobetonu (prefabrykowanych) ocieplonych standardową metodą lekką mokrą.

Pozdrawiam,

Sunao