PDA

Zobacz pełną wersję : Wymian dachówki...



Savik
27-01-2003, 12:33
Witam wszystkich.
Chciałbym na swoim domu zmienić dachówkę, tylko w związku z finansami chciałbym sobie to rozłożyć na etapy. I tak, czy jest możliwe położenie na części dachu nowej dachówki, a na reszcie pozostawienie starej? Czy ktoś może mi pomóc?
Pozdrawiam,
Savik

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Savik dnia 2003-01-27 13:33 ]</font>

pitbull
28-01-2003, 07:33
Teoretycznie jest to mozliwe ale w praktyce bez sensu, poniewaz nalezy kupic dachowke na dach z jednej parii (rozne moga sie kolorystycznie roznic) i powstaje problem nowych obrobek blacharskich, lacenia itp.
Odradzam.

Snowdwarf
29-01-2003, 07:58
izgadzam sie w pitbullem - te powody które on podał oraz kolejne - bedzie wyglądało bez sensu, i zależnie od tego jaką częśc dachu chciałbyś zmieniać, jak masz ułożoną dachówkę - w łuske, koronkę czy inaczej...problemy tak czy inaczej
poza tym nową musiałbyś nałożyć np. na górnba częśc dachu (bo łatwiej0 - ale przy wymianie dalszej części dachu musiałbyś tę już ułożoną rozebrać - bez sensu robota robiona dwa razy
a jeślli nową dachówkę kładłbyś na dół dachu - to i tak musisz zdjąć całe pokrycie żeby wszystko było OK
i tak żle i tak niedobrze
snow

Ryszard1
29-01-2003, 15:23
A moze zamiast drogie dachowki ceramicznej dac blachodachowke - jest tansza i szybciej sie ja kladzie,

tomash
17-02-2003, 09:53
Zgadzam się ze wszystkimi opiniami.
Dodam tylko, że zminiając pokrycie dachu, odkryłem rewelacje w postaci nadgniłej konstrukcji. Byłem na to przygotowany, ale uprzedzam, że praca na raty może okazać się pracą od podstaw.