PDA

Zobacz pełną wersję : Podstawy adaptacji piwnicy jako przyszłego pokoju.



misha_kasparov
29-01-2006, 16:57
Witam!
To moj pierwszy post, wiec z gory prosze o wyrozumialosc moich niefachowych wypowiedzi.
Mieszkam w poniemieckim domu, ktory zamieszkuja poza nami jeszcze inne 4 rodziny. Budynek jest 2-pietrowy(w tym strych) i podpiwniczony. Ostatnio odkupilismy od sasiadow mala piwnice(ok.2,50x4,50x1,95 - to ostatnie to niestety wysokosc), ktora znajduje sie pod moim i siostry pokojem. Naszym celem jest stworzenie tam pokoju mieszkalnego(dla mnie - 19-latka). Piwnica jest w dobrym stanie, nie wystepuje w niej wilgoc, jednak tynki sa w oplakanym stanie, poniewaz w pomieszczeniu tym byly skladowane ziemniaki i jakies graty, ktore zmasakrowaly tynki do tego stopnia, ze odpadaja. Moim zadaniem byloby ocieplenie podlogi, otynkowanie scian i zrobienie podsufitki. No i w zwiazku z tym mam kilka pytan:
- jaka powinna byc kolejnosc wykonywanych prac,
- ze wzgledu na mala wysokosc pomieszczenia, chcac ocieplic podloge, chce najpierw zbic aktualna posadzke, dobic sie do chudziaka. Jaka jest kolejnosc kladzenia warstw, chce uzyc styropianu 5cm,
- jak wlasciwie montuje sie styropian do chudziaka(bo podejrzewam, ze jako pierwsza warstwe powinienem polozyc wlasnie styropian), dodam, ze jako posadzke przewiduje panele,
- co dac na sciany(na gola cegle)? tynk czy g-k,
- jak zabrac sie do podsufitki?

Zdaje sobie sprawe, ze moje pytania sa malo skonkretyzowane, jednak prosze, zeby ktos z Panstwa odpowiedzial na chociaz jedno z w/w pytan. Oczekuje rowniez mozliwie jak najbardziej szczegolowych wypowiedzi(rodzaje materialow, sposoby mocowan, kladzenia, potrzebne narzedzia, itp.). Z gory serdecznie Dziekuje!

Pozdrawiam, Misha Kasparov

grzesiek661
10-02-2006, 21:25
ja adaptowałem tak dwa lata temu stara obore wiec warunki były podobne a nawet gorsze.Podłoge wylewałem specjalnym lepikiem nie przepuszczajacym wilgoci, a tynk z sciany musiał byc cały zbity bo był zawilgocony.dobrze by było ogrzewac jakis czas pomieszczenie zeby przeschło ale ja nie miałem możliwości, Potem smarowanie płynem(nie pamietam nazwy), wyglądał jak mleko, zeby zabezpieczyc sciany przed wilgocią. jak to jest piwnica to 100% ze sa zimne sciany wiec tynk odpada, zostaje gkb na profilach a pod spód wełna min50 mm.ale do tego ściany muszą byc porzadnie zrobione bo w razie fuszerki może grzyb wyskoczyc.Nawet jesli nie sa wilgotne lepiej je zabezpieczyc bo potem nie bedziesz zrywał płyt.
ja tez mam 19 lat, wiek nie zawsze swiadczy o umiejętnosciach :D :D
sie chce, sie zrobi hehe
( mozesz też pójść do castoramy albo innego marketu budowlanego i tam podpowiedzą, pokażą materiały i wyliczą ile kosztuje. )