PDA

Zobacz pełną wersję : Meble z MDF ?



gizmo
27-01-2003, 20:00
Jaki materiał jest najlepszy na meble kuchenne. Co myślicie na temat płyt „MDF”. Bardzo proszę posiadaczy mebli z MDF-u o spostrzeżenia. Interesują mnie głównie informacje na temat wytrzymałości takich mebli.

Bartt
28-01-2003, 07:57
Przy obecnej technologii meble prezentują się nieźle. Nie bardzo rozumiem pojęcie wytrzymałości. Nie pękają, mięso na nich rozbijesz :smile:, nie sprawiają problemów. Lite drewno wygląda przepięknie, ale ta kasa ...

pitbull
28-01-2003, 08:13
Wytrzymalosc zalezy od polaczenia stolarskiego (a te sa rozne) i od konstrukcji samego mebla. Ogolnie plyta MDF dosyc dobrze sie przyjela, zwlaszca w pomieszczeniach mokrych.

Alicjanka
28-01-2003, 10:10
Jeśli chodzi o kuchnię, to jest jedna ważna wyższość MDFu nad drewnem - o wiele łatwiej się je czyści. Natomiast drewno wygląda niewątpliwie szlachetniej. Tylko dlaczego chcą za nie tyle kasy?

pitbull
28-01-2003, 10:31
Bo jest bardzie slachetne :grin:.

hugo
28-01-2003, 12:18
Jestem posiadaczem kuchni z MDF-u (8 rok), na pewno drugi raz bym się nie zdecydował na ten materiał. Na początku jest OK., ale szczególnie uważać trzeba (tylko jak) na większe drzwi, zaczynają się wyginać (u mnie po 5 latach), uwaga na wodę, która przez niewielkie szczelinki (na łączeniu np. blat (krawędź przy połączeniu dwóch fornirów czy fornierów nie ważne, przy listwach i innych miejscach ) powoduje tzw. rośnięcie MDF-u i robi się górka (szczególnie w okolicach zlewu gdzie trochę zawsze pryska). Jestem nie zadowolony i dzisiaj wolałbym dołożyć i nie widzieć MDF-u na moje oczka.

alex
28-01-2003, 12:51
Widzialam patynowana olche z MDF, myslalam ze drewno, dopiero jak wzielam do reki to sie zorientowalam.
A tak wogole, to drewno fatalnie sie czysci, nawet najlepsze, po latach wypacza (u tesciow wyglada nawet po ostatniej renowacji fatalnie), a plyty MDF u moich rodzicow od 20lat sa calkiem OK, zawiasy tylko do wymiany.

Ryszard1
28-01-2003, 20:17
MDF to taki lepszy pazdierz. Elementy z niego wykonane moga byc lepszej jakosci, trwalsze, mozna z niego wykonywac dokladniejsze elementy choc troszke drozsze.
W domu mam z nich drzwiczki w szafkach kuchennych. Mam je kilka dobrych lat i dotychczas nic zlego nie zauwazylem - dalej sa tak samo ladne jak byly nowe. Maja ladny zaokraglony, rowny ksztalt ktory pewnie nie udalby sie ze zwyklego pazdzierza.