PDA

Zobacz pełną wersję : Kominek i podłogówka



siwy z gosławic
30-01-2006, 08:01
Witam.
Mam taki problem że odkąd zaczołem palić w kominku, nie włącza mi się podłogówka bo jest za ciepło w salonie ale mi marzną stopki :(

Wymyśliłem patent aby do obudowy kominka wstawić wężownicę i podłączyć do CO aby zasilała mi podłogówkę.

Co o tym myślicie i czy tak można ?

1950
30-01-2006, 08:45
sterownik musisz mieś umieszczony w miejscu, gdzie temperatura kominka, nie będzie wpływać na jego pracę

tunia
30-01-2006, 10:06
witam, mamy kominek z dgp, ale tak sobie pomyślałam czy nie dało by się jakoś wykorzystać jego ciepła instalując podłogówkę w jednym z pomieszczeń? czy myślicie że jakoś jeszcze da się to zrobić, obudowę jakby co możemy jeszcze rozebrać..
jak myślicie czy można spróbować coś jeszcze pokombinować czy to już przedobrzenie?

Inka1
30-01-2006, 11:53
a na podłogówce nie możesz ustawić, żeby mierzyła temperaturę podłogi a nie powietrza? ja tak mam

siwy z gosławic
30-01-2006, 12:00
Nie chodzi tutaj o sterownik do kotła bo on jest ustawiony na 20 C a gdy palę w kominku robi się 25 C i kocioł się nie załączy i bardzo dobrze bo gaz drogi.
Poprostu chcę wstawić do obudowy kominka wężownice (podkowe) i jak będę palił w kominku to żeby podłogówka chodziła omijając kocioł gazowy. Ja już tak mam że przy 30 C też mi stopki marzną.

Zrobić to nie problem tylko czy można i czy zda to egzamin.