PDA

Zobacz pełną wersję : niedogrzane mieszkanie



Skalpel
30-01-2006, 09:32
mam mieszkanie własnościowe stanowiące 8% udziałe wspólnoty. Połozone jest na ostatnim piętrze - dodatkowo jest mieszkaniem narożnym. Od grudnia 2005r. do dnia dzisiejszego tj 30 stycznia 2006r. mam 16 stopni w mieszkniu.
O zaistniałej stytuacji informowałem pisemnie zarządcę nieruchomości oraz zarząd spółdzileni. Nie doatrzegłem żadnej poprawy. Spółdzielnia nie widzi w sobie winy - odsyła do zarządy, którym jest - ta sama spółdzilenia !!! Prezesem zarządu jest, jak się przypadkowo dowiedziałem, kierowniczka filii spóldzilni, która nie ma ochoty ze mną rozmawiać!!!

Na sianach pojawił sie grzyb, który usunąłem na włsany koszt. Również na własny koszt ogrzewam ściany i dogrzewam mieszkanie.

Kto jest odpowiedzilny za bezczynność i zaistniałą sytuację?
Od kogo nalezy mi się odszkodowanie i jak je uzyskać?
Czy mogę liczyć na zmniejszenie wysokości czynszu lub rekompensatę?
Czy ktoś jest w podobnej sytuacji??

Pozdrawiam Tomek

AGNIESZKA31
07-02-2006, 13:52
Niestety na nic nie możesz liczyć.Mielismy dokładnie taką samą sytuacje,mieszkanie narożne,niedogrzane,grzyb w łazience i kuchni.Na własny koszt przeprowadzony remont.Zero odzewu --w koncu wysłałam pisemko,że koszt remontu wyniósł tyle i tyle i podziele to przez kwote funduszu remontowego i nie zapłace za tyle miesięcy.I skończyło sie na sprawie w sądzie,którą przegrałam.Bo we wspólnocie - zarząd może robic co mu sie żywnie podoba.A płacic masz czy ci sie podoba czy nie.Nie warta gra swieczki.

jaskul
08-02-2006, 08:28
Niestety tak jest to twoje mieszkanie i ty jesteś odpowiedzialny za jego remont - w chwili obecnej kupując mieszkanie masz prawo wyboru - z tąd mieszkania na ostatnim piętrze oraz szczytowe zawsze są troszkę tańsze - kiedyś było inaczej brało sie to co było.
Trzeba patrzeć ze wszystkich stron - pieniądze ze wspólnoty czy też spółdzielni mieszkaniowej to wpłaty wszystkich mieszkańców czy osoba mieszkająca wewnątrz budynku ma partycypować w kosztach remontu twojego mieszkania.
W tej sytuacji należy wszystkimi możliwymi środkami dążyć do ocieplenia tego szczytu. Jeżeli jest to spółdzielnia mieszkaniowa - to trzeba pisać pisma do zarządu jeśli to nie pomoże to do rady nadzorczej - pamiętaj jednak że docieplenie to rzecz kosztowna - jeżeli bloki będą docieplane to w pierwszej kolejności powoduje to wzrost funduszu remontowego jednak później zmniejszenie opłat za ciepło i poprawia sie komfort mieszkania.
powodzenia

zoner
22-02-2006, 19:17
Teraz już nie ma tak, że mieszkania szczytowe i na ostatnich piętrach są tańsze. Mało tego - sprzedają się w pierwszej kolejności. Wiem, bo przerabiałem temat szukając mieszkania. Powodem jest słaba akustyka nowych mieszkań i ludzie wolą dopłacić parę groszy za ogrzewanie niż wojować z burakami. Oczywiście zakładam, że budynek jest zbudowany przez solidnego developera, bez fuszerki.
Pzdr.