PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie mi !!



27-01-2003, 21:28
Mam taki problem. Chciałabym wytapetowac pokój. Jest on bardzo wysoki (3 metry). No i wlasnie o to mi chodzi aby dac taki kolor i tak go wytapetowac by stal sie on przytulny i optycznie nieco nizszy. Doradzcie mi jakie kolory mam wybrac?? Okno i rolete oraz inne dodatki mam w odcieniach niebieskich wiec kolor musi pasowac. Myslalam o pomaranczu....ale niewiem. POMÓZCIE!!
pozdrawiam :smile:

Kasiorek
27-01-2003, 21:44
Aby optycznie obniżyć pokój należy zostawić pas ściany pod sufitem jakieś 40 cm wolne od tapety i wykończyć ją ozdobną bordiurą.Do niebieskich dodatków w pokoju pasować będzie tapeta w kolorze kości słoniowej lub kremowa.Stworzy nam to spokojne wnętrze,lub w innej wersji tapeta pastelowo zielona.
Zapraszam do działu forum o wnętrzach tam znajdziesz wiele ciekawych informacji.
pozdrawiam :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Kasiorek dnia 2003-01-27 22:45 ]</font>

Maco
27-01-2003, 21:50
A na stronie 63 Muratora 11'2002 są opisane ogólne zasady "optycznego" kreaowania wielkością pomieszczeń przy pomocy kolorów i wzorów na ścianach/sufitach.

Krótko to:
- ciemny sufit i ciemna podłoga powodują, że pokój wydaje się niższy.
- intensywne, ciemne kolory sprawiają, że pomieszczenie wydaje się mniejsze.

Kasiorek
27-01-2003, 23:26
Te zasady są dobre do dużych pomieszczeń,natomiast zupełnie nie sprawdzają się w małych pomieszczeniach.Wtedy najlepiej zastosować wyrażny element poziomy (bordiura lub dekor) w pewnej odległości od sufitu.