PDA

Zobacz pełną wersję : może ktoś pomoże - szczelność paroizolacji



PEDROS
28-01-2003, 08:27
Może ktoś wie w jaki sposób zrobić szczelną paroizolację w miejscach montażu w suficie (płyta karton - gips) np. halogenów, wentylacji, nawiewów powietrza od kominka itp.?
Pozdrawiam
PEDROS

Bartt
28-01-2003, 08:41
Pedros Paroizolacje kładziesz między płytą g-k a wełną, tak że otwory na gniazdka nie uszkadzają paroizolacji. Wentylacja powinna iść w pionach wentylacyjnych, te przechodzą przez wszystkie warstwy dachu. Możesz je wykończyć wywiniętą folią, tak jak np. otwory okienne w dachu

januszek
28-01-2003, 08:51
bez przesady
ja też chciałem uszczelniać wokół puszek instalacyjnych kratek wentylacyjnych itp jakimś silikonem taśmą itp.
ale byli moi poprzednicy którzy wytłumaczyli że jest to opóźniacz pary że i tak pewna część pary przechodzi chociażby w miejscu wkręta nie trzeba aż takiej sczelności.

Piotr_PA
28-01-2003, 08:59
A z mojego doświadczenia wynika, że wszyskie przejścia, połączenia foli ze ścianą czy inne połączenia trzeba bardzo dokładnie uszczelnić, zakleić.

Mam folder z firmy URSA o nazwie SYSTEM "PEŁNEJ KROKWI": "URSA-TOP SYSTEM 100" KOMFORT POD KAŻDYM DACHEM - gdzie jest pokazane jak powinno się mocować paroizolacjię, co prawda nie są uwzględnione przejścia przez paroizolacjie, ale doskonale obrazuje potrzebę szczelenego wykonania połączeń "paro".

Piotr

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Piotr_PA dnia 2003-01-28 09:59 ]</font>

januszek
28-01-2003, 09:20
kiedyś na forum było poruszone czy trzeba dawać wogóle paroizolację dla wełny rookwool jak zapewnia producent w niektórych przypadkach nie, ale nie jest to duzy koszt i ja dałem wszędzie oczywiście w miejscach przebicia przez izolację starałem się zrobić to w miarę szczelnie ale bez przesady.

araman
28-01-2003, 20:52
a jak to wszystko sklejać. Mam na mysli poszczególne arkusze folii. a jak przymocowac folię do profili -taśma dwustronna?

Bartt
28-01-2003, 21:28
na forum ktoś pisał o takiej specjalnej kupowanej u producentów samej folii

Piotr_PA
29-01-2003, 06:11
Ja przymocowałem do profili taśmą dwustronną szer 50 mm. Trzyma doskonale. Poszczególne pasy zakleiłem folią aluminiową, gdyż mam folię z warstwą aluminium.

Piotek

araman
29-01-2003, 07:54
Czy ta folia aluminiowa ma klej? Jaki jest koszt foli z aluminium i gdzie ją kupowałeś?

Piotr_PA
29-01-2003, 08:11
Folia nie miała kleju. Folia STROTEX, są 2 rodzaje 3 i 4 warstwowe odpowiednio STROTEX AL 90 i STROTEX AL 150 za pierwszą płaciłem 2.6 za 1m2.
Przeczytać można na: http://www.henwal.krakow.pl/folie/paroizolacyjne/index.html
Strona producenta nie działa.

Piotrek