PDA

Zobacz pełną wersję : Wyko?czenie schodów nr 02/03



kgadzina
28-01-2003, 09:47
Akurat ten temat zaczyna niebiezpiecznie blisko mnie dotyczyć.
I w związku z tym moje schody żelbetowe chciałbym wyposażyć w bukowe stopnice, a podstopnice i fragment ściany na dole wykończyć tynkiem żywicznym.
Ma ktoś już doświadczenia lub uwagi na ten temat? Chodzi o samo wykonanie i użytkowanie tego "cuda".

bachac
29-01-2003, 07:38
Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, ale odradza mi je osoba pracująca w firmie produkującej tynki żywiczne i użytkująca tak wykonane schody. Podobno podstopnica bardzo się brudzi i po pewnym czasie widać smugi od szmaty używanej do mycia podłóg. Ale te schody są w budynku firmowym i ze sprzątaniem może tam być nie najlepiej. Może we własnym domu będzie lepiej.

kgadzina
29-01-2003, 11:15
Racja. Raz, że ruch pewnie jest większy niż w domu (odliczyć współczynnik na dzieci!), a dwa rzeczywiście - tak jak własna kobita nie posprząta żadna firma.

Stokrotka
29-01-2003, 12:45
Nam też się ten pomysł podoba, i też chciałabym znać opinię kogoś, kto coś takiego użytkuje.
Z tym, że jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jak może być widać smugi od szmaty na tynku żywicznym ?

mazex
20-02-2003, 15:17
zamierzam wykończyć schody żelbetowe w tym roku , ale nie biorę pod rozwagę drzewa , jakoś do tej pory nie spotkałem takiej realizacji która po czasie, czasem krótkim wyglądałaby dobrze .
W moim przekonaniu lepsze jest zastosowanie gresu lub naturalnych kamieni . Obecnie użytkuję schody dębowe o konstrukcji w całości z drewna i po chwilowym zachwycie dostrzegamy coraz więcej pęknięć . Drzewo żeby było trwałe musi być dobrej jakości bo jeśli nie to lepiej zostać przy gresie lib terakocie . Pozdrowienia

Luśka
21-02-2003, 23:19
Nasze schody mają stopnie z jesionu, a podstopnie z takich większych kawałków brecii zatapianych w żywicy (nie wiem, jak to się fachowo nazywa, roboczo mówimy na to "salceson":wink:. Wygląda b. fajnie i cena jest ~80 zł/m. Oprócz wrażeń wizualnych żadnych innych jeszcze nie posiadam, bo schody są od kilku dni. Wcześniej myślałam o podstopniach z gresu, ale zniechęciły mnie fugi, a raczej ich przypuszczalny widok za jakiś czas. Dodam, że gres miał być jasny no i fugi też.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2003-02-21 23:19 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luśka dnia 2003-02-21 23:20 ]</font>

21-02-2003, 23:27
Gdzie to zamowiłaś?
:smile:

Luśka
22-02-2003, 20:30
Domyślam się, że pytasz o "salceson"? W Łodzi jest taka firma nazywa się Labradoryt i ma wszystkie rodzaje kamieni, jakie mogą być. Z resztek, które im zostają po obróbce robia takie "salcesony". U nas - oprócz podstopni - z "salcesonu" są parapety w dwóch pokojach, blat na umywalce w wc i pokrycie na murku na antresoli. Szczegóły możesz obejrzeć na ich stronce - http://www.labradoryt.com
Pozdrowionka

Luśka
22-02-2003, 20:37
Opalko, odwołuję ten adres, bo coś tu chyba nie tak. Co ciekawe, dziś byłam na targach Interbud, rozmawiałam z nimi odnośnie następnego zamówienia (łazienki!) i dostałam nowy katalog, zktórego podałam stronę. Jeśli jesteś zainteresowana, daj znać na priv - podam telefon do nich i namiary.

Anula
24-02-2003, 08:58
Czy ja tez moge dostac namiary? dzieki!

Maluszek
25-02-2003, 12:24
Też poproszę. Dzięki :smile:

Luśka
26-02-2003, 18:50
Anula, Maluszek - wysyłam namiary na priva