PDA

Zobacz pełną wersję : Trzy metry od gazomierza- wbrew warunkom technicznym



Karwowski
30-01-2006, 22:06
Mam spółdzielcze własnościowe mieszkanie w bloku 10-cio piętrowym. Chcę je trosżkę przebudować (zmienić jego funkcję). Problem w tym że kuchenka gazowa w nowej aranżacji będzie znajdowała się ponad 3 m od gazomierza po rozwinięciu instalacji, a to wykracza poza warunki techniczne użytkowania lokalu. Czy mogę spokojnie zlecić tę pracę uprawnionym monterom? Obecnie jak zmierzyłem istniejąca instalacja po rozwinięciu także nie mieści się w normie. Dziękuje za odpowiedz.

marzena i jacek
01-02-2006, 21:17
Witam ! Nie wiem czy pomogę a powiem tak: również mieszkamy w bloku,zakładaliśmy w tym roku centralne ogrzewanie na gaz,i z tego co mówił kierownik który odbierał tą instalacje jak i panowie którzy ją robili i zakładali piec to właśnie musiał on byc minimum 3 metry za licznikiem.Także wydaje mi się że jak jest dalej to nie ma problemu nie może być bliżej.Ale ekspertem nie jestem ,to tak z naszego doświadczenia. :P
marzena i jacek

Thorez
03-04-2008, 14:31
[quote="Karwowski"] Problem w tym że kuchenka gazowa w nowej aranżacji będzie znajdowała się ponad 3 m od gazomierza po rozwinięciu instalacji, a to wykracza poza warunki techniczne użytkowania lokalu. [quote]

no dobrze, ale patrząc na swoje mieszkanie i sąsiadów w pionie - w takim razie my wszyscy jesteśmy z tą normą na bakier......
Także mieszkam w 10 piętrowcu.