PDA

Zobacz pełną wersję : WilgoĆ!!!



maximm2
31-01-2006, 08:43
MAm chatę z porotermu 44` i grzeje do 18 stopni C`w domy w szczytowych pokojakch wychodzi mi dziwna wilgoć w narożach>



TO normalne??????? Czy może mój dom jest lipny (dodam że to drugi sezon)

Janussz
31-01-2006, 08:46
Szwankuje widać wentylacja u Ciebie.

Cypek
31-01-2006, 11:00
Drugi sezon to jeszcze nie do końca doschnięty dom, szczególnie przy tak grubym murze. Mój ojciec mówił, ze dom sie ustabilizował z wilgocią i kosztami grzania po 3 latach (pełnych). Szczególnie przy tak dużych mrozach mgło sie pojawić wykraplanie. No i grzejesz trochę skromniutko, 18C to by mnie rodzinka z domu pognała.

Marek13
31-01-2006, 11:36
Kup wilgotnościomierz powietrza. W sklepie budowlanym za kilkadziesiąt złotych. Ma ścianach wykrapla się woda wtedy kiedy temperatura ściany jest mniejsza, lub równa punktowi rosy. Punkt rosy zależy od:
poziomu wilgotności,
temperatury przegrody.

Aby usunąć zjawisko skraplania się wody na ścianie można:
1) podnieść temperaturę w pomieszczeniu,
2) obniżyć wilgotność - tzn. zwiększyć krotność wymiany powietrza - wentylować,
3) ocieplić przegrodę - ale to po zimie.

krzysztofh
31-01-2006, 12:43
A u mnie zgoła odmienny problem. Dom grzany drugi sezon i nie moge utrzymać wilgotności na poziomie 40%, szczególnie ostatni przy tych mrozach, a parkiet się rozsycha, choć warunki jego wilgotności i wilgotności podłoża przy układaniu były wzorcowe.
Obecnie w domu pracuja dwa nawilżacze i dopiero jak mrozy odpuściły zaczyna być trochę lepiej.

W Twoim przypadku może podczas budowania nie zabezpieczano ścian przy opadach i porotherm zamókł i teraz potrzeba wiecej czasu na jego osuszenie, lub tak jak pisali przedmówcy - słabo wentylowany dom.

Janussz
31-01-2006, 13:42
Narożniki, to takie szczególne miejsce. Zawsze jest tam najchłodniej. Zimno przenika przecież z dwóch ścian i to nakłada się.

PIOTR11
08-04-2006, 11:22
MAm chatę z porotermu 44` i grzeje do 18 stopni C`w domy w szczytowych pokojakch wychodzi mi dziwna wilgoć w narożach>



TO normalne??????? Czy może mój dom jest lipny (dodam że to drugi sezon)

JAK WYGLADA IZOLACJA???

wartownik
08-04-2006, 14:41
Oprocz porothermu uzywales jeszcze inne materialy - stal , beton ... moze sa zle docieplone :roll:

Andrzej Wilhelmi
09-04-2006, 22:41
Wykraplanie pary wodnej zazwyczaj pojawia się na szybach. W Twoim przypadku występuje najprawdopodobniej przemarzanie. Może być spowodowane Ÿle wykonanym wieńcem, złš zaprawš albo niewłaœciwš jej iloœciš. Pozdrawiam.