PDA

Zobacz pełną wersję : elewacja z klinkieru



wiarus
17-06-2001, 19:32
szukam stron z domami jednorodzinnymi (zdjęcia) gdzie elewacje stanowi klinkier?????????????
buduję dom i elewację chcę wykonać z klinkieru ale uważam że cały dom z klinkieru będzie " za ciężki !!!!!!!!"
proszę o adresy stron !!!!!!!!!

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: wiarus dnia 2001-06-17 19:33 ]</font>

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: WIARUS dnia 2001-06-18 01:37 ]</font>

Agnicha1704
19-06-2001, 10:03
Nie znam stron internetowych, ale na pewno taki materiał można dostać na targach. W tym roku na targach we Wrocławiu dostałam od firmy Roben katalog z ich pełną ofertą - jest tam dużo domów z elewacją z cegły klinkierowej budowanych w różnych stylach. Spróbuj poszukać tego katalogu. Hurtownie materiałów budowlanych powinny go mieć
Powodzenia
Agnicha

Janusz
03-11-2001, 15:23
A czy nie zastanawiałeś sie nad "cegłami" ze szlachetnego betonu (TeknoBlok, AmerBlok) zamiast klinkieru? Zalety:
- b.dobre technologicznie
- wyglądają bardziej naturalnie, a łupane są super
- są tańsze - 0,70 zł vs 2,5 zł za szt
- mają rozmiary umożliwiające składanie w pionie i poziomie, co z kolei umożliwia tworzenie wzorów (wymiary szer-wys-gł: 190x56x120)

Frankai
15-01-2002, 11:44
Moja hurtownia pokazała mi własne zdjęcia (swoich i nie tylko klientów). "Mój" klinkier pojechałem zobaczyć na własne oczy, bo nie można wierzyć kolorom na zdjęciach, 180km od domu.
Dobrze zaprojektowana elewacja nie będzie za ciężka, ani optycznie ani fizycznie. Ja mam tylko problem, że za mało ociepliłem fundament 24+8+12 i nie dam rady ustawić tam 24+12+2+12, a nad podcieniem z tarasem muszę powiesić klinier i jak to źle zrobię ... W moim projekcie nie ma rozpracowanych detali. Zwracajcie uwagę na takie rzeczy!

15-01-2002, 12:08
zastanów sie, czy ścainy nośnej nie zrobić z Maxa 19 lub bloczków silikatowych BSD 180 (te będą niestety zimniejsze) - zamiast "24" - zyskujesz brakujące 5 cm i wszystko Ci sie zmieści.
Można też pocienić elewacje (np Roben robi cegły licowe "9", jest tez wymiar 10 (np. Hanson z kolekcji Architektura) - ale tu zysk jest mniejszy, a i sciana elewacyjne będzie mniej sztywna.

Pozdrawiam - Alek

15-01-2002, 12:16
Do wiarusa - sporo zdjęć znajdziesz na stronie Hansona http://www.hansonelewacje.com.pl, natomiast genialna jest strona AKI http://www.aka-ziegel.de - niestety po niemiecku.
Ma jednak jedną podstawową zaletę - jest wiele gotowych domów i wiadomo z jakiej cegły zostały zbudowane - łatwiej wyobraźić sobie końcowy efekt.
Pozdrawiam - Alek

Frankai
15-01-2002, 12:21
Sęk w tym, że ściany konstrukcyjne już stoją, a w dodatku mam już słupki z klinkieru Roben (nie pamiętam czy mają w tym kolorze te węższe cegły). Sztywność chyba nie będzie istotna przy moich 3m na wysokość; kotwy mam co 50 cm w pionie i 50-75 w poziomie.
Popytam "ocieplaczy" i Robena na Budmie.
Dzieki Alek