PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C77b ZRĘCZNY wariant 3



abram
31-01-2006, 15:06
Zaciekawił mnie nowy projekt Muratora ZRĘCZNY - wariant II, ale nie tylko na 3 stanowiskowy garaż. Czy może ktoś na Pomorzu też ma chęć na realizację tego projektu?

Habier
07-09-2006, 13:00
Witajcie,

Jestesmy zdecydowani (no prawie) na budowe domu wg projektu Muratora C77b - Zręczny - wariant II w wersji lustrzanej.
Link: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=346&IdKolekcji=

Jednak przed ostateczną decyzją (kupna projektu) chciałbym aby doświadczeni forumowicze wypowiedzieli się (skrytykowali, podpowiedzieli, zasugerowali) na temat tego domu.
Liczę na Wasze opinie (wady, błędy, trudności w budowie oraz w przyszłym użytkowaniu) oraz ewentualnie podrzucenie pomysłów co można poprawić w tym projekcie.

Dotychczasowe za:

+ powierzchnia domu
+ liczba pomieszczeń mieszkalnych
+ wygląd zewnętrzny domu
+ zwarta bryła
+ taras
+ dosyć niskie koszty budowy podane przez muratora


Dotychczasowe przeciw (wątpliwości):


- proponowana technologia scian zewnętrznych: dwuwarstwowe: pustak ceramiczny 24 cm + styropian 12 cm (czy nie jest to za cienka ściana nośna i czy architekt adoptujący projekt nie bedzie miał problemów z poszerzeniem scian do 30cm lub 36 cm)
- kubatura (805,8 m³ - nie mam pojęcia czemu podana jest tak duża)
- najniższa wysokość pomieszczeń na poddaszu
- najwyższa wysokość pomieszczeń na poddaszu (podano w projekcie 3,5m)
- powierzchnia garażu
- szerokość schodów
- powierzchnia wiatrołapu 1,7 m2 (brak możliwości wstawienia szafy lub wieszaka) - czy da sie w jakikolwiek sposób go powiększyć (ew. kosztem pom gospodarczego)
- planujemy zrezygnować z wc (nr 10) i zrobić w tym miejscu szafę
- chcielibyśmy przenieść kominek w inne miejsce (jakieś sugestie?)


Bardzo prosze - piszcie... Licze na Waszą pomoc

Dzięki z góry

pzdr
Habier

Szkrab
07-09-2006, 22:22
Witaj
Jak Ci wiadomo, buduję ten dom jednak ze zmianami w projekcie.
Duża powierzchnia parteru pozwala na swobodną konfigurację.

Oto nasze zmiany na parterze:
-----------------------------------
Pierwszą zmianą było wysunięcie kuchni, co nie pociągnęło za sobą zmian w konstrukcji dachu, a jedynie kosztowało kilka pustaków więcej.

Uwagi forumowiczów nt. schodów spowodowały, że przeniesiemy je w miejsce łazienki, powiększając je.
Miejsce schodów zajmie większa spiżarka.

Zrezygnowaliśmy z drugiej sypialni (w rogu domu), a w jej miejscu będzie łazienka.
Między łazienką a przeniesionymi schodami będzie obszerna garderoba.

Przenieśliśmy kominek w narożnik sąsiadujący z sypialnią. Być może podłączymy do tego komina grill zewnętrzny.

Myślimy o postawieniu niewielkiej ścianki ok. 150 cm wysokości między kuchnią i salonem, tak aby kuchnia nie była tak mocno widoczna z salonu.

Okna:

1.Zrezygnowaliśmy z okna w salonie w zamian wstawimy podwójne drzwi balkonowe między salonem a kuchnią. W ten sposób chcemy doświetlić te pomieszczenia. Te podwójne drzwi przeniesiemy z narożnikowej sypialni.

2. Zrezygnowaliśmy z pojedynczych drzwi balkonowych w sypialni (będzie tam teraz kominek). Przenieśliśmy je do nowej łazienki.

3. Na bocznej ścianie nie będziemy umieszczać żadnych małych okienek, również w garażu.

4.W pomieszczeniu gospodarczym w projekcie było okno uchylne. Zmieniliśmy je na rozwierno-uchylne.

Poddasze
-----------
Na tym etapie budowy wiemy, że łazienka będzie przeniesiona nad łazienkę na parterze.
Po wylaniu schodów będziemy dzielić resztę powierzchni na dwa pokoje dla dzieci.

Jak na razie mam wątpliwości, czy aby garaż nie będzie zbyt wąski, ale i tak jest już za późno by to poprawiać.

Szkrab
07-09-2006, 22:26
Przepraszam za pomyłkę.
zamiast
2. Zrezygnowaliśmy z pojedynczych drzwi balkonowych w sypialni (będzie tam teraz kominek). Przenieśliśmy je do nowej łazienki.

powinno być
2. Zrezygnowaliśmy z pojedynczych drzwi balkonowych w salonie (będzie tam teraz kominek). Przenieśliśmy je do nowej łazienki.

Habier
08-09-2006, 15:04
Szkrab,

Dzieki za informacje, przeanalizujemy wszytko.

Czy możesz pochwalić sie z czego budowałeś ściany i jaka jest ich grubość?

pzdr
Habier

Szkrab
08-09-2006, 15:41
Ściany stawiamy z pustaków ceramicznych Roben, o grubości 24cm. Na to przyjdzie wełna mineralna, prawdopodobnie 12cm.

Habier
09-09-2006, 21:40
hej,

czy ktos mógłby ocenić ten projekt?

dzieki

pzdr
Habier

variuss
11-09-2006, 14:08
Parter jak parter, jak ktos lubi ogladać zawartośc zlewozmywaka siedząc na kanapie to dla mnie bomba :wink:

Za to poddasze - katastrofa
Dach typu : namiot- 2 plaszczyzny skosu w kazdym pokoju.
W celach marketingowych na obrazku z rzutem poddasza nie umieszczono słupów od więźby dachowej. Obyś miał szczęscie i nie okazalo się ,że słupek wypada na środku planowanych drzwi.

Nastepna katastrofa to brak normalnych okien na poddaszu-
w lecie piekarnik, jesienia i w zimie ciemna nora + deszcz, śnieg padający na okna.
Obserwuję wsrod wybudowanych znajomych i rodziny od kilku lat jak dziku entuzjazm z posiadania tego typu okien zamienia się w gleboką flustrację. Jakoś tak ludzie maja, ze nie chcą mieszkać w klaustrofobicznych, ciemnych i dusznych norach - być może u ciebie jest inaczej.

Tego typu dach miałby sens, gdyby to był dom bez poddasza.
Robiac poddasze, płacą za 100% powierzchni liczonej po podlodze tak naprawdę możesz korzystac z ok 40 % sensownej wysokości. Czyli przeplacasz 60 %. Czy warto ?
Podnosząc sciankę kolankową aby uzyskać więcej przestrzeni zrobi się z tego domu grzyba muchomora.

Ogólnie gniot.
Samochod będzie miał wygodniej od osob mieszkających na strychu.

Rom
11-09-2006, 15:00
variuss myślę że twoje refleksje sa mocno przesadzone. Projekt to kwestia gustu.Rozumiem, że Tobie najbardziej podoba się Twój projekt (zreszta jak każdemu z nas) ale obrzydzanie komuś w ten sposób projektu uważam za mocno przesadzone. Jak sama nazwa wskazuje poddasze ma byc poddaszem a ne w pełni funkcjonalnym piętrem i teksty w stylu narzekania na skosy są bez sensu....
\Mimo wszystko pozdrawiam :D

variuss
12-09-2006, 07:07
Projekt to kwestia gustu


O gustach i guścikach sie nie wypowiadam.
Zwróciłam uwage na proporcję: funkcjonalność kontra koszty budowy


płacąc za 100% powierzchni liczonej po podlodze tak naprawdę możesz korzystac z ok 40 % sensownej wysokości. Czyli przeplacasz 60 %.

Jak kots tak chce, to nie widzę problemu, ale warto miec tego świadomośc jak się wybiera projekt, a z tego co obserwuje, to ludzie wybierają projekty kierując się kolorowym widoczkiem na obrazku. Jak sie zaczyna stawianie więźby to jest zaskoczenie, czemu tu tak nisko, po co te słupy, czemu tu się nie mieści wc czy kabina prysznica, a na obrazku tak ładnie wyglądalo.
Potem się zaczyna wielkie poprawianie, podnoszenie ścianek kolankowych ( 99% domków) i na koniec wielkie zdziwienie, że domek już nie jest taki ładny z zewnątrz, a na górze i tak sie nie mieści zadna normalna szafa.
Wierz mi , że wiem co pisze.

Pozdrawiam i zyczę świadomych decyzji.

Habier
12-09-2006, 09:24
variuss dziekuje bardzo za Twoją ocenę - jest dla mnie bardzo ważna. Jeśli masz jeszcze jakies przemyslenia - pisz. Im więcej tym lepiej. Widze, że masz już doświadczenie w wyborze/budowie domu - ja nie mam żadnego.


Parter jak parter, jak ktos lubi ogladać zawartośc zlewozmywaka siedząc na kanapie to dla mnie bomba :wink:


to jak rozumiem jest kwestia zamknieta/otwarta kuchnia czy problemem są za małe pomieszczenia?


Za to poddasze - katastrofa
Dach typu : namiot- 2 plaszczyzny skosu w kazdym pokoju.


inne poddasza mają przynajmniej jeden skos. Czy jest taka ogromna róznica?



W celach marketingowych na obrazku z rzutem poddasza nie umieszczono słupów od więźby dachowej. Obyś miał szczęscie i nie okazalo się ,że słupek wypada na środku planowanych drzwi.


Myślę, że jest to do sprawdzenia i wcześniejszego przedyskutowania z architektem adoptującym. Czy mam rację?



Nastepna katastrofa to brak normalnych okien na poddaszu-
w lecie piekarnik, jesienia i w zimie ciemna nora + deszcz, śnieg padający na okna.


Inne poddasza mają przynajmniej jeden skos. Mają też okna połaciowe, w które wali deszcz i śnieg. Czy jest taka ogromna róznica?



Obserwuję wsrod wybudowanych znajomych i rodziny od kilku lat jak dziku entuzjazm z posiadania tego typu okien zamienia się w gleboką flustrację. Jakoś tak ludzie maja, ze nie chcą mieszkać w klaustrofobicznych, ciemnych i dusznych norach - być może u ciebie jest inaczej.


Proszę, podziel się - jaki Ty masz domek i jak jest rowiązana kwestia poddasza? (a może masz kilka kondygnacji - coś w stylu stara "kostka")??



Tego typu dach miałby sens, gdyby to był dom bez poddasza.
Robiac poddasze, płacą za 100% powierzchni liczonej po podlodze tak naprawdę możesz korzystac z ok 40 % sensownej wysokości. Czyli przeplacasz 60 %. Czy warto ?


Świetna uwaga. Ale na wiekszości poddaszy tak jest (no, chyba że coś w stylu stara "kostka")




Ogólnie gniot.


Bardzo proszę o kilka przykładów domów - nie gniotów. Tylko proszę rozsądnie (metraż do 200m2, dach prosty)



Samochod będzie miał wygodniej od osob mieszkających na strychu.


w sumie to lubie mój samochód :P


Proszę o więcej!!!!!!

dzieki
pozdrawiam
Habier

variuss
12-09-2006, 13:30
Zwróciłam ci uwagę na pewne kwestie, które często wychodzą już po fakcie (po pomieszkiwaniu w domku przez jakiś czas).

Reszta to kwestia twoich decyzji, oby świadomych.

a tak na marginesie, to budownictem zajmuję się zawodowo, a forum to moje hobby i nie zawsze chce mi się przestrzegać inwestorów przed złymi decyzjami

variuss
12-09-2006, 13:31
Acha, poczytaj sobie forum "wymiana doświadczeń" to może się dowiesz, gdzie się mylisz.
Pozdro

Habier
12-09-2006, 14:00
Zwróciłam ci uwagę na pewne kwestie, które często wychodzą już po fakcie (po pomieszkiwaniu w domku przez jakiś czas).


Rozumiem, dzięki. Czekam na więcej. Wszelkie uwagi sa mile widziane. Ale liczyłem na odpowiedzi na moje pytania.



a tak na marginesie, to budownictem zajmuję się zawodowo, a forum to moje hobby i nie zawsze chce mi się przestrzegać inwestorów przed złymi decyzjami

cóż, chciałoby się coś odpisać na taki tekst. ale brak mi słów.




Acha, poczytaj sobie forum "wymiana doświadczeń" to może się dowiesz, gdzie się mylisz.

Zaczynasz mnie irytować - Twoje ostatnie wypowiedzi świadczą o braku kultury i próbie traktowania innych forumowiczów z góry (rozumiem, że to z racji tego twojego ZAWODOWSTWA?)

Tak na marginesie :) Juz od dawna czytam to forum (bardzo dużo sie dowiedziałem, ale nie wszystko da się wyłapac w tym gąszczu wymiany zdań/postów. Dlatego szukam opinii nt. konkretnego domu. Jesli masz coś do napisania - bardzo proszę.

pzdr
Habier

variuss
12-09-2006, 14:14
Korzystanie z rad na forum jest darmowe i dobrowolne.

Nie wiem, czemu cię tak emocjonują moje wypowiedzi.
Zwracam ci uwagę na kwestie, które rodzą najwięcej problemów przy wykańczaniu i korzystaniu z domu.
To co ty zrobisz, to jest twoja sprawa i twoje pieniądze.


Pruszków - może jesteśmy sąsiadami


:lol:

Rom
12-09-2006, 14:20
Zaczynasz mnie irytować - Twoje ostatnie wypowiedzi świadczą o braku kultury i próbie traktowania innych forumowiczów z góry (rozumiem, że to z racji tego twojego ZAWODOWSTWA?)
:lol: :lol: :lol: :lol:

variuss
12-09-2006, 14:33
Och przepraszam najmocniej, oczywiście że każdy się zna na budownictwie, z takiej prostej przyczyny ze jest polakiem , a jak wiadomo powszechnie, kążdy polak zna się na budowaniu i medycynie.

Przepraszam najmocniej, że uraziłam fachowośc i nie doceniłam tej ogromnej wiedzy, która nie pozwala odróznic np dachu 2 od 4- spadowego.
Ale to drobiazg.
Naprawdę drobiazg .Ważne żeby wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni ze swoich decyzji.

Rom
12-09-2006, 14:42
variussie twoje szydzenie naprawdę jest w kiepskim stylu

Habier
12-09-2006, 14:47
Korzystanie z rad na forum jest darmowe i dobrowolne.

Nie wiem, czemu cię tak emocjonują moje wypowiedzi.
Zwracam ci uwagę na kwestie, które rodzą najwięcej problemów przy wykańczaniu i korzystaniu z domu.
To co ty zrobisz, to jest twoja sprawa i twoje pieniądze.


Emocjonuje się własnie dlatego, że to jest moja sprawa i moje pieniądze :-)

Liczę na podpowiedzi i tego też oczekiwałem od Ciebie (ciągle czekam na więcej - ale konkretnie). A takie teksty "poczytaj wymianę doświadczeń" rozwalają mnie na maksa.

Zapewniam, że czytam i czytam... A konkretnie o tym domku C77b wypowiedział się tylko Szkrab. Rom buduje C77a i z jego doświadczeń też mam zamiar skorzystać, szczególnie, że juz skończył budować.



Pruszków - może jesteśmy sąsiadami
:lol:

Fajnie by było (podesłałem linka)


pzdr
Habier

Habier
12-09-2006, 14:55
Och przepraszam najmocniej, oczywiście że każdy się zna na budownictwie, z takiej prostej przyczyny ze jest polakiem , a jak wiadomo powszechnie, kążdy polak zna się na budowaniu i medycynie.


Panowie znają się jeszcze na piłce nożnej (Polak - z dużej)



Przepraszam najmocniej, że uraziłam fachowośc i nie doceniłam tej ogromnej wiedzy, która nie pozwala odróznic np dachu 2 od 4- spadowego.


tu juz naprawde przesadzasz i probujesz wywołać konflikt - a nie o to tu chodzi. Chyba??? (w dodatku popełniasz w tym zdaniu błąd logiczny)



Ale to drobiazg.
Naprawdę drobiazg .Ważne żeby wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni ze swoich decyzji.

Dotychczas jedyny drobiazg to Twoje doradzanie.

Napisz proszę odpowiedzi na moje pytania (moja pierwsza odpowiedz na Twoj post). Wtedy bedziemy wiedziec więcej. Tymczasem mamy jałową dyskusje - o niczym.

Wydaje mi się, że Ty nie czytasz co do Ciebie piszę (ważne jest to co Ty napiszesz). Czy to prawda?

variuss
12-09-2006, 14:55
variussie twoje szydzenie naprawdę jest w kiepskim stylu

W kiepskim stylu jest szydzenie z mojego zawodu.
A uważam, że nie warto, bo wielu osobom z tego forum pomogłam poza forum, właśnie moją wiedzą i dużym doświadczeniem w niektórych kwestiach. Nie porywam się na to, na czym się nie znam.

W każdym razie przepraszam.

variuss
12-09-2006, 14:56
i znikam
PaPa
Przepraszam za zamęt.

Rom
12-09-2006, 15:01
Bardzo przepraszam Panią wszechwiedzącą :D :D

Habier
12-09-2006, 15:47
variuss

Napisz proszę odpowiedzi na moje pytania (moja pierwsza odpowiedz na Twoj post). Wtedy bedziemy wiedziec więcej. Tymczasem mamy jałową dyskusje - o niczym.

Rom
13-09-2006, 07:38
No właśnie :D po co te nerwy? Lepiej sobie konkretnie porozmawiać. Ja też bym chętnie posłuchał :D

Habier
13-09-2006, 12:24
Rom chyba sploszyles mi cenzorkę projektu :)

cóż - takie życie

Habier
13-09-2006, 12:29
Czy ktoś z Was Forumowicze moze sie podzielic swoimi uwagami na temat tego projektu?

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=346&IdKolekcji=


Bede bardzo wdzięczny

Rom
13-09-2006, 12:39
Rom chyba sploszyles mi cenzorkę projektu :)

cóż - takie życie

Upssssssssssssss :oops:
Sorki
Ale włos mi sie na głowie jeżył jak to czytałem :D przepraszam :D :D nie mogłem sie jakos powstrzymać

ludź
13-09-2006, 14:51
:D
hehehe

jak ja lubię takie wojownicze osobniczki jak variuss
(widocznie mąż bardzo dużo pracuje... :wink: )

tak się składa,że wykonawca proponował mi wybudowanie właśnie C77b.
Podkreślam wykonawca - który ma duże doświadczenie, kwalifikacje i jest polecany. Polecał C77b (zresztą całą serię C77) właśnie ze względu na korzystny stosunek ceny do komfortu. Twierdzi - że c77b to Za stosunkowo nieduże pieniądze komfortowy dom. Ma bardzo prostą konstrukcję, prosty dach i prostą bryłę - to nawet ja skromny inżynier widzę.

WIDZIAŁEM RZUTY TEGO DOMU - NA 100 % NIE MA NA PODDASZU ŻADNYCH SŁUPÓW !!!
Co do poddasza - wcale nie jest tak że poddasze ze skosami kosztuje tyle samo co pełna kondygnacja. Pełna kondygnacja to więcej metrów ścian do postawienia, tynkowania itd - ale przede wszystkim pełna kondygnacja to większa kubatura do ogrzania - bo płacimy przecież za ogrzewanie kubatury a nie powierzchni. Więć raz wybudownie takiego poddasza jest tansze - ale przede wszystkim oszczedzamy na utrzymaniu/ogrzani domu - przez lata sa to olbrzymie oszczednosci.

Poza tym - ale to juz kwestia gustu - po pierwsze poddasza maja niepowtarzalny urok - a tutaj te pokoje wbrew pozoro są duże i wygodne - po drugie sam dom dzieki prościutkiej kopercie tez jest bardzo ładny.

pozdrawiam
a Pani Variuss życzę dużo relaksu i zaznajomienie się z dokumentacją przed komentowaniem (krytykowanych słupów nie ma w projekcie) :wink:

Habier
15-09-2006, 13:10
:D
hehehe


cóż, takie życie - szkoda tylko, że zamieszała, wywołała "konflikt" i uciekła




tak się składa,że wykonawca proponował mi wybudowanie właśnie C77b.
Podkreślam wykonawca - który ma duże doświadczenie, kwalifikacje i jest polecany. Polecał C77b (zresztą całą serię C77) właśnie ze względu na korzystny stosunek ceny do komfortu. Twierdzi - że c77b to Za stosunkowo nieduże pieniądze komfortowy dom. Ma bardzo prostą konstrukcję, prosty dach i prostą bryłę - to nawet ja skromny inżynier widzę.


Dzięki za info (opinie specjalistów). Rzeczywiście dom jest dosyć prosty, a ja taki chcę wybudować.
Boję się jednak tych skosów. Czy w przypadku gdy najniższy punkt na poddaszu ma 1,2 m, a dach ma 30 stopni, to czy da się cokolwiek postawić przy ścianie (wanna, wc, łóżko, etc.). Masz juz z tym jakieś doświadczenia?

Z założenia poddasze ma byś u nas do spania, a dla dziecka tam ma być pokoj do spania/nauki. Czy będzie tam wystarczająco komfortowo dla niego?

I te schody - szerokość 90 cm i w dodatku zabiegowe - tego się boję - czy nie są za wąskie.



WIDZIAŁEM RZUTY TEGO DOMU - NA 100 % NIE MA NA PODDASZU ŻADNYCH SŁUPÓW !!!
Co do poddasza - wcale nie jest tak że poddasze ze skosami kosztuje tyle samo co pełna kondygnacja. Pełna kondygnacja to więcej metrów ścian do postawienia, tynkowania itd - ale przede wszystkim pełna kondygnacja to większa kubatura do ogrzania - bo płacimy przecież za ogrzewanie kubatury a nie powierzchni. Więć raz wybudownie takiego poddasza jest tansze - ale przede wszystkim oszczedzamy na utrzymaniu/ogrzani domu - przez lata sa to olbrzymie oszczednosci.


Tak, tu się zgadzam (140m2 ścian zewnętrznych), ale dlaczego kubatura tego domu to ponad 800m3 ???



jeszcze się zastanawiam nad C77C :)

albo C131b - Delikatny - wariant II

pzdr
Habier

Habier
18-09-2006, 22:47
do góry

Bad
26-09-2006, 20:20
Ja własnie przymierzam się do tego domku. Chciałbym tylko zmienic materiał, z którego bedą budowane ściany. zastanawiam się nad silikatami :-?

Rom
27-09-2006, 07:26
Ja własnie przymierzam się do tego domku. Chciałbym tylko zmienic materiał, z którego bedą budowane ściany. zastanawiam się nad silikatami :-?

A jak to wyjdzie cenowo w stosunku do innych materiałów? Orientowałeś się?

Bad
02-10-2006, 19:55
Właśnie jestem na etapie rozglądania się. Jak dowiem się czegoś konkretnego dam znac.

Szkrab
26-11-2006, 23:11
Przepraszam za moją nieobecność od września na tym wątku. Jednak nic konkretnego nie pojawiło się w dyskusji. Pytania postawione przez Habiera pozostały bez odpowiedzi.
Niewtajemniczonych informuję, że buduję C77B, a swoje spostrzeżenia i fotki umieszczam na wątku poświęconym bratniemu projektowi C77a http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=38547&start=480&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Pozwolę sobie powrócić do pytań postawionych przez Habiera.
Projekt polecił nam wykonawca. Decyzję o wyborze projektu podjęliśmy po 10 minutach! Od wyboru minęło 6 miesięcy, budowa zbliża się do końca, a my jesteśmy ciągle zadowoleni z decyzji.
Po wprowadzonych zmianach na dole mamy: kuchnię, salon, łazienkę, sypialnię, spiżarkę i pomieszczenie gospodarcze oraz garaż. Schody przenieśliśmy w inne miejsce. Poszerzyliśmy je i są bardzo wygodne i łagodne. Pod nimi wygospodarowaliśmy szafę. Porównując z wersją "C" tego projektu, mamy na parterze:
-dużą łazienkę z oknem balkonowym (chcieliśmy czuć się jak w salonie kąpielowym) :lol:
-sporą spiżarkę
-brak schodów w salonie (niewygodne przy dzieciach)
-mniejszy garaż (tylko jednostanowiskowy) :cry:

Obecnie mamy wykończone poddasze. Pod każdym oknem dałem grzejnik, który osuszy i rozpuści ewentualny śnieg zgromadzony na oknie, więc obawy variuss o ciemnych norach są przesadzone.
Skosy:
Dopiero po pokryciu ich rygipsami można się przekonać o ich uroku. W pokojach pionowe ścianki z rygipsu mają 1m wysokości, więc można z powodzeniem dosunąć do nich biurko z monitorem, łóżko. Wysokie meble można postawić przy ściankach działowych. Na górze wygospodarowaliśmy dodatkowy 3 pokój, którego nie było w projekcie. Uzyskaliśmy to dzięki przeniesieniu schodów. Łazienka (2,9x3,7) nie pozwala na ustawienie kabiny (można ją jedynie wymurować) ale moża wstawić wannę (nawet dużą). Kosztem wiekości łazienki wydzieliliśmy garderobę.
Co do słupów na poddaszu, to położenie więźby nie wymaga ani jednego słupa. Dopiero po podziale na pomieszczenia, dla bezpieczeństwa, wykonawca przy stawianiu ścianek działowych umieścił w nich słupy podpierające.
Ogrzewanie.
Na parterze stoi piec-koza, która jest jedynym źródłem ciepła. Jest na tyle wydajna, że robotnicy pracujący na górze rozbierali się do podkoszulka. Nawet zaczęliśmy się zastanawiać nad sensownością montowania grzejników, ale osuszanie okien zdecydowało o odrzuceniu tego pomysłu.
Dotychczas myśleliśmy o "oddaniu" dzieciom góry, sobie zostawiając dół, jenak coraz częściej zastanawiamy się nad przeniesiem sypialni na górę. Tak nam podobają się te skosy i ciepełko panujące pod nimi.

lmiras
05-12-2006, 12:56
Czy ktoś buduje lub budował projekt Zręczny C77B. Jak poszło, jak się mieszka ?ł

zaola
28-05-2007, 09:24
witam, czy ktoś buduje lub budował C77b Zręczny wariant II ?