PDA

Zobacz pełną wersję : jaka wełna do ściany warstwowej - mineralna czy szklana



mania2
28-01-2003, 13:31
jaka nalezy zastosowac welne w scianie warstwowej max=ocieplenie=cegla modularna .Wlasciwie to nie wiem czym sie roznia te welny . Zastanawiam sie nad styropianem , ale jak widze cena jest porownywalna . wiec bardziej przemawia do mnie welna .

januszek
28-01-2003, 13:38
więc
rozróżniamy dwa materiały
watę szklaną
wełnę mineralną
wata jak sama nazwa sugeruje jest wykonywana ze skła takie długie cienkie włókna odpowiednia zlepone
natomiast wełna pochodzi z włókien bazaltowych (kamień)
trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie tak jak trudno wyjaśnić wyższość świąt wielkiej nocy itd
na ściany trzeba raczej dać materiał który nie ulegnie osiadaniu
i tu poleciłbym wełnę mineralną ale półtwardą lub twardą.

Bartt
28-01-2003, 15:12
zasadnicze różnice to kolor :smile: odp. żółty i szary

Octavian
28-01-2003, 15:35
Wybierz ten materiał, który ma jak najmniejsze U z zastrzeżeniem wypowiedzi poprzednich :wink:
Hlup

KrzysiekS
28-01-2003, 17:20
Mniejsze U ma welna szklana, ale do scian warstwowych z pustką nalezy stosowac welne skalną, jest twardsza i ma mniejsze dopuszczalne zmiany wymiarow. Zresztą podają te informacje foldery reklamowe kazdego producenta welny (Rockwool, Isover)

Parametry Rockwool, Isover mają te same.

rchmielewski
29-01-2003, 10:52
Na belach wełny podany jest współczynnik R. Jaka wełna jest lepsza, czy ta z wiekszym współczynnikiem, czy z mniejszym. Np. wełna o grubości 15 cm. ma R = 3.7 a w 5 cm. - R wynosi 1.7. Na co zwracać uwagę przy zakupie wełny?
Pozdrawiam.

januszek
29-01-2003, 11:29
R jest to opór cieplny, który zalży od
-grubości izolacji
-przewodności cieplnej (tzw Lambda)
im większy opór cieplny tym mniejsze straty ciepła
kupuj te z największym oporem R

Bartt
29-01-2003, 14:47
U ściany = 1/(R1+R2+...Rn), im R danej warstwy wyższe tym U całej ściany niższe, a o to nam wszystkim chodzi

Octavian
29-01-2003, 15:13
Dla uzupełnienia Januszka:
U to odwrotność R. Więc jak spotkasz na opakowaniu U to kupuj z jak najmniejszym.
Hlup

ZLOSLIWY
30-01-2003, 09:51
Moim zdaniem -wybierz wełnę 12-14 cm grubości. W twoim wypadku nie musisz stosować pustki wentylacyjnej. Osobiście polecam POLTREM MAX ISOVERA.

mania2
04-03-2003, 13:56
Dlaczego nie musze zastosowac pustki wentylacyjnej , wszedzie sie o niej mowi . Znajomi mi mowia ze welna nie jest dobrym masterialem do scian warstwowych , lepszy jest styropian . I jeszcze jedno niech mi ktos powie czy welne sie uklada na scianie na prtzekladke w dwoch warstwach ??