PDA

Zobacz pełną wersję : Nareszcie ktoś obalił mity o oknach PCV



Rafter
28-01-2003, 23:00
Bo już nie mogłem słuchać argumentów tradycjonalistów z wypowiedziami na temat wyższości okien drewnianych.
Tak samo z tynkami tradycyjnymi.
Teściowi gadają starzy murarze, że nie ma jak tynki wapienno-cementowe. I ten mi zawraca gitarę, że nie ma jak takie tynki.
A dla mnie ci murarze są jak producenci lamp naftowych, do których nie dociera, że są już lampy halogenowe.

Maco
28-01-2003, 23:39
Swoją drogą, bardzo dobry artykuł J. Płońskiego !

kgadzina
29-01-2003, 11:17
Właśnie właśnie. Jest okazja zobaczyć jak wygląda nasz (dawno już nie słyszany) forumowicz plonskij.

agnes
29-01-2003, 12:23
On 2003-01-28 23:00, Rafter wrote:
Bo już nie mogłem słuchać argumentów tradycjonalistów z wypowiedziami na temat wyższości okien drewnianych.
Tak samo z tynkami tradycyjnymi.
Teściowi gadają starzy murarze, że nie ma jak tynki wapienno-cementowe. I ten mi zawraca gitarę, że nie ma jak takie tynki.
A dla mnie ci murarze są jak producenci lamp naftowych, do których nie dociera, że są już lampy halogenowe.

święta prawda :smile:Każdy nagina tak aby to jemu pasowało.Są tacy co nie uwzgledniaja argumentacji drugiej strony ,tylko uparcie obstają przy swoim zdaniu a trzeba być elastycznym .
pozdrawiam

29-01-2003, 13:12
Moim skromnym zdaniem forumowicz plonskij wygląda bardzo ładnie i przystojnie. :smile:

am
30-01-2003, 00:50
kgadzina - plonskij jest jak najbardziej słyszany i aktywny na forum - tylko pod innym nickiem :grin:

kodi_gdynia
30-01-2003, 09:00
Rozumiem, że można go spotkać w postach o oknach?
Pozdrawiam

Maluszek
30-01-2003, 09:20
Dokładnie tak :razz:

30-01-2003, 15:33
Tak dobry marketing to podstawa. Szczególnie w wydawnictwie Murator które wciśnie ciemniakom wszystko, a oni się jeszcze cieszą i dziękują.
Zachodni producencie wyprodukowałeś jakiegoś budowlanego bubla, niezgodnego z normami i standardami dzwoń do muratora !
Skuteczność 100%

30-01-2003, 15:44
:grin: ANONYMUS co masz na myśli = czyżbyś prosił żeby podać okna -buble niespełniające podstawowych wymagań, odpady przemysłowe z Zachodu, ich poronione pomysły które trzeba wcisnąć "ciemniakom" z Polski żeby sobie odbić straty.
Można podać ale raczej na priva.
MURATOR ich nie reklamuje [na szczęście].
Dzięki za opinie.

Rafter
30-01-2003, 21:23
Kolego Anonimowy !
Dlaczego piszesz odważny tekst, a nie masz odwagi się zalogować?
Ja napisałem wątek o konkursie Muratora i podpisałem się swoim nickiem.
Mimo, iż wiem że nie przysporzył mi on sympatyków.

30-01-2003, 22:16
Bo nie chcę robić reklamy temu forum poprzez zwiększanie liczby zarejestrowanych użytkowników.A także udostępniać tej firmie mojego adresu mailowego i ewentualnych danych.
A te nagonki, żeby się rejestrować to sobie daruj, chyba że jesteś tu w pracy.

Luśka
30-01-2003, 22:57
Myślę, że takich artykułów jak Jurka P. powinna Redakcja zamieszczać dużo, dużo więcej. Na to, czy będą chętni, żeby z dobrych rad korzystać i przede wszystkim - czy będą się kierować opiniami fachowców, Redakcja wpływu mieć raczej nie będzie, ale na pewno zyska na wiarygodności. No i wdzięczności wszystkich budujących, którzy unikną błędów i pomyłek. Serdeczne pozdrowienia i podziękowania dla JP.

pchelek
31-01-2003, 09:02
:grin: Mam ciekawy artykuł o historii okien w dziejach Ziemi aż do współczesności - kończę na PVC - po pewnych przeróbkach puszczę go do publikacji - jest długi ma 30 stron - jak są chętni do poczytania to proszę o e-mail.
Z tymi oknami-bublami to jest taki problem, że [niestety] są tanie i produkowane masowo. Ich producenci donoszą [ślą skargi] jak się ich obsmaruje i ujawni, że te ich okna to knoty.
Już miałem kłopoty.
W każdym razie jestem czujny i jak na Forum ujawnia się jakiś bubel to staram się ostrzec ewentualnego [nieświadomego] nabywcę.
Występuję wtedy jako anonimus - niestety.
Najlepszy sposób na te knoty to po prostu zażądać aprobaty technicznej ITB. Chociaż niestety znam już przypadek, że aprobata została podrobiona [podrobiono pierwszą stronę].
Uważny ewentualny nabywca spostrzegł oszustwo bo widizał, że aprobata to nie jedna strona ale kilkadziesąt.
Jak się podrabia pieniądze to podrobienie aprobaty nie jest takie trudne.

kodi_gdynia
31-01-2003, 10:00
Miło Cię widzieć pchelek.
Pozdrawiam :grin:

W temacie okien to jestem chętny. Czekam na maila.
_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: kodi_gdynia dnia 2003-01-31 10:03 ]</font>

Teska
03-02-2003, 22:43
Pchełek nareszcie ...:smile: znalazłam co myslisz o oknach z M&S ?

Pozdrawiam

pchelek
04-02-2003, 15:44
:grin: Okna tytanowe ha, ha, ha
ja ostatnio mam "na tapecie" okna brylantowe.
Do kodi - wyślęCi jutro o tych oknach

kgadzina
04-02-2003, 15:50
Pchełeczku - ja też proszę o lekturę.

Maco
05-02-2003, 00:18
Ja też proszę o ten artykuł (adres w profilu) :smile:

kodi_gdynia
05-02-2003, 20:05
Mamy co prawda przeprowadzkę w biurze, więc maila nie odczytam szybko, ale czekam. Dzięki Pchelek.
Pozdrawiam

bedi
05-02-2003, 22:41
pchelek, jesli to nie problem to też bym chciał ten artykuł. Właśnie przerabiam temat wyboru okien.

Dzięki,

bedi

05-02-2003, 22:53
Wklej ten artykuł tutaj wszyscy chcieliby poczytać!!!!!

pchelek
06-02-2003, 14:59
:grin: jest z rysunkami!!!!!!! 33 strony!!!!!!!!!!!!!

Osówka
07-02-2003, 12:39
Czy dobrze zgaduję - "Pchelek" jest zdrobnieniem od "Plonskij" ?
Jeśli zgadłam to poproszę w nagrodę ten długaśny artykuł z obrazkami ( ach, bardzo lubię obrazki!), a jeśli nie zgadłam to też poproszę na pocieszenie. W końcu jestem blondynką......

07-02-2003, 12:45
Tytuł "Nareszcie ktoś obalił mity o oknach PCV" jest moim zdaniem przesadny. Artykuł o którym mówimy jest kolejnym głosem w dyskusji. A jaka jest prawda ................... :???:

Wowka
07-02-2003, 12:45
Sorki to wyżej to moje.

pchelek
07-02-2003, 15:53
:grin: prawda jest bolesna [każde tworzywo przynosi pewne zagrożenia]
kocham blondynki
na poniedziałek przygotuję to do wysyłki te 33 strony
Powiem tylko, że PVC ma już 132 lata i zostało wynalezione niejako przypadkiem przy poszukiwaniu sposobu utylizacji odpadów jakim wtedy były odpady chloru [odpadu przy produkcji ługu sodowego niezbędnego m.in. w garbarstwie] Tak więc 132 lata temu było to ratowanie środowiska przed skażeniem chlorem. Teraz problemem jest PVC - wiecznie żywe i niezniszczalne ale nie jako śmiertelna trucizna tylko jako uciążliwy śmieć na wysypisku.

13-02-2003, 10:18
Obawiam sie, ze poziom swiadomosci zagrozenia przez odpady powstajace po oknach z tworzyw sztucznych jest wsrod uczestnikow tego forum, opowiadajacych sia za plastikami dosc niski,

Zatem argumenty o szkodliwosci trzeba schowac pod czpke.
Wazne jest to, ze jest ladne i niedrogie.

I jeszzce ktos potrafi ise cieszyc z "obalenia" mitow o oknach pvc.
Zalossne.

Anonimowy

kodi_gdynia
13-02-2003, 10:41
Widzę, że bardzo przeszkadzają Ci okna plastikowe, pewnie tak jak Coca-Cola, Pepsi i inne tego typu historie w butelkach plastikowych.

Rafter
13-02-2003, 19:04
Racja Kodi, dla mnie Anonimowy jest żałosny.
A drewienko impregnowane różnymi lakierami oczywiście jest super ekologiczne, oddychające i rozkładające się w miesiąc po zakopaniu w ziemi.

Pagin
13-02-2003, 21:02
Witam,
Pchelek dolaczam sie do prosb o przeslanie artykulu, dziekuje
Pozdrowienia

Pagin
15-02-2003, 20:04
Pchelek, witam raz jeszcze,
Zapomnialem podac adres: [email protected]
Dziekuje

nynek
15-03-2003, 15:12
wiadomojś potrzebna na wczoraj-JAKIE okna są praktyczniejsze ,oczywiście chodzi mi też o jakość

pchelek
18-03-2003, 15:36
:grin: nie ma na to odpowiedzi - w każdym razie ja nie znam
Jak nie lubisz malowania okien to te z PVC
Jak Twoja żona, narzeczona, mama, babcia, ciocia, gosposia [ostatecznie TY] nie lubisz myć okien to te z drewna
z PVC są tańsze
Z drewna droższe
Z PVC trudniej zamontować.
Z drewna okna są łatwiejsze w montażu
Wystarczy??????

automik
19-03-2003, 20:47
Pchełek,
trochę spieram się z żoną o okna PVC z okleiną ( np w kolorze drewna. Czy mógłbyś wrzucić do forum jeno zdanie na ten temat?

pchelek
27-03-2003, 13:41
:grin: ta okleina jest bardzo ri na pewno nie zagrozi Twoim dobrym kontaktom z żoną, nawet jak okna będą często myte.
Namów żonę na te kolorowe - argument jest zasadniczy - na białym strasznie widać brud i zacieki. Idź z żoną na spacer i pooglądajcie sobie okna białe - jak są brudne.

Teska
27-03-2003, 17:41
jestem przyznam nieskromnie pod wrazeniem koloru moich okienek:smile: złoty dąb...jak sciagnełam tasme..wygladaja booosko

pchelek
28-03-2003, 09:33
:grin: Ty też jesteś boska - jak wyglądasz przez te śliczne okna. Jak chcesz, żeby lśniły w kolorze to je można przepolerować pastą taką jak do elementów plastikowych w samochodzie.

maciek_s
28-03-2003, 10:44
Teska,
ja też mam zamontowane okna z okleiną złoty dąb - kolor naprawdę extra. Do tego mam jeszcze szprosy w kolorze złotym... Maciek_s

Bela
28-03-2003, 11:16
Teska - a jak ten "tytan" w obsłudze?
B

Teska
28-03-2003, 12:39
wszystko poki co oki...:smile:

Teska
28-03-2003, 12:41
MACIEK S i do tego klameczki w kolorze starego złota...


PCHEŁEK...nie komentuje...

pchelek
28-03-2003, 14:35
:grin: Złote klamki - przyda się w czasie kryzysu.
Są też złote okucia SIEGENIA, białe, szare, lub w innych kolorach uszczelki.

pchelek
28-03-2003, 14:38
:grin: jak masz okna M&S to warto nakleić nalepki "Okna tytanowe M&S". Mają chyba takie.
Ich reklama jest bardzo sugestywna. Złodziej [ewentualny] odstąpi od zamiaru włamania i pójdzie do sąsiada - znam już taki przypadek.

maciek_s
28-03-2003, 15:04
TESKA. Sorka. Za mało powiedziałem. Okleina jest jednostronna - z zawnątrz. Wewnątrz okna są białe, klamki i parapety też. Maciek_s

Teska
29-03-2003, 10:32
Pchełku....każdy kupuje okienka jakie chce...:smile:Ja drewnianych nie chciałam... jesteś złosliwy,czy to tylko mi się wydaje??

Pozdrawiam

pchelek
03-04-2003, 12:27
:grin: Teska [złota] ja złośliwy - broń boże. Te okna z okleiną złoty dąb to najładniejsza okleina i faktycznie te okna wyglądają jak drewniane - do tego odpada Ci problem mycia [na białych widać zacieki, plamy i kurz a na kolorowych nie, kolorowe mnie się elektryzują niż białe a do tego nie trzeba tego malować jak tych drewnianych.
Dokonałaś słusznego wyboru.

Teska
03-04-2003, 16:44
:smile:

Osówka
04-04-2003, 13:38
Ja też, ja też chcę żeby mnie pochwalić!!! Też będę mieć złoty dąb. Ale z drzewa REHAU. Pozdrawiam !

Tito
05-04-2003, 20:43
Ludzie - przestańcie opowiadać, że okna dreniane trzeba często malować. W swoim starym domu mam okna sosnowe w lazurze. Zostały wstawione w 1995 roku i dziś wyglądają jak nowe mimo,że nie były nigdy malowane . Opwowiadanie mitów tego typu to sposób na pocieszenie się po zakupie okien z PCV.
Do nowego domu kupiłem okna plastikowe - z dwóch powodów:
1.Cena
2.Bardzo podoba mi się "złoty dąb".
Mimo , ze bardzo dobrze znam się na jednych i drugich - nie ośmieliłbym się osądzić, które są lepsze.

Pozdrawiam,

jod@
08-04-2003, 00:36
Teska złoty dąb to najładniejszy kolor na okna. Niejedne naturalne drzewo się chowa.
Tylko czy szyby to wytrzymają?
Pchełek napisał w jednej z wiadomości:
"Listwa do szklenia zestawu 24 mm ma możliwość luzu plus/minus 1 mm. Uszczelka z drugiej strony daje luz taki sam. Nie można taką listwą zaszklić zestawu grubszego niż 26 mm [2 mm luzu] bo będzie bardzo mocno zaciśnięta. Taki układ jest bardzo sztywny - szyba nie ma możliwości kompensacji ruchów. Samo zaszklenie wymaga siły słonia - są tacy specjaliści co to potrafią - jest to niedopuszczalne...."
Szyba P2=8,6 mm cały zestaw ma więc 8,6+14+4= 26,6; albo to szklił super specjalista, albo ramka ma tylko 12 mm.
Kolor nagrzewa sie mocniej, a więc i plastik wiecej się rozszerza.

pchelek
11-04-2003, 11:24
Mogą ewentualnie pękać szyby - popatrz czy listwy przyszybowe nie odstają od szyby [ramy] czy nie ma z nich łuków - szczególnie, że jest to kolor. Chociaż niemożliwe, żeby to zaszklić na szybie z ramką 14 mm standardową szybą. Szerokość ramki podawana jest na szybie np. 4/16/8.6 Może to być ramka 10 mm lub 12 mm. A może też być węższa listwa przyszybowa.
Pomierz szerokość ramy, sprawdź szybę jaka jest [opis na aluminiowej ramce] i pomierz głębokość osadzenia szyby ze strony zewnętrznej i wewnętrznej i pomierz szerokość samej listwy przyszybowej [z uszczelką i bez uszczelki]. Na koniec jaki to system okien.
Sprawdź też czy przy nacisku szyba nie "chodzi' czy się nie przemieszcza poprzecznie.
Sprawdzę i odpowiem.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: pchelek dnia 2003-04-11 11:26 ]</font>

jod@
11-04-2003, 18:55
Myślę że są dwie mozliwości (pod warunkiem że jednak listwa na pakiet 24mm, a tak chyba jest skoro sprzedawca informował że wsp. k ciuuuut mniejszy niż 1.1).
Albo odstęp miedzy szybami 12 mm i wtedy szyba luźno wstawiona, albo odstęp 14 mm ale dana jakaś cieńsza uszczelka przy szybie.
Oba rozwiazania na pewno pogarszaja izolacyjność okna - krawędź szyby jest najzimniejszym miejscem w szybie.
http://www.smilies.nl/love/ladysman.gif

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jod@ dnia 2003-04-29 20:42 ]</font>

jod@
29-04-2003, 17:45
http://www.afternight.com/smiles/boots.gif
Czekam i czekam na odpowiedź.
Myslałem ze Pchelek wyjaśni wszystkim jak to jest.
Przypomnę że Teska napisała:

...
Poinformowana mnie takze ze szyba bezpieczna tzw P-@ ma 1,2 a nie 1,1 jak to czynia inne firmy..
wiec nie wszyscy nie informuja.
Teraz producenci okien z szybami antywłamaniowymi w pakiecie grubości 30 mm i wsp. k=1.1 uchodzą za firmy nieuczciwe.
Forum jak by nie patrzyć miejsce w dużej mierze kształtujace opinię na dany temat. Tym bardziej że wypowiadają się (w wiekszości)osoby bezstronne.

Rozumiem też, że kupiłaś okna trójkomorowe, które w wersji kolorowej są dwukomorowe?


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jod@ dnia 2003-04-29 20:43 ]</font>

pchelek
30-04-2003, 10:58
1,1 to na ogół środek szyby. Tak naprawdę to będzie 1,3.
To tylko marketing bo jak ktoś poda, że ma szyby 1,3 [dane właściwe] zamiast 1,1 to "wypada" z rynku. Ma "gorsze" szyby. A tak naprawdę to ta różnica 0,2 daje w oknie różnicę 0,05, czyli prawie nic. Przyjęło się, że wszyscy piszą o szybach 1,1.
Co do szklenia - Myślę, że lepiej jest zaszklić trochę luźniej, zaciśnięta listwa może [jak jest kolorowa] wyginać się bardziej niż biała, czy niezaciśnięta. Pytałem się też w firmie o te dwa milimetry luzu [po jeden na stronę. Z uwagi na tolerancję wymiaru uszczelki, tolerancje wymiarów listew przyszybowych i sposób ich osadania [też ma pewien luz] można przyjąć plus/minus do trzech milimetrów. Ale raczej szklić luźniej.
To fakt, że ramka szyby to najzimniejsze miejsce i wzdłuż niej następuje ewentualne wyraszanie wilgoci. Ale na to nie ma sposobu by to całkiem wyeliminować [są już ramki "ciepłe"]
Czy to wyjaśnienie wystarczy?

jod@
30-04-2003, 18:27
Pchelek
Nie rozumiem co to znaczy że przyjęło się że wszyscy piszą o szybach 1.1.
Zadałem sobie trud i poczytałem świadectwa badań Instytutu Szkła i Ceramiki i wszedzie w orzeczeniu napisane było:
Badanie szyby zespolonej o budowie 4/16/4 z argonem w przestrzeni miedzyszybowej posiadają współczynnik przenikania ciepła U=1.1 W/m2K.
;dlaczego więc ktoś ma podawać jakieś "dane właściwe" =1.3
Co do szklenie to ja myślę że należy zaszklić szybę 4/16/4 jak i szybę 4.4.4/16/4 w takich samych warunkach (a więc odpowiednio listwy przyszybowe do pakietu 24mm i 30mm), aby bez wzgledu na rodzaj szyby mieć okna o takich samych parametrach.
Jakby nie patrzyć zastosowanie szyby antywłamaniowej z cieńszą ramką miedzyszybową po pierwsze pogarsza ogólną izolacyjność szyby, po drugie wciśnięcie jej na siłę bo uszczelki mają luz dodatkowo pogarszaja izolacyjnoś samej krawedzi szyby.
Się rozpisałem, a jak znam forum to zaraz ktoś napisze że się przemądrzam.