PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o INFO o szambie?



Bela
29-01-2003, 13:18
Coś mi wyszukiwarka nie chce działać, proszę więc o podpowiedź, czy był już i jeśli tak, to gdzie znajdę wątek na temat szczelnego zbiornika na... no wiecie - szamba.
Mam zamiar teraz od tego zacząć (tzn. na wiosnę, bo teraz chyba jeszcze ziemia zamarznięta). Czy już ktos przprowadzał sondaż - jakie powinno być: dwukomorowe? z betonu, czy z tworzywa? jakiej pojemności dla 2-3 osób?
Nie chcę powtarzać tematu, więc proszę o INFO.
Bela

Luna_tyk
29-01-2003, 13:27
Bela, wiele zależy od tego - gdzie budujesz. Ja ten problem rozwiązywałem latem ubiegłego roku. Ofert od groma, ceny też od groma. Po analizie skreśliłem zbiorniki z tworzywa. Maja jedną zaletę - są lekkie, i jedną wadę - są za drogie.
Z firm oferujących żelbetowe najtańszy był Probud z Poręby (www.probud.com.pl - albo bez com ?). Ale to na województwo śląskie i ościenne - ja się wybudowałem w małopolskim.
Wziąłem 2 zbiorniki - 10 m3 na nieczystości jako 3-komorowy. Ten jest nadmiarowy, z zapasem.... Oraz 4 m3 jako zbiornik na deszczówkę, bo ogród mam duży.
Co więcej? Przyjechali z żurawikiem, wsadzili do wykopu, założyli pokrywy, wyspoinowali. Fakturę wystawili po usłudze, żadnej zaliczki nie płaciłem. W sumie - plus.
PS Ja je już użytkuję - są szczelne, tak jak miało być.

alex
29-01-2003, 13:39
Jesli rozwiazanie tymczsowe, polecam zdecydowane kregi betonowe, mozna zrobic by byly szczelne i ile komor chcesz, wychodzi najtaniej, bo za 6m3 w sumie zaplaciliam 1100zl.

Bela
29-01-2003, 16:27
[quote]

Wziąłem 2 zbiorniki - 10 m3 na nieczystości jako 3-komorowy. Ten jest nadmiarowy, z zapasem.... Oraz 4 m3 jako zbiornik na deszczówkę, bo ogród mam duży.

To ile w końcu masz m3 2x10+4 ? I ile Cię to kosztowało?
Ja buduję w Warszawie, więc muszę poszukać gdzieś bliżej.
Ale zastanawiam się, czy taka przydomowa oczyszczalnia, nie opłaca sie bardziej - jest reklama w ostatnim Muratorze (www.pipelife.pl) za ok. 3.700 zł za komplet. Myślę.
B

Luna_tyk
29-01-2003, 16:52
Niejasno się wypowiedziałem - mam 1 x 10m3 i 1x4m3. Ten 10 m3 jest trzykomorowy, i teraz do niego dorobię rozsączanie.
10 m3 - 2.302 zł
4 m3 - 1230 zł (z osadzeniem)
Nie opłaca się brać zbyt dużych - i tak beczka do mnie przyjeżdża 5,5 m3, i więcej nie wyciągnie. Ten nadmiar to rezerwa, gdyby goście zjechali, a beczka była w naprawie.
pozdrawiam


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Luna_tyk dnia 2003-01-29 17:53 ]</font>