PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre, bo polskie? - co sadzicie o polskich wyrobach?



alex
29-01-2003, 14:24
Nasz dom powinien nazywac sie "Teraz
Polska", bo mam meza fanatyka, ktory kupuje w miare mozliwosci towary robione u nas(niewazne ze zachodni koncern).W ten sposob chce pomoc naszej gospodarce!Co o tym myslicie?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Redakcja dnia 2003-04-14 16:17 ]</font>

kodi_gdynia
29-01-2003, 14:36
Polskie towary są ok., choć w dobie globalizacji czy są produkty od początku do końca polskie - mam obawy.
Pozdrawiam

Maco
29-01-2003, 14:58
Myślę podobie jak Twój mąż, alex. W miarę możliwości też polskie produkty będą miały priorytet nad zagranicznymi. Ale oczywiście, jeżeli cena i jakość będą podobne.

alex
30-01-2003, 09:26
Ciesze sie Maco, ze masz podobne zdanie, ale niestety bedziesz musial isc wiele razy na kompromis. I unikaj niemieckich marketow jak Obi, juz lepiej jest w francuskich, tam sporo rodzimej produkcji.
Niestety kupilismy niemiecki wklad Spartherma (bo byla super okazja, zaoszczedzilismy 1tys zl, normalnie kupilibysmy Tarnawe), ten czeski bojler, troche niemieckiej armatury i kafelek, bo wynalazlam jakis dziwny sklep ktory sprzedawal plytki wartosci 60zl/m2 za 18zl (IIgat., ale i tak super). Poza tym, to wszystko jest polskie (czytaj: u nas robione).

Jezier
30-01-2003, 11:18
Spartherm też jest robiony w Polsce. Dokładnie w Strzelcach Krajeńskich obok Gorzowa Wlkp.

alex
30-01-2003, 13:27
Jezier, to niemozliwe!!!!
Oni wszystko importuja. Skad masz takie rewelacje?

kodi_gdynia
30-01-2003, 13:34
Był cały wątek na temat Spartherma. Kontaktowałem się z Hajdukiem /identyczny jak Spartherm/ i wiem, że obok w budynku robią Spartherma - okolice Gorzowa. To fakt. Nie powinno Cię to dziwić. Globalizacja.
Pozdrawiam

Jezier
30-01-2003, 16:26
http://www.spartherm.com.pl/laser.htm
ten telefon na dole strony na pewno jest do Strzelec Krajeńskich.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jezier dnia 2003-01-30 17:27 ]</font>

30-01-2003, 19:49
co ja sadze o polskich wyrobach?
a gdzie je mozna spotkac?

Bartt
30-01-2003, 20:00
Podejście zdroworozsądkowe. Przy równoważnych produktach kupię polskie. Ale tam gdzie muszę mieć gwarancję jakości postawię na liderów: ściany, wełna, dachówki, kocioł - niestety kapitał obcy. Wykończeniówka: okna, drzwi, kafle, farby, panele, schody itd - niech decyduje cena i jakość

KarinaZ
30-01-2003, 23:41
Podejrzewam, że trudno jest spotkać 100% produkt polski,
szczególnie wśród materiałów omawianych na Forum.
Elita budujących ( Forumowicze ), nie kupują np. u lokalnego producenta pustaków max ( rzadko w każdym razie ), tylko coś raczej z górnej półki. To tylko przykład, przyjrzyjcie się wątkom Forum ; kominki, piece, dachówki itd.
Sądzę, że nikt z Was po te produkty nie jeździ do Francji, nie sprowadza bezpośrednio z USA itp. Ktoś je Wam przywozi, ktoś montuje i serwisuje.
Nawent jeśli są one w 20% polskie to jest to 20% miejsc pracy dla POLAKÓW. Oby jak najwięcej !

Karina

agnes
31-01-2003, 08:10
No właśnie-podstawowe pytanie-Ile jest polskiego w polskim?
inna sprawa jest np. z chemią użytkową typu proszki do prania ,z kosmetykami czy perfumami - oby nie polskie .Ja mieszkam przy granicy niemieckiej i wiem jaka jest róznica np.w markowych polskich perfumach a perfumach kupionych za Nysą -ogromna!! Naprawdę .Tak samo jest z kosmetykami czy proszkami.Nasz vizir nie pierze tak dobrze jak np. niemiecki .Akurat wybieram sie jutro do Niemiec po zakup klamek,żadne w Polsce mi sie nie podobają a są cholernie drogie,ale np. słyszałam o przestrogach przed czeską dachówką czy innymi czeskimi materiałami budowlanymi,są znacznie tańsze ale o gorszej jakości. Mam znajomych którzy mają zrobiony dach z czeskiej dachówki-zobaczymy jak się zachowa np.po tej zimie /jest to I sezon dachu/

KarinaZ
31-01-2003, 17:37
Czy byliście kiedyś na wakacjach na Słowacji, albo na nartach w Czechach. Oni często przyjeżdżają do Polski po towary przemysłowe i takowe można spotkać w pensjonatach. Podobno z tego "żył" ( może nadal żyjke ) targ w Cieszynie. To o czymś świadczy !

Karina

helism
05-02-2003, 12:41
On 2003-01-31 18:37, KarinaZ wrote:
Oni często przyjeżdżają do Polski po towary przemysłowe ... To o czymś świadczy !

Karina


A ja uważam, że to nie świadczy o tym, że polskie towary przemysłowe są dobre, tylko, że czeskie są jeszcze gorsze od polskich.
A swoją drogą, wracając do materiałów użytych do budowy i wyposażenia domu: u nas 90% to produkty polskie, obce są tylko bojler, centralne ogrzewanie (oprócz rurek),folia paroprzepuszczalna, płyty gk i z 5 kg fugi. Reszta wszystko "made in Poland" i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: helism dnia 2003-02-05 13:42 ]</font>

alex
10-02-2003, 14:41
Helism! Dzieki za wsparcie!
My tez jestesmy zadowoleni, ale niestety zaszedl wlasnie kolejny zgrzyt, bo zdecydowalismy sie na wloska instalacje alarmowa (bo super nowoczesna, bo od kolegi taniej, a polski Satel pracuje niestety na starych ukladach elektron).

Czy nie uwazacie,ze jest przegieciem paly sprzedawanie mlotkow, lopat itp niemieckiej produkcji w Polsce??? Nie dosc ze drogie, to chyba ktos u nas tez to umie zrobic? Omijajcie Praktikera, Obi itp gdzie sporo maja takich kwiatkow....

ADAMOS48
25-02-2003, 20:08
Buduję dużo z polskich materiałow choć jest to 100% niemożliwe .

26-02-2003, 11:35
Witam.
Ja wychodzę z tego założenia że jeżeli polski materiał budzi u mnie wątpliwości, kupuje niemiecki. Niemiecki mam kominek (Spartherm), dachówkę (Nelskamp), ściany (Ytong), wszystko pozostałe to polskie.

musso
26-02-2003, 16:54
Czytając powyższe posty przypomiało mi się jak 1990r. kolega budował dom i w Berlinie jeszcze zach. zamówił cegłę klinkierową bo była tańsza njż polska a jako niemiecka miała byc lepsza. Po 14 dniach od zamówienia przychodzi transport cegieł ładnie opakowanych z napisami w języku niemieckim że cegłę wykonano w byłej f-ce niemieckiej obecnie w Polsce. Komentarza kolegi nie będę przytaczał.
Wg. mojego rozeznania na polskim rynku budowlanym jest tylko 3% towarów z importu.

Daark
26-02-2003, 17:43
Nie zastanawiam się nad tym podczas kupna, ale po fakcie i tak wychodzi, że większość produktów pochodzi z Polski (wienerberger, braas, gulfiber) mimo, że to kapitał obcy.

Luśka
26-02-2003, 18:09
Nie nastawiam się na pochodzenie producenta przy wyborze czegokolwiek zwiazanego z domem, raczej korzystam z możliwości porównania ofert. I zwycięża ta, która jest wystarczająco dobra za cenę, na którą mnie stać. Teraz, jak przeanalizowałam co mam "polskiego" a co "obcego", to chyba wychodzi pół na pół. Myślę, że wanna NEO z Koła nie obrazi się na armaturę Damixa. Za to szafki do kuchni firmy w Suchej Beskidzkiej biją na głowę słynne kuchnie włoskie :smile:

musso
26-02-2003, 18:31
Pochodzenie towaru można tylko i wyłącznie ustalić na podstawie atestu dopuszczającego dany towar do sprzedaży na rynku polskim. Na poczatku lat 90 prowadziłem hurt. sprzetu AGD i znam wszystkie numery jakie robili finalni dystrybytorzy. Włosi 90% toworu produkują w Azji szczególnie z przeznaczeniem na export. Kraje Beneluksu, Skadynawia i Niemcy w Azji poprzez Irlandię. Wrzystko co powyżej napisałem wcale nie świadczy że towary te są słabej jakości, napewno są lepsze od towarów montowanych z części w kiepskich i nastawionych na szybki zysk tzw. stodołowych firmach.

Redakcja
14-04-2003, 15:17
Podtrzymujemy wątek. Dobre bo polskie? Czy kierujecie się polską marką przy wyborze?

pyrka
14-04-2003, 20:43
Kiedy mam do wyboru dwa wyroby podobnej jakości, biorę tańszy. Potem najczęściej okazuje się ,że są to wyroby polskie.

pyrka
14-04-2003, 20:49
Kiedy mam do wyboru dwa wyroby podobnej jakości, biorę tańszy. Potem najczęściej okazuje się ,że są to wyroby polskie.

Martin
14-04-2003, 22:09
Uważam, że dobrze jest mieć w tym temacie podejście zdroworozsądkowe, tzn. kupować polskie jeżeli produkt zagraniczny jest podobnej jakości i podobnej cenie. Wiem, że w dobie globalizacji ocena co jest polskie, a co nie jest utrudniona. I tak np. kupiłem polskie pustaki, polski cement, polskie drewno, chemię budowlaną. Ale np. dachówka jest już zagraniczna. Przy wielu innych produktach mam wątpliwości co do pochodzenia, ile jest w nim polskie, a ile zagraniczne.

Martin
14-04-2003, 22:09
Uważam, że dobrze jest mieć w tym temacie podejście zdroworozsądkowe, tzn. kupować polskie jeżeli produkt zagraniczny jest podobnej jakości i podobnej cenie. Wiem, że w dobie globalizacji ocena co jest polskie, a co nie jest utrudniona. I tak np. kupiłem polskie pustaki, polski cement, polskie drewno, chemię budowlaną. Ale np. dachówka jest już zagraniczna. Przy wielu innych produktach mam wątpliwości co do pochodzenia, ile jest w nim polskie, a ile zagraniczne.

Kristof
06-05-2003, 14:06
On 2003-02-26 12:35, Jubba wrote:
Witam.
Ja wychodzę z tego założenia że jeżeli polski materiał budzi u mnie wątpliwości, kupuje niemiecki. Niemiecki mam kominek (Spartherm), dachówkę (Nelskamp), ściany (Ytong), wszystko pozostałe to polskie.

Cześć! YTONG jest produkowany w Polsce. Poza tym fabryka w Ostrołęce została trzykrotnie wyróżniona za najlepszą jakość w koncernie! Polska jest the BEST!
Pozdrawiam

Greego
06-05-2003, 21:29
Polski dom - polskie materiały. Nie widzę zasadności stosowania zagranicznych (nie ma "braku odpowiedników krajowych" - jak w lekach)

Krystian
06-05-2003, 22:13
Szkoda, że nasi politycy promują głównie siebie a nie np. akcje typu ,,Teraz Polska", uważam że producenci powinni reklamować swoje produkty jako ,,wyprodukowane w Polsce"... a my powinniśmy je preferować przy zakupach.
Mój dom jak na razie też jest w 100% ,,Polski".....czy jestem fanatykiem?
Pozdrawiam!

Sergey
08-05-2003, 11:06
Polskie towary calkiem dobre, nie mam żadnych zastrzeżeń. Na import trzeba uważać, zbyt często Polska traktowana jako dobry rynek dla zbytu różnego szajsu.

rafi27
08-05-2003, 11:32
Rozgraniczenie na Polskie-nie Polskie jest nie możliwe, dziś w dobie globalizacji i swobnego przepływu kapitału.Technologia zagraniczna - wykonawstwo Polskie. Więc ktoś musi płacić za licencję zagranicznej firmie. Więc co tak na prawdę jest polskie? Podobne różnice pojawiają się w każdej dziedzinie gospodarki. Jestem zwolennikiem kupowania polskich materiałów, ponieważ to osoby takie jak my, indywidualni inwestorzy, pomagają wyjść z zapaści branzy budowlanej. Ile dużych inwestycji jest obecnie realizowanych??? A jak widać idea budowania własnego domku jest coraz bardziej popularna. TERAZ POLSKA!!!

Karolek
09-05-2003, 07:06
polskie materiały budowlane genarlnie są OK ale gorszej jakości są materiały instalacyjne i wykończeniowe