PDA

Zobacz pełną wersję : strop z płyty betonowej ocieplić?



kalbrun
29-01-2003, 21:31
na projeckie jest napisane: tynk, strop DDZ-3 ,trocinobeton i szlichta. czy taki przekładaniec warto docieplić od wewnątrza np watą?? dom wybudowano w 1982. zauważyłem że przy dużych mrozach są place na dachu gdzie znika śnieg ,czyli sa jakieś przecieki ciepła.za uwagi z góry dziękuje.

marek200
29-01-2003, 22:07
Cześć kalbrun.
Rozumiem że chodzi odach płaski. Raczej odradzałbym ci ocieplanie takiego dachu od wewnątrz iradziłbym pomyśleć o modernizacji dachu. Wówczas wykonaj go wydaniu konwencjonalnym z paroizolacją. Warstwy od dołu: strop, paroizolacja, ocieplenie, pokrycie, warstwa ochronna.
Pozdrawiam

wega
29-01-2003, 22:30
docieplenie zawsze od zewnątrz, ale jeżeli trocinobeton, szlichta i izolacja istniejąca są całe, nic się nie zapada, można to zrobić na istniejącym pokryciu jak choćby tu (http://www.kociewie.info.pl/galerie/pg3/strona034bd.html) ewentualnie dokonać przedtem koniecznych napraw. Jeżeli jednak izolacja jest z papy smołowej lub dach był smołowany, należy taką izolację usunąć całkowicie przed dociepleniem.

Octavian
30-01-2003, 17:48
Wg mnie to co pisze Marek200 jest lepsze ale droższe (konieczny jest projekt, zgoda urzędu itp.). Przy okazji będziesz miał trochę miejsca na np. rekuperator pod dachem. Musisz się zorientować co chcesz i jak szybko oraz za ile. Do tego co pisze Wega projekt raczej nie jest potrzebny jeżeli dach będzie miał identyczny kształt, chyba że się mylę.
pzdr
Hlup

marek200
30-01-2003, 18:24
Octavian projekt na pewno nie będzie konieczny tak jak i pozwolenie. Nie naruszamy bowiemukładu konstrukcyjnego budynku, a jedynie konserwujemy pokrycie. Tak należało by zakwalifikować.
Wówczas PB nie przewiduje wymogu uzyskania pozwolenia. Należy natomiast fakt zamiaru przystąpienia do prac zgłosić w właściwym urzędzie.
Pozdrawiam

wega
30-01-2003, 18:54
To ja może już tylko jako ciekawostkę:
Projekt i pozwolenie na budowę wymagane są też w przypadku naruszenia bryły budynku czyli przy zmianie jego wymiarów a co za tym idzie jego kubatury. Każde docieplenie czy to ścian czy dachu kubaturę tą powiększa. Jak dotychczas nikt nie żądał na tego typu roboty ani projektu, ani pozwolenia. Faktem jednak jest, iż wielu urzędników i fachowców łamie sobie głowy, jak ten przypadek zakwalifikować. Sam mam tu wątpliwości czysto prawne, ale jak na razie docieplam bez tych "formalności"..:wink:

Pzdr.

wega
31-01-2003, 18:37
On 2003-01-30 19:54, wega wrote:
To ja może już tylko jako ciekawostkę:
Projekt i pozwolenie na budowę wymagane są też w przypadku naruszenia bryły budynku czyli przy zmianie jego wymiarów a co za tym idzie jego kubatury. Każde docieplenie czy to ścian czy dachu kubaturę tą powiększa. Jak dotychczas nikt nie żądał na tego typu roboty ani projektu, ani pozwolenia. Faktem jednak jest, iż wielu urzędników i fachowców łamie sobie głowy, jak ten przypadek zakwalifikować. Sam mam tu wątpliwości czysto prawne, ale jak na razie docieplam bez tych "formalności"..:wink:

Pzdr.


z ostatniej chwili:
taki przypadek miał już miejsce - skończyło się na rozbiórce docieplenia ścian i przywrócenia stanu poprzedniego...!!!

AndrzejS
17-02-2003, 11:29
Witam.
Ja od roku przerabiam ten problem co robić. Ze względów estetycznych i funkcjonalnych jestem za zerwaniem wszystkiego i położeniem izolacji i dachu dwuspadowego. Ale moje wątpliwości zaczynają się już na początku do czego mocować ten dach, ponieważ nie ma zbrojenia tylko tregry. Czy do nich można mocować konstrukcję dachu ? Na wiosne chcę juz podjąc konkretną decyzję i coś z tym zrobić. I jeszcze jedno: nie mam żadnego planu budynku, który jest z 1960 roku, czy potrzebny jest plan domu do wykonania planu przebudowy dachu, bo taki wydaje mi się konieczny?
Pozdrawiam AndrzejS

21-02-2003, 16:37
Mnie wykonawca proponuje płyty Dachrock Max. Podobno są różnej grubości do 200 mm i można po nich swobodnie chodzić. Jednak muszą one być pokryte papą termoizolacyjną. Czytałem też na forum o"złotym" i "srebrnym" dachu firmy Isover. Czy może ktoś zna te pokrycia ?
Pozdrawiam