PDA

Zobacz pełną wersję : Termokominek - źródło ciepła?



Tazar
30-01-2003, 07:07
Cześć - przeczytałem w lutowym Muratorze dodatek o termokominkach. Autor pisze w nim iż są one w stanie ogrzać dom o kubaturze 400 m3. Mój dom(parterowy z poddaszem mieszkalnym) według projektu ma 131m2 powierzcni użytkowej (186 całkowitej). Jak zatem obliczyć kubaturę "grzewczą domu", tzn czy mam liczyć powierzchnię użytkową razy wysokośc, czy całkowitą?

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Tazar dnia 2003-01-30 08:08 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Tazar dnia 2003-01-30 08:08 ]</font>

krzysiek.w
07-03-2003, 20:16
Proszę rzucić okiem na stronę http://www.makroterm.pl po przesłaniu projektu obliczą moc kominka i zaproponują schemat

Dave
10-03-2003, 08:33
Chcesz miec kominek jako jedyne zrodlo ciepla ? Pomyslales o wtawaniu w nocy zima w celu doladowania drewna albo o wyziebionym domu po powrocie z ferii ?

D.

06-05-2003, 17:39
Drogi Krzysiu W. Reprezentujący firmę Makroterm, dawno nie spotkałem się z tak nachalną i odpychającą reklamą własnego wyrobu, jak realizowana przez ciebie na tym forum. Twoje Turbokominki to badziewie nie warte złamanego grosza. Najpierw czekałem 4 m-ce na dostawę, później miałem w salonie dmuchawę od miałówki a teraz wydmuchnęło uszczelkę i mam malowanie całego domu. A o serwisie i gwarancji nawet nie ma co pomażyć. Żałuje jak jasna cholera, że nie kupiłem innego kominka z płaszczem wodnym jakiegoś renomowanego producenta (np.CTM). Jak tak dalej pójdzie makroterm przed następną zimą będzie na złomie.
Ludzie nie dajcie się naciągnąć na tą strychninę!

Leszek Krakus
17-08-2003, 13:35
Tak te Makrotermy to jakieś badziewie napędzane wentylatorem od miałówki a estetyka ciupaga ciosana. Ceny kosmiczne ,wcale niewirze że to małe coś da ciepło na cały dom 200m.