PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka ogrodzeniowa powlekana czy tradycyjna?



Agacka
30-01-2003, 07:45
Witajcie!
Mam taki dylemat - potrzebuję ogrodzić swoją działkę o wymiarach 70x70 mertów. Na tak długą powierzchnię postanowiłam przeznaczyć siatke ogrodzeniową tylko nie bardzo mam doświadczenia z nią związane i nie wiem jaką zastosować. Pojawiła się na rynku siatka powlekana plastikiem, czy ktoś juz ogrodził się taką siatką? Słyszałam ,że podczas mrozów twardnieje pęka i się kruszy? Proszę o wszystkie rady, jaką siatkę możecie mi polecić?

mc
30-01-2003, 08:11
Mam ogrodzenie z powlekanej siaqtki.Moze twardnieje,ale nie peka i nie kruszy sie, a takze nie rdzewieje.

kodi_gdynia
30-01-2003, 08:15
Musisz wiedzieć, że siatka powlekana jest dużo droższa a przy działce 70x70cm pewnie to odczujesz. Jednakże jeśli cena nie gra roli to nie widzę przeszkód. Sąsiad koło rodziców ma taką siatkę, już pare dobrych lat i nic się nie dzieje. Zapewne zależy to od jakości jak zwykle zresztą.
Co do zwykłej siatki to mają ją moi rodzice. Po dwóch latach /to ważne/ pomalowali ją farbą i również dobrze to wygląda.
tak więc zależy to od twoich fanansów.
Ach jeszcze jedno - zwykłą siatkę możesz pomalować np. na czerwono a siatki powlekane jakie widziałem to tylko zielone.
Pozdrawiam

Agacka
30-01-2003, 08:23
Mc - ile sezonów ta powlekana siatka już ma?
Kodi - pieniądze też są ważne, jak pewnie dla wszystkich, ale nie chcę popełnić błędu i wiesz co tanio to drogo! Malowanie co 2 lata tylu metrów siatki też kosztuje jak myślisz co taniej?

kodi_gdynia
30-01-2003, 11:34
Jak pomalujesz dobrą farbą do powierzchni cynkowanych to nie będziesz malować co dwa lata. Tak na marginesie to wogóle nie musisz amlować ocynku pod warunkiem, że odpowiada Ci ten kolor. W grę wchodzi głownie fakt, iż jeśli masz ocynk i chcesz mieć kolor to musisz ją pomalować i zapewne za kilka lat kolejny raz. I nie chodzi tu o forsę na farbę, bo nie pójdzie jej hektolitry tylko o forsę bądź czas na malowanie. To jest długie ogrodzenie i trzeba mieć to na myśli.
Osobiście dałbym ocynk i za parę lat bym ją pomalował. Nie jest to zła robota - słońce świeci, kostium kapielowy, pędzel w dłoń, muzyczka z radyjka. Żyć nie umierać.
Pozdrawiam

Majka
30-01-2003, 12:21
Agacka, dajcie powlekaną, widziałam też w kolorze brązowym. My mamy trochę większy teren, kupilismy siatkę w "Pajęczynie", słupki zrobilismy ze stalowych kątownikow. malowanie tak długiego ogrodzenia - makabra :razz:

Agacka
30-01-2003, 12:42
Kodi znam wiele milszych sposobów spędzania wolnego czasu niż pędzel wręce...
Majka co to PAJĘCZYNA?

kodi_gdynia
30-01-2003, 12:50
Nie no są milsze sposoby na spędzanie wolnego czasu, ale także musisz wiedzieć, że ciało w ruchu lepiej się opala. Jest to zabieg raz na kilka dobrych lat. To jet twój wybór. Porównaj ceny 1m2 siatki, zapoznaj się z farbami, ich wydajnością i ceną oraz jak długo trzymają swoją jakość i dokonaj wyboru bardzo klasycznego:
większe nakłady początkowe - spokój na lata,
mniejsze nakłady początkowe - zabawa w przyszłości.
Pozdrawiam

Ryszard1
30-01-2003, 12:50
Oprocz tego czy ocynk czy powlekana wazne tez jest z jakiego siatka jest drutu : chodzi o grubosc i jego jakosc. Czesto siatka powlekana jest z b.cienkiego, lichego drutu.
Rowniez wazne sa wymiary oczek. Te tansze potrafia miec oczka o wymiarach 70 x 70 zamiast 50 x 50.
Jezeli powlekana to lepiej jak jest z pewniejszej firmy bo jak pomalowac ja gdy pokruszeje PCV ?

Agacka
30-01-2003, 13:17
Ryszard Twoi przedmówcy twierdzą że nie kruszeje z włąsnych doświadczeń. To już teraz nie wiem?
Kodi jeśli chodzi o sposoby opalania to ponoć lepszy jest wykąpać się wcześniej w ropie.
Pozdrawiam piszcie dalej z góry dzięki!

Wowka
30-01-2003, 13:18
Tak, tak, ważna jest jakość (sprężystość) drutu w siatce powlekanej. Widziałem takie ogrodzenie zzielonej siatki powlekanej które było ładne i proste do momentu aż "obalił" się na nie pijaczek :wink:

Majka
30-01-2003, 13:24
Pajęczyna to zakład produkujący siatki, zdaje się, że polozony w stronę Twego przyszłego domu. Siatki są tam porządne, zadne "promocje supermarketowe" :grin: . Nam spadł na nia pień wycinanego drzewa, pękł naciąg, siatce się nic nie stało.

Agacka
30-01-2003, 13:27
Majka to dobra rekomendacja zaraz ich poszukam w internecie z góry dzięki! A z innej beczki jak tam zebrałaś ekipę na piwo?

Majka
30-01-2003, 13:32
Wszyscy chętni, tylko nikt nie chce płacić :grin:

Agacka
30-01-2003, 13:49
Samo życie :grin:

mc
30-01-2003, 15:23
Wprawdzie tylko drugi sezon,ale zadnych oznak starzenia sie,a poza tym gwarancja na 15 lat.
Kodi, czy malowales siatkę ? Jezeli chcesz wygladac jak muchomorek, lub biedronka, a Twoj ogrodek jak stado biedronek, to polecam.

Agacka
31-01-2003, 07:32
Mc
Jak to gwarancja na 15 lat? Kto Ci taką da? I masz to na piśmie?

kodi_gdynia
31-01-2003, 08:02
MC - ja na działce mam ogrodzenie ze sztachet, bo nie chcieliśmy mieć siatki to tak na marginesie. Siatkę ma mój ojciec, więc nie powiem Ci czym malował, wiem tylko, że jest juz ponad 2 lata i nie ma z nią problemów.
A co do malowania i kropek. Powiem szczerze - trzeba mieć wyrobioną technikę. malarzem nie jestem, ale już trochę w życiu pomalowałem i mozna to zrobić całkiem zgrabnie.
Pozdrawiam

mc
31-01-2003, 09:28
Pamiec jest zawodna.Przesadzilem,gwarancja na 10 lat.Dokumentem jest faktura.
Przy malowaniu siatki zadna technika nie pomaga,farba pryska z pedzla na wszystkie strony.

Majka
31-01-2003, 09:32
i siatkę trzeba malować z dwóch stron, czyli 70 x 4 x 2= 560m bieżących!!!! Niewykonalne własnymi rękami, a zapłacić pracowników - przekroczy wartość siatki powlekanej :razz:

Wowka
31-01-2003, 09:51
Majka. Dlaczego niewykonalne własnymi rękami. Czas malowania jest przecież nieograniczony. Malowanie "z drugiej" strony siatki jest b. szybkie - uzupełnia się elementy "niezalane" podczas malowania z pierwszej strony siatki. Ja do malowania używam lekko rozcieńczonego "Izolbetu", jest to trwałe i niedrogie. Uzyskuje sie całkiem przyzwoitą czarną barwę siatki.
Ten kolor nie przeszkadza ani mnie ani sąsiadom.
Ps. Konserwacja ogrodzenia należy do obowiązków właścicieli których posesje to ogrodzenie rozdziela. Czyli w ramach dobrych, sąsiedzkich układów maluje sie tylko część ogrodzenia, resztę maluje sąsiad. Można to zresztą robić wspólnie z małym piwkiem od czasu do czasu dla podtrzymania pogawędki.
Pozdrawiam

Agacka
31-01-2003, 09:51
560 m to zimny kubeł na głowę że nie wspomnę o kropkach,czy ktoś policzył ile ich może być nawet przy doskonałej technice małowania :smile:
Mc ale z Ciebie ciężko cos wydrzeć! Zapytam wprost kto dał Ci FV z 10 letnią gwarancją - gdzie kupiłeś tą siatkę!!!!!

kodi_gdynia
31-01-2003, 09:54
Maluje się w 2 osoby jednocześnie /rekomendacje takie daje też Muartor/ czyli np. mąż + żona i jazda. Jeśli farba ma odp. konzystencję i robi się to odpowiedni spokojnie i delikatnie, oczko po oczku, to nie ma prawa pryskać. Nikogo nie mam zamiaru przekonywać. Stwierdzam fakt z mojej pozycji. Koniec kropka.
Pozdrawiam

Majka
31-01-2003, 10:01
Już tłumaczę. Wyszłam z założenia:
1. pracujemy zawodowo /ktoś w końcu musi zarobić na dom/
2. czas mamy ograniczony
3. malowanie 1 części /pomiędzy słupkami, które oczywiście też trzeba pomalować/ - 30 - 45min
4.Takich części jest 112 x 30min = 56 godz. pracy
5 można malować 8 godz. dziennie, więcej nie wytrzymacie, to wychodzi, że malujecie przez 7 sobót + 1 sobota na malowanie słupków, a to daje 2 miesiące.

A inne roboty w domu? A rodzina? dzieci?

Taka długość siatki = siatce powlekanej :grin:

pitbull
31-01-2003, 10:17
Wlasnie dzieci, zapomnialas o dzieciach - maja 2 miesiace wakacji - dajesz puszke farby, pedzel i oszczedzasz na kosztach wakacji :grin:.

Agacka
31-01-2003, 10:26
Pitbul masz dzieci? Jeśli tak to czy one jeszcze z Tobą chcą rozmawiać?

Majka
31-01-2003, 10:27
Pit, Twoje dziecko potrzebuje chyba jeszcze drabiny do malowania siatki :grin: A kto ją będzie przestawiał :grin:

pitbull
31-01-2003, 10:35
Rachunek jest prosty: skoro czes pieniedzy mam komus zaplacic to nie lepiej zeby dziecko nauczylo sie pracowac (oczywiscie ze mna) a za zaoszczedzone pieniadze kupic lub zorganizowac mu cos ekstra. Oczywiste jest to ze i tak ja zrobie wiekszosc roboty ale nie chodzi o m2 pomalowanej siatki tylko o wyrobienie pewnego nawyku.
Majka, wysokosc siatki nie gra roli - po siatce latwiej sie wdrapac niz po drzewie :smile:.
To jest wolna dewagacja ale w Twoim przypadku kupilbym siatke z plastizolem. Firma Pajeczyna jest przy drodze na Zielonki.
Ale kute ogrodzenia czyze stali w roznej formie tez trzeba malowac

Majka
31-01-2003, 10:47
W tym wypadku, zgadzam się z Tobą /co mi łatwo nie przychodzi :grin: /, dzieci należy wdrażać do różnych prac, one i tak uważają to za świetną zabawę. Ania malowała ze mną drzwi wewnętrzne, Michał pomaga przy majsterkowaniu /rozkręca i przykręca co się da :grin: /. Niestety do malowania słupków i siatki używa się farb toksycznych, a wspinanie się po malowanej siatce..... :grin:

pitbull
31-01-2003, 10:58
Po prostu proporcjonalnie trzeba kupic wiecej farby i pewne ciuchy przeznaczyc na robocze :smile:.
Najgorzej bedzie jesli w dzieciach wyrobisz nawyk do tego stopnia ze po sumie w niedziele beda sie chcialy od razu brac do roboty :grin:

Wowka
31-01-2003, 11:33
Zgadzam się z Pitbulem. Moi chłopcy w zamian za nową nagrywarkę pomalowali z jednej strony jakieś 50 m ogrodzenia (pola w ramach wykonane ze spawanych prętów). Z drugiej strony malował sąsiad (za darmo :smile: )

Majka
31-01-2003, 11:55
Wowka ładnie to tak przekupywać dzieci:eek:
Doprowadzisz do tego, że za wyrzucenie śmieci będą chciały kasę :grin:

mc
31-01-2003, 11:55
Alez Agacka jesteS dociekliwa.Nie chcialem robic reklamy.
Zaklad Prod. Siatki Ogrodz.Psary k/Wroclawia tel 071/387 86 24.
Pytalem przed chwila o ceny.
siatka o oczkach 5x5 gr drutu 1,8mm,a w otulinie 2,8mm - 4 zl/m2 plus VAT.
oczka 5x5 gr drutu 2,1 /3,1/ - 4,50 zl/m2.
slupki powlekane dl. 2.0m - 21 zl/szt. + VAT.
Zadowolona. Moze cos jeszcze ?
Przyjemnego grodzenia.

Agacka
31-01-2003, 12:04
I ja jetem za wdrażaniem prac w życie dzieciaków, to im zawsze wychodzi na dobre i do tego mniej czasu na zawsze źle kończące się głupie pomysły :smile:
Czyli reasumując kupić siatke powlekaną w dobrej firmie np.Pajeczyna z 10 letnią gwarancją?
Mc bardzo wielkie dzięki teraz jestem dogłębnie poinformowana. Pozdrowionka!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Agacka dnia 2003-01-31 13:06 ]</font>

pitbull
31-01-2003, 12:08
Majka to nie jest przekupywanie. Nigdy nie mialas doczynienia z systemem motywacyjnym, dookola wszystko na tym bazuje.

Agacka
31-01-2003, 12:15
Pit szczególnie w pracy są niezawodne systemy motywowania : proszę robić dużo i za darmo a jak się nie podoba to cóż na pani miejsce jest kolejka chętnych, więc i tak robimy pani uprzejmość. Czy taką motywację miałeś na myśli?

Majka
31-01-2003, 12:28
Ja jestem "człowiekiem starej daty",uważam, że pewne prace wykonuje się bez nagród, uznawania za "krzyż na ziemi" itp. :grin:

Dzieci dostają prezenty, nie za to, że coś zrobiły, ale za to, że są :grin:

31-01-2003, 13:01
On 2003-01-31 13:28, Majka wrote:

.....Doprowadzisz do tego, że za wyrzucenie śmieci będą chciały kasę .............

......Dzieci dostają prezenty, nie za to, że coś zrobiły, ale za to, że są


No cóż... różne są podejścia do tematu. Dając prezenty tylko za to, że są czy nie można doprowadzić do roszczeniowego sposobu na dalsze życie czyli ..... dawaj matka bo się należy.....
Pozdrawiam

Wowka
31-01-2003, 13:02
Sorry. to wyżej to jest moje

Maco
31-01-2003, 13:07
mc,
w Castoramie widziałem siatkę 5x5 gr drutu 2,7 powlekana pvc w rolkach 1,5m na 25m za 178zł. Wychodzi 4,75 (z VAT) za m2.

Agacka
31-01-2003, 13:32
Marco wyższej nie było? Potrzebuję takiej wysokości żeby mi wilczur nie wyskoczył :smile: Może wiecie przy okazji jaka wysokość wystarczy?

Ninja
01-02-2003, 02:20
czesc Majak. czy mozesz podac namiar na zaklad w pajeczynie??? pozdrawiam

Ninja
01-02-2003, 02:25
czesc Majak. czy mozesz podac namiar na zaklad w pajeczynie??? pozdrawiam

Maco
01-02-2003, 08:54
BYły wyższe ale są droższe... nie powiem Ci o ile bo ja tylko zapisywałem 1,5m. Jak dasz podmurówkę to w sumie powinno wyjść z 170cm i może to wystardzy dla psa ?
Większość moich sasiadó (w tym jeden z owczarkiem niemieckim) ma 150cm więc ja nie chce odstawać.

Pajęczyne znalazłem w Googlu...:
"Pajęczyna" Zakład Produkcyjny - J. Firek & L. Kwaśniak
32-087 Zielonki 518 tel./fax 285-06-32
oferujemy: siatkę rabitza, drut wiązałkowy, siatki ogrodzeniowe ocynkowane
siatki ogrodzeniowe kolorowe powlekane tworzywem, kompleksowe usługi ogrodzeniowe, fachowe doradztwo

pitbull
03-02-2003, 08:17
Nie wiem jak Twoj wilczur ale ja taka siatke wys. 170 cm swobodnie przeskakuje bez jej dotykania, pod warunkiem ze po drugiej stronie nie ma szkla :grin:.

Maco
03-02-2003, 08:18
To może trzeba dobrać wysokość siatki do temperamentu wilczura ? :grin:

pitbull
03-02-2003, 08:31
Z moich obserwacj wynika ze temperament wilczura zalezy od :
a) czy jest glodny
b) czy po drugiej stronie jest wilczur plci odmiennej
:grin:

Agacka
03-02-2003, 10:48
Dobrze że Pitbuj i wilczur to inne rasy, bo może dzięki temu nie będę zmuszona sypać szkłem po drugiej stronie siatki :grin:

pitbull
04-02-2003, 08:04
To zalezy czy po drugiej syrtonie siatki bedzie stala kanapka czy Ty :grin:

04-02-2003, 08:58
Pies na baby ?

Agacka
04-02-2003, 10:43
Pit jaka kanapka to miałaby być?

pitbull
04-02-2003, 10:55
Cenie Cie bardzo wysoko :smile: wiec kanapka a'la kebab z prazona cebulka, sosem ostrym i duzo iloscia salatek :grin:

SylwiaP
04-02-2003, 11:42
Dżizes! ja nie wiedziałam,że z siatką ogrodzeniową jest tyle problemów, jak narazie wybudowałam dom.
mam pytanie, jak szeroka i głęboka powinna być podmórówka (fundament) pod siatkę ogrodzeniową?

pitbull
04-02-2003, 11:53
Pod siatkę ? Czy pod słupki?.
Jesli pod słupki to około 30-40 cm głębokie, szerokie na łopatę.

Agacka
04-02-2003, 12:05
To ja jeszcze pozwolę sobie zapytać co mi grozi jak nie zrobię podmurówki Tylko same słupki(one oczywiscie wmurowane!)?

Majka
04-02-2003, 12:08
Nic nie grozi :razz: Pies może się podkopywać, zielsko bardziej zarastać itp. My zrobilismy podmurówkę tylko od strony drogi /zapora przed spływającą wodą/.

SylwiaP
04-02-2003, 12:15
i pod siatkę i pod słupki, mam przed oczami obraz, na którym słupki tańczą wraz ze swoim bucikiem betonowym

Wowka
04-02-2003, 12:17
Jeśli nie dasz podmurówki to pod siatką przejdzie co poniektóry mniejszy zwierz (chodzi o małego pieska, lisa, zająca itp. co do kotów, kun, łasic, nornic i kretów to podmurówka ich nie zatrzyma i tak sobie poradzą. O dużych psach dużo już pisano wyżej). Ponadto, jeśli będziesz chciała mieć "dywan" z trawy to całą kompozycje w przypadku braku podmurówki będą psuły, kilkudziesięcio centymetrowe źdźbła trawy "wkręcone" w ogrodzenie. Usunąć je będziesz mogła tylko ręcznie "sztuka po sztuce" od czasu do czasu przechodząc na grunt sąsiada :wink:, a po kilku tygodniach cała czynnośc od nowa.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam

Agacka
04-02-2003, 13:20
To rzeczywiście nie jest pocieszajace ,ale ludzie ja potrzebuję siatki jakieś 210 metrów pójdę z torbami juz na wstepie moich zmagań z osiedleniem się!!!!A nie można jej troszkę wkopać żeby się nie przecisnęły te wyżej opisane stwory?

kgadzina
04-02-2003, 15:03
Wkopać można. Tylko:
1) Szybciej siatka skoroduje
2) Trudniej będzie usuwać wysokie źdźbła trawy
3) Zwierzątka jak będą chciały przejść to się tylko troszkę głębiej podkopią
4) Estetyka na styku siatki z glebą nie styka
5) Jeżeli masz 210 mb ogrodzenia to i tak siatka na podmurówce jest najtańszym rozwiązaniem.

Ryszard1
04-02-2003, 15:13
On 2003-02-04 14:20, Agacka wrote:
A nie można jej troszkę wkopać żeby się nie przecisnęły te wyżej opisane stwory?

Mysle ze mozna, ja tez tak chce zrobic.
Ale warunek to aby siatka byla powlekana PCV i byla na wysokim trawniku ktory by maskowal polaczenie siatki z gruntem.
Podmurowka przeciez kosztuje krocie i wymaga pracy,

Wowka
05-02-2003, 07:53
Nie przesadzajmy. 210 mb ogrodzenia to nie jest tak dużo. Wykonanie podmurówki jest banalnie proste. Koszty też w sumie niewielkie. Można to zrobić przy pomocy nawet małej betoniarki przy okazji wpychając w beton wiele odpadów z budowy (za wyjątkiem cegły, dachówki, itp), do ramkowego zazbrojenia można użyć prętów ze zwoju fi6. I nie trzeba się śpieszyć. Można to robić partiami. Ponadto zawsze przypominam, że ogrodzenie odgradza nas od sąsiadów a ci także moga partycypować w kosztach.

pitbull
05-02-2003, 08:24
Moga ale nie musza, zazwyczaj nie chca :grin:

Agacka
05-02-2003, 10:10
Partycypacja nie wchodzi w grę wokół szczere pola odgradzam tylko ze wzgledu na psa!

pitbull
05-02-2003, 10:41
To nie prosciej mu zrobic duzy kojec z wybiegirm?.

Majka
05-02-2003, 10:49
Pit, a Ty chciałbyś biegać po kojcu? :grin: Agacka masz kawał terenu w postaci łąki, prawda? Zanim zrobisz wymarzony ogród z labiryntem z bukszpanu, pies zdązy się nabiegać.
My zrobiliśmy tak: Siatka 1,70m, tam gdzie jest spora dziura pod nią, podsypiemy ziemią, a pomiędzy słupkami rozciągnę drut.
Pies, który chce się wydostać przeskoczy nawet tak wysoka siatkę, na to nic się nie poradzi. :grin:

pitbull
05-02-2003, 11:31
Uczcciwie opdowiem - nie chcialbym byc ani biegac w kojcu :grin:.

Agacka
05-02-2003, 13:27
Łąka to piękne słowo, lecz zanim ja tam będę miała łąkę :sad: Póki co rosną brzozy - Majka zapomniałaś? )A kojec odpada nie po to mamy tyle ziemi żeby psa męczyc kojcem. Natomiast nie jestem pewna co do jak to okresliłaś "wybiegania" A jak do późnej starości będzie lubił sobie pochasć?

Majka
05-02-2003, 13:49
Pies dojrzały /mądry/ nie biega jak głupi wzdłuż płotu obszczekując wszystko co przechodzi w pobliżu, nie depta kwiatów itp. I też nie wychodzi bez pozwolenia poza obręb ogrodu :razz:

Wowka
05-02-2003, 14:44
On 2003-02-05 14:49, Majka wrote:
Pies dojrzały /mądry/ nie biega jak głupi wzdłuż płotu obszczekując wszystko co przechodzi w pobliżu, nie depta kwiatów itp. I też nie wychodzi bez pozwolenia poza obręb ogrodu :razz:


:eek: :eek: Dokładnie opisałaś psa ogrodowego. Można go zakupić na targowiskach wzdłuż naszej zachodniej granicy. Stoi tam na straganach w towarzystwie "różnej maści" krasnali, żab, bocianów.... :eek: :eek:

Majka
05-02-2003, 14:58
Wymieniony przez Ciebie "pies" jest do tego b. ekonomiczny - nie je i nie potrzebuje budy :grin:
Naprawdę istnieją mądre psy.

Ryszard1
05-02-2003, 16:54
i mozna go pomalowac na dowolny kolorek ...

Agacka
06-02-2003, 07:19
Zaraz chyba coś przegapiłam! Wiczura na kolorek?
Bieganie wzdłuż płotu no cóż wydzielę część kołopłotową i zostawię mu luz. Krasnale zostawię przy granicy :grin:

Nawrosia
06-02-2003, 16:55
Witam Forumniaków? Przyglądam się Waszej dyskusji i chciałabym na chwilę odejść od psów i powrócić do ogrodzenia. Na wiosnę ruszam z budową ogrodzenia o długości ok. 200 m. Buduję z siatki powlekanej 1,5 m i podmurówki. Wykonawca wycenił robociznę na 20,0/mb. Czy to dużo czy może być?

mc
06-02-2003, 17:11
To zależy od cokołu.Jakie wymiary,jak głeboki ?
Przy nim jest najwięcej pracy.

Agacka
07-02-2003, 07:02
No właśnie i to mnie jeszcze bardziej skłania do siatki bez podmurówki!

kgadzina
07-02-2003, 11:09
Robiliśmy sami ogrodzenie z siatki ocynkowanej. Długość 55 m. Koszt 2000 zł. Co było w kosztach? Oczywiście sama siatka wys. 1,50 m, słupki z ceownika, drut do naciągnięcia (góra, środek, dół = 155 m plus jakiś mały zapas), żwir(pospółka), cement. Do tego flaszka za pożyczenie betoniarki od wujka oraz piwo dla teścia, wujka, kuzyna i mnie (w ramach należności za robociznę) przez dobrych parę dni.

Wychodzi 2000 zł / 55 m = niecałe 37 zł/m.

Aha - realizacja - czerwiec/lipiec 2000r.:smile:

Agacka
07-02-2003, 14:27
Kgadzina nie wiem czy pamiętasz że obecnie mieszkam 200 km od mojej działki i nie mogę sobie pozwolić na dojazdy i budować kilka dni choć bardzo bym chciała z piwkiem w ręce popracować przy przepięknych widokach.To dopiero przyszłość a póki co muszę znaleźdź wykonawcę zaradnego i tylko odebrać jego robotę.

Majka
07-02-2003, 14:33
Przyślij mi na priva, gdzie dokładnie masz tą działkę i czy pracownicy mieliby gdzie nocować.

Agacka
11-02-2003, 09:28
Wiecie co każdego kogo zapytam radzi mi jednak zrobić podmurówkę!
Więc pytam Was teraz jaka podmurówkę radzicie? W szalunkach wylewaną? Czy może składana z gotowych elementów? Co lepiej a co taniej; plusy i minusy napiszcie proszę.

Wowka
11-02-2003, 12:32
Moim zdaniem najtaniej i najszybciej będzie wylewanie podmurówki w szałunku z desek. Szykujesz sobie formę na np. 2 pola ogrodzeniowe zalewasz je betonem a następnego dnia zdejmujesz i przesuwasz na kolejne 2 pola. Jeśli w ciągu dnia zalejesz więcej niż 2 pola to oczywiście kompletów desek musisz przygotować odpowiednio więcej. Zalecam szałowanie tylko tej części podmurówki która wystaje powyżej gruntu. Wszystko co poniżej najwygodniej jest zalać w ziemnym wykopie. Przy tym rozwiązaniu możez także swobodnie regulować wysokość podmurówki "wgłębiając" deski tam gdzie trzeba o kilka centymetrów w grunt - jest to konieczne jeśli teren jest nierówny. By deski szałunku (formy) nie rozchodziły się na boki należy "zasztrabować" je przy gruncie palikami a górę prawej i lewej strony podmurówki skręcić ściskami stolarskimi lub też samodzielnie wykonanymi z prętów zbrojeniowych fi 12 klamrami w kształcie litery U. Polecam to drugie rozwiązanie - nikt raczej nie ukradnie klamer w nocy, czego nie można powiedzieć o ściskach. :grin:

Agacka
11-02-2003, 13:30
Wowka jak Cię czytam to wnioskuję że sama robisz wiekszość rzeczy na budowie Pozdrawiam i dzieki za rady!

Wowka
11-02-2003, 14:34
Dziękuję za uznanie :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

Tyle, że płeć inna :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Do usług i pozdrawim Wowka (czyli Wowek :???: )


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Wowka dnia 2003-02-11 15:36 ]</font>

Ryszard1
11-02-2003, 14:48
Wowka (on) : A jaka gleboka ma byc ta podmorowka, aby wytrzymala np zime ?, Jak powinna byc szerokosc ?

Agacka
12-02-2003, 08:35
Wybacz WowKA nie chciałam obrazić Twych męskich uczuć, ale końcówka KA wskazywała na płeć piękną - no cóż bolesna pomyłka :eek:

pitbull
12-02-2003, 08:49
Wowka. Ty lisie - niezle sie maskujesz :grin:

Wowka
12-02-2003, 09:06
Agacka – moje męskie uczucia mają się świetnie :grin: :grin: . Gdybyśmy się poznali osobiście, jestem o tym święcie przekonany – nie nazwałabyś tego bolesną pomyłką :wink: :wink:
Pozdrawiam serdecznie

Ryszard 1 – zasadą jest wylewać podmurówkę albo b. płytko lub też b. głęboko. Nic pośredniego. Czyli najwyżej na 1 „sztych” szpadla lub na głębokość 100 – 120 cm.
Dlaczego? Chodzi o przemarzanie gruntu. Płytka podmurówka na podsypce piaskowej poradzi sobie w warunkach zimowych a jeszcze lepiej uczyni to głęboka usadowiona poniżej granicy przemarzania gruntu.
Przykłady z mojej okolicy gdzie jest wysoki poziom wód gruntowych. Ogrodzenie (ciężkie ze stali) od ulicy mam usadowione na podmurówce o średniej 120 cm. Słupki na której zawieszone są furtka i skrzydła bramy są stabilne. Wszystko zamyka się jak należy i tworzy prostą linię. U sąsiadów którzy zdecydowali się na głębokość 40-60 cm po kilku latach podmurówka pęka a słupki ogrodzeniowe sprawiają wrażenie „pijanych”. Podmurówki na bocznych granicach działki ( siatka ogrodzeniowa niepowlekana) są zagłębione jak napisałem na 1 „sztych” i takie ogrodzenie bez żadnych uszkodzeń służy nam od ponad 20 lat (wykonywał je jeszcze teść). Możliwe, że na suchych, piaskowych glebach kryteria głębokości mogą być inne. Ale naprawdę nie warto robić głębokiej podmurówki tam gdzie nie jest to niezbędne.
Jeszcze jedna uwaga, w przypadku głębokiej podmurówki (od ulicy) warto zostawić jeden lub te ż kilka otworów na ewentualne przepusty dla przyszłych ewentualnych instalacji podziemnych.
Pozdrawiam

Agacka
12-02-2003, 13:02
Zaraz, zaraz sugerujesz że pomurówka pod płot powinna mieć 120 cm głębokości!Toż ja na serio zbankrutuje. 210 metrów i taka głębokość to masa betonu! Masz pojecie ile to może kosztować?

Wowka
12-02-2003, 13:25
Nie, nie sugeruję. Napisałem - i tu zacytuję wypowiedź z
mojego ostatniego postu :
"Ale naprawdę nie warto robić głębokiej podmurówki tam gdzie nie jest to niezbędne".
Głęboką podmurówkę mam od strony ulicy na długości 30 m., jej szerokość (grubość) wynosi 40 cm. Wymiary te wynikają z tego, że ogrodzenie tam mam masywne ze spawanych kątowników i płaskowników. Każde skrzydło bramy wjazdowej ma szerokość 3,5 m. Ulicą przejeżdżają b. często cięzarówki wyładowane węglem (w pobliżu kopalnia) i jak już pisałem teren jest b. podmokły.
Na pozostałej częśći ogrodzenia ok. 500 m. podmurówka ma głębokość na 1 sztych czyli mniej niż 30 cm a grubość (szerokość) 20 cm. i to absolutnie w tych warunkach wystarcza.

Agacka
12-02-2003, 14:21
To już lepiej! Pod bramę muszę wzmocnić- będzie przesuwana, a reszta sama siatka nie licząc porastających ją pnączy:smile:A pod słupki jest jakiś standard?

Wowka
12-02-2003, 14:47
Przy obsadzaniu słupków nie żałuj materiału. Jeśli masz mokry grunt to obsadź na głębokości c-a 120 cm. Jeżeli jest sucho to te 20-40 cm możesz "przyoszczędzić" Pamiętaj, by np. gotowego słupka nie wstawiać samego do ziemi ale wykop musi być zdecydowanie szerszy w każdą stronę i trzeba słupek obłożyć kamieniami a następnie "oblać" betonem z betoniarki. Lanie z gruszki podmurówki może być cokolwiek przydrogie.

Ryszard1
12-02-2003, 15:08
On 2003-02-12 15:47, Wowka wrote:
Przy obsadzaniu słupków nie żałuj materiału. Jeśli masz mokry grunt to obsadź na głębokości c-a 120 cm. Jeżeli jest sucho to te 20-40 cm możesz "przyoszczędzić" Pamiętaj, by np. gotowego słupka nie wstawiać samego do ziemi ale wykop musi być zdecydowanie szerszy w każdą stronę i trzeba słupek obłożyć kamieniami a następnie "oblać" betonem z betoniarki. Lanie z gruszki podmurówki może być cokolwiek przydrogie.

20 cm na obsadzenie pojedynczego slupka w ziemi to stanowczo za malo. Mysle ze min to 50 cm. I potrzebne jest oblozenie gruzem (ale nie ceglami) oraz oblanie betonem. Mi tyle wystarczylo i ta zima nie powykrzywiala jesienia wstawionych slupkow,

Wowka
13-02-2003, 08:16
Ryszard 1 - czytaj proszę uważnie. Wcale nie pisałem, że należy wkopać słupek na głębokość 20 czy też 40 cm., tylko, że przy glebie suchej (piaszczystej) 20-40 cm można „zaoszczędzić” z optymalnej głębokości 120 cm. Nie pisałem także o cegłach lecz o kamieniach a to przyznasz nie jest to samo. Ponadto w moim wcześniejszym poscie przestrzegałem prze używaniem ceramiki (dachówki, cegły) jako składnika betonu.

Ps. Pierwsza zima się jeszcze nie skończyła a ogrodzenie ma przetrwać wiele zim, czego Tobie życzę

Pozdrawiam

Agacka
13-02-2003, 08:21
No to teraz pozostaje mi tylko czekać na odwilż :grin: Piekne dzięki za wszystkie rady o goraco pozdrawiam!

krzyszt17
17-02-2003, 12:46
Poczytałem trochę co piszecie o ogrodzeniach i pozwolicie, że dodam kilka swoich spostrzeżeń.
W ubiegłym roku grodziłem dość dużą działkę 150 arów. Działka graniczy z lasem i częstymi gośćmi są sarny i dziki, w związku z czym chciałem skutecznie się od nich odgrodzić.
Zdecydowałem się na metalowe słupki fi 50, podmurówkę wykonana z obrzeży chodnikowych i siatki.
Niektórzy pisali o podmórówce wykonywanej samodzielnie (cement, gruz), ja również się nad tym zastanawiałem. Moim zdaniem gotowe elementy (krawężniki wibrowane 100cmx30cmx8cm z własnym piórem) mają tą przewagę, że mogę znacznie szybciej wykonac ogrodzenie i nie martwić się, że coś popęka. Szczeliny dylatacyjne są gotowe (3 krawężniki między słupkami). Krawężniki były mocowane na suchą zaprawę, słupki oczywiście na normalną na głębokość co najmniej 50cm. Nie przeliczałem dokładnie kosztów, ale sądzę (może ktoś przeliczał i poda), że koszt wykonania takiego murka jest podobny jak koszt wylewanej podmurówki. Daję za to głowę, że krawężniki będą o wiele trwalsze.
Na pytanie czy robić podmurówkę, czy nie to zależy czemu ma służyć ogrodzenie. Ja nie chcę, by do moich zwierząt domowych dostał się lis, czy okoliczne psy i dlatego zdecydowałem się na podmurówkę, mimo wysokich kosztów.
Ogrodzenie jest narazie bez siatki, ale wygląda po pierwszej niepełnej jeszcze zimie zupełnie przyzwoicie.
Jeżeli miał bym robić jeszcze raz na pewno podmurówkę robiłbym z gotowych elementów.
Pozdrawiam Krzysztof.

Agacka
18-02-2003, 10:35
Wiecie co a czy nie można by było wkopać w ziemię między słupki siatki o wysokości jakieś 30 cm. Takiej jakiejś mniej rdzewiejacej np ocynkowanej, Jak myslicie? Stworzenie nie przelezą i mniej zachodu i pieniędzy-na jakis czas wystraczy.

Ryszard1
18-02-2003, 11:15
Ocynk nie wytrzyma, ale taka z oslona PCV powinna kilka lat, albo i dluzej bez problemu.
Ale mysle ze chyba juz lepiej dac siatke nad ziemia, a wzdluz jej dolnej krawedzi polozyc jakies gotowe ksztaltki z betonu, po prostu na wyrownana tylko ziemie,

Agacka
18-02-2003, 11:27
Ryszard
Ale wtedy zwierz mi się przekopie dołem!

kodi_gdynia
18-02-2003, 11:52
Jaki zwierz. Jeśli masz na myśli krety to na dobrą sprawę zawsze znajdzie wejście na sympatyczny ogródek. Sarny, jelenie się nie prześlizgną a wiewiórki i inne tego typu stworzenia sympatycznie skaczą po siatce. Jednym słowem tylko psa upilnujesz.
Pozdrawiam

Wowka
18-02-2003, 12:08
Siatka z PCW prawdopodobnie wytrzyma w ziemi przez kilka sezonów, ale gryzonie nie bez podstaw mają taka nazwę. :grin:

Agacka
18-02-2003, 13:00
Kodi właściwie chodziło mi o lisy, bo moja dsziałka jest umiejscowiona prawie w lesie a jak wiesz one czesto przenoszą wściekliznę! I psy też lubią się wkopywać do sąsiadów a u mnie będzie suka więc i motywacja większa :grin:

krzyszt17
19-02-2003, 13:12
Agacka, nie wiem jak dużą masz działkę. Przy mojej 150 arowej koszt słupków i podmurówki (gotowe elementy) plus robocizna, wyniósł ok 10000zł, siatka to dodatkowe 2,5 - 3tys zł. Czy to jest dużo, pewnie tak, ale trwałość i wygląd ogrodzenia naprawdę super. Jeśli działka jest mniejsza, koszty będą stanowiły ileś tam procent moich kosztów. Czy lis pod spodem się nie podkopie - zobaczymy za rok czy dwa.
Pozdrawiam

MajsterekEdek
20-02-2008, 13:10
Trochę czasu minęło juz od ostatniego wpisu, ale ja mam dylemat dotyczący spręzystosci siatki powlekanej. Czy rzeczywiscie jest tak, że po przejsciu kogoś przez siatkę zostają trwałe odkształcenia nawet w siatkach z grubszym drutem (2,8 mm)?

W temacie była poruszana również sprawa pomurówki. Ciekawy jestem czy u osób, które zagłębiły ją w ziemi na tylko na około 30 cm podmurówka jest nadal cała i niepopękana?

robson1
11-03-2008, 10:27
a ja mam drut powlekany 2 mm, i niestety po przejsciu przez taką siatkę zostają ślady, wiem że przy drucie 3,2 mm nie ma takiego problemu, co do podmurówki, to u mnie jest 30-40 cm i nic się nie dzieje, zresztą nawet jeśli ją podniesie podczas zimy i popęka, to chyba nic złego?

jaki
01-12-2010, 08:58
Jestem przeciwnikiem tych powlekanych, z czasem otoczka pęka. Ja mam drut ocynkowany. Po 5 latach nic się z nim nie dzieje, jest jak nowy

darsalam
11-03-2014, 14:10
Widzę,że pierwsze wpisy są z przed 11 lat, może ktoś się wypowie z tych użytkowników jak w tym okresie czasu sprawowała się siatka powlekana.Czy pękała, czy już ja wymienili?