PDA

Zobacz pełną wersję : Czym ocieplić ściany piwnic?



radex
30-01-2003, 11:04
Jeszcze nie wiem czy będę ocieplał ściany (wełna czy styropian). Jeżeli różnica na m2 będzie do 10 zł, to wybiorę pewnie wełnę.

Zastanawiam się jednak czym ocieplić fundamenty i ściany piwnic. Mają one bezpośrednią styczność z glebą i są w większym stopniu narażone na wilgotność, z którą lepiej radzi sobie styropian. Czy Waszym zdaniem jest sens ocieplania tych ścian wełną i ewentualnie jaką? Początkowo myślałem o styropianie FS20 (polistyren ekstrudowany jest za drogi). Kompletna izolacja miała wyglądać tak: 2x Dysperbit, styropian na klej, 1x Dysperbit i folia polietylenowa. Any idea?

kgadzina
30-01-2003, 11:41
Radzę FS 30. Ewentualnie folię kubełkową.

radex
30-01-2003, 12:06
Ale chyba nie ma sensu stosować wełny mineralnej? Co prawda Rockwool zaleca wełnę PrefRock, ale też podaje alternatywę w postaci polistyrenu.

kgadzina
30-01-2003, 12:34
Ja bym uważał z wełną w fundamencie. Niby nie jest nasiąkliwa, ale kto wie co będzie z nią za 10 lat? A za 30 lat?

Octavian
30-01-2003, 16:58
Ja też nad tym myślałem - w tej chwili jestem zdecydowany na styropian + zabezpieczenia przeciwwilgociowe. A na resztę domu - chyba wełna.
PS - za 30 lat pewnie żadne hydrofobizowowanie nie pomoże :wink:. Pytanie czy styropian nie wyparuje :wink:.
pzdr
Hlup