PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o radę jak ogrodzić dzałkę



aga789
05-02-2006, 12:16
Witam,
Mam do ogrodzenia dzałkę 1500m2 z czego jedna ściana dł 24 m ogrodzona jest przez sąsiada siatką ocynk. Następna ściana dł 5m posłuży jako brama wjazdowa z furtką Poniważ nie znam sie na budownictwie doradźcie jaki wykorzystać materiał na słupki jakiej dł w jakiej odlegóść je rozmieścić, czy siatkę przewlekać prętem czy napinać drutem. Chcę to zrobić niedrogo ,ale przyzwoicie . Może ma ktoś namiary na niedrogie oferty siatek ogrodzeniowych i bram w okolicach Włocławka, korzystne oferty wykonania ogrodzenia. Będę wdzięczna za odpowiedź

kowal z Poznania
07-02-2006, 15:58
jeśli frontowe ogrodzenie może być stalowe to polecam sie serdecznie :-)

budrekplus
07-02-2006, 16:14
Ja bym proponował ogrodzenie frontowe zrobić następująco; słupki z klinkieru i podmurówkę ;natomiast miedzy słupkami sztachetki lub przęsła metalowe

katerhasser
07-02-2006, 16:54
zajrzyj w allegro, w ogłoszenia lokalne: "siatki, ogrodzenia.." - znajdziesz paru i producentów, i wykonawców w swojej okolicy.
jak ma być niedrogo to odradzam klinkier. Osobiście wogóle nie widzę sensu tego rozwiązania, chyba, że trzeba się wpasować w zastany pejzaż sąsiedztwa.
Moje rozwiązanie, które dla mnie jest OK: część siatka 1,80 cm., słupki co 2,5 m. Brama przesuwana szer. 4 m. rama z profili, na to sztachety olchowe wys. 1,7 m, malowane drewnochronem, przykręcane wkrętami do żelaza, na górnym i dolnym profilu 2x, na srodkowym 1x.
Furtki, śmietnik i 25 m. ogrodzenia w strefie przy bramie, tak samo jak brama.
Zamiast wylewać podmurówkę, wkopałem gotowe obrzeża krawężnikowe - estetyczne, filigranowe, nie popękają...
co do napinania siatki - przy zakupie siatki producent powinien Ci też sprzedać wszelkie akcesoria (linkę napinającą, cybanty, pręty itp)