PDA

Zobacz pełną wersję : DZIENNIK Kacha72



Kacha72
05-02-2006, 20:23
Witam
Kupiiśmy z głównym inwestorem działke w październiku ! w lutym nareszcie kupiliśmy projekt Archonu+ Dom w jeżówkach 2 po prawie 4 miesięcznych poszukiwaniach ....... teraz gnębią nas rózne papierki ale .... Sylwestra będę spedzala w domu własnym !!!! piękne plany wiem .... ale trzeba marzyć

Kacha72
16-04-2006, 23:02
papierologia to ten etap na którym utknęłam .... czekamy na pozwolenie na budowę ...
ekipa wybrana pieniądze bank da hhiihih teraz tylko nerwy na wodzy i do dzieła

Kacha72
20-04-2006, 17:33
Komedia wokół planu zagospodarowania przestrzennego na przyległych działkach daje sie we znaki jak mnie ktoś dzisiaj zapyta czy chcę budowac ten dom to entuzjazm z przed kilku miesięcy lekko osłabł ....... może jednak zbiorę siły i pójdę do przodu

Kacha72
11-05-2006, 10:40
W PONIEDZIAŁEK 22 MAJA ZACZYNAJA KOPAC!!!
Budowanie domu staje sie faktem ostatnie nerwowe dopinanie spraw typu matriał bank transport :D

Kacha72
23-05-2006, 22:27
Oczywiście z tym poniedziałkiem to byla gruuuba przesada
mamy wtorek i może jutro będą kopać
geodeta wytyczył mi dzisiaj domek :D
pospacerowałam sobie po pokojach
siakieś małe !
:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Kacha72
29-05-2006, 13:15
Pierwszy niewypał.........
fundamenty wykopane pod chudziak po weekendzie sa w opłakanym stanie , lało 3 dni i zalało i pozasypywało ech
budowanie domu to prawdziwa przyjemność
........ nadal nie mam kaloszy............

Kacha72
28-06-2006, 12:33
27,06............ murują się ściany fundamentów ........ obnizamy sciany fundamentowe żeby do domu nie wchodzić jak do wieżowca po kilkunastu schodach :o

Kacha72
17-07-2006, 22:06
17,07 parter prawie gotowy jedna ze ścian działowych burzyłam już 3 razy i nadal nie jestem pewna czy teraz jest dobrze:))

Kacha72
07-08-2006, 19:51
przede wszystkim pokój dzienny nie jest za duży jeżeli Wam nie zależy na zamkniętej kuchni to proponuje ja otworzyc na salon bedzie przestronniej
w przedpokoju zmienilam spizarkę i wygospodarowałam sobie przy samym wejsciu pomieszczenie na buty ( tam jest wentylacja )
pomieszczenie gospodarcze na dole jest małe i pralnia bedzie na górze obok łazienki
zlikwidowałam balkon nad wejsciem i córki pokój został powiekszony o tą część gdzie był balkon
reszte na razie mam bez zmian i jestem zadowolona z wyników
życze powodzenia
jakie mieliście pomysły na zmiany?

Kacha72
07-08-2006, 21:58
nadal siedzę w parterze ....... zaszalowane juz wszystko czytaj kaska za szalunki leci .... a strop jeszcze wciąż nie zalany bo wykonawca " lata" od jednego miejsca do drugiego i nie moze sie biedaczysko na jednym supić ..... jutro mu zrobię kuku

Kacha72
07-08-2006, 22:02
projekt (http://www.archon.pl/index.php?act=32&lang=pl&all=1&sid=m4338fb5c4455b)

Kacha72
08-08-2006, 17:54
no właśnie, ten salon ciutke mały nam się wydał - zrezygnowaliśmy z tarasu i przesunęliśmy ścianę o 80 cm powiększając wnętrze o jakiś 4m2 - teraz salon ma 34m2, trochę lepiej...

zrezygnowaliśmy też z pierwszego pokoju tuż przy wejściu, przesuwając sciankę działową powiększyliśmy pralnię a w pomnijszonym pokoju (wejscie teraz od przedsionka) powstało pomieszczenie na różne klamoty/buty/torby itp.

góra praktycznie bez zmian, podobnie jak Ty - będzie bez balkonu nad wejsciem i pokój połączony z tym przylegającym do łazienki.

dlaczego obniżasz dom, rzeczywiscie wysoko jest w projekcie? u nas chyba dobrze by się skaładało, teren w wysokimi wodami jest...
to projektant mi podwyzszył fundamenty bo dom stoi na spadku i przód miał mieć 11 schodów , po obnizeniu beda 3 stopnie a teren z tyłu zostanie nieco zniwelowany i na koncu tarasu chyba bedzie murek taras tym samym bedzie w niszy ktora może byc z czasem przyjemnym schronem przed ciekawkimi sasiadami :D

Kacha72
14-08-2006, 19:49
STROP WYLANY
kolejny wazny etap tej budowy za nami , teraz pare dni przerwy scianka kolankowa niska wieniec więżba no i ...... moze ta połowa wrzesnia jest realna na zakonczenie stanu surowego
czas sie zacząc rozgladać za oknami :D

Kacha72
31-08-2006, 21:39
szalowanie drugiego wieńca i schodów wewnetrznych ukonczone!
jutro zalewanie
chyba sie tez zaleje zwłaszcza że dzisiaj sa moje .....fyfnaste... urodziny :D :D

Kacha72
16-10-2006, 12:25
Ale mam braki........
stan budowlany:
Więżba skonczona .... łacenie tez od srody 18,10 maja zaczynać kłaść dachówke mamy misiąc opóźnienia ... i nikt nie jest winny :o :-?
przymierzamy sie do drenażu niestety na naszym terenie to konieczne

Kacha72
04-11-2006, 20:07
mamy 4 listopad i dach nietkniety pojawiły sie ścianki działowe poddasza
drenaż skonczony inwestor i inspektor wykonali własnoręcznie
jestem wściekła z powodu tak duzych opóxnień , ale ........ muszę czekać

Kacha72
02-12-2006, 10:38
dach nadal "robimy' brakuje jeszcze sporo elementów do zakonczenia stanu surowego a wykonawca ma czas do 8,12 w zyciu nie zdąży
braki;
- schody do piwniczki
- schody wejsciowe i taras
- luksfery w garażu
- jedna ścianka działowa u góry
- kominy zakonczenie wkaflex
- wstawienie okien połaciowych
pracy mnóstwo a nas zima zastała :o

Kacha72
10-12-2006, 10:17
No i mamy 8,12 a u nas wykonawca dalej siedzi
oszalował schody do piwnicy oraz wejściowe robi zakonczenia kominów
brakuje jeszcze 200 :o dachówek 3 m rynny i inne drobne elementy

Kacha72
28-12-2006, 10:56
witajcie
życze powodzenia i cierpliwości
salon ... no cóż to zależyc czego oczekujemy mój mąż jest zachwycony bo nie jest to ogromny zimny hangar , ja wolalabym ciut większy , ale wiem jak można go powiększyć ..... tylko za późno na to wpadłam mozna wykusz zrobić na cała ścianę boczną salonu a drzwi tarsowe przesunąć do końca zadaszenia tylko wówczas taras nie jest pod daszkiem jak wam to nie przeszkadza to można powiększyc a tak wogóle to 30 m to nie tak mało :D
zdjęcia wkleję w najblizszym czasie jak skonczą elektrykę

Kacha72
28-12-2006, 10:57
witajcie
życze powodzenia i cierpliwości
salon ... no cóż to zależyc czego oczekujemy mój mąż jest zachwycony bo nie jest to ogromny zimny hangar , ja wolalabym ciut większy , ale wiem jak można go powiększyć ..... tylko za późno na to wpadłam mozna wykusz zrobić na cała ścianę boczną salonu a drzwi tarsowe przesunąć do końca zadaszenia tylko wówczas taras nie jest pod daszkiem jak wam to nie przeszkadza to można powiększyc a tak wogóle to 30 m to nie tak mało :D
zdjęcia wkleję w najblizszym czasie jak skonczą elektrykę

Kacha72
28-12-2006, 14:07
ja zlikwidowałam balkon nad wejściem i powiększyłam środkowy pokój widać to na zew elewacji z przodu domu pokój wyszedł najładniejszy ze wszystkich na gorze bo nie ma skosów garaż jest na jeden samochód wiec jest ok zawsze o pól metra mozna tez poszerzyć garderoby zostawiłam bez zmian bo stryszek za łazienką bedzie pralnia i suszarnia tam bedzie pralka a ta druga garderoba u syna w pokoju tez sie przyda .... jak cos to pytajcie smiało

Kacha72
28-12-2006, 15:28
projekt jest dość dobrze przygotowany z błedów to za wysokie drzwi wejściowe .... takich nie robia w standarcie zadne firmy należy od razu obnizyc o 20 cm a tak to raczej ok
koszty hmmmmm to zależy od tego z czego bedziecie budować ja mam porotherm 25 PW i dachówkę ceramiczną angobe szlachetna koramika ( dość droga) i stan surowy otwarty to prawie 200 tys dach nas kosztował ponad 30,000 , koszta to niestety minusy domów o skomplikowanych dachach
pozdr kasia

Kacha72
07-01-2007, 18:03
Wykonawca stanu surowego wkońcu ukończył z bólami dzieło
jest pare drobiazgów do poprawienia , ale to naprawde szczegóły
z dalszych etapów :
-skonczona elektryka
- wstawione wszystkie okna drzwi i brama garazowa
- wylane tarasy i schody zew
- trwa tynkowanie Panowie zaczęłi 3,01 w środe do soboty były wstawione wszystkie stalówki zagruntowane sciany i betonowe elementy, oraz otynkowane dwa pomieszczenia na górze


zrobiłam czasowe ocieplenie przy krokwiach i dzięki łagodnej zimie ( póki co) mozna leciec dalej

aaaaa jestem posiadaczką kozy i piły łańcuchowej :D :D :D :D

Kacha72
15-01-2007, 19:38
mamy 15,12 górne pomieszczenia otynkowane wraz z klatka schodowa został cały dół
następny wykonawca juz sie czai za progiem :D

Kacha72
17-01-2007, 18:45
dzisiaj panowie otynkowali salon :D w piątek zaczynamy ocieplenie elewacji zew :o jaka zima taka praca :D

Kacha72
25-01-2007, 22:40
Z ocieplenia nici zima sie rozszalała śniegiem i mrozem
ledwo zdążyliśmy z tynkami.... został garaż poczeka na dodatnie temp.
Zaczęła sie równiez instalacja kotłowni , co , cw pod koniec lutego moge myśleć o pasadzkach :D

Kacha72
02-02-2007, 21:27
Pół domu ocieplone a właściwie obłożone styropianem
parapety wewnętrzne zainstalowane teraz tylko tynkarz musi poprawić ubytki wokół nich
instalator kotłowni ma urlop wiec kaloryfery grzecznie czekaja na swoja kolej :D

Kacha72
13-05-2007, 12:13
Zmiany:
Kotłownia skończona
tynki również połozone wysuszone
posadzki zalane
w poniedziałek 14 maja wchodzi wykonawca prac wykonczeniowych zacznie od poddasza , kafelki w łazienkach gładzenie szlifowanie malowanie mnóstwo pracy
czas ma do końca lipca :o
po tym terminie niezależnie od etapu wykonczenia domu muszę opuścić mieszkanie.
Gorączkowa bieganina za kafelkami panelami farbami itp.

Kacha72
17-07-2007, 07:30
Dolna łazienka skończona górna w trakcie realizacji
poddasze juz jest kolorowe ( zdarzyły się wpadki z kolorem :D np. róz zamiast brzoskwini..... przemalowane natychmiast )
zostało porządnie posprzątać ... za dwa dni kladą panele na górze i drzwi wewnetrzne
dól ... podobno sie zrobi sam? :o :o