PDA

Zobacz pełną wersję : ściana jednowarstwowa na dwuwarstwową



anstak
05-02-2006, 20:57
Jestem na razie na etapie początkowym budowy stad prosze o odpowiedz na moze proste pytanie.

Pytanie- czy jak przerabiam sciany jednowarstwoe na ciensze dwuwarstwe to trzeba robic przeliczenia konstrukcyjne?


W wybranym projekcie mam sciane jednowarstowa protherm 44. Ale ja chce dwuwarstowa protherm plus styropian 24 plus 12.
No i teraz czegos nie rozumiem.

Jeden wykonawca mowi mi ze architekt musi mi tak przerysowac caly projekt zeby on wiedzial jak budowac, bo sciany sa de facto ciensze. No i ze konstruktor musi wszystko przeliczyc. I ze to sie nie oplaca, bo za konstruktora bede musiala dodatkowo zaplacic ( inne zmiany w projekcie jakie wprowadzam sa minimalne)

Architekt mi mowi, ze on tylko nakresli na projekcie dwuwartowe sciany i tyle( za wszystko chce 1.000 zł) Za konstruktora zaplace osobno, jesli trzeba robic jakies przeliczenia ( 500 zł extra).

Inny wykonawca mi mowi, ze te ciensze sciany nie maja znaczenia "cyt:"on sam sobie przeliczy wszystko na budowie" I to " żaden problem" i wszyscy tak robia.

Trzeci wykonawca w ogole nie zauwaza problemu.

Rezi
05-02-2006, 21:36
architektowi daj spokój
dla spokoju ducha niech konstruktor przeliczy nośnośc ścian z 1W na 2W - ale to raczej tylko dla spokoju ducha
Wykonawca sam skoryguje projekt w czasie budowy ( chyba ze ma problem z odejmowaniem

Andrzej Wilhelmi
06-02-2006, 00:01
Należy taką zmianę omówić z projektantem.Taka zmiana musi być wpisana do dziennika budowy przez kierownika budowy. Wykonawca nie ma tu nic do gadania. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.