PDA

Zobacz pełną wersję : Umiejscowienie domu na działce



mariusz/szczecin
06-02-2006, 12:46
Witam,
Mam pytanie odnośnie usytuowania domu na działce. Ten temat chyba nie był poruszany. Czy mogę wybudować dom w dowolnym miejscu mojej działki zakładając, że zachowam wymagane odległości 3-4m od sąsiadów i w moim przypadku 5m linii zabudowy?
Mariusz

robert skitek
06-02-2006, 19:45
tak, o ile dom będzie stał na odrolnionym gruncie i nie było innych wymagań co do lokalizacji na działce w wypisie z Planu albo WZce. Linia zabudowy musi byc oznaczona jako nieprzekraczalna a nie obowiązująca. No i gdy nie będzie sie kłócił z innymi elementami zagospodarowania działki (szambo, studnia itp)

konrados7
12-02-2006, 14:25
A ja mam podobne pytanie: mam w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego napisane tak: "NIEPRZEKRACZALNE linie zabudowy: 6-10m od linii rozgraniczających dróg lokalnych".
Jak to traktować??? 6m to minimum???
Czy to mogę postawić dom tak, że 6m od granicy stoi sciana, a nieco wystaje ("wisi nad tym terenem") dach ??? Czy jest tu analogia do 4m od sciany z oknami ? (tu dach moze wystawać 0.8m) ???

poradźcie bo mój upatrzony projekt jest zagrożony!!

pozdr
konrado

robert skitek
12-02-2006, 14:55
a nie masz czasem dzialki naroznej i odleglosci nie odnosza sie czasem do dwóch dróg? załącznik do decyzji (mapka) powinien to dokladnie pokazywac.
Mozliwe tez ze każą Ci się zmiescic ze sciana frontową pomiedzy tymi odleglosciami.
Odleglosci okapów itp odnoszą się do sąsiedniej dzialki budowlanej a nie do drogi ale nasi urzednicy w przerozny sposob potrafią interpretowac przepisy.
Inna sprawa ze nieprzekraczalna znaczy dokladnie to co znaczy :)
Przejdz sie do urzedu i dowiedz czy będa robic problemy.