PDA

Zobacz pełną wersję : Poroterm kontra racjonalizm.



30-01-2003, 21:08
Tak się zastanawiam nad wypowiedziami zwolenników i przeciwników tego materiału. I myślę jak wiele osób postępuje nierozsądnie a nawet powiedziałbym głupio.
Większość z budujących, boryka się z kłopotami finansowymi. Ludzie ci pożyczają, pracują jak niewolnicy a jednocześnie ładują się w niesprawdzone technologie, które mogą cały ten wysiłek obrócić w kupe gruzu.
Istnieją przecież dobre sprawdzone i niedrogie technologie budowy domów.To samo dotyczy budowy domków z styropianu lekkiego betonu czy innych nietrwałych materiałów.
Moim zdaniem lepiej jest ulepszyć sprawdzony materiał (np. porządnie ocieplić mur ceglany) niż na własnej skórze prowadzić testy z super nowościami.

Mój znajomy, który zbudował domek z bali(bal 6 cm ocieplany wełną) klnie jak szewc na to, że dał się na to namówić. Olbrzymie koszty, ciągła renowacja (ganek zgnił po 5 latach) i strach przed pożarem. Chce to teraz sprzedać i postawić najzwyklejszy dom z zwykłej cegły.Takich osób jest wiele.
Dobra reklama, atrakcyjna cena a potem szara rzeczywistość.
A Murator.... cóż to nie organizacja pomocy społecznej tylko wydawnictwo, firma która jeśli nie wypracuje zysku to zbankrutuje.Białe ma być czarne, będzie - klijent płaci klijent wymaga, a ty się potem martw i licz ile pustaków ci popękało.

Dom ma być oazą spokoju i inwestycją długoterminową, która przyniesie zyski przyszłym pokoleniom a nie domkiem z kart na wietrze.
Przemyślcie to budujący szczególnie ci z cienkimi portfelami.
I nie martwcie się, rząd się wyżywi.

musso
30-01-2003, 21:37
W całości się zgadzam z wypowiedzią Anonima. Dom ma być przyjazny dla uzytkownika, dlatego buduje tradycyjnie, bez żadnych modnych technologicznych wynalazków i niesprawdzonych w długoletniej praktyce, Kazda technologia jest dobra jeżeli jakość materiałów i robocizna jest na poziomie przewidzianą przez tą technologię.
Kto z Forumowiczów brał atesty na zakupjone materiały. w moim przypadku jeżeli prosiłem o atest to cena potrafiła wzrosnąć o 100%
PZD.

_________________


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: musso dnia 2003-01-30 22:38 ]</font>

ckwadrat
30-01-2003, 21:39
Anonimowy odpie... się wreszcie od tego Porothermu!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: ckwadrat dnia 2003-01-30 22:41 ]</font>

witeq
30-01-2003, 22:00
Polecam budowe z pustakow zuzlowych alfa. Sprawdzona technologia, niezawodne mury:smile: .

30-01-2003, 22:04
musso-z całym szacunkiem
ale jeśli Ty mając taki projekt mówisz,że budujesz:
-tradycyjnie
-przyjaźnie
-bez wynalazków
-tanio (zgadzasz się z anonimem)
to chyba coś tu nie gra.

wega
30-01-2003, 22:06
Cóż, nie jestem zwolennikiem niesprawdzonych materiałów i eksperymentowania na sobie, jednak idąc tym tokiem myślenia, pozostaje nam powrót do... jaskiń... do dziś istnieją..:wink:

Pzdr.

pik33
31-01-2003, 05:49
Zwykła ceramiczna pełna cegła też może się rozpłynąć jeśli producent zapomni jej wypalić. A to jest stara sprawdzona ttechnologia.

31-01-2003, 07:10
Ckwadrat, masz 100% racji. Zagląda człowiek do tego wątku a tu kolejny kretyn roztrząsa temat dyżurny !

Luna_tyk
31-01-2003, 07:13
Ale się Ckwadrat zdenerwował....
Co do pryncypiów zgadzam się z Anonimem rozpoczynającym wątek. Z tym, że dla mnie wypalona glina pozostaje tradycyjnym materiałem niezależnie od ilości i kształtów poczynionych w niej otworów.

Roose
31-01-2003, 07:18
jak temu wyżej ganek zgnił - to znaczy że ktoś dobrze spier.. robotę - takie domy stoją po 100 lat. Na pewno przed wyborem materiałow myśleć trzeba i nie wszystko brac co nowe na rynku.
/Sam buduję tradycyjnie /
I ZNOWU ODPOWIADAM ANONIMOM :wink:

pingo
31-01-2003, 09:21
Ja ze sprawdzonych technologii proponuję lepiankę glinianą oraz szałas z gałęzi. Trwałe toto może nie jest, ale tanie, sprawdzone na przestrzeni wieków i można co roku stawiać nowe w dowolnie wybranym miejscu. </p>
PS> Dziwię się że Anonimowy korzysta z komputera - przecież do komunikacji międzyludzkiej tam-tamy są znacznie bardziej sprawdzone i trwałe.

Octavian
31-01-2003, 11:24
Ganek zgnił po 5 latach? :eek:) - jak robił partacz to tak wychodzi. Nawet najlepszy materiał można zniszczyć.
Hlup.

31-01-2003, 12:01
Firma z mazur polecana przez Muratora(tyle,że już jakiś czas temu).

31-01-2003, 12:24
No i co z tego wynika?
Jakie masz interesujące wnioski?

31-01-2003, 12:51
Tak: "nie wszystko złoto co się świeci".

31-01-2003, 13:31
Ale to straszny banał, nie szkoda czasu wyważać otwartych drzwi?

tcic
01-02-2003, 20:32
Jesli ANIONIMOWY twierdzi, ze Porotherm to nowosc - to chyba lepiej, zeby naprawde zaczal budowac z pustaka zuzlowego i pokryl dach eternitem (bardzo trwaly, tani i sprawdzony material).
Porotherm o nie jest material z "nieba". W Austrii i Niemczech jest znany od 20 lat! I sprawdzil sie w tamtych warunkach.
Nie dajmy sie zwariowac !.
Za chwile okaze sie, ze nie warto kupowac nowoczesnych kotlow i systemo C.O. bo najlepiej kupic piec mialowy i zasypywac go (tak jak to robili rodzice, dziadkowie i pradziadkowie).
Po co ladowac nasze ciezko zarobione pieniadze np. w kociol gazowy Viessmanna - PRZECIEZ TO BEZ SENSU! ILE TAM ELEKTRONIKI, ktora moze sie popsuc! A klasyczny piec - to zawsze piec !!!!
Jak wielokrotnie pisalismy w naszych watkach:
WSZYSTKIE ZALETY NOWYCH MATERIALOW MOZE SP....YC EKIPA, KTORA POTRAFI TYLKO (tyle o ile) MUROWAC Z CEGLY!.
I to jest 90% klopotow z nowymi technologiami.
Pozostale 10% to (niestety) nasze wlasne, inwestorskie, ulepszenia zalecen producentow (nie zawsze trafione).
W techologii sila !

ckwadrat
01-02-2003, 20:53
Ceramika poryzowana ma historię dużo dłuższą niż 20 lat. Robiono ją u nas na pewno już przed wojną - widziałem ogłoszenia w prasie o jej sprzedaży z tamtego okresu. A ktoś chyba już mówił na Forum że jeszcze wcześniej. Więc w ogóle trudno coś takiego uznać za nowość. A jeśli nawet to przecież nie musi oznaczać z założenia niczego złego jako usiłuje sączyć anonim :evil:.

ketiso
02-02-2003, 09:23
W ceramice poryzowanej tak jak w tradycyjnej tworzą sie dokładnie te same związki (w tych samych zakresach temperatur ),które decydują o tym samym w taki sam sposób.
Zatem z punktu widzenia czysto materiałowego twierdzenia ,że jedna ceramika może się rozmiękać czy rozmakać, a druga nie, jest niedorzeczna i świadczyć może tylko i wyłącznie-nawet nie wiem o czym albo wiem i nie chcę napisać.
HEJ!

Tomasz B
02-02-2003, 09:43
Panie i Panowie.
Nie możemy się cofać ani biec na przód z zamkniętymi oczami. Mówiąc krótko siła w umiarze. Bazujmy na świetnych sprawdzonych materiałach ( nie sądzę aby ktoś wymyślił coś lepszego od palonej gliny i nie ważne jak ją zwał ), ale z ufnością patrzmy na "nowe".
Które lepsze? Każdy ma rozum więc niech z niego korzysta i to na własną odpowiedzialność.
I to by było tyle. Pa.

dobrzykowice
03-02-2003, 11:53
przez chwile chcialem sie wdać w polemikę ale juz mi przeszlo,
wolę skończyc elektrykę w swoim domu ...

Tomek27mad
03-02-2003, 12:54
Chętnie posłuchałbym Anonimowego, gdyby.... nie był Anonimowy.
Równie dobrze możesz być PR-owcem konkurencji Porothermu :wink:
A swoją drogą: czy dyskusja o silikacie też już była? (sorry, jestem nowy :wink:) Bo to też reklamowany przez Muratora materiał, i mnie siem on trochem podoba, a przymierzamy sie do budowy.

paj^
03-02-2003, 13:24
ze swojej strony chcialbym dodac cos o moim domu z porothermu, sprytnie zabezpieczylem sie przed rozmoknieciem, zawilgoceniem itp...., otoz kazdy pustak szczelnie zawijalem w folie sniadaniowa i zgrzewalem na goraco coby mi nie przemakal, cieplochronna zaprawe zawijalem wzdluz muru skorami baranimi, dobrze???
o czym jeszcze zapomnialem????

inwestor
03-02-2003, 14:18
Paj^
Stanowczo odradzam stosowanie baranich skór przecież od dawna wiadomo że ogacenie liśćmi i mchem jest znacznie lepsze i do tego znacznie tańsze.
Acha zapomniałeś jeszcze postawić nad domem wiatę przecież bez wiaty będzie Ci na dom padał deszcz.
:wink:

tcic
03-02-2003, 14:36
DOKLADNIE TAK!
Ale pod warunkiem, ze wiata pokryta bedzie eternitem.
To dobry i sprawdzony material.
A moze by jeszcze na wszelki wypadek wiate jednak obudowac ......pustakiem szlakowym?
Poprawi sie wspolczynnik "k".

witeq
03-02-2003, 14:43
No i mamy optymalna budowle. :smile: Nikomu nie powinno byc przykro :smile:

Octavian
03-02-2003, 15:08
A to wszystko należy przykryć grubą warstwą śniegu - na klin klinem.
Hlup

03-02-2003, 15:13
Jak widać część inwestorów ma nie tylko pustki powietrzne w ścianach ale i w głowie. No cóż. Powodzenia mądrale.Będzie wam potrzebne.

03-02-2003, 15:40
że też Wam się wszystkim jeszcze chce dyskutować na ten temat...

witeq
03-02-2003, 15:59
Kiedy koncza sie argumenty zaczynaja sie inwektywy,. Moze ten anonimowy d... sie przedstawi, bede wiedzial z kim nie nalezy rozmawiac .

tcic
03-02-2003, 19:09
A moze odpuscmy Anonimowemu .....
W sumie, to powinno nam byc go szkoda. Chce dobrze...
Martwi sie o nasz ciezko zarobiony "grosz" i o to, ze go wyrzucimy w bloto...(ktore zostanie po Porothermie).
Tyle tylko, ze my myslimy przy budowaniu i rozmawiamy z wieloma madrymi i doswiadczonymi ludzmi - nie bierzesz Pan tego pod uwage?
Konczac ten zartobliwy watek - pozdrawiam i naprawde - Anonimowy - nie martw sie o nasza "krwawice". Jakos sobie damy rade...


<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: tcic dnia 2003-02-03 20:11 ]</font>

pirat
04-02-2003, 10:20
Tcic zakonczył swa wypowiedź tak:
Konczac ten zartobliwy watek - pozdrawiam i naprawde - Anonimowy - nie martw sie o nasza "krwawice". Jakos sobie damy rade...
ja dopisuje:
.... a jak sobie nie damy i spłyniemy z błotem to się Anonimowy wprowdzimy do Ciebie do twej jaskini i bedziemy ogrzewać się przy ognisku zamiast przy jakimś kotle "BUDERUS".. wykuwając sobie koło z kamienia...
Pozdrawiam wszystkich odważnych, i zdecydowanych eksperymentować z nowymi technologiami forumowiczów !!!

04-02-2003, 13:52
Więcej tutaj emocji, mocnych haseł i obrzucania się błotem niż chłodnej kalkulacji i zdrowego rozsądku.Trudno wyplenić stare nawyki. Najgorzej,że przechodzą one na nowe pokolenia.
Cegła, silikat, kamień, drewno. Nic lepszego nie wymyślicie.... ofiary marketingu.

Jezier
04-02-2003, 13:56
To może dobrze, że już wymyślono za nas.

tcic
04-02-2003, 13:58
Bez komentarza.

04-02-2003, 14:14
LUDZIE!!!
IGNORA przygłupowi.
Kto się odezwie na jego zaczepki pod swoim imieniem ten jest .....
Uwaga, raz dwa trzy....

04-02-2003, 14:46
Ludzie Poroterm jest najlepszy nie słuchajcie idiotów.
Nie dajmy się. Winerberger King!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Reszta to syf i gówno. Niech żyją najnowsze technologie i osiągnięcia tej wspaniałej firmy. Kupujcie w ciemno, ja kupiłem i jestem zadowolony reszta mnie nie obchodzi.
Pozdrowienia dla wszystkich zwolenników tego wspaniałego materiału!!!
Edek z Wrocławia

04-02-2003, 15:40
Balcerowicz musi odejść !!
Legia pany !!

04-02-2003, 15:49
Legia chamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

04-02-2003, 15:59
Księża na Księżyc!!!!

04-02-2003, 16:03
Ytong panuje wypierd..ać ch.ie!

rafi27
07-02-2003, 11:10
ble ble, miliony wiadomości napisono na ten temat. Uważam, że w Polsce stoi przynajmniej kilka tysięcy domów zbudowanych z porotermu i bet.kom i wcale nie jest żadna nowa technologia. Sam stawiam z bet.kom i jestem zadowolony. Tanio i prosto.

09-02-2003, 10:50
MYŚLĘ ŻE TROSZKU SZACUNKU NA TEJ STRONIE BY SIĘ PRZYDAŁO.
Panowie ,wszyscy wiedzą że 90% nowości to plewy nastawione
na łatwy zarobek i duży bajęr ,który po okresie prosperity znika
bezpowrotnie.cięrpią ci co dali się złapać.Ceramika była jest i będzie pod róznymi postaciami i nie dajmy się zwariować.Poroterm
jest dobrym materiałem ,ale czy nie wystarczy max.Czy różnica
na szt.obliguje do tego żeby przepłacać kto chce niech wierzy,jego dom i jego pieniądze.adam