PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C127 DOM NA ROZDROŻU



deneka
07-02-2006, 11:49
Witam
Właśnie z małżonką zastanawiamy się nad budową domu wg projektu Murator c127. Wiem, że to projekt nowy i raczej nikt go nie zdążył zrealizowac;-) jednak chcielibyśmy poznac opinię o tym projekcie osób mających doświadczenia w budowaniu i wiedzących co w projektach piszczy.
Póki co projekt bardzo nam się podoba. ma wszystko na czym nam zależy i pasuje nam do działki
na parterze ma spory salon połączony z kuchnią, która jednak jest trochę z boku, ma spiżarnię i jest od frontu!!!
Dodatkowo jest sypialnia z łazinką i garderobą... życ nie umierac. Kotłownia jest spora. garaż raczej przerobimy na dwa stanowiska
Na górze trzy sypialnie, z jednaj zrobimy jakąś garderobę chyba, a pom. nad garażem przeznaczymy na ektra sypialnię małżeńską, albo jakieś firnes.... się zobaczy;-)
Bryła prosta... urzekła na s ta wystająca kuchnia z tym półokrągłym oknem. Dach dwuspadowy... powinno by w miarę tanio
Będę wdzięczny za wszelkie opinie

Parter
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_348_3.jpg
Poddasze
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_348_4.jpg
Front
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_348_18.jpg

deneka
10-02-2006, 07:36
witam
i jeszcze raz bardzo proszę o kilka słów, dobrych lub złych na temat tego projektu
Pozdrawiam!

deneka
13-02-2006, 11:30
do trzech razy sztuka....
Może jadnak ktoś sie pokusi o kilka słów...
czy brak odzewu forumowiczów oznacza, że nie ma czego skrytykowa, czy może nie ma o czym gadac????
Proszę o odzew!!!!!!!!

deneka
21-02-2006, 10:51
Jeszcze raz poruszam temat tego projektu
Poprzednio nie było chętnych do wyrażania opini, a mnie ten projekt prawie odpowiada, jednak byc może czegoś nie dostrzegam, a wiem że jest tu sporo fachowców. bardzo proszę o wszelkie uwagi... pozytywne i negatywne
Pozdrawiam

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=348&IdKolekcji=36

deneka
23-02-2006, 07:56
Ponawiam po raz kolejny swoją prośbę

fprefect
23-03-2006, 09:22
w sumie całkiem, całkiem mnie się wydaje
Zgadzam się z Twoimi opiniami, cho jak dla mnie ciut za duży, ale ogólnie bardzo ok
hej

KasiaiPiotr
28-03-2006, 22:43
Witam serdecznie, C127 też bardzo nam się spodobał i jest obecnie na I miejscu wœród kilku wytypowanych. Szczególnš uwagę zwracamy na wnętrze, zależy nam na przestrzeni, czyli jak najmniej holi, korytarzyków, zbędnych œcian. Przestronny salon z częœciowo tylko otwartš kuchniš też jest fajnym rozwišzaniem. Kuchnia jest duża, a to ogromny plus, no i oczywiœcie niezbędna spiżarnia. Brak tylko prysznica w WC na parterze, bo z trzeciej łazienki raczej zrezygnujemy na korzyœć większej garderoby. Plusem jest również to, że pomieszczenie gospodarcze nie graniczy bezpoœrednio z pokojami - nie będzie słychać pieca. Pokoje na górze bez zbędnych zakamarków i duża łazienka (może zmieœci małš saunę?). Na zewnštrz przydałoby się zadaszenie nad tarasem, ale pewnie można coœ pogmerać przy dachu. Ogólnie projekt wydaje się bardzo prosty i myœlę że budowa nie powinna sprawać kłopotów. Może bryła z zewnštrz nie rzuca na kolana, ale okno kuchenne dodaje uroku. 8)
A Wy już podjęliœcie decyzję? A może też rozważacie jeszcze inne projekty?

deneka
05-04-2006, 14:57
Witam
Cieszę się, że nie jesteśmy osamotnieni :lol:
Jesteśmy na etapie warunków zabudowy, na dniach składamy w gminie, jednak jesteśmy pełni obaw...pono można na nie czekac nawet 4 miesiące :evil:
co do bryły... nam wydaje się urocza... zwłaszcza gdy spojrzec na dom od drugiej strony (ściana z balkonem).
komunikacji rzeczywiście mało, też na to zwracaliśmy uwagę.
Można zadaszyc taras, b w bardzo prosty sposób... daszek dwuspadowy na czterech słupkach z kalenicą prostopadłą do kalenicy domu... powinno wyglądc nieźle
Dajcie znac gdy zdecydujecie się na ten projekt już na 100%
Pozdrawiam

Jepil
13-04-2006, 22:18
Witam
To mój pierwszy post na forum i od razu dołączamy z moja drugą ładniejsza połową do klubowiczów C127. :D
Długo analizowaliśmy różne projekty i właśnie "Dom na rozdrożu" od pierwszej chwili był tym czego szukamy w głównych cechach naszego przyszłego domu.
Dokładnie te same zalety co opisała daneka zdecydowały że będziemy kolejnymi pionierami w realizacji tego nowego projektu. Na tym etapie nie planujemy żadnych zmian, poza rozbudową garażu do dwóch stanowisk i lustrzanym odbiciem w stosunku do oryginału. Nasz plan przewiduje załatwienie wszelkich formalności do końca tego roku, start z budową za rok i zakończenie po kolejnym roku. :)
Bardzo sie cieszę że będziemy mogli wymieniać się spostrzeżeniami co projektu i jego realizacji.
Pozdrawiam

zielonooka
13-04-2006, 22:26
niezły :wink:
na pierwszy rzut oka nie widac nic niefajnego :wink:
na gorze duza lazienka
duza kuchnia - mozna zrobic tak modna teraz "wyspe" o ile sie podoba :wink:
fajne duze pom gospodarcze
ja uwag negatywnych nie mam :wink:

mlepek
07-05-2006, 13:18
Super projekt. Jest drugim z kilku o których myślimy ( choć elewacją przewyższa ten pierwszy zdecydowanie). Duża kuchnia + spiżarnia - marzenie. Tylko gdzie tam postawić stół do rodzinnych posiadówek przy herbatce? (jadalnia zbyt oficjalnie - na niedzielne obiadki). Myśleliście może jak to zmodyfikować?
Wysokość pomieszczeń dół 2,6m góra 1,3-2,6. Góra wystarczy, ale na dole chciałoby się nieco więcej (chociaż 10-15cm).
Garaż chcielibyśmy dwustanowiskowy - to nie jest problem.
Są dwa kominy - do kominka i ten w kotłowni, a jak jest rozwiązana wentylacja? Na dachu nie dorysowano kominków wentylacyjnych.
Nasze założenia są podobne do planów Jepil - harmonogram mamy podobny.
Deneka podjęliście decyzję?

deneka
07-05-2006, 20:43
Witam
Decyzja u nas zapadła praktycznie w 99,9%... tyle, że my aktualnie jesteśmy na etapie załatwiania warunków w gminie... i chyba to potrwa, takie mamy informacje mało optymistyczne od osób "wiedzących". 2,6 metra to może faktycznie takie minimum, ale łatwo zwiększyć wyskośc pomieszczen. O kuchni myslimy podobnie - jest super - i myślę, że gdzieś się tam zmieści kawałek wyższego blatu na posiadówki.
Będę informował o dalszych losach...
Pozdrawiam

mlepek
07-05-2006, 22:21
Hmm, a może tak?
Likwidacja szafy w holu przy kuchni, i ściana nośna między kuchnią a holem i pokojem? spiżarnia - drzwi harmonijkowe lub suwane. I mamy miejsce na stół.
http://foto.onet.pl/mojalbum/zdjecie.html?no=0&id=50208&zid=598721&r=1
Jest to w albumie na onecie bo nie mogłem skopiować obrazka z kompa.

Jepil
20-05-2006, 22:28
Witam ponownie. Tak jak deneka wpadliśmy w wir kompletacji dokumentów. Właśnie czekamy na mapki i następnym krokiem będzie zakup projektu.
Dzięki za trafne spostrzeżenia. Rysowaliśmy dzisiaj rzuty pomieszczeń w skali 1:1 i doszliśmy do tych samych wątpliwości co mlepek. Trzeba będzie na etapie projektowania kuchni znaleźć miejsce na stół, gdzie będzie można wypić „roboczą” herbatkę. Mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie kompromisowe przy aranżacji projektu przez architekta.

Jepil
03-08-2006, 19:16
Projekt kupiony. Po rozmowach z architektem wprowadziliśmy kilka zmian. Tak jak sugerowali forumowicze we wcześniejszych postach, podnieśliśmy parter o jedną „cegłę” czyli około 30 centymetrów. Nawet fajnie wyszło gdyż, zlikwidował się stopień przy przejściu ze schodów do pomieszczenia gospodarczego. Chcąc zachować bryłę domu i wcześniejsze proporcje podnieśliśmy także ścianę kolankową w garderobie nad garażem o tą samą wielkość czyli 30 cm.
Zmieniliśmy dachówkę na ceramiczną a garaż jest na dwa samochody. Przydały się też porady osób postronnych ogladających projekt. Za ich sugestią zlikwidowaliśmy ściankę oddzielającą hol od salonu (trzeba było wstawić filar) a w konsekwencji tego ruchu zlikwidowaliśmy drzwi wejściowe do kuchni od strony wiatrłapu. Aha jeszcze ze względu na powiększenie się garderoby nad garażem dołożyliśmy okna dachowe.
Ciekawostka – mało się pisze na forum o tym projekcie. Pani w Salonie Muratora na moje pytanie o popularność domu stwierdziła, że nie jest takim hitem jak projekt „Dom za rogiem”, nie mniej jednak ze względu na fakt, że oba wyszły spod ręki tego samego autora cieszy się dużym zainteresowaniem.

loppez
21-08-2006, 12:39
poważnie zastanawiam się nad tym projektem, domek bardzo mi się podoba, mam kilka pytań do Jepil : czy możesz mi powiedzieć jaką wysokość ma ściana kolankowa? i dlaczego trzeba wsatwić filar po zlikwidowaniu ścianki między holem a salonem - czyżby to była nośna?

Jepil
21-08-2006, 21:07
loppez
Ściana kolankowa ma w pokojach na poddaszu 125 cm czyli wystarczająco dużo. Ruszenie tego wymiaru zakłuci fajne proporcje kształtu projektu. We wcześniejszym poście pisałem natomiast o podniesieniu ścianki kolankowej w garderobie nad garażem. Architekt adaptujący projekt, chcąc zachować proporcje budynku po podniesieniu parteru o 30 cm podniósł także ściankę kolankową w pomieszczeniu nad garażem. Innymi słowy z 60 cm wyszło 90 cm. Co do filaru to po wielu konsultacjach zdecydowaliśmy się na pogrubienie ścianki zasłaniającej kominek oraz wpuszczenie samego filaru w ściankę oddzielającą kuchnię od holu. Pod sufitem będzie podciąg, który wraz z pogrubieniem (filarem) na ścianie od kuchni nie zasłoni niczego natomiast wyraźnie oddzieli linie holu od salonu.

loppez
23-08-2006, 11:31
chodziło mi dokładnie o wysokość ściany kolankowej na poddaszu, w większości projektów, które widziałam nie miała ona nawet 110 cm. - co wg mnie jest minimum; tak więc bardzo dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze pytania, o ile będziesz tak miły bardzo prosiłabym o odpowiedź :-)
1. jakie są wymiary pomieszczenia gospodarczego, garażu (wiem, że masz dwa stanowiska ale mi chodzi o wielkość pojedynczego), pokoju dziennego i spiżarni (mam na myśli długość i szerokość)?
2. czy schody "mocno" obniżają pomieszczenie gospodarcze?
z góry dzięki i serdecznie pozdrawiam

Jepil
24-08-2006, 23:02
Miałem podobne pytania i zwróciłem się do salonu muratora o przesłanie kilku stron projektu. Jezeli jesteś zainteresowany mogę Ci je przresłać na priva.

loppez
25-08-2006, 07:36
pewnie, że jestem zainteresowana i z góry dziękuję za przesłanie na priva :-)

Jepil
30-08-2006, 17:54
pewnie, że jestem zainteresowana i z góry dziękuję za przesłanie na priva :-)

Sorry chyba zmieniłem Ci płeć, ale nick jest lekko mylący.

loppez
01-09-2006, 12:11
nie ma problemu, sporo osób się myli :-)
ja jestem loppez, szybka loppez;-)

Jepil
02-10-2006, 21:25
Następny etap za nami :) . Projekt po zmianach czeka wraz z innymi dokumentami na pozwolenie na budowę. Na rysunkach i planach mamy wszystko jak założyliśmy, a jak wyjdzie to zobaczymy na wiosne. :roll:

loppez
29-10-2006, 00:42
z całego serca życzę powodzenia, my też chyba niedługo kupimy ten projekt( na 99%) i też mamy amiar zacząć wiosną, wczesną, o ile pogoda będzie sprzyjać
pozdro
loppez - szybka loppez ;-)

skose
22-11-2006, 07:55
rozrysowałem projekt Na Rozdrożu na działce w skali 1:1.
wg mnie salon jest za mały - bede go rozszerał od o ok 1-1,5m, powieksze jednoczaśnie kuchnie.
oczywiście ściana działowa pomiedzy kuchnią, salonem i holem jest do usuniecia - powiększy to optycznie całą przetrzeń.
cała reszta jest ok - projekt bardzo mi sie podoba.

czy macie inne sugestje?

S.

skose
22-11-2006, 07:56
wiem ze to jest nowy projekt - ale może ktoś z was zrobił już chociaż fundamenty - mozecie podesłać jakieś foty?

S.

SobiesławB
22-11-2006, 20:44
projekt generalnie jest ok. jedna tylko podstawowa uwaga
- rezygnacja z drzwi pomiedzy mieszkaniem a garazem.
Z doświadczenia wiem ze zawsze spaliny przedostaja sie do mieszkania co powoduje nieprzyjemne odczucia!!

canna
22-11-2006, 22:27
Podoba mi się ten domek http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif
Ponieważ Ciebie urzekła wystająca kuchnia, napiszę co ja zmieniłabym, gdybym budowała ten domek:
wydaje mi się, że schody są wąskie (podobne domy Muratora tak mają) i niewygodne (jak to zwykle zabiegowe).
Wyrównałabym front, zlikwidowała łazienkę w sypialni i małe wc.
Łazienkę zrobiłabym kosztem części pomieszczenia nr 10, schody ze spocznikiem i obok wejście do łazienki.
Zamknęłabym dostęp z garażu do domu (są tacy, co nie chcą o tym słyszeć http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif , ale to ja tak bym zrobiła).
No i przeniosłabym zlew pod drugą ścianę, żeby nie było go widać z salonu.
A w ogóle domek jest ok.

Radzę obejrzeć zdjęcia w wątku Zręcznego - tam są takie wąskie schody.
Pozdrawiam

tomixer
25-11-2006, 11:18
Witam wszystkich !!!
Właśnie dołączyłem do grona sumpatyków c127.Projekt zamówiony .Planowany początek budowy to wiosna .
Zastanawiam się jeszcze nad podpiwniczeniem domu w całości lub częsciowo .Chodzi mi głownie o pomieszczenia na kotłownię ,opał itd.
Dużo ludzi mi to właśnie doradza .Wiadomo są to jakieś dodatkowe koszty ,ale coś za coś.
Co o tym myślicie ? :)
Pozdrawiam

tomixer
25-11-2006, 11:19
Witam wszystkich !!!
Właśnie dołączyłem do grona sumpatyków c127.Projekt zamówiony .Planowany początek budowy to wiosna .
Zastanawiam się jeszcze nad podpiwniczeniem domu w całości lub częsciowo .Chodzi mi głownie o pomieszczenia na kotłownię ,opał itd.
Dużo ludzi mi to właśnie doradza .Wiadomo są to jakieś dodatkowe koszty ,ale coś za coś.
Co o tym myślicie ?
Pozdrawiam

Maruś i Asia
25-11-2006, 11:43
Witam wszystkich serdecznie.
Należymy z mężem do sympatyków Domu na rozdrożu. Musimy tylko dostać zgodę Muratora na planowane zmiany w wyglądzie zewnętrznym domu i możemy zakupić projekt. Jest tylko jedno ale ... i to bardzo poważne. Najpierw archeolog musi przeprowadzić na naszej działeczce sondażowe badania archeologiczne, jak nic nie znajdzie to na wiosnę ruszymy z budową.
Asia

Maruś i Asia
02-12-2006, 08:11
Witam wszystkich.

Tomixer od Ciebie zależy czy piwnica jest Ci niezbędna. Moim zdaniem jeśli planujesz mieć w domu dwa piece /na paliwa stałe i gaz/ to powinieneś się na nią zdecydować, natomiast jeśli chcesz mieć tylko jeden piec to nie jest ona konieczna. Poza tym jeśli mieszkałeś do tej pory w bloku, to czy korzystałeś z piwnicy i do czego ją wykorzystywałeś.
W "Domu na rozdrożu" jest naprawdę bardzo dużo miejsca. Weki, przetrory można trzymać w dość dużej spiżarni, natomiast rowery w pomieszczeniu gospodarczym lub w garażu. Poza tym jest jeszcze ogromne pomieszczenie nad garażem i tylko od Ciebie zależy jaką będzie pełniło funkcję.

Asia

_____________________________
http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=348&IdKolekcji=21

Maruś i Asia
02-12-2006, 08:32
Zapomniałam, jeśli myślisz o piwnicy to moim zdaniem nie jest ona potrzebna pod całym budynkiem, no chyba, że planujesz zrobić tam siłownię czy postawić stół do ping ponga

Asia

________________________
http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=348&IdKolekcji=21

tomixer
03-12-2006, 08:01
Witam.
Po wstępnej rozmowie z architektem dałem sobie spokój z piwnicą.Za to wudłuże graraż i tam będzie kotłownia. Poza tym wszystko zostaje tak jak jest w projekcie.Dzięki za słuszne spostrzeżenia i jeśli macie jeszcze jakieś rady to bardzo chętnie przeczytam.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

megi67
17-12-2006, 12:58
Zamierzam kupić dom na rozdrożu z muratora. Czy ktoś zbudował już ten dom, jeżeli tak to czy mogłabym prosić o opinie i zdjęcia ? Z góry dziękuję.

Milena_25
19-12-2006, 10:58
Witam serdecznie - Tomixer - pozwolisz, że spytam, czy kotłownie zamierzasz mieć na paliwo stałe (węgiel)? jeśli tak, jakie będą jej wymiary po przedłużeniu garażu ?

tomixer
01-01-2007, 08:49
Witam .
Sorki ,że tak długo nie odpisywałem ,ale byłem chwilowo nieobecny.
Tak dokładnie ,kotłownia będzie na paliwa stałe ,a pomieszczenie po wydłużeniu garażu wynosi 4.8m2 .Myślę ,że to w zupełności wystarczy.
Pani architekt już mi to wszystko przerobiła i zobaczymy jak to wyjdzie.

POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM 2007 ROKU [/code]

megi67
14-01-2007, 11:01
Witam wszystkich!
Chciałabym się dowiedzieć od wszystkich budujących ten dom, jaki mieliście podany kąt nachylenia dachu w warunkach zabudowy? W moich warunkach zabudowy podany jest kąt ( 37- 45 stopni) i właśnie nie wiem czy mogę wybrać ten projekt. A przyznam się szczerze, że jest to mój faworyt na 100 %.
Pozdrawiam.

jelik
14-01-2007, 12:04
Witam Serdecznie

Ciesze się że owy projekt wpadł nie tylko w mój gust.
Jak dla mnie jest on bardzo ok.
Mam pytanie czy zastanawialiscie sie nad kosztami inwestycyjnymi tego projektu?
Jeśli tak to prosiłbym o info.

Pozdrawiam

stastny
14-01-2007, 19:16
Witam wszystkich!
Chciałabym się dowiedzieć od wszystkich budujących ten dom, jaki mieliście podany kąt nachylenia dachu w warunkach zabudowy? W moich warunkach zabudowy podany jest kąt ( 37- 45 stopni) i właśnie nie wiem czy mogę wybrać ten projekt. A przyznam się szczerze, że jest to mój faworyt na 100 %.
Pozdrawiam.

Witam
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest skonsultować swój wybór z jakims miejscowym w miarę kumatym architektem... sprawdzi czy projekt jest zgodny z warunkami zabudowy i problem się rozwiąże...

megi67
17-01-2007, 08:41
Witam !
No i klamka zapadła. Po wielu miesiącach poszukiwań zamówiliśmy projekt . I jest to oczywiście NA ROZDROŻU . Nareszcie będę mogła żyć spokojnie, zajmę się pisaniem pracy magisterskiej a nie rozmyślaniem nad projektem. Nasze mieszkanie jest całe zawalone projektami różnych domów wydrukowanymi z internetu. Dzisiaj wyrzucę je wszystkie. Kolejny etap zakończony . Ponawiam jeszcze raz pytanie do osób budujących tyn domek : jaki mieliście podany kąt nachylenia dachu w swoich warunkach zabudowy ?
Pozdrawiam wszystkich budujących dom na rozdrożu.

Jepil
20-01-2007, 21:08
megi67
Gratuluję i witam w klubie tych co wybrali „Dom na rozdrożu” :D . My w zeszłym tygodniu odebraliśmy pozwolenie na budowę :D . Ekipa wybrana, materiał na ściany i dach nabyty, tak więc czekamy na start czyli początek maja.
Na razie przeglądam różne dyskusje aby wyłowić z nich jeszcze szczegóły na które powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie stawiania stanu surowego.
Co do kata nachylenia dachu nie miałem żadnych obostrzeń w planach zabudowy. Ograniczenia dotyczyły sposobu ogrzewania (żadne paliwo stałe), oraz ilości kondygnacji.
Jeszcze raz gratuluję wyboru i czekam na opinie o adaptacjach projektu.

SEAL747
21-01-2007, 20:49
Witam,
Tak też się składa, że jestem posiadaczem projektu C127, pozwolenie na budowe juz jest :D , jak pogoda dopisze to ruszamy w lutym. oczywiście nie obyło się bez zmian w projekcie - na szczęście nie było ich wilele.
Powiększyliśmy okna na dole w salonie - do 270cm (tzn. wyjście na taras i pierwsze narożne). u góry oczywiście okno w pokoju nad garażem - tyle. projekt odpowiada nam w 100%.
Pozdrawiam wszystkich wielbicieli Domu na Rozdrożu i do zobaczyska:)

PS
Czy ktoś ma może namiar na ekipę od badań geotechnicznych w okolicach W-wy (piasezna?)

Jepil
23-01-2007, 21:35
Namiar na geologa wysłałem na priva.
Z Twoich wypowiedzi wynika że będziesz pierwszy który ruszy. Ja zaczniesz daj znać jak wyglada wymażony "Na rozdrożu" i jakie natrafiłeś problemy. Czekamy na relacje i zdjęcia.

megi67
24-01-2007, 16:26
Witam!
Mój architekt coś narzeka na strop. Mówi, że taki strop to on robił 10 lat temu i kazał nam się zastanowić, czy nie lepiej terriwa albo monolityczny. Nie wiadomo czy ktoś na naszym terenie potrafi taki strop wykonać. Na razie dowiadujemy się , czytamy na forum o tym stropie i jak na razie nie wiemy co robić.
Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie, to jest ich trochę.
1) poszerzamy garaż o 60 cm.
2) wydłużamy taras i wstawiamy drzwi balkonowe do sypialni na dole ( to będzie nasza sypialnia )
3) likwidujemy toaletę przy schodach a łazienkę powiększamy, tzn. wejście będzie z korytarza pod schodami.
4) poszerzamy drzwi na taras w salonie
5) w pokoju nad garażem wstawiamy dwa okna połaciowe od strony południowej
To na razie tyle. Zobaczymy co jeszcze z tym stropem. Napiszcie, czy robicie ten strop akermana i co o nim sądzicie.
Pozdrawiam.

Zabax
24-01-2007, 18:28
Witam wszystkich sympatyków 'na rozdrożu". juz od października zamierzałam do Was dołączyć, ale zawsze ktoś lub coś sprawiało, że na wpis brakowało już czasu albo nie było sił. My z mężem już budujemy dom według tego projektu. Budowę rozpoczęliśmy w październiku 2006 rokui i aktualnie jesteśmy na etapie przykrywania dachu . Projekt kupiliśmy jak tylko ukazał się w internecie. Chyba jako pierwsi go kupilismy - po 3 dniach od jego ukazania sie.Mury już stoją i powiem jedno nie żałujemy wyboru projektu.
Też wpowadziliśmy pare zmian:
-poszerzyliśmy garaz o 1 m
-w pomieszczeniu nad garażem wstawilismy dwa okna połaciowe, ponieważ musieliśmy zrezygnowac z tego co było w projekcie z powodu odległości 3 metrów do granicy działki
-drzwi z salonu na taras też poszerzyliśmy
-zrezygnowaliśmy z łazienki i garderoby w sypialni na dole i powstal tam duzy pokój
-powiększylismy łazienkę na dole tak , że zmieścił sie tam prysznic
- zrezygnowaliśmy z kien balkonowych

No to na początek tyle, w miare dysponowania wolnym czasem chętnie odpowiemy z mężem na Wasze ewentualne pytania i wymienimy się naszymi uwagami.

Pozdrawiam

Jak poczytam na temat sposobu wklejania zdjęć to na pewno coś wkleję.

stastny
24-01-2007, 19:32
Witam!
Mój architekt coś narzeka na strop. Mówi, że taki strop to on robił 10 lat temu i kazał nam się zastanowić, czy nie lepiej terriwa albo monolityczny. Nie wiadomo czy ktoś na naszym terenie potrafi taki strop wykonać. Na razie dowiadujemy się , czytamy na forum o tym stropie i jak na razie nie wiemy co robić.
.
O ile dobrze sprawdziłem w projekcie jest strop Akermana, czyli strop gęstożebrowy, taki, jak teriwa. O ile mi wiadomo strop ten nadaljest bardzo popularny (zwłaszcza w niektórych regionach Polski) a to ze względu na prostotę wykonania - zrobi go każdy głupi ;-)
Ilu architektów tyle opini... słyszałem na przykład,że teriva pęka, a płyta monolityczna dudni...
Faktem jest, że Akermana trzeba stemplowac, ateriwę nie... pod monolit trzeba pełne deskowanie... to może rzuc monetą ;-)

megi67
24-01-2007, 19:49
Witamy Zabax w klubie miłośników,, na rozdrożu". Czekam z niecierpliwością na zdjęcia z budowy. Kiedy planujecie się wprowadzać ?
Pozdrawiam.

megi67
24-01-2007, 19:51
Ilu architektów tyle opini... słyszałem na przykład,że teriva pęka, a płyta monolityczna dudni...
Faktem jest, że Akermana trzeba stemplowac, ateriwę nie... pod monolit trzeba pełne deskowanie... to może rzuc monetą ;-)
Dzięki, chyba tak zrobię :P

Zabax
24-01-2007, 20:53
Witam!
Mój architekt coś narzeka na strop. Mówi, że taki strop to on robił 10 lat temu i kazał nam się zastanowić, czy nie lepiej terriwa albo monolityczny. Nie wiadomo czy ktoś na naszym terenie potrafi taki strop wykonać. Na razie dowiadujemy się , czytamy na forum o tym stropie i jak na razie nie wiemy co robić.
.
O ile dobrze sprawdziłem w projekcie jest strop Akermana, czyli strop gęstożebrowy, taki, jak teriwa. O ile mi wiadomo strop ten nadaljest bardzo popularny (zwłaszcza w niektórych regionach Polski) a to ze względu na prostotę wykonania - zrobi go każdy głupi ;-)
Ilu architektów tyle opini... słyszałem na przykład,że teriva pęka, a płyta monolityczna dudni...
Faktem jest, że Akermana trzeba stemplowac, ateriwę nie... pod monolit trzeba pełne deskowanie... to może rzuc monetą ;-)




Odnośnie stropu mieliśmy ten sam dylemat. Wybór po długiej lekturze padł na strop typu filigran, gotowe płyty układane w jeden dzień jedynie z miejscowym stemplowaniem. Lokalny producent stropów wykonał projekt zastępczy z podziałem na płyty, sposób dozbrojenia, wytycznymi stemplowania, zapewnił transport. Wszystko byłoby super gdyby nie małe "ale" Projektant zgubił wytyczne o szerszym garażu o 1m i płyty na garaż wróciły do producenta. Kolejne wróciły po kilku dniach i wszystkie terminy przesunęły się o kolejne kilka dni. Kosztowo wyszedł pewnie nie wiele drożej niż proponowany Acerman. Płyty z transportem 52 zł. m2 netto (całoś 8000 zł brutto) stal 2500, beton + pompa 5600 zł. robocizna 3000

Jepil
27-01-2007, 17:46
U nas było podobnie. Najpierw architekt sugerował zmianę gdyż "Akermana" mało kto obecnie buduje a system pochodzi z dawnych lat. Następnie ekipa budowlana, że to przeżytek i taniej będzie z innych gotowych elementów. Zastanawiałem się czy to przypadkiem nie konieczność większego nakładu pracy dla ekipy, że z miejsca "Bob Budowniczy"sugerował mi ten problem w projekcie. Posprawdzałem w różnych miejscach, zasięgnąłem opinii fachowców jak i postronnych architektów czy też budowlańców. W ostateczności zgodziliśmy się na zmianę na system Teriva.

Jepil
27-01-2007, 17:56
Zabax

Super :D . Jeżeli możesz pokaż kilka fotek. Proszę o uwagi i spostrzeżenia na gorąco. Ciekaw jestem jak wygląda salon bez okien do podłogi, to była sugestia mojej piękniejszej połowy, która nie uzyskała poparcia większości w demokratycznym głosowaniu :roll: .

loppez
28-01-2007, 16:27
witajcie! dawno mnie nie było i widzę, że forum rozrasta się w błyskaicznym tempie. Ja też kupiłam ten projekt, teraz zaczyna się adaptacja. Pomysły mam podobne do waszych, rezygnuję z garderoby i łazienki, powiększam wc, żeby zmieścił się prysznic, rezygnuję z okien balkonowych w bocznej elewacji, wydłużam garaż. Napiszcie co myślicie o przesunięciu kominka do środka domu. Chcę zrezygnować ze ścianki między kuchnią i salonem i zostawić tam ewentualnie filar, ale o tym jeszcze nie rozmawiałam z architektem. Zastanawiam się też nad likwidacją balkonu, a "mini lukarn" bankowo nie będzie, zamiast nich wstawiamy połaciowe.Serdecznie pozdrawiam. :-)

Zabax
28-01-2007, 20:31
Zabax

Super :D . Jeżeli możesz pokaż kilka fotek. Proszę o uwagi i spostrzeżenia na gorąco. Ciekaw jestem jak wygląda salon bez okien do podłogi, to była sugestia mojej piękniejszej połowy, która nie uzyskała poparcia większości w demokratycznym głosowaniu :roll: .


Mimo wielu prób nie udało mi się wkleić zdjęć z budowy, w związku z tym mogę je jdeynie przesłać zainteresowanym mailem

megi67
28-01-2007, 20:37
Mimo wielu prób nie udało mi się wkleić zdjęć z budowy, w związku z tym mogę je jdeynie przesłać zainteresowanym mailem
Ja jestem zainteresowana. Nawet bardzo.

megi67
29-01-2007, 11:41
Dzięki Zabax za zdjątka. Dom jest śliczny. Czy mógłbyś mi powiedzieć z czego budujesz i ile Cię wyniósł stan surowy otwarty.
Pozdrawiam.

Jepil
03-02-2007, 14:41
Zabax, jeżeli możesz to proszę prześlij kilka fotek. Dziękui z góry. Przychylam się także do prośby Magi67 o porównaie Twoich kosztów stanu surowego do tego co podawał murator.

tomixer
03-02-2007, 17:30
Witam wszystkich nabywców projektu c 127.
Oto co znalazłem w necie na jego temat.

Domek zaliczyłbym do grupy domków średnich – 167,6 mkw. powierzchni użytkowej przy 228,7 mkw powierzchni netto domu to nawet niezły wynik. Domek przeznaczony na niezbyt dużą działkę- minimum 23×22 metry.



Dach niezbyt skomplikowany, dwuspadowy z kilkoma „dodatkami”. Co do podziału pomieszczeń? Piętro jest podzielone najbardziej optymalnie jak tylko można, duża łazienka, trzy sypialnie i jak najmniejszy korytarz. Powierzchnia wykorzystana do maksimum. Szkoda tylko, że brak pralni, ale jest na to rozwiązanie. Na półpiętrze schodów mamy wejście na strych nad garażem, to tu możemy umieścić pralnię, suszarnię.

Parter – największa zaleta tego projektu, moim zdaniem, to jedna wielka otwarta przestrzeń: salon, jadalnia, kuchnia i z salonu dalej taras i ogród. Okno między salonem a tarasem sugerowałbym jak największe. Na plus zaliczyć należy też spiżarkę przy kuchni – bardzo się przydaje. Cóż, ale projekt też ma minusy. Do nich zaliczam łazienkę (8) na parterze przy sypialni
Po pierwsze jest mała, a po drugie co to za urok przechodzić do niej przez garderobę ? Nie mówiąc, iż powierzchnia garderoby będzie sporo ograniczona na rzecz komunikacji między łazienką a sypialnią. Rada : Zmniejszamy pomieszczenie gospodarcze (10), łazienkę (8) przesuwamy w miejsce garderoby (7), a garderobę wsuwamy pod schody za toaletą (9) z wejściem od łazienki. Teraz wystarczy tylko inaczej poustawiać urządzenia w łazience, i wstawić ewentualnie wannę narożną. Wejście do łazienki robimy przy ścianie sypialni wspólnej z toaletą, przy wykorzystaniu luksferów lub tworzyw, szkła itp. możemy tak urządzić wejście do łazienki że nie będzie szpecić w tym miejscu przejście do garderoby.

Rozwiązanie daje nam kilka korzyści. Po pierwsze mamy prawie dwa razy większą łazienkę, co daje nam większy komfort użytkowania jej. Po drugie mamy nadal sporej wielkości garderobę, w której nie tracimy wiele miejsca na komunikację. Po trzecie zmniejszyła nam się powierzchnia pomieszczenia gospodarczego, gdzie z reguły panuje większy bałagan.

Ogólnie podsumowując projekt jest ciekawy i odpowiedni dla rodziny 2+3 . Cóż, jednak koszt budowy tego „cacka” przekroczy 350 tys. zł. Kosztorys przy projekcie podaje kwotę 265 tys. netto bez robót wykończeniowych wewnętrznych, a te z kolei będą Nas kosztować z kolejne 90-100 tys. Tak więc, zaczynając tę inwestycję bierzmy to pod uwagę. Te 350 tys. to, według mnie, takie minimum, gdzie większość elementów będzie kupowana z średniego koszyka cenowego. Jak ktoś marzy o „fajerwerkach” na ścianach, podłogach, czy też luksusowej armaturze to musi odpowiednio dołożyć do tej kwoty.

I co o tym myślicie ??

megi67
03-02-2007, 20:33
Wreszcie ktoś przeczytał ten opis naszego domku.Tak nawiasem mówiąc, to pan Artur spełnił moją prośbę i umieścił na swoim blogu http://blog.twojprojekt.pl/. To ja wpadłam na ten pomysł i napisałam do niego maila. Myślę, że fajnie ten dom opisał i dzięki temu zdecydowałam się na ten projekt. Pozdrawiam.

Zabax
04-02-2007, 13:16
Zabax, jeżeli możesz to proszę prześlij kilka fotek. Dziękui z góry. Przychylam się także do prośby Magi67 o porównaie Twoich kosztów stanu surowego do tego co podawał murator.


Jak tylko dostanę od męża resztę rachunków to podliczę i podam.

Pozdrawiam

megi67
04-02-2007, 15:28
Jak tylko dostanę od męża resztę rachunków to podliczę i podam.

Pozdrawiam
No to czekamy.

Zabax
04-02-2007, 16:07
No więc mam podliczone chyba wszystkie rachunki.
Murator stan surowy otwarty podaje 131 300,00 zł netto
nasze wydatki st. surowy otwarty + izolacja zewnętrzna fundamentów 153 389,55 brutto.

w tym:

robocizna 47.098zł
materiały 106. 291,55 zł(jak uważa mój mąż z dużym rabatem na większość materiałów)

do tego doszło nam 11 287,28zł brutto dokumentacje, przyłącze energetyczne, kierownik budowy

Pozdrawiam

deneka
04-02-2007, 20:28
Witam
Życie czasem plata różne figle... projekt kupiony, warunki zabudowy są, jest nawet pozwolenia na budowę.... jednak z budową musimy zaczekać rok, może dwa....
Cieszę się, że wątek rośnie. Szczerze powiem zapomniałem nawet, że go założyłem heh...
Myślę,że wszyscy, którzy zdecydowali się na budowe domu na rozdrożu, lub na budowę zdecydują się w przyszłości dokonają dobrego wyboru....
Pozdrawiam wszystkich budowniczych C127...
Powodzenia...
p.s.
no teraz wiedząc, że wątek żyje będe tu zaglądał częsciej

Jepil
05-02-2007, 22:55
Zabax – serdeczne dzięki za cyferki :D . Nasze przewidywania i kalkulacje są zbieżne do tego co opisałaś. Ciekaw jestem na ile nam się uda zmieścić w tych założeniach :roll: .

Opis jest super. Szczególnie podoba mi się zwrot porównujący „Dom na rozdrożu” do „cacka”.

Zabax
06-02-2007, 13:23
W sobotę wstawiliśmy okna i aż żal mi serce ściska, że te lukarny rzeczywiście są maleńkie. Nikt nam nie zwrócił wcześniej na to uwagi, ani kierownik budowy, ani budowlańcy a szkoda, bo patrząc teraz widać, że jest możliwość zrobić je troszkę szersze, ale czy to wtedy dobrze by wyglądało?
A co do schodów to rzeczywiście są wąskie - 1 metr. Chcieliśmy w łazience na parterze pod schodami umieścić prysznic i udało się, ale schody wydłużyły się o jeden stopień i teraz są długie i nie za szerokie. Jak do tego dojdą tynki i poręcz to chyba dwie osoby nie mina się swobodnie na schodach. Tyle reflekcji z placu budowy
Pozdrawiam

megi67
09-02-2007, 18:26
Witam!
Zazdroszczę Ci Zabax, że już wstawiacie okna. My złożyliśmy wszystko u architekta i czekamy. Jestem ciekawa jakie wstawiliście okna i ile Was wyniosły. Marzą mi się drewniane ale jak to będzie, to się jeszcze zobaczy. Jak będziesz miał nowe fotki to bardzo proszę o przesłanie na mejla. Co do lukarny, to mój architekt też nic nie zauważył, a jestem teraz ciekawa, czy rzeczywiście są takie małe. Mój architekt w ogóle taki niemrawy jest, że szkoda gadać. A może oni tak mają
Pozdrawiam. :D

Anula
11-02-2007, 14:41
Witam wszystkich! Dwa dni temu kupilismy C127 i planujemy rozpoczac budowe w tym roku o ile dostaniemy pozwolenie. W tym tygodniu rozmowa z architektem na temat adaptacji.
Zabax, czy ja tez moglabym dostac zdjecia twojego domu w budowie? bardzo mnie interesuje jego wyglad w naturze.
Z gory dziekuje!
Liste zmian jakie planujemy u nas tez zamieszcze dla zainteresowanych :)
Pozdrawiam serdecznie

megi67
12-02-2007, 14:36
Witaj Anula w naszym klubie. Z ilości Twoich postów można wywnioskować, że jesteś na forum od dawna i możesz służyć cenną radą.
Pozdrawiam.

Anula
13-02-2007, 09:53
czy cenna to nie wiem :) ale postaram sie. To moja druga budowa wiec mozna powiedziec ze jestem doswiadczona przez los :)

Zabax
17-02-2007, 09:39
A może wy mi pomożecie we wklejeniu zdjęć na stronę? Czy ktoś z Was to potrafi, jeśli tak to wysłałabym nasze zdjęcia na skrzynkę?

megi67
19-02-2007, 18:38
http://img106.imageshack.us/img106/1922/obraz053oa8.jpg

megi67
19-02-2007, 18:44
Ten domek powyżej to domek Zabaxa. Trochę się namęczyłam, ale udało się wkleić. Zabax poczytaj sobie tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55070&highlight=wklejanie+zdj%EA%E6 to może uda Ci się wkleić. Jeśli nie dasz rady , to wyślij mi na majla , a ja wkleję.
Pozdrawiam.

Anula
20-02-2007, 07:31
Bardzo fajnie wyglada, tez bym chciala byc juz na tym etapie :). Ale my dopiero oddalismy projekt do adaptacji. Zmiany beda liczne ale nie dramatyczne. Jak bede miala rysunki to sie podziele. Zabax, gratulacje!

Jepil
20-02-2007, 19:17
Zabax gratulacje :) . Jest naprawdę piękny. Nasz będzie w lustrzanym, odbiciu. Właśnie zastanawiamy się nad waszymi uwagami co do okien tarasowych w salonie. Co prawda mamy już zatwierdzony projekt ale to ostatni gwizdek aby jeszcze koncepcyjnie coś pozmieniać. Ekipa wchodzi w maju.
Mamy więc do Was pytanie. O ile zwiększyliście szerokość okien w salonie? Dodaliście element, czy poszerzyliście równo z każdej strony?
Zabax, Ty już widzisz rzeczywiście ile te okna dają Ci światła. Czy uważasz że to wystarczy? Jeżeli masz fotki to prosimy o więcej.

Zabax
20-02-2007, 21:45
http://img106.imageshack.us/img106/1922/obraz053oa8.jpg


megi67 serdecznie dziękuję za to zdjęcie, ale ono jest już nieaktualne, mamy zdjęcie elewacji ogrodowej z dachem -prześlę mailem. Czy ewentualnie możesz jeszcze to zdjęcie tu zamieścić, a ja obiecuję, że jak tylko znajdę więcej czasu to uważnie przestudiuję link podesłany przez Ciebie - narazie dzieci mam chore i nieprzespaną noc, więc może uda mi się w najbliższy wekend.

Zabax
20-02-2007, 22:09
Zabax gratulacje :) . Jest naprawdę piękny. Nasz będzie w lustrzanym, odbiciu. Właśnie zastanawiamy się nad waszymi uwagami co do okien tarasowych w salonie. Co prawda mamy już zatwierdzony projekt ale to ostatni gwizdek aby jeszcze koncepcyjnie coś pozmieniać. Ekipa wchodzi w maju.
Mamy więc do Was pytanie. O ile zwiększyliście szerokość okien w salonie? Dodaliście element, czy poszerzyliście równo z każdej strony?
Zabax, Ty już widzisz rzeczywiście ile te okna dają Ci światła. Czy uważasz że to wystarczy? Jeżeli masz fotki to prosimy o więcej.


U nas ściana wypada od południa i przy wymiarze 120x150 (bo taki zastosowaliśmy) jest OK. Słońce z okien ładnie doświetla nawet schody. Okna poszeżyliśmy na zewnątrz zachowując rozstaw między oknami jak w projekcie.

megi67
21-02-2007, 08:55
Na prośbę Zabaxa wklejam jego nowe zdjęcie. Prosiłabym o jeszcze elewację frontową. Zabax , proszę napisz jaką położyliście dachówkę ( kolor i firma )
Pozdrawiam.
http://img257.imageshack.us/img257/121/imga0376uu3.jpg

Zabax
21-02-2007, 09:22
dzięki megi67, elewacja frontowa będzie jak tylko położą na niej dachówkę .
Wybraliśmy cementową Brassa - brązową

megi67
27-02-2007, 12:00
Ale zapanowała cisza. Mam pytanie do wszystkich budujących c 127 . Z jakiego materiału zamierzacie budować, bo zastanawiamy się czy ceramika , a może silka ? Czekam na wasze odpowiedzi.

SEAL747
27-02-2007, 19:45
Zabax - gratulacje :D. jest na prawdę sliczny. mam pytanie - takie z placubudowy: jak sądzisz czy istnieje możliwość zrobienia małego pomieszczenia nad kuchnią?? jest tam trochę miejsca z planów wynika, że ok 1,8m. Zastanawiam się czy dawać tam strop a może wyciąć otwór na dodatkową spiżarnię. napisz proszę czy wedłyg Ciebie byłaby taka możliwość???

Zabax
27-02-2007, 22:14
Zabax - gratulacje :D. jest na prawdę sliczny. mam pytanie - takie z placubudowy: jak sądzisz czy istnieje możliwość zrobienia małego pomieszczenia nad kuchnią?? jest tam trochę miejsca z planów wynika, że ok 1,8m. Zastanawiam się czy dawać tam strop a może wyciąć otwór na dodatkową spiżarnię. napisz proszę czy wedłyg Ciebie byłaby taka możliwość???

Owszem jest tam małe dosłownie bardzo małe pomieszczenie, a przede wszystkim niskie. Nasi budowlańcy namawiali nas na jego dobre ocieplenie, wstawienie małego okienka i zrobienie tam schowka dla dzieci na zabawki czy zabawę w chowanego. Można by do niego wchodzić z pokoju znajdującego się bezpośrednio przy łazience - ale nie skorzystaliśmy.

tomixer
04-03-2007, 18:17
Witam wszystkich
Megi67 w odpowiedzi na twoje pytanie z czego buduję to odpowiem Ci że ściany zewnętrzne będe stawiał z u220 a wewnętrzne z k-3.Chodziło też o to żeby zachować grubość ścian tak jak jest w projekcie.Im mniej znaczących zmian tym mniej potem problemów. :wink:

Zabax
11-03-2007, 21:43
http://img461.imageshack.us/img461/8079/imga0384oz4.jpg

Witam oto obiecane zdjęcie elewacji frontowej juz z pokrytym dachem i ociepleniem, tylko obawiam sie, że będzie za duże nie mogę go zmniejszyć

Zabax
11-03-2007, 21:46
pomożcie w zmniejszaniu zdjęć jak to zrobić? Gdy próbuję to zrobić to ucina mi prawą stronę i dół zdjęcia

megi67
12-03-2007, 19:16
http://img62.imageshack.us/img62/4578/imga0384oz4wt6.jpg

megi67
12-03-2007, 19:23
Zabax musisz wybrać format zdjęć 640 x 480 to będzie troche lepiej, bo bardzo nam się strona rozszerzyła :D . A tak w ogóle to domek bardzo ładny, widzę, że już otynkowany. Jak masz więcej zdjęć, to prosiłabym :P .
Pozdrawiam.

megi67
06-04-2007, 11:13
Zdrowych, wesołych Świąt
Wielkiej Nocy, wiosennego
świergotu ptaków, smacznego
jajka i mokrego dyngusa
życzę wszystkim rozdrożowiczom..
http://republika.pl/blog_kx_1179651/2408474/tr/paq1.gif

Jepil
29-04-2007, 17:19
Wszystko gotowe :) , materiały do stanu surowego kupione, ekipa potwierdziła wejście na budowę 15 czerwca.
Zabax czy masz jeszcze jakieś nowe spostrzeżenia i uwagi co do projektu? Może jakieś nowe fotki.

Hajduczek
30-04-2007, 08:05
Witam wszystkich zainteresowanych tym projektem domku.
Nam z mężem też bardzo się spodobał ten projekt i z zainteresowaniem przeczytałam Wasze uwagi i zmiany jakie w nim wprowadziliście. mam do was pytanie ( w szczególności do tych którzy juz się budują lub wybudowali) jaka moc przyłaczeniowa macie z enegetyki? Ile kW? I na jaki sprzęt?
My mamy działkę i powolutku sobie ją uzbrajamy.
Pozdrawiam Hajduczek

Jepil
30-04-2007, 14:11
W projekcie było zapotrzebowanie na poziomie 17 kW. Umowę podpisałem na 16kW i jestem przekonany, ze jest wystarczająco. Ze względu na warunki zabudowy nie mogę ogrzewać domu paliwem stałym a gaz dostępny jest jedynie z butli. Zdecydowaliśmy sie na pompe ciepła. Tak więc energia elektryczna będzie głównym żródłem ogrzewania.

megi67
01-05-2007, 11:06
Zabax prosimy o nowe fotki :)

SEAL747
19-06-2007, 21:57
:D http://img526.imageshack.us/img526/6339/56222409vc9.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/5439/58676462fs6.jpg
http://img248.imageshack.us/img248/7783/20112413zp2.jpg
niestety trzeba było cały czas pompować wodę - ale się udało
http://img248.imageshack.us/img248/4339/56799890fv8.jpg
już są ściany fundamoentowe - jeszcze tylko izolacje kanalizacja wylewki i w zasadzie "stan 0" skończony

Przepraszam za jakość zdjęć ale w tym czasie dysonowałem tylko komórką
Już niedługo kolejne fotki

megi67
20-06-2007, 09:41
SEAL747 cieszymy się razem z Tobą, że już budujesz. My ruszamy pod koniec lipca. Pozwolenie już mamy ale ekipa wolna jest dopiero od 23 lipca. Czekamy na następne fotki i powodzenia.

Zabax
20-06-2007, 21:10
SEAL474 gratulacje
jak tylko będzie chwika wolnego - o co teraz zresztą z powodu wykończeniówki bardzo trudno - to wkleję zdjęcia elewacji, która w końcu po małych przejściach została skończona.
Na początku tynk zewnętrzny robiła nam ekipa stawiająca dom, ale po polożeniu tynku na trzeciej ścianie podziękowaliśmy im - wogóle sie na tym nie znają i tylko zmarnowali nam material. Potem było szukanie nowej ekipy i zatrudniliśmy firmę która tylko tym sie zajmuje. Musielismy czekać aż skończą inna robotę potem padało, musieli od początku wyrównywać ściany, kłaść klej no i dopiero dzisiaj skończyli -poszło im to piorunem.
Teraz przed nami sprzątanie terenu po tym pobojowisku -resztki folii, taśmy no i drobnicy spadającej podczas kladzenia tynku.
Wygląda na to że przeprowadzka będzie zgodnie z planem -w lipcu. Właśnie malujemy sufity u góry, jutro muszę już dowieźć farbę na ściany. Tylko nasz kafelkarz trochę jakby stracił zapał- polożył gres w kuchni i korytarzu, pom. gospodarczym i zrobil dolną łazienkę i widzę, że coś nie ma ochoty wziąć się z łazienkę na górze- tam nie pójdzie mu tak szybko. Łazienka jest naprawdę duża, trzeba obmurować wannę, stelarz od bidetu i wc no i troche mozajki do klejenia. Mam nadzieję że nam nie ucieknie. Jak dotąd wszystko szło w miare sprawnie. Na 9 lipca mamy umówiony montaz paneli, na 10 drzwi, na 11-12 montaz stopnici barierki. Czy to uda się tak gładko przejśc bez obsunięć?
Nie wiem jak mój mąż ale ja cały czas czepiam sie tej lukarny w sypialni- nic z niej nie widać - bo za wysoko, światła tez daje niewiele -więc radzę przemyślcie dobrze tę sprawę.
Projekt nadal mi sie podoba - ale teraz po mega wydatkach na panele, płytki itd. wybrałabym jednak mniejszy domek. Mam tylko ciche nadzieję, że nie zabraknie nam kasy , pomimo tego że i tak zwiększyliśmy kredyt.
Wracam do wykazu gniazdek i włączników, który musze przygotowac do wyceny, do uslyszenia

SEAL747
20-06-2007, 22:55
http://img526.imageshack.us/img526/2847/14487876xf8.jpg
elewacja od strony tarasu (po lewej) i okna pod balkonem. To był dobry pomysł powiększenia ich do 270cm
http://img389.imageshack.us/img389/6321/63696028ts6.jpg
widok od strony kuchni
http://img389.imageshack.us/img389/9915/24504797uc1.jpg
ogólny widoczek (strona garażu)

jestem w szoku, że aż tyle udało im się zrobić od wczoraj :)

Maruś i Asia
25-06-2007, 18:29
Witam wszystkich miłośników Domu na rozdrożu, a tym którzy już budują gratuluję postępów.

Mogę się pochwalić, że jestem już po sondażowych badaniach archeologicznych, i żadnych skarbów na mojej działeczce nie znaleziono. Teraz tylko czekam na potwierdzenie tego faktu przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i mogę rozpocząć kompletowanie dokumentów potrzebnych do budowy.
Wybór projektu padł oczywiście na Dom na rozdrożu, choć chcemy wprowadzić w nim parę zmian. Tak jak napisał Tomixer zastanawiam się na zamianie łazienki z garderobą, przy jednoczesnym powiększeniu łazienki oraz wykorzystaniu na garderobę miejsca pod schodami /zmniejszając pomieszczenie gospodarcze/, chcemy również zrobić jakieś małe okienko w tej łazience i oddzielić ją od garderoby luksferami.
W salonie planujemy w miejsce dwóch okien balkonowych /znajdujących się naprzeciwko kominka/ wstawić jedno okno 120x150, oraz podwójne okno balkonowe z wyjściem na taras, zaś zamiast zamieszczonego w projekcie okna balkonowego prowadzącego na taras wstawić okno 120x150. Zastanawialiśmy się nad poszerzeniem schodów, ale pani w Muratorze powiedziała, że architekt się raczej na to nie zgodzi.

Zabax mam prośbę - z tego co kojarzę to zrezygnowałeś z balkonu, czy mógłbyś wkleić jakieś zdjęcie domku ukazujący jak wygląda ściana bez balkonu. Bardzo mnie to interesuje, bo jak już pisałam to od tej strony będzie u nas wyjście na taras.
Z góry serdecznie dziękuję. Życzę wszystkim budowniczym powodzenia.

Zabax
27-06-2007, 14:47
http://img218.imageshack.us/img218/2641/imga0411vh5.jpg

Zabax
27-06-2007, 14:55
zapomniałam jak się wkleja zdjęcia, to była próba no i udało się.

To sa aktualne zdjęcia po nałożeniu tynku zewnętrznego.
http://img237.imageshack.us/img237/8011/imga0412iz3.jpg

http://img237.imageshack.us/img237/5305/imga0413rq6.jpg

http://img237.imageshack.us/img237/9382/imga0414py5.jpg

Maruś i Asia
27-06-2007, 16:58
Bardzo dziękuję za fotki. Domek wygląda rewelacyjnie.
Zabax pozwoliłam sobie na wysłanie do Ciebie wiadomości na PW.

grzedom
01-07-2007, 18:33
Witam wszystkich,
Razem z zonka takze wybralismy projekt "Dom Na Rozdrozu" :-)
Z ciekawoscia przegladalem posta i przygladalem sie postepom prac.

Mam pytanie do Zabaxa (moze inni tez maja jakies pomysly ?), nasz majster skonczyl narazie roboty i wejdzie skonczyc dzielo po cieslach. Razem ze stropoem wylalismy schody i pojawilo sie pytanie - w jaki sposob odizolowac kotlownie od holu(przedsionka) ? pozostaje jakies 50 cm pomiedzy schodami i stropem(od strony wejscia do budynku). Biorac pod uwage przeznaczenie pomieszczenia (kotlownia), w jaki sposob najlepiej odizolowac sie od halasu, kurzu, pylu ?. Jesli mozna to prosze podziel sie doswiadczeniem z placu budowy :).
Jutro jak sie uda podlacze zdjecia z budowy naszego domku.

Zabax
01-07-2007, 22:27
Witam wszystkich,
Razem z zonka takze wybralismy projekt "Dom Na Rozdrozu" :-)
Z ciekawoscia przegladalem posta i przygladalem sie postepom prac.

Mam pytanie do Zabaxa (moze inni tez maja jakies pomysly ?), nasz majster skonczyl narazie roboty i wejdzie skonczyc dzielo po cieslach. Razem ze stropoem wylalismy schody i pojawilo sie pytanie - w jaki sposob odizolowac kotlownie od holu(przedsionka) ? pozostaje jakies 50 cm pomiedzy schodami i stropem(od strony wejscia do budynku). Biorac pod uwage przeznaczenie pomieszczenia (kotlownia), w jaki sposob najlepiej odizolowac sie od halasu, kurzu, pylu ?. Jesli mozna to prosze podziel sie doswiadczeniem z placu budowy :).
Jutro jak sie uda podlacze zdjecia z budowy naszego domku.


Niedopatrzenie w projekcie, gdyby projekt przewidywał o 10 cm szersze schody w głąb pomieszczenia to można by było postawić ściankę na konstrukcji schodów, ja też zorientowałem się po czasie. Rozwiązałem to przy pomocy grubościennego kątownika 10x7 cm zamocowanego do konstrukcji schodów na specjalne kotwy do betonu na którym dobudowałem ściankę z porotermu 11,5. Myślałem początkowo o konstrukcji z profili i płyt, ale zrezygnowałem.

Zabax
23-07-2007, 21:11
Marek i Asia podzielcie sie proszę wrażeniami z wizyty na naszej budowie może ktoś skorzysta z Waszych obserwacji i wniosków, a może już zrezygnowaliście z tego projektu?
Zabax

Maruś i Asia
24-07-2007, 21:27
Witam

Zabax jeszcze raz dziękujemy za możliwość obejrzenia Waszego domu. Wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie, choć tak jak żeśmy rozmawiali ma trochę minusów.
Schody są rzeczywiście wąskie, ale przecież nie będziemy się po nich ganiać, a dla ułatwienia wnoszenia mebli na górę można zamocować w suficie hak, na którym na codzień wisiałaby doniczka z jakimś ładnym kwiatem.
Zaletą jest bardzo dobre doświetlenie schodów, jak również to, że po wejściu na półpiętro widać dużą przestrzeń.
Okienka w lukarnach są małe, niezbyt dobrze doświetlają i widoków przez nie to się nie poogląda (ale w zamian jest wysoka ścianka kolankowa - więc coś za coś). W tym miejscu mam prośbę czy możesz sprawdzić czy zmieszczą się w nich okna 110x100 cm.
Trzeba pamiętać, żeby od miejsca, w którym rozpoczyna się pomieszczenie gospodarcze poszerzyć schody o ok. 10 cm, aby mieć na czym oprzeć ściankę.

Ściankę oddzielającą salon od holu planujemy skrócić do max 40 cm, co optycznie powięszy przestrzeń.

Zaletą jest duży, ustawny salon dyskretnie połączony z kuchnią.
Jeżeli chodzi o pokój na parterze to my jednak zastanawiamy się nad pozostawieniem tam łazienki i garderoby, z tym że tak jak wcześniej pisałam, garderobę chcemy zrobić kosztem pomieszczenia gospodarczego z wejściem z łazienki.
Świetnym pomysłem było zrezygnowanie z okna w pokoju nad garażem na rzecz dwóch okien połaciowych, gdyż jest on doskonale doświetlony.
Pokoje na poddaszu są bardzo przestronne i widne. Łazienkę bym raczej nazwała pokojem kąpielowym, choć zastawiamy się na dołożeniem okna połaciowego, bo okno w lukarnie kiepsko ją doświetla, a szkoda w dzień zapalać światło.

Uważam, że jest to najlepszy projekt gotowy, który do tej pory znalazłam i dalej jestem zdecydowana go zakupić i zaadaptować do własnych potrzeb.
Ale to wszystko jeszcze przed nami. Na razie załatwiamy umowy przedwstępne na podłączenie gazu i prądu (czasem się długo czeka), wodociągów itp.

Zabax jak się udał wyjazd i czy dopisała pogoda.
Jeszcze raz dziękuję

Maruś i Asia
28-07-2007, 09:00
Witam

Zabax powiedz proszę jak wyszo połączenie podłogi na granicy kuchni i salonu, czy bardzo widać różnicę w ustawieniu ściany dzielącej pokój z kuchnią a ścianki od spiżarni.
Pytam dlatego, bo jak bym chciała te dwie ścianki ustawić na jednej linii do dość sporo zmniejszy się spiżarnia.

A może zamieścisz jakąś fotkę. Z góry bardzo dziękuję za podpowiedź.

Zabax
13-08-2007, 21:51
Witam, jestesmy swiezo po przeprowadzce, sama sprzątałam to ogromne cudo,jeszcze do końca nie rozpakowaliśmy się. mamy problem z podłączeniem do internetu więc jak tylko założą nam telefon i będziemy mieli neostradę to pobawię się w zdjęcia - obiecuję. Mieszkamy od 2 sierpnia czyli wszystko poszło mniej więcej zgodnie z planem ale nie spodziewałam się, że mycie i odkurzanie takiej ilości podłóg będzie zajmowac mi tyle czasu :D . a kasy mało, wciąż mało
Zabax

megi67
18-08-2007, 17:58
Gratuluję Zabax. Czekam na fotki wnętrz. A my kończymy stan zerowy :D
Pozdrawiam :)

Maruś i Asia
20-08-2007, 21:58
Zabax moje gratulacje.

My jesteśmy umówieni na jutro u architekta, gdzie zapadnie decyzja czy bardziej finansowo opłaci nam się kupić projekt gotowy, czy indywidualny oparty na gotowym /wiadomo jakim :roll: /.

loppez
28-08-2007, 16:21
zabax czy możesz napisać na jakiej wysokości masz parapety na dole i na górze oraz jakich rozmiarów są okna w ścianie szczytowej, my też nie wstawiamy "balkonowych" i zastanawiamy się nad rozmiarem, z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam wszystkich wielbicieli tej pięknej chatki

claris
02-09-2007, 12:53
My także przymierzamy się do Domu na Rozdrożu. Na 100% bedziemy wiedzieli po środzie, jak w końcu finalnie podpiszemy akt notarialny na działkę :)
Ze zmian jakie byśmy wprowadzili to na pewno:
1) będzie odbicie lustrzane
2) kuchnia będzie zamknięta z wejściem z holu oraz z przejściem do jadalni
3) dolna łazienka będzie powiększona a ta przy sypialni zlikwidowana,(choć technicznie nie wiem jeszcze jak to rozwiążemy, tym bardziej że chcę lekko poszerzyć schody oraz zrobić je ze spocznikiem).
Probowałam się bawić rzutami i wyszło mi takie coś:
http://republika.pl/claris/domek/dom_348_6a.JPG
4) Chce troche podwyższyć parter - jak już tu pisaliście o 30 cm - wydaje mi sie to super zabiegiem.
5) chce poszerzyć wyjście na taras do 3 skrzydeł po chyba 90cm każde
6) taras chcę zadaszyć
7) okna na dole w jadalni i salonie te ze strony szczytowej zamienie na normalne okna a nie "balkonowe".
8 ) lukarnę w łazience chcę zlikwidować i dać tam 2 okna połaciowe, a tę drugą lukarnę w pokoju chcę trochę powiększyć.
Tak by to wyglądało z przodu:
http://republika.pl/claris/domek/dom_348_20aa.jpg
9) cześć łazienki na górze chcę "odciąć" i przerobić na pralnię i suszarnię.
10) do pomieszczenia nad garażem wstawimy chyba jakiś okno połaciowe, bo to co jest w projekcie chyba za bardzo go nie doświetli, a prawdopodobnie zrobimy tam pokoik gościnny - czy ktoś wie jaka jest wysokość tego pomieszczenia?


Czy ktoś przerabiał dół może podobnie dół i służyłby jakimiś rzutami?
I w ogóle jeszcze pytanie czy przed finalną decyzją o zakupie projektu oglądaliście Dom na Rozdrożu na żywo?? Może ktoś w okolicach Wrocławia już taki wybudował?

Pozdrawiam i proszę o kciuki w środę. Już 2 razy nie udało nam się kupić finalnie działeczek (sprzedający podnosili cenę) - ale jak to mówią do 3ch razy sztuka...

Maruś i Asia
20-09-2007, 17:24
Witam serdecznie

Czy ktoś przerabiał dół może podobnie dół i służyłby jakimiś rzutami?
I w ogóle jeszcze pytanie czy przed finalną decyzją o zakupie projektu oglądaliście Dom na Rozdrożu na żywo??

Nam również bardzo podoba się ten domeczek, dlatego dzięki Zabaxowi mogliśmy obejrzeć już wybudowany dom. Dzięki temu w rozmowie z naszym architektem wiedzieliśmy na co zwrócić uwagę i jakich byśmy chcieli dokonać zmian. Architekt właśnie robi nam projekt indywidualny, gdyż ilość zmian, które chcieliśmy wprowadzić była tak duża, że drożej by wyszła nam adaptacja projektu gotowego niż wykonanie projektu indywidualnego.

Jeśli chodzi o zmiany na parterze to:
1. zamieniliśmy garderobę z łazienką i zrobiliśmy w niej okno
2. w wiatrołapie wnęka na przeciwko drzwi wejściowych ma 60 cm głębokości
3. zmniejszyliśmy pomieszczenie gospodarcze
4. poszerzyliśmy schody, pod którymi znajduje się WC
5. powięszyliśmy wszystkie okna

grzedom
27-09-2007, 18:49
Czy ktoś przerabiał dół może podobnie dół i służyłby jakimiś rzutami?
I w ogóle jeszcze pytanie czy przed finalną decyzją o zakupie projektu oglądaliście Dom na Rozdrożu na żywo?? Może ktoś w okolicach Wrocławia już taki wybudował?

Witam, dawno nie zagladalem na forum, i widze ze ktos z Wroclawia chce budowac wg projektu c127. W odpowiedzi na pytanie: owszem My budujemy 20km od Wroclawia. Jesli jestescie zainteresowani obejrzeniem budowy (a moze juz kupiliscie projekt ?) prosze o kontakt mailem : [email protected] , umowimy sie na budowie i obejrzycie sobie nasz domek. Wczoraj majster prawie skonczyl scianki dzialowe, wiec bedzie widac rozklad pomieszczen i wszystkie plusy i minusy projektu (jest ich sporo - pierwszych jak i drugich :-).

claris
13-10-2007, 21:46
Grzedom wielkie dzięki za możliwość obejrzenia domku. Bardzo nam to pomogło ukształtować własną wizję domu na rozdrożu. Bardzo podobały nam się rozwiązania zmian na piętrze. No i okolicę macie urokliwą - domek fajnie się w nią wkomponowuje. Mam nadzieję, że za rok my będziemy mogli zaprosić Was.

Maruś i Asia
18-10-2007, 09:13
Witam wszystkich miłośników "Domu na rozdrożu"

Grzegom czy możesz opiasać zmiany jakie wprowadziłeś na poddaszu, a może wkleiłbyś jakieś zdjęcia.
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mam pytanie - gdzie zamierzacie wstawić pralkę i suszyć pranie. Ja zastanawiałam się nad wydzieleniem na ten cel części górnej łazienki, ale tak naprawdę to trochę brak mi pomysłu.

grzedom
22-10-2007, 15:15
Witam, prosze o kontakt mailem, zdjecia oczywiscie sa dostepne, skan parteru i pietra z projektu takze. Nie mam czasu posiedziec i umiescic ich na forum :o(. Tak bedzie chyba najszybciej.Pozdrawiam.

Maruś i Asia
08-12-2007, 09:52
Czy już nikt więcej nie zdecydował się na budowę domku na podstawie tego projektu?

Jepil
10-12-2007, 21:06
Wszscy budują. My zmkneliśmy prace na ten rok stanem surowym otwartym z dachem. Postarm się zrobić zdjęcia i obiecuję zamieścić po następnej wizycie na budowie.

Maruś i Asia
12-12-2007, 17:54
Jepil to super, czekam z niecierpliwością na fotki. Napisz proszę czy zamierzasz wykorzystać przestrzeń powstałą nad kuchnią.

Jepil
12-12-2007, 20:39
Faktycznie nad kuchnią wyszło nawet spore pomieszczenie. Co prawda niskie ale schowek na wszelkie zbędne chwilowo rzeczy idealny. Jak tylko dzieciaki zobaczyły, że jest szansa na takie pomieszczenie z wejściem z ich pokoju, to nie było rady i zostawiliśmy miejsce na drzwi lub raczej drzwiczki. Trzeba tyko pamiętać, że w projekcie nie ma tam wentylacji, więc jakiś otwór lub dodatkowy kanał się przyda.

Maruś i Asia
13-12-2007, 07:55
Ja sobie pomyslałam, żeby tam zrobić coś w rodzaju pralni i suszarni z wejściem z łazienki.
Natomiast moja córka stwierdziła, że to będzie pokój dla lalek.
Przyznam się, że nie zwróciłam uwagi, że nie ma tam żadnej wentylacji.
Czy pamiętasz może jak wysokie jest to pomieszczenie.

Maruś i Asia
15-12-2007, 09:54
Jepil czy Twoim zdaniem jest możliwość zrobienia wejścia z łazienki (wstawienia drzwi) do pomieszczenia nad kuchnią.

Jepil
16-12-2007, 16:54
Tak jak obiecałem kilka fotek zamkniętej na zimę budowy.
http://images32.fotosik.pl/80/b54697abe6c4b2a2med.jpg
Widok od strony tarasu. Dodaliśmy dwa świetliki które mają rozjaśnić zamknięty korytarz na piętrze. Powiększyliśmy także okna w lukarniach.

http://images30.fotosik.pl/127/2da644da17951e7amed.jpg
Widok frontu od strony drogi. Dodaliśmy wyłazy kominiarskie, oraz dodatkowe okna połaciowe.

http://images29.fotosik.pl/127/8783228950c2cd18med.jpg
Widok od strony ogrodu

Co do pomieszczenia nad kuchnią. Powierzchniowo jest w miarę, niestety na wysokość jest bardzo niskie. Tak więć nadaje się jedynie na schowek.

Maruś i Asia
16-12-2007, 18:53
Dziękuję za obiecane fotki. Domek wygląda super, jest po prostu wspaniały.

Maruś i Asia
22-12-2007, 19:31
Wszystkim budującym oraz planującym budowę
"Domu na rozdrożu" życzę
nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki,
pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego co wokół, chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami.

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła
i ciepła rodzinnej atmosfery,
a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność

http://kartki.bej.pl/kartki/marieta_kozak/czas_prezentow_duza.jpg

megi67
25-12-2007, 12:32
Jepil super domek. Jestem pod wrażeniem. Proszę napisz, jaką masz dachówkę. Pozdrawiam.

megi67
25-12-2007, 12:47
Serdeczne życzenia wielu radosnych doznań z okazji Świąt Bożego Narodzenia,wszystkiego co najlepsze w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku. Dużo siły i wytrwałości oraz zamieszkania w naszym wymarzonym domku.

http://www.kartki.drukifirmowe.pl/foto_galeria/1530_kartka-sw-10xx.jpg

SEAL747
14-01-2008, 22:51
Wszystkiego co naj w 2008r.
Trochę to trwało ale udało się znaleść trochę czasu aby wkleić przynakmniej kilka fotek.
Skończyliśmy właśnie ocieplanie dachu I warstwą 15cm, są już wylewki i instalacja co i cwu. Za tydzień ekipa przyjeżdża z kominkiem z płaszczem wodnym i będzie można nadrobic nieco w zimowe dni.
[/img]http://img183.imageshack.us/img183/2626/10090709eh0.jpg
http://img183.imageshack.us/img183/3817/84145769nt4.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/7492/92505395ph9.jpg

pozdrawiam, niedługo następne fotki

SEAL747
14-01-2008, 22:55
coś nie poszło tak więc próbuję raz jeszcze
http://img183.imageshack.us/img183/2626/10090709eh0.jpg
[/img]
http://img183.imageshack.us/img183/3817/84145769nt4.jpg
http://img515.imageshack.us/img515/7492/92505395ph9.jpg

Maruś i Asia
15-01-2008, 16:47
SEAL747 gratuluję postępów. Dom prezentuje się wspaniale. Okienko nad kuchnią dodaje uroku. Może wkeliłbyś jakieś fotki z poddasza.

Jak wszystko dobrze pójdzie (czyt. dostaniemy kredyt) to zaczniemy budowę w marcu. Wtedy już w pełni dołączymy do grona budujących ten dom.

SEAL747
19-01-2008, 22:23
Maruś i Asia - Mówisz Masz :D - proszę, oto kilka fotek z poddasza :)
http://img152.imageshack.us/img152/1392/48666034ht2.jpg
http://img152.imageshack.us/img152/5655/41186576qk9.jpg
http://img250.imageshack.us/img250/1418/30834535cn2.jpg
http://img210.imageshack.us/img210/3882/33070451cf7.jpg

Maruś i Asia
20-01-2008, 20:14
SEAL747 super, bardzo dziękuję. To pomieszczenie nad kuchnią wyszło całkiem spore. Jak myślisz czy dałoby radę zrobić wejście do tego pomieszczenia z łazienki?

123Grzechu
21-01-2008, 13:12
Witam wszystkich potencjalnych i obecnych właścicieli

Jestesmy na etapi zakupu projektu, korzystając z Waszego doświadczenia prosze o kontakt osób z ok. Wrocławia. MAm goraca prośbe o możliwość zobaczenia na żywo tego domu i wymiane doświadczeń.

Z góry dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

123Grzechu
21-01-2008, 13:13
Dla ułatwienia prosze o kontakt na e-mail [email protected]

SEAL747
29-01-2008, 22:08
Maruś i Asia,
Z moich obserwacji i wnikliwych ogledzin wynika, że ciężko będzie zrobić wejście z łazienki. Lepiej zrobić to z pokoju obok. Pomieszczenie, które tam powstanie nie jest zbyt wysokie ale od czego jest kreatywność :D

Elfir
30-01-2008, 08:50
na parterze ma spory salon połączony z kuchnią, która jednak jest trochę z boku, ma spiżarnię i jest od frontu!!!


Przy tak małym pokoju dziennym zrezygnowałaby ze spiżarni i powiększyłabym jadalnię. Kuchnia jest wielka i zmiesci sie tam wysoka zabudowa, ktora spełni rolę spizarni.
Co do rozwiązania garderoby, łazienki i wc na parterze to strasznie pokomplikowany układ tam jest.
Za garazem dobudowałabym pomieszczenie na narzędzia ogrodnicze z wyjściem na ogród.

loppez
06-02-2008, 20:36
a dla mnie spiżarnia jest bardzo ważna, nie chodzi o to, czy kuchnia jest mała, czy duża, w spiżarni można przechowywać ciasta (nie przechodzą zapachem wędlin, tak jak to się dzieje w lodówce), czy pieczone mięsa; nie trzeba schylać się do szafek po gary czy patelnie, rzeczy używane sporadycznie też tam się mogą zakotwiczyć, bo po co robić zabudowa kuchni od góry do dołu, i to jakim kosztem, ja nigdy nie zrezygnuję ze spiżarni, ale to tylko moje skromne zdanie, pozdrawiam wszystkich budujących i mieszkających w tym ślicznym i funkcjonalnym domciu

skose
08-03-2008, 06:34
po dosc dlugiej nieobecnosci na forum jestem spowrotem.
aktualnie mój 'na rozdrożu' jest juz pod dachem.
teraz bede go zamykał okna, brama - niedługo bedzie gotowe.

projekt wydawał mi sie zamały (rozrysowałem go na dzialce w skali 1:1.
stąd decyzja że scianę od salony przesynę o 1.5m (bingo!!!) bo mam teraz całkiem pokażną przestrzeń zyciową - to tam sie spędza większśc czasu, również kuchnia na tym zyskała.

Powiekszając to przestrzeń pojawiło sie miejsce na dodatkowe okno w kuchni, i jak widać na zdjeciach są one kwadratowe.

Dodatkowo powiekszyłem garaż na 2 stanowiska - zeby zadne z aut nie czuło sie pokrzywdzone.

zlikwidowałem jaskółki czy lukarny - nie podobają mi sie i pożytek z nich jest marny (dają mało światła)

nie mam balkonu zostają tylko dzwi balkonowe (fachowo to sie nazywa prtfenetry, nie wiem jak sie to pisze - po naszemu "żygowniki").
z balkonu zrezygnowałem analizyjąc okolicznosci kiedy bedę z niego korzystał. doszedłem do wniosku ze b.rzadko bo bede miał taraz na dole i w przyszlosci piekny ogród.

dodatkowa wskazówka:
:-?
dla tych co jeszcze nie kupili projektu: zadajcie pytanie pseudo-specom z muratora dlaczego wstawiają projekt w ktorym są stropy akermana. Na rynku nikt juz takich stropów nie oferuje i to juz chyba od 10lat!
jest do dowód na to ze misją muratora jest robienie kasy a nie rzetelna pomoc w budowie - te projekty nie przechodzą zadnej weryfikacje (a jesli przechodzą to jej jakosc jest beznadziejna)


http://C:\Documents and Settings\bg3209\My Documents\garbage\do wysłania\budowa\DSC_0065.jpg[/url]

loppez
19-03-2008, 15:36
my też zrezygnowaliśmy z lukarn, balkonu, który przynosi mało korzyści bez zadaszenia, zmieniliśmy też przejście przez garderobę do łazienkę na dole, a dokładniej - do łazienki nie wchodzi się z sypialni (którą wybraliśmy dla siebie) tylko z holu, wejście do kuchni zrobiliśmy z wiatrołapuprzy drzwiach wejściowych, nie będę z siatami latała przez "pół domu", strop mamy Teriva Nowa, a te okna "balkonowe" bez wyjścia na balkon nazywają się portfenetry :-)

PA kontrast
20-03-2008, 09:44
dodatkowa wskazówka:
:-?
dla tych co jeszcze nie kupili projektu: zadajcie pytanie pseudo-specom z muratora dlaczego wstawiają projekt w ktorym są stropy akermana. Na rynku nikt juz takich stropów nie oferuje i to juz chyba od 10lat!
jest do dowód na to ze misją muratora jest robienie kasy a nie rzetelna pomoc w budowie - te projekty nie przechodzą zadnej weryfikacje (a jesli przechodzą to jej jakosc jest beznadziejna)


http://C:\Documents and Settings\bg3209\My Documents\garbage\do wysłania\budowa\DSC_0065.jpg[/url]

Witam
Wszystkie nasze projekty w ofercie Muratora przechodza weryfikację, tak pod kątem rozwiązan architektonicznych, jak i konstrukcyjnych.
Wybór stropu Akermana w naszych projektach jest wyborem świadomym, jako, że jest to strop łatwy w wykonaniu a co najważniejsze, nie ma złych opinii użytkowników, jak chocby Teriva, pozatym pewne rozwiązania konstrukcyjne łatwiej zastosowac w przypadku stropu Akermana (chocby podpieranie podciągów i belek).
Poza tym pustaki Akeramana są w ofercie wielu cegielni w Polsce, a ich zastosowanie jest nadal powszechne o czym świadczą nasze rozmowy z inwestorami zamierzającymi budowac własne domy.
Oczywiście o częstotliwości stosowania ww stropu mogą decydowac również względy regionalne.
Napewno przyjęcie stropu Akermana nie jest błędem, a juz napewno nie podlega negatywnej weryfikacji muratora. Pana opinie są pochopne i nie prawdziwe.
Pozdrawiam

SEAL747
29-04-2008, 19:00
Ale zapanowała cisza :wink: forumowicze napiszcie co u Was jak tam postępy prac. My zabieramy się za wykończeniówkę (również tą finansową :D ). W tym tyg wywiercili studnie, jeszcze tylko przyłaczenie do budynku i jest woda!
A jutro malowanie poddasza - zrobię kilka fotek i zamieszczę na forum pozdrawiam.

Maruś i Asia
01-05-2008, 08:11
Witam
SEAL747 gratuluję i z niecierpliwością oczekuję na fotki.
My zaczynamy za 2-3 tygodnie, więc proszę trzymać kciuki. Na razie rozpoczeliśmy maraton po składach budowlanych, co by się zorientować w aktualnych cenach i pozamawiać potrzebne materiały.
Gdy zaczniemy to oczywiście się pochwalimy. Już się nie mogę doczekać.

lolo12
06-05-2008, 20:54
Witam
Mam pytanie odnośnie stropu! Kto z was zmieniał Akrmana na Terive ? Dlaczego pytam!.
Co się dzieje z podciągiem P1 w kuchni ? W stropie Akermana jest on na wysokości stropu, czy w przypadku zmiany na Terive będzie widoczny? Niechciałbym aby mi podzielił kuchnie !!!!


Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

SEAL747
18-05-2008, 21:57
Cześć lolo12,
dokonałem takiej zmiany; u mnie nie ma problemu podciągu nie widać i jest on na równi z resztą stropu. Spójrz na górę na zdjęcie z okrągłym okienkiem widać tam część, właśnie tego podciągu.

darek66
27-05-2008, 21:41
Witamy serdecznie wszystkich zwolenników projektu „Dom na rozdrożu”.


Jesteśmy po raz pierwszy na forum zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu ale przed sfinalizowaniem zakupu chcielibyśmy jednak skorzystać z Waszych doświadczeń. Mieszkamy w Łodzi
i planujemy budowę domu pod Łodzią.
Prosimy osoby budujące C127 o kontakt, bardzo będziemy wdzięczni za umożliwienie obejrzenia domu w rzeczywistości.
Śledząc Wasze /teraz również nasze/ forum my również jak niektórzy z Was planujemy dokonać zmian w projekcie. Chętnie się tym podzielimy.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

Pozdrawiamy

lolo12
12-06-2008, 22:02
Witam

Czy budująć domek ilość materiału wyszła wam taka sama jak w podawanym w muratorze orientacyjne ilości materiałów?

Proszę podajcie ile cegły kupowaliście, ile bloczków, ile wyszło cementu? zakładając jednostanowiskowy garaż.

pozdrawiam

beata&olek
27-06-2008, 18:51
Witamy serdecznie wszystkich zwolenników projektu „Dom na rozdrożu”.


Jesteśmy po raz pierwszy na forum zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu ale przed sfinalizowaniem zakupu chcielibyśmy jednak skorzystać z Waszych doświadczeń. Mieszkamy w Łodzi
i planujemy budowę domu pod Łodzią.
Prosimy osoby budujące C127 o kontakt, bardzo będziemy wdzięczni za umożliwienie obejrzenia domu w rzeczywistości.
Śledząc Wasze /teraz również nasze/ forum my również jak niektórzy z Was planujemy dokonać zmian w projekcie. Chętnie się tym podzielimy.

Z góry dziękujemy za każdą pomoc.

Pozdrawiamy


Witam wszystkich :D

my również zdecydowalismy się na zakup tego projektu, jestesmy obecnie na etapie fundamentów i BAAAARDZO chcielibyśmy zobaczyć ten domek na żywo.... Jeśli wybudowaliście się w okolicy Lubina, Legnicy lub Chocianowa i pozwolilibyście wymienić doświadczenia zwiazane z budową tego domku bylibyśmy również BARDZO BARDZO wdzięczni :)

pozdrawiamy i czekamy na odpowiedź
Beata i Olek

Maruś i Asia
16-08-2008, 08:05
Witam
Obecnie jesteśmy na etapie układania stropu. Szkoda że ten projekt nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród forumowiczów.

Czy ktoś z budujących C127 zdecydował się na rekuperację?
Jeśli tak, to proszę napisać jak jest rozwiązane rozprowadzenie kanałów po podłodze (z poddasza na parter). Może ktoś wkleiłby jakąś fotkę. Z góry bardzo dziękuję.

monika741
16-08-2008, 22:16
witam
W dniu dzisiejszym odnalazłam forum milośników "domu na rozdrozu" ja z mężem rówiez sie wpisujemy :D Nasza budowa jest na etapie ( juz w przyszłym tygodniu) układania dachówki. Dom budujemy w Gdańsku, chetnie przesłe kilka fotek dla zainteresowanych. pozdrawiam Monika.

Maruś i Asia
17-08-2008, 19:38
Witam
monika741 gratuluję zaawansowania budowy. Ja już nie mogę się doczekać układania dachu. Czy wprowadzaliście jakieś zmiany, jeśli tak to jakie?
Fotki z realizacji bardzo mile widziane.

monika741
17-08-2008, 20:30
Witam, Zmiany są ale bardzo małe. Zmieniliśmy okno w kuchni , bo niestety plan zagospodarowania nam ograniczył kwestie zaokrągleń :cry: , w wykuszach zrobiliśmy większe okna i w salonie zlikwidowaliśmy dwa okna balkonowe w zamian wstawiając jedno duże okno. :P Niestety choć wstyd sie przyznac nie umiem załadować zdjęć :oops: ale moge zdecia przesłac na maila. Pozdrawiam Monika.

Jepil
17-08-2008, 22:08
Maruś i Asia
W naszym na "Na rozdrożu" mamy już poprowadzoną instalację rekuperatora, a także gruntowego wymiennika ciepła jak i instalacje pompy ciepła. Na razie są to tylko instslacje rur i przwodów bez urządzeń.
Największe rury od GWC idą pod grażem i dalej przy kominie, do pomieszczenia nad garażem i przebijają się nad sufit na poddaszu (powstał tam niezły stryszek po ułozeniu płyt OSB ), gdzie będzie stało reku.
Rozprowadznie z pomieszczenia nad poddaszem na parter jest wzdłóż drugiego komina. Właśnie zastanawiamy się jak zabudować te "srebrne" instalacje.

Maruś i Asia
18-08-2008, 10:27
Witaj Jepil.
My będziemy mieli tylko reku /bez GWC/. Prawdę powiedziawszy mnie najbardziej interesuje rozprowadzenie instalacji reku po podłodze poddasza i ile zajmuje ona miejsca (cm) w podłodze. Czy rury idące po podłodze mają duży przekrój.

Maruś i Asia
19-08-2008, 19:18
Niestety choć wstyd sie przyznac nie umiem załadować zdjęć :oops: ale moge zdecia przesłac na maila. Pozdrawiam Monika.

Bardzo poproszę.
e-mail: [email protected]

SEAL747
24-08-2008, 22:02
Niestety choć wstyd sie przyznac nie umiem załadować zdjęć ale moge zdecia przesłac na maila. Pozdrawiam Monika

Monika 741 może pomoże Ci ten link. Pozdrawiam
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55070&highlight=wklejanie+zdj%EA%E6

Ania30
27-08-2008, 14:06
My z mężem również wybralismy pzrepiekny domek na rozdrożu:-)..chcemy sie budować w oklicy Poznania..czy ktoś może ma niedlaeko stą rozpoczętą budowę lub bardziej zaawansowaną?:-)..jeżeli tak chętnie obejrzymy nasz domek na żywo..z góry bardzo dziękujemy za pomoc
Ania

Maruś i Asia
28-08-2008, 07:50
Ania30 witaj wśród miłośników "na rozdrożu".
My obecnie jesteśmy na etapie stawiania ścianek kolankowych, a na parterze jeszcze "rośnie" las. Co prawda nasza budowa jest w okolicach Warszawy (troszkę daleko od Poznania), ale jeśli macie ochotę na dłuższą wycieczkę to zapraszam. :P
Sama wiem jak ważne było dla mnie obejrzenie domu już wybudowanego i możliwość porozmawiania z inwestorami. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć na co zwrócić większą uwagę. Dzięki temu udało się nam uniknąć pewnych błędów, choć niestety nie wszystkich. :(

lolo12
01-09-2008, 05:50
My z mężem również wybralismy pzrepiekny domek na rozdrożu:-)..chcemy sie budować w oklicy Poznania..czy ktoś może ma niedlaeko stą rozpoczętą budowę lub bardziej zaawansowaną?:-)..jeżeli tak chętnie obejrzymy nasz domek na żywo..z góry bardzo dziękujemy za pomoc
Ania

Witaj Ania30

My budujemy koło Kórnika "Dom na rozdrożu" w piątek 29.08.2008 zakończyliśmy stan "zero". Od dzisiaj mury :) . Jeżeli macie ochotę zobaczyć pooglądać to serdecznie zapraszamy. Kontakt do mnie prześle bezpośrednio.

beata&olek
01-09-2008, 18:31
Witam, Zmiany są ale bardzo małe. Zmieniliśmy okno w kuchni , bo niestety plan zagospodarowania nam ograniczył kwestie zaokrągleń :cry: , w wykuszach zrobiliśmy większe okna i w salonie zlikwidowaliśmy dwa okna balkonowe w zamian wstawiając jedno duże okno. :P Niestety choć wstyd sie przyznac nie umiem załadować zdjęć :oops: ale moge zdecia przesłac na maila. Pozdrawiam Monika.

Witam Wszystkich :D
po dłuuugiej ciszy ciesze się na nowe rozważania na temat, również i naszego projektu :D

będę bardzo wdzięczna ża każde fotki na priv: [email protected]

my jesteśmy dopiero na etapie fundamentów więc niestety nie ma się czym chwalić.... dalsze prace ruszą od wiosny nastepnego roku.

Pisałam juz o tym iż jesli ktoś buduje się w okolicach Legnicy, Chocianowa, Lubina, może byc i troszkę dalej i miałby ochotę pokazać nam swoje cudo.... to bardzo bylibysmy wdzięczni....

pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości w budowaniu :D

Beata :D

Maruś i Asia
14-09-2008, 08:36
Witam
Dla zainteresowanych parę zdjęć z budowy
http://images24.fotosik.pl/275/bfc5d0e78bcf7a0a.jpg (www.fotosik.pl)
wejście
http://images28.fotosik.pl/275/5ac6c55a13dc8708.jpg (www.fotosik.pl)
wyjście na taras
http://images32.fotosik.pl/361/12a3475536ac06f4.jpg (www.fotosik.pl)

megi67
21-09-2008, 19:30
beata&olek zapraszamy do Nas do Chocianowa. Kończymy właśnie dach, więc jest już co oglądać. Napiszcie na majla kiedy się wybieracie to się dostosujemy.A tak poza tym to już powoli wysiadam z tą budową i ciągłymi problemami. Ale teraz to już trzeba dotrwać do końca. Pozdrawiam

beata&olek
11-10-2008, 14:43
beata&olek zapraszamy do Nas do Chocianowa. Kończymy właśnie dach, więc jest już co oglądać. Napiszcie na majla kiedy się wybieracie to się dostosujemy.A tak poza tym to już powoli wysiadam z tą budową i ciągłymi problemami. Ale teraz to już trzeba dotrwać do końca. Pozdrawiam


:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Cześć megi67 :)

straaasznie dziekujemy za zaproszenie :D
oczywiście bardzo chętnie z niego skorzystamy :D
odnosnie szczegółów to myslę że już dogadalibysmy sie na priv :)
albo na maila: [email protected] albo :) na GG: 3591412

także czekamy na jakąś wiadomość :)

pozdrawiamy serdecznie :)
Beata&Olek

P.S. nie jestesmy aż tak zaawansowani w pracach..... ale po nieudanych poszukiwaniach ekipy budowlanej i wszystkiego co z tym zwiazane to też główka zaczyna boleć :roll:

fdora
15-11-2008, 21:40
Witam Wszystkich forumowiczów.
Jestem tu po raz pierwszy. Razem z mężem również budujemy Dom na rozdrożu. Jesteśmy na etapie ... nie zacytuję tu fachowego nazewnictwa, ale jest to stan zamknięty, wszystkie instalacje , tynki wewnętrzne, wylewki, ocieplenie, regipsy, grzebiemy po mału w środku. Chętnie zobaczyłabym, o ile to możliwe, zdjęcia z kolejnych etapów wykończenia wnętrz ale i zewnątrz budynku.
Jestem osobą, której wiecznie brakuje czasu. postaram się zaglądać tu raz w tygodniu. Spróbuję tez dołaczyc kilka zdjęc.pozdrawiam

Czy mógłby mi ktoś pomóc w wstawieniu kilku fotek ? Nie wiem od czego zacząć...
:roll:
http://img152.imageshack.us/my.php?image=dsc02682mt8.jpg

Maruś i Asia
17-11-2008, 10:07
Witam nowego forumowicza.

Podaję link do strony o wklejaniu zdjęć:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=55070&highlight=wklejanie+zdj%EA%E6

Jak byś nie mogła sobie poradzić to możesz przesłać mi swoje zdjęcia ma e-mail: [email protected] , a ja wkleję je na forum

Joanna

fdora
17-11-2008, 11:37
Serdecznie ci dziękuję za pomoc i jej propozycję. W wolnej chwili pobawię się we wklejanie zdjęć :)
http://img517.imageshack.us/my.php?image=dsc01523xc0.jpg
http://img227.imageshack.us/my.php?image=dsc01523au2.jpg[img]

fdora
20-11-2008, 13:38
[
Niestety zdjęć nie udało mi się dodać, ale doda je za mnie ASIA.
Ja jedynie mogę coś niecoś napisać. Uważam, że Projekt domku na rozdrożu jest całkiem udany (z małymi niedociągnięciami - lukarny) w sumie domek jest bardzo sympatyczny, praktyczny i jest dla tych którzy cenią sobie skromność i prostotę. My zaczęliśmy budowę w czerwcu 2007. Dokonalimy również niewiekich zmian w projekcie.
Na parterze :
1. Salon : Taras przenieśliśmy na ścianę balkonową wstawiająć tam duże rozsuwane okno. W miejscu dawnego przejścia na taras wstawilismy okno.
2. Garderoba : Zrezygnowaliśmy z garderoby przy sypialni na rzecz większej łazienki, w której zmieści się i wanna i prysznic, sedes, bidet, umywalka, jakaś szafka. Ta łazienka ma być wyłącznie do dyspozycji rodziców. Miejsce na garderobę wydzieliliśmy na górze, ale o tym później. W łazience tej wstawiliśmy niewielkie okno.
[i] W tym miejscu uwaga : okno w sypialni lepiej wyglądałoby na środku ściany, a nie jak w projekcie, po boku od strony garneroby(łazienki)
3. Kuchania : Zlew przenieśliśmy w róg od strony wejścia do domu (z salonu nie będzie widać garów tylko ładne okno i ladę :))
4. Wejście : Wejście zostało porzeszone tak, że zmieściły się drzwi z bocznym naświetlem, co wydaje mi się, że wpłynęło korzystnie na wygląd domku.
5. Garaż : Z tyłu garazu wstawiono drzwi, które jednocześnie będą stanowiły przejście do szopki, wiaty na rowery, drewno.
Półpiętro :
1. Stryszek nad garażem : podwyższono ścianę kolankową o 1 pustak. dzięki temu powstał bardzo ładny pokój.
Piętro :
1. Pokój Nr 18 : I Tu jest to co już dziś bym najchętniej zmieniła gdyby nie te koszty. W jednym pomieszczeniu mała lukarna, a tuż obok okno dachowe. Nie da się na tą sprzeczność patrzeć :o !!! Wymyśiłam wiec, że ścianką działową oddzielę te dwie części. Powstało fajne pomieszczenie na garderobę, deskę do prasowania.
Pokój się zmniejszył ale jest ustawny, jedyna wada to to, że lukarna daje mało światła. Uważam, to rozwiązanie byłoby idealne w przypadku zamiany lukarny na dwa okna dachowe i z małego ciemnego pokoiku powstaje bardzo jasny i przyjemny pokój. My ten pokój przeznaczymy na nocleg dla gości, telewizor, komputer.
2. Poszerzylismy o 10 cm drzwi balkonowe
3. Balkon : Balkon zrobiony w kształcie półkola (no prawie) co w jakimś stopniu nawiązuje do okna kuchennego, a poza tym będzie miał bardzo wdzięczny wygląd przy odpowiednim wykończeniu kutą barierką. [/u][/b]
4. Nad kuchnią powstało małe pomieszczenie - stryszek. Wg. projektu pomiuesczenie to jest zamurowane, ale szkoda. Śmiało tam można urządzić schowek na zimowe kurtki, czy choinkę. My dodaliśmy mały kaloryfer, by nie było wilgoci.

Aha, jeszcze jedna zmiana : Dach przed wejsciem bez uskoku nad oknem do kotłowni. Dach został zrównany. Widać to będzie na zdjęciach. Dzięki temu powstał obszerniejszy ganek na popołudniową kawkę :D Jest tam wystarczająco dużo miejsca na stolik i ławeczki.

Maruś i Asia
20-11-2008, 19:07
Zgodnie z obietnicą wklejam przesłane przez fdorę fotki
http://images47.fotosik.pl/32/e26a066d9afbf383.jpg (www.fotosik.pl)

http://images50.fotosik.pl/32/63545f1c0fdecbcd.jpg (www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/32/e0fab1a7d3ee7f73.jpg (www.fotosik.pl)

http://images32.fotosik.pl/403/3020f62bd872f049.jpg (www.fotosik.pl)

http://images31.fotosik.pl/404/c31ff992093f6ec1.jpg (www.fotosik.pl)

http://images38.fotosik.pl/32/965c24fb44488051.jpg (www.fotosik.pl)

http://images49.fotosik.pl/32/f75b9743fac733f4.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/403/d11dc87878052869.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/403/9383b472e6d22b60.jpg (www.fotosik.pl)

http://images48.fotosik.pl/32/5c7bd6bb7c4d3248.jpg (www.fotosik.pl)

http://images34.fotosik.pl/403/559e2e071eb882da.jpg (www.fotosik.pl)

http://images25.fotosik.pl/296/ec2b480a5e652e60.jpg (www.fotosik.pl)

Przyjemnego oglądania.

Maruś i Asia
21-11-2008, 11:28
Dorotko podaję jeszcze jeden link o wklejaniu zdjęć (chyba jest bardziej czytelny):
http://forum.muratordom.pl/jak-wkleic-zdjecia,t138412.htm

fdora
21-11-2008, 18:12
Asiu !!! Udało się. Serdeczne dzięki :D
http://images25.fotosik.pl/296/1a5c4deb9b770b2amed.jpg
kotłownia
http://images36.fotosik.pl/33/b60df1293073b624med.jpg
salon - wejście na taras od strony balkonu
http://images25.fotosik.pl/296/d3cc8e4d0d0e0b71med.jpg
sypialnia
http://images24.fotosik.pl/298/7e9de38524fbc62bmed.jpg
schody
http://images33.fotosik.pl/409/fc870ae96d3c5d2emed.jpg
pokój nad garażem
http://images37.fotosik.pl/32/c3b58ac1091d2f59med.jpg
pokój, w którym wydzielono garderobę
http://images48.fotosik.pl/32/3f641c1c25c94743med.jpg
wejście do garderoby
http://images29.fotosik.pl/297/535b84fc7124c9b2med.jpg
garderoba
http://images33.fotosik.pl/409/5055f25e12630697med.jpg
łazienka na górze
http://images35.fotosik.pl/33/7cdeec2ca533d5b1med.jpg
łazienka
http://images27.fotosik.pl/296/a10ed076bd1cd63amed.jpg
pokój na górze od frontu
http://images43.fotosik.pl/32/bc98eac0ad427ef7med.jpg
schowek nad kuchnią
http://images47.fotosik.pl/33/1a3e027921ffefa0med.jpg
pokój na górze

fdora
21-11-2008, 18:29
I jeszcze kilka ...
http://images41.fotosik.pl/33/1a6e50ca961eb326med.jpg
poddasze - widok w stronę pokoju nad garażem
http://images46.fotosik.pl/33/c1307ebcd3e42ed9med.jpg
widok z holu na kuchnię
http://images50.fotosik.pl/32/a5d85ee46ffaec51med.jpg
ściana kominkowa w salonie
http://images38.fotosik.pl/33/d30252b241bc0968med.jpg
salon
http://images46.fotosik.pl/33/b415cea5dc8fb484med.jpg
hol (wnęka na szafę - rozprowadzenie ogrz. podłogowego)
http://images37.fotosik.pl/32/12f36d988a5cde0dmed.jpg
widok z holu w stronę kotłowni
http://images33.fotosik.pl/409/c782835684aaefbcmed.jpg
salon widok od kuchni

Maruś i Asia
22-11-2008, 14:22
Dorotko gratulacje :lol: świetnie sobie poradziłaś z wklejaniem zdjęć.

Czy mogłabyś zamieścić fotkę pokazującą jak masz zrobione przejście do pokoiku zrobionego nad kuchnią?

My również wykorzystać powstały pokój dodając do niego okno 120x120 cm i został nazwany przez naszą córcię "pokojem dla lalek". Sama jeszcze nie mam koncepcji na jego zagospodarowanie ... zobaczymy co wyjdzie. Najpierw strasznie chciałam przeznaczyć to pomieszczenia na pralnio-suszarnię :roll: Ale tak latać z praniem po pokojach. :wink:

fdora
22-11-2008, 15:12
http://images24.fotosik.pl/298/4dd4181ee6dcf919med.jpg

Tak to wyglądało przed otynkowaniem. Przejście ma ok. 80x80. Trzeba się schylić, by tam wejść. W środku osoba dorosła może swobodnie stać, ale tylko na środku (ukosy!!!) Mąz nie chciał zrobić wyższego przejścia, gdyż musiałby naruszyć belkę. Myślę, że jest tam odpowiednio dużo miejsca i odpowiednia wysokość, by do jakiegoś czasu córcia mogła mieć w nim pokój dla lalek :wink: Szczerze mówiąc, to i u nas była taka myśl (mamy 16 miesięczną córkę). Później będzie to doskonałe pomieszczenie na klamoty wyciągane raz w roku. Chcemy to zatkać regipsem i może zastawić jakąś komódką?
Aha, nie wiem, czy dodanie w tym pomieszczeniu tak dużego otworu okiennego nie wpłynie źle na wygląd zewnętrzny domku. Przemyślałabym to. My zrobiliśmy tam oświetlenie i przy tym małym okrągłym okienku jest to wystarczające. Pralnia, suszarnia według mnie też odpada.

Maruś i Asia
23-11-2008, 09:00
Aha, nie wiem, czy dodanie w tym pomieszczeniu tak dużego otworu okiennego nie wpłynie źle na wygląd zewnętrzny domku. Przemyślałabym to. My zrobiliśmy tam oświetlenie i przy tym małym okrągłym okienku jest to wystarczające. Pralnia, suszarnia według mnie też odpada.

Budynek z zewnątrz przedstawiający okno nad kuchnią
http://images43.fotosik.pl/33/a81c2c56e8416f54.jpg (www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/33/6c3772bf85503bbf.jpg (www.fotosik.pl)
Myślę, że nie wyszło tak źle.

A tak wygląda wejście do pokoiku powstałego nad kuchnią
http://images47.fotosik.pl/33/d2f8c2fc3def843a.jpg (www.fotosik.pl)

Myśmy trochę podnieśli ściankę nad kuchnią, w związku z czym powstało całkiem fajne pomieszczenie.

fdora
23-11-2008, 09:57
No, widzę że stan zaawansowany. :wink:
Widać na zdjęciach, że rzeczywiście przez podwyższenie ściany, to pomieszczenie jest o wiele większe od naszego. Warto więc go jakoś funkcjonalnie zagospodarować. U nas pomieszczenie zostało takie jak w projekcie. Myślę, że oprócz schowka nic innego nie będę tam miała.

Maruś i Asia
23-11-2008, 12:42
Oj Dorotko, ale do Twojego to nam jeszcze straaasznie dużo brakuje. Och chciałabym być już na tym etapie 8)
Ale cóż w związku z przyjściem zimy :o przerwa techniczna do wiosny :wink:

fdora
24-11-2008, 06:24
Taka przerwa techniczna też jest niezbędna... Mury muszą trochę przeschnąć.

fdora
03-12-2008, 18:05
czy ma ktoś ciekawe pomysły na wykończenie wnętrz w Domu na rozdrożu ? Fotografie mile widziane :wink:

Maruś i Asia
06-01-2009, 08:23
Witam
Dorotko jak idzie wykończeniówka?

fdora
07-01-2009, 15:58
Witam;
Ostatnio mąz miał mały maraton, bo przed świętami musieliśmy przygotować kuchnię do zamontowania mebli. Termin już i tak poraz kolejny przenoszony... Trzeba było wyszpachlować sciany, położyć płytki na ścianie, podłodze, a wcześniej te płytki wybrać (co stanowi wbrew pozorom nie lada problem). Okazało się, że okno w kuchni jest za nisko wprawione, że elektryka nie pasuje w już i tak planowanych miejscach, że kratka wentylacyjna też nie w tym miejscu ... jednym słowem od nowa wszystko trzeba było robić. W rezultacie wszystko wyszło nie tak jak planowałam ... Całkowicie została zmieniona moja koncepcja co do kuchni ... no i salonu.
W salonie też niestety będą zmiany i wcale nie jestem z nich zadowolona. Póki co zamontowali nam kominek, ale jest on jeszcze w stanie surowym, do wykończenia ( jakies półki, stiuk itd....) :( :o :o :o ????
Myślałam, że kwestie wykończenia domu będą przyjemniejsze, a w praktyce jest to dośc uciązżliwe. Początkowo chciałam jednakowe płytki zarówno w kuchni, korytarzu jak i w salonie , ale jak już coś jest fajnego w sklepie, to albo brakuje na składzie metrów, albo różnią się odcieniami , za każdym razem "coś". Poza tym , to pieniążki stopniały i trzeba trochę z tym wszystkim zwolnić.

Maruś i Asia
09-01-2009, 09:12
Witam
Dorotko trochę mnie zmartwiłaś, że wszystko idzie nie tak jak sobie zaplanowałaś. Może potem będzie lepiej. :wink:
Powiedz jaką miałaś koncepcję kuchni, a jak wygląda ona po zmianach jakie musiałaś wprowadzić. Może wkleisz jakieś fotki.
Powiedz też jakie zmiany jesteś zmuszona wprowadzić w salonie i dlaczego.

Jaką kolorystykę wybrałaś do domu?
Mi marzą się jasne podłogi i ciemna /najlepiej mahoniowa/ stolarka, ale nie bardzo umiem sobie wyobrazić czy będzie to ładnie wyglądało. A poza tym do tego etapu to u mnie baaardzo daleka droga. :roll:

fdora
08-02-2009, 21:19
... (a tak to wyszło (na zdjęciach nie widać lady, krzeseł)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f14027048f9e68a2.html

http://images48.fotosik.pl/59/3f88ecfa44660450med.jpg

http://images27.fotosik.pl/323/63bdb8dd56acd4aamed.jpg

http://images48.fotosik.pl/59/3aefb556c3ad53b5med.jpg
wejście do spiżarki
http://images45.fotosik.pl/59/39cd5882c322f938med.jpg

http://images46.fotosik.pl/59/61e9b528e3332acfmed.jpg

http://images48.fotosik.pl/59/3ef256a140a28c77med.jpg

http://images25.fotosik.pl/323/44e73082880e71fbmed.jpg

megi67
15-02-2009, 21:40
Fdora super kuchnia. Jestem pod wrażeniem. Proszę o jeszcze jakieś zdjęcia.

Maruś i Asia
17-02-2009, 12:53
Witam

fdora kuchnia wyszła fantastycznie, aż nie chce mi się wierzyć, że to zmieniana na biegu koncepcja. Bardzo podobają mi się szafki. Bardzo fanie wyglądają też drzwi do spiżarki. Mam nadzieję, że salonem również się pochwalisz.

Megi67 fajnie, że znów zajrzałaś na forum. Powiedz czy już zakończyłaś swoją przygodę z budową. Może też zamieścisz jakieś fotki domku.

megi67
25-02-2009, 18:48
Budowa trwa. Teraz fachowcy zabawiają się z wełną mineralną na strychu. Co trzy dni biorą wolne, bo rozgrzebali inną budowę. Szlag człowieka trafia normalnie.
Mieliśmy ostatnio trochę "doła", bo nasz 8-letni synek miał wypadek na budowie. Spadł do klatki schodowej, na te schody betonowe. Ciemno był i się zagapił i zapomniał, że jest dziura. Stracił przytomność, ale mąż "stary ratownik" szybką akcję przeprowadził. Skończyło się na złamanej ręce i siniakach.
Zdjęcia z budowy niedługo jakieś zamieszczę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Maruś i Asia
02-03-2009, 08:04
Witam
Megi67 mam nadzieję, że złamanie nie jest skomplikowane. Dobrze, że taki upadek skończył się tylko na siniakach i złamanej ręce. Życzę Twojemu synkowi dużo zdrówka.
Z tymi ekipami to już tak bywa. Pod koniec budowy moi robotnicy (z chytrości albo z niepewności) wzięli jeszcze dwie nowe budowy, więc doskonale wiem o czym mówisz.
Teraz czekamy aż się ociepli, aby elektrownia w końcu podłączyła nam prąd. W ZE powiedzieli nam, że prąd mogą podłączać tylko jak jest temperatura powyżej zera (nie powiedzieli ile powyżej), bo wg nich jak jest minusowa to nie robią "bo się ziemia nie chce zagęścić i nie mogą kłaść kabla. :evil: Jestem ciekawa jak by sobie poradzili na Syberii. :wink:

Pozdrawiam serdecznie i czekam na fotki.

megi67
07-03-2009, 21:31
Megi67 mam nadzieję, że złamanie nie jest skomplikowane. Dobrze, że taki upadek skończył się tylko na siniakach i złamanej ręce. Życzę Twojemu synkowi dużo zdrówka[quote]
Dzięki za życzenia. Złamanie nie było skomplikowane, więc pomału zapominamy o całej sprawie. Co do prądu, to dziwne bo u nas kładli kabel teraz w styczniu. A mrozy były wtedy o ho ho. W styczniu założyli skrzynkę, ale jak na razie prądu nie ma. Jak skończą tynkować, to porobię trochę zdjęć, bo na razie jest sajgon.
Pozdrawiam.

megi67
07-03-2009, 21:32
Megi67 mam nadzieję, że złamanie nie jest skomplikowane. Dobrze, że taki upadek skończył się tylko na siniakach i złamanej ręce. Życzę Twojemu synkowi dużo zdrówkat
Dzięki za życzenia. Złamanie nie było skomplikowane, więc pomału zapominamy o całej sprawie. Co do prądu, to dziwne bo u nas kładli kabel teraz w styczniu. A mrozy były wtedy o ho ho. W styczniu założyli skrzynkę, ale jak na razie prądu nie ma. Jak skończą tynkować, to porobię trochę zdjęć, bo na razie jest sajgon.
Pozdrawiam.

megi67
21-03-2009, 18:41
http://img256.imageshack.us/img256/889/obraz044l.jpg

lolo12
22-03-2009, 22:33
A to nasz domek. Witaj wiosno :)

http://images44.fotosik.pl/90/d0ceb2be56fa561dmed.jpg


Zaczeło się, wiosna więc moża budować dalej. Po zimie nabrałem optmizmu, a tu znowu się terminy przesunęły. AAAAAAA... Tak bym chciał, aby ekipy wchodziły po sobie jedna kończy druga zaczyna, ale to chyba niemożliwe.


Pozdrawiam wszystkich :)

beata&olek
18-05-2009, 17:57
Witam wszystkich,

chcielibysmy BARDZO SERDECZNIE podziękować megi67 za umożliwienie nam obejrzenia na żywo domu na rozdrożu :D
w wersji "live" jest jeszcze piękniejszy niż w projekcie, oprócz niewielkich korekt nie mamy mu nic do zarzucenia i cieszymy sie że to własnie ten projekt wybraliśmy.

megi67 - życzymy wytrwałości w pracach wykończeniowych, mam nadzieję że jak uporamy się ze swoją budową, to może też nas odwiedzicie, ponieważ na razie jeszcze mało widać :)

w każdym razie :) zapraszamy :)

beata&olek

megi67
22-05-2009, 17:18
:D Spotkanie wreszcie doszło do skutku a winko przechowamy do następnego spotkania. beata&olek to dla nas była wielka przyjemność. Myślę, że wszyscy uwielbiamy się chwalić swoimi domami.
P.S. Po wielu trudach wreszcie kominek się robi. Sama jestem ciekawa jak się Zdun postara.
Pozdrawiam wszystkich.

fdora
14-07-2009, 18:52
po dłuuuuuuugim czasie małe zmiany ....
http://images38.fotosik.pl/158/d41748c7538114d2med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images44.fotosik.pl/163/7b326d1fa8f85b1emed.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images41.fotosik.pl/158/fff49372b4f7b015med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images40.fotosik.pl/158/60857732640f47b6med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images46.fotosik.pl/162/5a1d5f61d369def5med.jpg (http://www.fotosik.pl)

[img][URL=http://www.fotosik.pl][img]http://images50.fotosik.pl/162/9e6cc651d99d68e8med.jpg (http://www.fotosik.pl)
http://images50.fotosik.pl/162/95d111dd28b5107cmed.jpg (http://www.fotosik.pl)
[img][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]

arek33
19-07-2009, 12:04
Witam,

chcielibyśmy się przywitać.
Jesteśmy nowi na forum. Także budujemy c127 i mamy mały problem z więźbą dachową.
Widzę że w części Waszych domów ( SEAL747, Maruś i Asia, Lolo12 ) na styku kleszczy i krokwi w części więźby nad sypialniami zainstalowano dodatkowe płatwie, które wychodzą na elewacje.
Czy te płatwie w Waszych domach są dodatkowo podparte jakimiś słupami na poddaszu?

pozdrawiamy

Kasia i Arek

lolo12
20-07-2009, 09:11
Witam,

chcielibyśmy się przywitać.
Jesteśmy nowi na forum. Także budujemy c127 i mamy mały problem z więźbą dachową.
Widzę że w części Waszych domów ( SEAL747, Maruś i Asia, Lolo12 ) na styku kleszczy i krokwi w części więźby nad sypialniami zainstalowano dodatkowe płatwie, które wychodzą na elewacje.
Czy te płatwie w Waszych domach są dodatkowo podparte jakimiś słupami na poddaszu?

pozdrawiamy

Kasia i Arek

U mnie nie ma słupów, ścianki działowe na poddaszu, te które stoją na ścianach nośnych podtrzymują płatwie ( wzmocniłem dodadkowo zbrojeniem )
pozdrawiam
lolo12

lolo12
31-07-2009, 20:57
Witam wszystkich

Pamiętam ile dawały mi zdjęcia zamieszczone na tym wątku. Więc i ja teraz zamieszczam zdjęcia "domu na rozdrożu".

Pozdrawiam

http://images37.fotosik.pl/168/3fe3d1b759de6e55med.jpg
kafarek lukarna,jaskółka
http://images47.fotosik.pl/173/cbb0ba25c835afdamed.jpg

Michał i Małgosia
17-10-2009, 17:22
Witamy - po raz pierwszy na forum:)

Po długich rozważaniach też zdecydowaliśmy się na projekt Domu na rozdrożu.
Odpowiadał nam przede wszystkim układ pomieszczeń - kwestie związane z wyglądem zewnętrznym były istotne, aczkolwiek nie pierwszoplanowe.

Przeanalizowaliśmy całe forum dotyczące naszego domu i było to bardzo cenne źródło informacji, za co dziękujemy!
Dzięki temu zdążymy jeszcze przeanalizować kilka rozwiązań.

W tej chwili jesteśmy na etapie fundamentów,w tym roku chcielibyśmy jeszcze postawić ściany parteru i zamknąć je stropem.

Do projektu (tym w lustrzanym odbiciu) wprowadziliśmy kilka zmian:

1. Znacznie poszerzyliśmy garaż - po pierwsze o kolejne miejsce parkingowe, a po drugie o pomieszczenie gospodarcze.
Takie rozwiązanie wynikało z założenia, że skoro rezygnujemy z podpiwniczenia budynku, to będziemy potrzebować miejsca na narzędzia ogrodnicze i całą masę innych rzeczy gromadzących się w domu. Dzięki temu nad garażem powstało duże pomieszczenie, którego nie chcielibyśmy dzielić.
Przewidziano w nim cztery okna dachowe (przy pozostawieniu okna bocznego). Marzy nam się tam biblioteka połączona z miejscem do pracy w domu.

2. Poprosiliśmy naszego architekta o zmodyfikowanie biegu schodów. Osobiście nie jesteśmy zwolennikami schodów "wachlarzowych",
poza tym z opinii użytkowników forum też wynika, że schody przewidziane w projekcie są zbyt wąskie i przez to niewygodne.
Teraz mamy zaplanowane schody o prostym biegu (szerokość pozostała bez zmian), składające się z dwóch nierównych części (górna to tylko trzy schodki), dzielone pośrodku "platformą" (czyli po prostu kawałkiem podłogi).
Jednocześnie architekt tak dostosował schody, by z tej właśnie "platformy" można było wejść wprost do pomieszczenia nad garażem, bez różnicy poziomów.

3. Na parterze zrezygnowaliśmy z garderoby i połączonej z nią łazienki. Zamiast nich powstanie pralnia z wejściem od strony pomieszczenia gospodarczego (pod schodami).
Powiększyliśmy natomiast wc, tak, by zmieściła się w nim kabina prysznicowa. Mniejszy pokój na parterze będzie przeznaczony dla gości, natomiast poddasze - na sypialnie mieszkańców.
Zmiany parteru objęły też przesunięcie pieca do pomieszczenia gospodarczego (by ułatwić wejście z korytarza do pralni). Z tym związane było odpowiednie przesunięcie komina.

4. Znacznie powiększyliśmy okno w salonie wychodzące na tył domu - będzie tworzyło naturalny łącznik z ogrodem. Dwa okna boczne będą pojedyncze, ale balkonowe. Wszystkie okna z salonu będą wychodzić na taras, otaczający tył domu poprzez jego róg aż do połowy bocznej ściany.

5. Zaokrąglone okno w kuchni w rzeczywistości jest mniejsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka w projekcie. Chcielibyśmy je powiększyć, bez zmiany kształtu.

6. Zastanawiamy się nad likwidacją balkonu. Obecnie mamy mieszkanie na parterze, którego okna wychodzą pod balkonem i jest to katastrofa.
Balkon zabiera nam większość światła dziennego, jakie mogłoby wpadać do pokoju i nie chcemy powtarzać tej sytuacji w nowym domu.

7. Większość Forumowiczów narzekała na niefunkcjonalność lukarn i małą ilość wpuszczanego przez nie światła . Jednak ostatecznie chyba nikt nie zdecydował się na rezygnację z tego elementu.
Zastanawiamy się, czy likwidacja lukarny (przynajmniej tej od frontu) nie zaburzy zewnętrznego układu domu? A może jednak ktoś wybudował taki dom bez lukarn i mógłby pokazać nam jego zdjęcia?

8. Jesteśmy też ciekawi eksperymentów z podnoszeniem ścianek domu i pomieszczenia nad garażem. Czy to jest potrzebne i jak bardzo?
Jak korzysta się z pomieszczenia nad garażem w niezmienionej wysokości (czy skosy nie są zbyt niskie, czy da się normalnie i komfortowo korzystać z pomieszczenia?) Czy nie prowadzi do przypadkowego zaburzenia zewnętrznych proporcji domu?

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie i rady!

Pzdr, M. i M.

arek33
22-10-2009, 20:34
Cześć,

My podnieśliśmy zarówno parter jak i poddasze. Zapraszamy do nas na wizję lokalną albo jeżeli chcecie możemy spróbować wrzucić jakieś fotki. Nasza chatka w sumie jest wyższa od projektowej o ok 0,5 m ( tak wyszło :)

pozdrawiamy,

Kasia i Arek

Michał i Małgosia
25-10-2009, 15:04
Dzięki za zaproszenie:) Z dojazdem byłoby trudno (trochę daleko), ale chętnie zobaczymy fotki - odezwiemy się na priv.

Jepil
22-11-2009, 17:21
Witam budujących, wybudowanych i sympatyków "Domu na rozdrożu". Dawno nie było nic nowego w naszym temacie. Podciągając temat kilka aktualnych fotografi z naszgo C127.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/65c75e8811066a86.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ff698513f679136b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb2b8ebaa23aac8e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/27f3426b93de61e8.html

Jepil
22-11-2009, 18:30
Wpadka - fotosik odmówił pomocy
No to inny serwer
http://i47.tinypic.com/wspxyr.jpg

http://i50.tinypic.com/2q9ce29.jpg

http://i46.tinypic.com/2qnwil2.jpg

http://i48.tinypic.com/e6dmww.jpg

monika741
24-11-2009, 21:11
piękny!! :))

megi67
29-11-2009, 10:25
Jepil super domek!!!! Bardzo mi się podoba,że nie zmieniłeś zamiaru projektanta. Najpiękniejszy jest ten balkon. Pozdrawiam.

Ala i Paweł
13-12-2009, 16:08
Witamy!

Oglądając setki projektów szybko złapaliśmy się na tym, że porównujemy je z projektem "Domu na rozdrożu". Teraz to jest nasz typ na 90% - wydaje nam się bardzo obiecujący, chociaż chcielibyśmy wprowadzić parę zmian. Podjęcie decyzji byłoby znacznie łatwiejsze, gdybyśmy mieli możliwość przyjrzenia się domowi w naturze. Czy ktoś z forumowiczów, mający "Dom na rozdrożu" przynajmniej w stanie surowym zamkniętym, byłby skłonny nam go pokazać?

Pozdrawiamy i czekamy na odzew,
Ala i Paweł

Ala i Paweł
13-12-2009, 16:53
Witamy!

Oglądając setki projektów szybko złapaliśmy się na tym, że porównujemy je z projektem "Domu na rozdrożu". Teraz to jest nasz typ na 90% - wydaje nam się bardzo obiecujący, chociaż chcielibyśmy wprowadzić parę zmian. Podjęcie decyzji byłoby znacznie łatwiejsze, gdybyśmy mieli możliwość przyjrzenia się domowi w naturze. Czy ktoś z forumowiczów, mający "Dom na rozdrożu" przynajmniej w stanie surowym zamkniętym, byłby skłonny nam go pokazać?

Pozdrawiamy i czekamy na odzew,
Ala i Paweł


PS: jako nowicjusze popełniliśmy od razu błąd, wysyłając tego maila na ogólne forum. Niniejszym poprawiamy się :)

monika741
17-12-2009, 22:59
Zapraszam do Gdańska :D

Maruś i Asia
23-12-2009, 21:37
Ala i Paweł zapraszam pod Warszawę. Dom jest w stanie surowym /zadaszony/ :P

Ala i Paweł
28-12-2009, 13:44
Serdecznie dziękujemy za obie propozycje obejrzenia "Domu na rozdrożu".
Niestety, tuż przed świętami dostaliśmy pismo informujące o wszczęciu procedury stwierdzenia wygaśnięcia naszych warunków zabudowy :(
Tak więc jesteśmy znów na etapie szukania działki i wybór projektu chwilowo schodzi na drugi plan.

Pozdrawiamy,
Ala i Paweł

Ola i Zbyszek
11-01-2010, 12:05
My również budujemy dom na rozdrożu :lol: . Jesteśmy obecnie na etapie stawiania ścianek działowych i niestety nie do końca mamy pomysł na dół domu. Góra pewnie zostanie taka jak w projekcie. Na dole powiększyliśmy łazienkę, żeby zmieścił się tam prysznic. Drugiej łazienki na dole nie będzie, będzie większa garderoba. schody poszerzyliśmy o 10 cm. Nie mamy również pokoju nad garażem, zrobiliśmy tam taras. Mam prośbę do wszystkich, którzy już wykańczają lub wykończyli swój domek o przesłanie zdjęć wnętrza domu na priva lub na maila: [email protected]. My budujemy w Inowrocławiu (kujawsko-pomorskie) i jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć to oczywiście zapraszamy :)

pozdrawiamy[/b]

Ania30
31-01-2010, 18:56
Witamy
Po chyba roku znowu jesteśmy...mamy domek wybudowany (okolice Chodzieży), w stanie surowym, czekamy na okna:-)
Jesteśmy na etapie projektowania wnętrz:-)..czy ktoś ma pomysł na zaaranżowanie łazienki na górze!!?:-)Mamy z tym ogromny problem...
z góry dziekujemy a my w razie czego służymy fotkami