PDA

Zobacz pełną wersję : poszukuje! - zestawienia materialow wszelkich instalacji



dachowiec
07-02-2006, 12:23
Witajcie,
Mam pilna i nietypowa prosbe do wszystkich. ktorzy maja instalacje za soba, robili sobie zestawienia uzytych materialow.

Musze pilnie wykorzystac czesc kredytu a to wiaze sie z dosc pilnymi zakupami materialow (okolo 30 tys pln). Przede mna wlasnie instalacje (praktycznie wszystkie).
Moj plan to zestawienie typowych materalow i zakupienie bezpiecznych ilosci. Chetnie skorzystam z przykladowych zestawien kolezanek i kolegow... Dotyczy instalacji
- CO stalopalne, automat. (wodne, ok. 80m2 podlogowki i 80m2 tylko grzejniki)
- odkurzacz c.
- wod-kan
- went mech + reku + rurowe GWC
- kominek + DGP
- elektryczna
- alarmowa
- rozne inne niskonapieciowe
Zdaje sobie sprawe z roznorodnosci rozwiazan ale do pewnego momentu sa one bardzo podobne a mnie goni czas i nie moge sie z tym wszystkim pozbierac.
Prosze, pomozcie koledze i podzielcie sie owocem pracy Waszej lub Waszych oferentow (najlepiej na priv!)

pozdrawiam

dachowiec

miwol
07-02-2006, 12:49
Cześć Dachowiec, może kup po prostu to co na sztuki się bierze - piec, grzejniki, kominek, mechanizm centralnego odkurzacza, białą armaturę (jeśli ją wliczasz w "wod-kan"), centralkę alarmową, itp - i wtedy zobacz ile kasy Ci zostanie (pewnie wcale.... ) :) Bo typowe materiały i bezpieczne ilości jednak spore ryzyko że zawalisz sobie nimi garaż na najbliższych parę lat :wink: Ja tak zostałem z jakimiś zwojami kabli do ziemi, rurami kanalizacyjnymi + kolanami, że o worach wapna nie wspomnę...

dachowiec
07-02-2006, 20:59
Słusznie! Biorę to również pod uwagę. Ale biorąc pod uwagę kolejność prac wolałbym niektóre z tych cięższych urządzeń kupić w drugiej kolejności a teraz właśnie te kable, rurki itp. i chociaż moja prośba - pytanie może brzmi nieco infantylnie to... tak muszę zrobić :(