PDA

Zobacz pełną wersję : szukam elektryka - ZEWT Jeziorna



iwona_b
07-02-2006, 12:54
Jak w temacie. Prąd mam mieć w lipcu 2007, a BARDZO chciałabym wcześniej. Chodzi mi o zredagowanie pisma o przyspieszenie przyłącza w zamian za sfinansowanie dokumentacji, czy cos takiego. Swoją drogą jak to się ładnie nazywa - a przecież wiadomo, że chodzi po prostu o łapówkę. No i żeby ten elektryk zajął się wszystkim od początku do końca.


Z góry dziękuję

Iwona

pontypendy
09-02-2006, 21:15
poszło na priva

iwona_b
10-02-2006, 08:34
Dzięki.


Pozdrawiam,

Iwona

Krupiarz
13-02-2006, 21:00
Witam,

Jestem na podobnym etapie. Póki co prąd ciągnę od sąsiada, ale niedługo dojdę do etapu instalacji, by je robić i pozostały na swoim miejscu, dom dobrze byłoby zamknąc, by zamknąć trzeba alarmu, by alarm działał dobrze byłoby mieć prąd ze stałego przyłącza.
Z powyższego wynika, że dobrze byłoby załatwić prąd w przeciągu kilku miesięcy...

Również poprosze o praktyczną poradę i ścieżkę postępowania, no i orientacyjny koszt.

Pozdrawiam

Olsen
13-02-2006, 21:49
Wysłane na priw :wink:

Krupiarz
19-02-2006, 11:34
Witam,
Iwona - znalazłaś tego elektryka?
Ja byłem w ZE. Jest tak: Jeżeli zdecydujesz się zrobić dokumentację we własnym zakresie (mapka do celów projektowych, uzgodnienie ZUD przebiegu przyłącza, zgoda właściciela drogi na położneie urządzenia, właściwy projekt elektryczny przyłącza (chyba wszystko) występujesz do nich z pismem o skrócenie terminu przyłączenia.
Oni na to posmo odpowiadają i proponują krótszy termin (od 4 mies do 6) z zastrzeżeniem, że musisz zrobić sam dokumentację. Dodatkowo dają upust w wysokości 10% opłaty za przyłączenie.

Te 4-6 mies. liczy się od momentu bądź złożenia bądź uzgodnienia z nimi ostatecznej, poprawnie wykonanej dokumentacji.

Wcale nie musi robić tego zaprzyjaźniony z nimi elektryk. Mi koleś powiedział: pan wykona i zrobi, na pewno ma pan kogoś kto ma uprawnienia (działam trochę w branży), nawet nie sugerował jakiś specjalnych usugodawców).
I tak zrobię: wszsytkie uzgodnienia sam załatwię, w tym jeżdżenie do ZE i uzgadnianie projektu (i tak miałem brać mapy do celów projektowych i robić uzgodnienie ZUD dla przyłącza wodnego). Dodatkowy koszt ZUD dla przyłącza energetycznego to ok. 150 PLN.
Projekt zrobi mi kolega ze studiów, podpisze drugi kolega z urpawnieniami do projektowania (przyliżony koszt: krzynka piwa :- którą wypijemy razem). Z ludźmi trzeba żyć ;-)

Tak więc po uwzględnieniu upustu na opłacie przyłączeniowej wyjdę ok. na zero, a prąd będę miał za ok. 4 mies.

Takiego mam plana.
Mam nadzieję że wypali w połowie roku nabudowie będzie własne światło.

Pozdrawiam

ps. w umowie o przyłączenie mam też zapisane (uzgodniłem zmianę) , że oni stawiają na swój koszt skrzynkę licznikowo - pomiarową :-).

bst
20-02-2006, 13:34
Witam

Moze ktos polecic kogos kto zrobi taki projekt przylacza (wlasnie w celu przyspieszenia realizacji w rejonie Jeziorna)?
Bo tez dostalem 2 letni termin :((

marcin714
07-03-2006, 09:01
Witam


Chętnie zajmiemy się tym.


505 315 089

Pozdrawiam

Marek30022
07-03-2006, 12:14
Witam,
Iwona - znalazłaś tego elektryka?
Ja byłem w ZE. Jest tak: Jeżeli zdecydujesz się zrobić dokumentację we własnym zakresie (mapka do celów projektowych, uzgodnienie ZUD przebiegu przyłącza, zgoda właściciela drogi na położneie urządzenia, właściwy projekt elektryczny przyłącza (chyba wszystko) występujesz do nich z pismem o skrócenie terminu przyłączenia.
Oni na to posmo odpowiadają i proponują krótszy termin (od 4 mies do 6) z zastrzeżeniem, że musisz zrobić sam dokumentację. Dodatkowo dają upust w wysokości 10% opłaty za przyłączenie.

Te 4-6 mies. liczy się od momentu bądź złożenia bądź uzgodnienia z nimi ostatecznej, poprawnie wykonanej dokumentacji.

Wcale nie musi robić tego zaprzyjaźniony z nimi elektryk. Mi koleś powiedział: pan wykona i zrobi, na pewno ma pan kogoś kto ma uprawnienia (działam trochę w branży), nawet nie sugerował jakiś specjalnych usugodawców).
I tak zrobię: wszsytkie uzgodnienia sam załatwię, w tym jeżdżenie do ZE i uzgadnianie projektu (i tak miałem brać mapy do celów projektowych i robić uzgodnienie ZUD dla przyłącza wodnego). Dodatkowy koszt ZUD dla przyłącza energetycznego to ok. 150 PLN.
Projekt zrobi mi kolega ze studiów, podpisze drugi kolega z urpawnieniami do projektowania (przyliżony koszt: krzynka piwa :- którą wypijemy razem). Z ludźmi trzeba żyć ;-)

Tak więc po uwzględnieniu upustu na opłacie przyłączeniowej wyjdę ok. na zero, a prąd będę miał za ok. 4 mies.

Takiego mam plana.
Mam nadzieję że wypali w połowie roku nabudowie będzie własne światło.

Pozdrawiam

ps. w umowie o przyłączenie mam też zapisane (uzgodniłem zmianę) , że oni stawiają na swój koszt skrzynkę licznikowo - pomiarową :-).

Mnie na zamianę prowizorki na docelowe przyłącze też dali 2 lata. termin upływa w maju 2007 r. Zgłosiłem dom do odbioru ale bez przyłącza docelowego nie da rady. Ale kierownik oddziału z rejonu energetycznego chętnie zrobi projekt (koszt 2000 zł z mapkami do celów projektowych, te z inwentaryzacji budynku są złe bo mają zle stemple-tak powiedział mi kierownik ZUD) i zapewnia, że w ciągu 10 dni po przekazaniu projektu będę miał przyłącze.
Jest to sytuacja patologiczna ale pewnie pójdę na ten układ, bo jak długo można mieszkać nielegalnie w domu. Do zmiany tej sytuacji nie potrzeba Urzędu Antykorupcyjnego. Trzeba po prostu rozbić monopoll energetyki.

Dodam jeszcze, że problem dotyczy miasta sąsiadującego ze stolicą Europejskiego państwa. Dom stoi 18 km od jego centrum. A w państwie tym nie brakuje miedzi, betonu, stali, energii elektryczne i jest duże bezrobocie.[/list]

iwona_b
08-03-2006, 07:21
Jutro jadę złożyć w Zewt Jeziorna pismo o przyspieszenie przyłączenia. Zobaczymy jak to na prawdę wszystko wygląda. Rozmawiałam juz z p. Lisem (pracuje w Zewt Jeziorna). Powiedział, że mi w tym pomoże, tylko musze najpierw złożyć to pismo. I wtedy on weźmie sprawy w swoje ręce.


Pozdrawiam,

Iwona

Krupiarz
08-03-2006, 22:31
Ja zlozylem pismo. Napisalem, ze zrobie dokumentacje sam.
Dostalem termin 4 mies. od uzgodnienia i zlozenia dokumentacji i obietnice, ze fizycznie zrobia mi wczesniej (ps. bez dokumentacji chcieli mi skrocic do 6 miesieczy - tez niezle).
No i dostalem 10% rabatu od oplaty za przylaczenie.

Obecnie zalatwiam dokumentacje.

Powodzenia, pozdrawiam