PDA

Zobacz pełną wersję : Druga warstaw wełny - ocieplenie poddasza ?



29-01-2002, 21:00
Dużo o tym już było w hasłach związanych z ociepleniem poddasza. Nikt jednak nie powiedział jak po ułożeniu wełny między krokwie i przykręceniu stelarzu montować między niego j.jedną 5cm warstwę dodatkową. Ta pomiędzy krokwiami może być przytrzymywana sznurkiem a potem można przykręcać stelarz. Jak natomiast przymocować tą drugą warstwę? . Przecież nie będą upychał jej przy przykręcaniu płyt. Chodzi mi o wełnę szklaną która przy grubości 5cm nie utrzyma się pomiędzy stelarzem na zasadzie rozpierania. Pomóżcie.

lullabysta
30-01-2002, 01:55
Może taśmą klejącą lub pakową, a zaraz po tym folię musisz dać(lub nie, ale ja bym dał)
pzdrw
Artur

Piotr_PA
30-01-2002, 06:06
Ja będę robił podobnie i będę robił w ten sposób, że zastosuję cinką żyłkę np. do łowienia ryb, i ędę ją mocował zszywkami są płaskie i niebędą później przeszkadzać oczywiscie to wszystko można zastosować do konstrucji drewnianej.
Pozdrawiam

pitbull
30-01-2002, 08:23
Do lat drewnianych uzyj papiakow i zylki. Welna docinana szerzej niz odleglosc pomiedzy latami. Do lat metalowych tez zylka tylko mozesz laty owijac lub mocowac zylke do lacznikow lat i krokwi

Jack
30-01-2002, 20:46
Najlepiej zamiast maty dać płyty, ich wymiar waha się zwykle między 50 a 60 cm. Mniej więcej co tyle centymetrów musisz dać i tak listwy stelaża pod płyty gipsowo-kartonowe.

pitbull
31-01-2002, 07:21
tylko bedziesz mial wiecej laczen i gesciej musisz sznurowac

Frankai
31-01-2002, 09:21
Mi w projekcie wpisano wełna 15 + styropian 5. Kto wie "co poeta" miał na myśli? Czy chodziło mu o łatwiejsze włożenie tych 5cm? Czy chodziło o zatrzymanie pary; chyba jednak nie bo i tak mam wpisaną folię paroizolacyjną.

pitbull
31-01-2002, 11:24
Jak dasz styropian to nie bedzies musial sznurowac ale musisz dac gesciej laty

Foxal
10-02-2002, 23:04
Ostatnio ocieplałem poddasze i zastosowałem dwie, krzyżujące się warstwy wełny. Między krokwiami 15cm( z zewnątrz wiatroizolacja)
następnie przesznurowałem ją skosami zwykłym sznurkiem budowlanym (syntetycznym) mocowanym gwoździami papowymi nierdzewkami do krokwi. Sznurek dobrze napięty musiał "grać". Przymocowałem na to sztorcem łaty z desek o szer 10cm i rozstawie odpowiadającym szerokości wełny. W tak przygotowane koryta ułużyłem wełnę o gr. 10 cm sznurując ją identycznie jak pierwszą warstwę. Na tak przygotowaną powierzchnię przymocowałem folię paraizolacjną, ale tylko w pomieszczeniach narażonych na zwiększone parowanie - łazienka i pralnia. Decyzję taką podjąłem po przeczytaniu setek ulotek i opracowań dot izolacji dachu i zastosowań paraizolacji. Ułożenie wełny "na krzyż" eliminuje mostki. Dopiero na tak przygotowanym dachu mocowałem profile pod płyty gipsowe.
Pozdrawiam

Robas
10-04-2002, 10:51
W związku z dyskusją o docieplaniu poddasza mam pytanie, jaka powinna zostać szpara wentylacyjna pomiędzy pełnym deskowaniem, a warstwą wełny?

wojptak
10-04-2002, 12:33
Po zamocowaniu wełny mineralnej pomiędzy krokwiami dałem stelażu metalowego co 40 cm i pomiędzy wcisnąłem wełnę mineralną 5 cm o szerokości też 40 cm brzegi wciskając pod stelaż. Niewielki ugięcia podciągnąłem napiętą folią paroizolacyjną przyklejoną taśmą dwustronnie klejącą do stelażu. Następnie przykręciłem płyty G-K które to wszystko podtrzymały.

krzysztofh
10-04-2002, 13:58
Też bym tak zrobił jak wojptak. Może tylko należy uściślić dla tych co nie zajażyli. Na krokwie należy położyć listwy (stelaż)prostopadle do krokwi a nie tak jak kontrłaty od strony dachówki. Wtedy wełne można wsunąć pod stelaż.