PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań odnośnie stropu kanałowego - odpowiedzcie please



tomasz1974
07-02-2006, 16:03
Witam.
Będziemy kładli strop kanałowy . Na sto metrów kw. łącznie z dowozem i dźwigiem zapłacę 7000 zł. To chyba dobra cena?

Ale mam pytania. Będę podczas kładzenia stropu i nie chcę aby zrobiono mnie w jajo.

1. Jak kładzie się płyty kanałowe , bezpośrednio na pustak czy na zaprawę czy na inny podkład.
2. Jak wykonuje się wieniec w przypadku stropu kanałowego Przy terivie jeden pręt jest położony pod belkami a w przypadku żerania?
3. Jak wygląda łączeni płyt kanałowych na długość. Przy terivie końce w odległości 2cm od siebie i w tym wieniec. jak to będzie w płytach kanałowych?
4. Czy wysokość wieńca może być taka sama jak stropu?
5. Czy konieczne jest wylewanie posadzki betonowej wraz z wylewaniem wieńca? słyszałe że nie trzeba. Gdyby to była prawda to później zastosowałbym wylekę samopoziomującą i po bólu.

Jeżeli ktoś dysponuje rysunkami to ... będę dźwięczny.


Czy ktoś dysponuje linkiem odnośnie montarzu więźby ?

Czekam z niecierpliwością. Tomasz


WSZYSTKIM DZIEKUJĘ ZA POMOC. JEŻELI MOJE NAZEWNICTWO JEST NIETEGES TO SORKI ALE BUDOWLAŃCEM NIE JESTEM :oops:

Janussz
07-02-2006, 18:52
1) Końcówka muru musi być wypoziomowana. Na mur przed położeniem płyty dajesz trochę zaprawy. Chodzi o to aby obciążenie rozłożyło się równo na murze.
2) wieniec o ile dobrze pamietam, to trzy pręty.Tworzą trójkąt. Wierzchołek do dołu.
3) płyty kładziesz na długości na styk. Powstały zamek zalewasz zaprawą cementową. Warto zrobić to porządnie, aby uniknąć ewentualnego klawiszowania.
4) wysokość wieńca jest taka jak płyt.
5) Nie potrzeba wylewać posadzki z wieńcem.

tomasz1974
07-02-2006, 19:26
już myślałem że nikt nie odpowie. wielkie dzięki

Janussz
07-02-2006, 19:35
Tomku, tutaj raczej nie ma postów bez odpowiedzi. Chyba, że jest to 10 post o tej samej tematyce w ciągu kilku dni.

tomasz1974
07-02-2006, 19:54
zauważyłem że tematy się powielają he he he

ale jeszcze jedno mam pytanko. czy jak zaleję nadproże nad garażem (garaż razem z budynkiem mieszkalnym) to czy jeszcze przed położeniem stropu mogę wstawić bramę? byłoby to dla mnie wygodne ponieważ tnąc koszta do bólu nie zamieżam wystawiać tymczasowej budy.

Janussz
07-02-2006, 20:02
Myślę, że tak.
Jednak poczekaj, może ktoś mądrzejszy w sprawach konstrukcyjnych się wypowie.

07-02-2006, 20:35
możesz - zgadzam sie z Janusszem